Více

TV Barrandov s daty nemanipuluje

Kdo by to byl ještě před pár měsíci řekl, že nová televize o pár zaměstnancích bude stát za pozornost zavedeným značkám se suverénní pozicí. Stačilo přejít na oficiální měření sledovanosti formou peoplemetrů a už tu máme rozčeřenou hladinu.

TV Barrandov dosahuje stabilního vzestupu sledovanosti a během krátké doby poskočila až na vrchol mezi netematickými ostatními televizemi. S radostí jsem sepsal tiskovou zprávu a rozeslal médiím, která se zájmem, že se po letech něco v české televizní kotlině děje, informaci zveřejnila. Tak to jsem si naběhl…

Následovalo prohlášení České televize ústy pana ředitele Fridricha, že „TV Barrandov manipuluje s výsledky sledovanosti“. Problém vznikl s žebříčkem „ostatní televize“, kterému momentálně vévodí ČT 24 a „ostatní netematické televize“, který vede už druhý měsíc TV Barrandov. Podle naší tiskové zprávy by se nezasvěcenému mohlo zdát, že vládneme i tomu prvnímu pořadí, což nevládneme, byť nás od špičky teď dělí 0,19%.

Manipulace je možná silné slovo, ale při současném klimatickém dusnu mám pro ten tón pochopení. Opravdu bych se nechlubil cizím peřím, nemám to ve zvyku a ani mi to není zapotřebí.
Jako každodenní divák ČT 24 vím, že je tento program velmi profesionální a masově sledovaný.

TV Barrandov, nováček mezi velikány, byla 5 nejsledovanější televizí v zemi v květnu 2009 (viz přiložená tabulka vydaná Mediaresearch) a v červnu se opakovaně (= několikrát) dostala na tutéž pozici. Za celý červen se pak stala nejsledovanější televizí v kategorii „ostatní netematické televize“.

V tomto smyslu byla naše zpráva vydána a doplněna tak, aby odpovídala skutečnosti a rozehnala mračna nad TV Barrandov i Kavčími horami.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+