Více

Svět 21.cz (zrušeno)

Jak jsem se stal odpůrcem dabingu aneb jak dát fanoušky sci-fi K.O. první epizodou

Jiří Macich ml.
Když si nemalá část národa stěžovala na nutnost investice do nové elektroniky při přechodu na digitální vysílání, bylo jí slibováno mnoho výhod: pestrá nabídka nových kanálů, lepší kvalita obrazu, vysílání ve vysokém rozlišení, lepší možnosti příjmu signálu a v neposlední řadě možnost volby mezi původním zněním a českým dabingem akvizičních titulů. 

Smíchov? Smeťák pro ohrané komedie se starými vtipy

Jiří Macich ml.
Nova chce být multikanálovou televizí už od éry Vladimíra Železného, který to opakovaně proklamoval v dnes už legendárním Volejte řediteli. Jenže jaksi zapomíná, že více kanálů si žádá i více obsahu. Zatím dochází jen k tomu, že nově vznikající stanice přebírají to, co už pro četnost repríz má na hlavní stanici vstup (na nějakou dobu) zakázáno. 

Olympiáda je za dveřmi a UPC Direct (freeSAT) opět potvrzuje svou nepružnost

Jiří Macich ml.
V podstatném procentu domácností nalezneme televizory schopné pracovat s obrazem ve vysokém rozlišení. Právě s příslibem zařazování HD kanálů a rozšiřování nabídky o nové kanály se předloni poskytovatel služby UPC Direct (freeSAT) pustil do velké akce s přetáčením parabol na družici Thor, na kterou přesunul distribuci svého signálu. Vysílání z ní mu mělo uvolnit ruce při zařazování nových kanálů. Jenže praxe se od slibů liší.

Nexus Q: předražený mrzáček byl dle očekávání hacknut

Jiří Macich ml.
Google v červnu na své konferenci Google I/O 2012 vedle jiných novinek překvapivě představil i multimediální zařízení Nexus Q. To po připojení k televizoru a Internetu umožňuje přístup k obsahu z internetového obchodu Google Play a serveru YouTube.  Google jej chce prodávat za za 299 dolarů, jenže cena zdaleka neodpovídá schopnostem.

Fanda? Zase jen smetiště primárního kanálu televize Nova

Jiří Macich ml.
Když Nova spouštěla filmový kanál Nova Cinema, čelila kritice, že ve skutečnosti jen spustila jakési smetiště pro filmy a seriály, které už notně přežvýkala na svém hlavním kanálu. Nejinak tomu zřejmě bude v případě kanálu Fanda, který se má podobně jako Prima Cool orientovat na mužské publikum. Vyplývá to z informací, které unikly do tisku.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+