Více

O hromadné poště

Čas od času dostanu mail rozeslaný tak zvanou hromadnou poštou. Zkušený spamer, který rozesílá své pozvánky na tisíce adres to udělá tak, že jako hlavního příjemce uvede sám sebe a všechny ostatní adresy dá do slepé kopie. Jenže říkejte to internetovým ignorantům. Ti to tam fláknou, jak se jim namane, takže s hezkou pozvánkou dostanete darem také jeho kompletní adresář. Pokud jste zlomyslní, odpovíte nikoliv jenom jemu, ale rovněž všem. A vznikne z toho příběh, který teď momentálně koluje po internetu a který – nemohu jinak – než ho tady dát k lepšímu jako výstrahu těm, kteří se ještě nenaučili správně rozesílat své spamy, promiňte svou hromadnou poštu. Pokud je to pravda, je to veselé a pokud si to někdo vymyslel, omlouvám se, že ho cituji bez jeho jména, ale nebylo uvedeno. V každém případě je to buď pravda anebo je to dobře vymyšleno. Takže ukázka ulovená z internetu je tu:

Historka, která není vymyšlená a čas od času se přihodí ve zmenšených rozměrech a v jiných kulisách leckomu z nás. Sbormistr pardubického chlapeckého sboru Bonifantes Jan Míšek odeslal 29. 3. e-mailem na cca 420 adres seriózní pozvánku na premiéru koncertu. Mezi příjemci této pozvánky byli přátelé sboru, rodiče, sponzoři, lidé ze státní správy i samosprávy, novináři atd.

Jeden příjemce odpověděl (bohužel nikoli jen sbormistru Míškovi, ale všem!!!) takto:
Zdar Honzo, normálně bych se ti na to skřehotání vysral, ale když tam bude Jiřinka (doufám, že střízlivá, ne že ji zas naleješ a přefikneš, jako minule, ty bejku) tak se asi vokážu.
Přeji úspěch. Hezký den. Jiřík

Jako první mu odepsala jedna z pozvaných:
Milý Jiříku, všichni níže jmenovaní dostali vaši vtipnou odpověď ..... dávejte pozor, zda kliknete na „odpovědět“, nebo „odpovědět všem“ !!!
PS: Doufejte, že se to Jiřinka nedozví, vy „bejku“

Následovaly tyto reakce:
Vážený kolego, již dlouho jsem nezaznamenal tak skvělou a veselou příhodu, která se Vám odesláním textu všem 420 el. adresám povedla. Smál jsem až jsem se za břicho popadal a to právě při představě okamžiku Vámi zjištěného „FO PA“. Omluva se přijímá a jen tak dále – je to fakt ze života!!!
Přeji hezký den – Jaroslav Kňava
starosta městského obvodu Pardubice V

Dobrý den, nebylo by možno pro ostatní rozeslat foto Jiřinky, abychom se mohli také rozhodnout o případné účasti?
S přání hezkého dne Pavel Simajchl

Děkuji všem a musím říci, že právě dnešní den jsem vzpruhu v podobě této konverzace potřeboval. Náš Deník uvažuje o reportáži přímo
z akce.
Marek Hovorka,
zástupce šéfredaktora Deník – Východní Čechy

Vážený pane Míšku,
jako reklamní agentura si Vám tímto dovolujeme upřímně pogratulovat k této inovativní marketingové strategii, kterou jste s panem Čejkou vymysleli. Jsme přesvědčeni, že návštěvnost bude rekordní, a nabízíme vytvoření grafického návrhu odznaku s fotem paní Jiřinky, podle kterého by se všichni účastníci této komunikace mohli snadno poznat.
V případě zájmu se na nás prosím obraťte.
Vaše Studio Artefakt,
Škroupova 673
500 02 Hradec Králové 2

Vážení, i VUS Pardubice se připojuje k akci „Jiřinka“. Rušíme plánované akce a jedeme na koncert, sjednat spolupráci s Jiřinkou. Nebyla by ale lepší hokejová aréna? Tam se asi všichni nevejdeme.
S pozdravem Andrea, Milan a Jirka za VUS

Protože přéčinó hromadného odeslání bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc, připojuje se k omluvě i naša fabrika a sejdeme se všici na koncertě s Jiřinkó.
Tož se majtě PH.

Vzhledem k tomu, že v tomto okamžiku se nám jeví dlouho očekávaný středeční hokejový zápas Pardubice : Sparta jako slabý odvar ještě ráno vůbec neočekávaného koncertu, zrušili jsme tímto rezervaci autobusu směřujícího na Prahu a vyjednáváme s řidičem ( který až dodnes neměl o vážnou hudbu zájem) o změně směru jízdy sborovým voláním : " Na  Hradec,Vávro, na Hradec !"
V případě, že budou v autobuse ještě volná místa, budeme Vás všechny kontaktovat!
S netrpělivým očekáváním zdraví Viktorinová - P.S. Mohu pozvat i svou tetu Jiřinu?

Milý Honzíku,
vidíš, Ty bejku, to mě nikdy nenapadlo, velmi děkuji za úchvatné pozvání a to si teda piš, že tam bude nejspíš celá Unie českých pěveckých sborů!!
S heslem „ať žije Jiřinka“ a přáním dobré noci Libor Sládek

Ahoj všichni, na středeční koncert to zatím nevypadalo, ale po včerejšku mám jasno i já ! Už se nemohu dočkat, pozdravuj Jiřinku.
PS.Doufám,že se tam všichni vejdeme !!!
S pozdravem Vašek, Malý Vlčkovice

Závěrem – pozor komu a co odpovídáte !!!

P.S. Ten koncert měl opravdu naprosto rekordní účast !!!

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 88.100.168.---
17. 6. 2010 9:45 Nový

Tak to je SUPER vzpruha!!!

Tak to je SUPER vzpruha!!! Díky :-DDD

Jan Potůček
Jan Potůček (neregistrovaný) 213.151.76.---
17. 6. 2010 11:59 Nový

Je pěkné, jak tahle příhoda koluje po internetu

Je pěkné, jak tahle příhoda koluje po internetu. Honzu Míška z Pardubic znám osobně, takže se bude náramně bavit, že dorazila i k nám na DigiZone.cz, aniž bych v tom měl prsty.

pepa novák
pepa novák (neregistrovaný) 90.178.189.---
13. 7. 2010 18:00 Nový

díky, v tom vedru aspoň něco srandy :)

díky, v tom vedru aspoň něco srandy :)

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 83.240.81.---
25. 11. 2010 8:26 Nový

Podle důvěryhodných zdrojů je mi známo

Podle důvěryhodných zdrojů je mi známo, že Jiřinka se z celé záležitosti psychicky zhroutila, do sboru z pochopitelných důvodů přestala docházet, její život se změnil.
To je odvrácená mince celé téhle legrácky. Ne nepodstatná.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+