Více

Manipulace v médiích, v Hyde parku, ale i na internetu masíruje čtenáře stále profesionálněji

Manipulace hlasování v Hyde parku odhalila statistika. Statistika je věda, která ukáže na lékaře, švindlujícího s recepty, na lékárnu, švindlující s drogami, ba i na zmanipulovaný výzkum veřejného mínění. Na manipulaci hlasování o důvěryhodnosti exministra Drábka nejprve poukázali samotní diváci, pak se začal zajímat management ČT a pak se předvedla statistika:

Výňatek z předběžné analýzy pro ČT

„Z analýzy IP adres hlasujících vyplývá, že mezi IP adresami, které se účastnily hlasování, dominují silně dva rozsahy. První je podle záznamu WHOIS veden u společnosti Telefonica. Během vysílání z něj přišlo 1 765 hlasů, z nichž bylo 1750 pozitivních a 15 negativních.“ „Druhý výrazný rozsah IP adres je registrován na společnost Vodafone. Prostřednictvím těchto IP adres bylo zaznamenáno celkem 414 hlasů, z nichž 407 bylo pozitivních a 7 negativních.“ „Je vysoce nepravděpodobné, aby došlo k přirozenému hlasování z jednoho rozsahu v takové míře. I tyto hlasy lze považovat za zmanipulované.“ (citováno z iDnes.cz)

Statistika je ale jen nástroj do ruky tomu, kdo s ní umí zacházet. Proto není na místě chválit statistiku. Je ale na místě pochválit vedení ČT, které se rozhodlo diváckou kritiku, jakkoliv nemilou a ponižující, přijmout a spustit prvotní vyšetřování. Až PČR obdrží podnět k vyšetřování, bude pátrat po neznámém pachateli, který zmanipuloval hlasování o důvěryhodnosti exministra Drábka, znehodnotil tím celou hodinu vysílání a hodiny práce týmu, který pořad připravil, čímž způsobil ohromnou škodu nejen na mzdách lidí z přípravného týmu, ale i celý náklad na hodinu vysílání. Navíc šířil vědomě prostřednictvím veřejného média lživé informace, čili zneužil ČT a poznamenal tak velmi záporně její renomé – předpokládám, že stále ještě bylo co zkazit.

ČT ale není jediným veřejným médiem, které je atakováno uplacenými spin doctory a díky jejich spin doctoringu obětavě a nadmíru ochotně šíří mezi širokou veřejností propagandu, spuštěnou politickou stranou, případně ekonomickou skupinou, nebo řekněme takticky ekonomicko-lobbisticko-politickou skupinou. Manipulace veřejným míněním se děje čím dále tím profesionálněji. Málo profesionální na příklad jsou průhledná poštěkávání a roztleskávání nevyspělých jedinců v diskuzích. Tyto i méně pozorný čtenář detekuje podle používání stále stejných frází, mnohdy poněkud mimo téma diskuze.

Profesionálnější přístup manipulace veřejným míněním na internetu na příklad nabízí webový portál, z jehož nabídky přikládám obrázek.

V něm se dočteme vše podstatné, jak se to dělá, proč se to dělá, ale také jak tyto manipulace poznáme. Snad i pochopíme, proč je takové jednání škodlivé. Snad to v poslední řadě pochopí i samotní roztleskávači a placení šiřitelé demagogie, a snad i jako úplně poslední to pochopí samotní původci demagogií a zadavatelé a plátci takové pofiderní činnosti.

A tak zatímco Křišťálové Lupy se rozdávají, nehledě na hosting spin doctorů v diskuzích a manipulace s karmou pro vybrané bloggery, kterým to fičí ve dvě po půlnoci stejným fofrem jako ve dvě odpoledne (to bude asi tím, že automaty nespí), vedení ČT samo bere do ruky pomyslnou lupu a pouští se do pátrání, odhodlaně a poněkud průkopnicky na malém prostoru médií v ČR. Držme jí a také sobě palce, ať se nestane, že management ČT dostane od topkařských Drábkových kolegů padáka. Byl by to totiž zároveň konečný a kapitální padák i pro objektivnost informací v českých médiích. Kdyby bylo možné držet palce a ještě dát palec nahoru, tak pro tentokrát patří ČT oboje.

Petr Š. aura:81
CCblue Login: CCblue
30. 11. 2012 17:11 Nový

Ankety na webu a v televizi

celé vlákno

Jen blázen může brát vážně jakoukoliv podobnou anketu. Netuším, jak někoho mohlo napadnout to brát jako nějaký ukazatel. No vlastně chápu koho, pracovníky televize, kteří jsou uzavřeni ve svém malém ghetu a sami sebe utvrzují ve své pravdě. A určitě jim Facebook nebo něco podobného správný obraz nenastaví, spíš naopak.

Eda Beda aura:10
1. 12. 2012 19:28 Nový

Proxy, TOR

Samozřejmě, že jde hlasování ošulit. Když se připojím přes nějaký proxy server (kdysi jsem zkoušel třeba HideIP), nebo pomocí sítě TOR, tak budete schováni za odlišnou IP adresou a můžete hlasovat několikrát. A statistika IP nic nezjistí.

Tondach Login: sateblit
9. 12. 2012 6:53 Nový

Česká televize masíruje vědomě, záměrně (na příkaz ?) diváky přímo mistrovsky!

celé vlákno

Česká televize nezvládá v oblasti související s IT technologiemi nic, nebo to dělá vědomě!
Hlasování (palcování) v diskuzích u Hyde parku, Událostí a komentářů a Studia 6 je toho důkazem. Hlasy, ať už kladné nebo záporné, je možno zvyšovat po desítkách ba stovkách najednou, což samozřejmě vůbec nepřispívá ke "klidu" v diskuzích! Stejně tak byly mazány všechny diskuzní příspěvky, obsahující kritiku vládní koalice, nebo přístupu moderátorů (Drtinová, Klepetko) k opozičním politikům! Vulgární nadávky pravicově orientovaných diskutérů (ty rudé jelito) a podobně byly tolerovány a odpovědi na ně (ty modrá vypatlaná palice) odstraňovány! Vyvrcholením neschopnosti alespoň moderovat, nebo uřídit diskuzi bylo uzavření diskuzí u těchto pořadů a zamezení přístupu diskutujícím přes zablokování příslušných IP adres!
To, co je na jiných diskuzních serverech běžné, že lze z jednoho počítače hlasovat, či jinak projevovat názor pouze jednou, je na diskuzních webech ČT zajistit nemožné a nabízí se čím dál víc otázka, zda to není záměrně! Kvůli údajnému porušování pravidel diskuze uzavřít, protože názory, prezentované v nich jsou v drtivé většině protivládní a proti České televizi samé! Jednoduché, že!
A tak, coby koncesionáři veřejnoprávní televize se nemůžeme a nesmíme vyjadřovat k tomu CO námi placená televize vysílá a JAK to vysílá?

Panelak aura:10
24. 12. 2012 15:28 Nový

Re: Česká televize masíruje vědomě, záměrně (na příkaz ?) diváky přímo mistrovsky!

celé vlákno

Pravicovost jenom kape z otázek a chování B.Kroužkové při různých interviich s hosty ČT levicového zaměření,okři­kování,nenechá­ní doříct toho,na co se ptala a skákání do řeči,když je jí nepříjemná odpověď tohoto politika.Bohužel nesahá ani po kotníky co se týká profesionality chování třeba panu Veselovskému.

timberland333 aura:10
7. 8. 2013 11:52 Nový

timberland ブーツ

celé vlákno

timberland ブーツ 私たちは、ティンバーランド­の話数日前に導入して、靴の最後のこのティンバーラ­ンドティンバーランドのAtim­berland、その後外にある、ティ­ンバーランドも記念テーマで、舌はチームのロゴを持­っており、同じことが最後となってい青の色のが、今­回は全体的な色は、よりアクティブになっているだけ­でなく、マルチカラーのファッションで、ノスタルジ­ックな雰囲気のいくつかを明らかにする ティンバーランド カジュアル ボート シューズ.

Timberland Earthkeepers 今年は数は、ランニングシュ­ーズティンバーランドクラシックスタイルを刻印し、­ティンバーランドは、焦点の一つでティンバーランド­の"サンバースト"カラーの前に二回リリースされて­いる、これは、より多く、特に、色で紫と緑の縞が出­てくる紫色の革の大面積、ティンバーランド ボート シューズ 黒と白のストライプの挿入キ­ャッチ色、エキゾチックがあるよりぼやけ、と幸運緑­ティンバーランド ビーチ シューズフック残し靴レトロ­風味がより強いです

ティンバーランド オックスフォード ティンバーランドティンバー­ランドは、ランニングシューズ初期のバージョンの新­しいものではありませんしていてですが、今、このア­ンティークモデルティンバーランドは再び山を聞いて­きますし、黄褐色、青と白、ティンバーランドスタイ­ルの再解釈と、テラティンバーランド チャッカ ブーツは実際には非常にハイ­テクセクションです靴、通気性のメッシュ生地、PU /種族ミッドソール、目に見­えるエアソールクッションとG-TEKユニットは、アスリー­トのために必要な機能、このプロフェッショナルなイ­メージを提供し、NEW BANLANCEティンバーランドを誇­示するのに十分であると好意的に比較した timberland シューズ.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+