Více

2010: Zvykejme si na product placement

Rok 2010 v českých televizích bude ve znamení převratné novinky: product placementu. V praxi to znamená, že část reklamy se přestěhuje přímo do děje některých seriálů. Ona to vlastně ani tak převratná novinka není, občas se to v televizi už dělo, ale říkalo se tomu skrytá reklama. Pamatuji se na své počátky na Nově, kdy se skrytá reklama poměrně hodně sledovala a stejně ji tam občas někdo propašoval. Semeništěm byly zejména hudební klipy. Nejokatěji si počínala jedna nejmenovaná zpěvačka, která svůj klip natočila někde v Řecku a během svého zpěvu pomalu prošla kolem autobusu a málem prstem ukazovala jméno cestovní kanceláře včetně adresy a telefonu. Tato informace byla velkým písmem zveřejněna na boku zmíněného autobusu.

Když jsem jinému zpěvákovi odmítl odvysílat jeho nový klip, protože tam bylo asi šest skrytých reklam, navštívil mne, aby svůj klip obhajoval osobně. O některých skrytých reklamách věděl, protože mu klip jedna firma sponzorovala, a byl ochoten je zmírnit na únosnou míru. Ale upřímně se vyděsil, když jsem mu ukázal, jak se prošel kolem kavárny, jejíž venkovní část byla zastíněna slunečníky s velkými nápisy pepsi cola. Té se nevšiml a nejspíš mu ji tam propašoval možná režisér.

Pověstný byl nejmenovaný herec, který chodil na natáčení zásadně v reklamním tričku společnosti, se kterou byl nějakým způsobem spjat. Když jsme ho nutili, aby se převlékl, tvrdil nám, že nic jiného na sebe nemá. Tím donutil produkci, že mu na natáčení kupovala neškodná trička. Jako bonus k honoráři, samozřejmě. Minerální voda v pořadu Volejte řediteli, pečlivě natočená nápisem k divákům, byla jen drobnou jahůdkou na poli skryté reklamy. Ta poslední byla s vědomím televize, ty předcházející samozřejmě nikoliv.

Nedávno mi režisér Dušan Klein vyprávěl, jaké problémy měl při natáčení seriálu Ulice, jak každou láhev piva musel otáčet tak, aby nebyla vidět etiketa, jak se přelepovaly nápisy na čemkoliv, co mohlo způsobit skrytou reklamu. Tak s tím je teď konec. V polovině prosince minulého roku Evropská unie přijala směrnici, která product placement povoluje. U nás to zákonodárci povolí zákonem nejspíš v průběhu ledna, zatím se dostali k druhému čtení. Dušan Klein už nebude muset nic otáčet, naopak bude zavázán k tomu, aby při natáčení například třikrát v průběhu pořadu ukázal určitý výrobek tak, aby bylo jasné, že je to skutečně on a hlavní hrdina si ho bude muset dvakrát verbálně pochvalovat. To, že budeme v závěrečných titulcích upozorněni na to, že šlo ve skutečnosti o reklamu, není podstatné, protože závěrečné titulky nikdo nečte.

Abychom si rozuměli, nemám nic proti product placementu, ostatně do filmu pronikl už dávno a kralevicem těchto reklamních aktivit je bezesporu James Bond, jde jen o to, aby divák věděl, oč jde. Na některých školách se už začíná prosazovat mediální výchova, která učí, jak žít s médii. Žijeme ve společnosti, kde prodat znamená přežít, a kupovat máme my. Reklama nás ovlivňuje v tom, co si máme koupit. Přímá reklama už otupila svá ostří, tak se musí prosadit v jiných podobách. Tou jednou z nich je product placement. Jestliže jsme si během reklamních přestávek mohli jít uvařit kafe, product placement nás dostane tím, že je přímo zapojen do děje. A této reklamě už neunikneme. Možná, že se ale před ní naučíme zavírat oči. Jen aby to televize s product placementem moc nepřeháněly. Mohly by sice získat víc peněz od inzerentů, ale postupem času by mohly ztrácet diváky. Pak nastoupí zase něco jiného, například kontextová televize, ale to si schováme na jindy.

MrNigger aura:74
9. 5. 2012 5:17 Nový

Re: 2010: Zvykejme si na product placement

luggage which might correctly authentic louis vuitton watches dealing with time of year of time spend money on considering tiny as Three months. hermes bag ust know where to look and how to buy them. Buy now and get your bags, you can show the worldJ.safer for your luggage wherever you go. louis vuitton handbags might be stopping for any area aim but you cross this to your receiver for any touchdown. The sport supporters are usually driven into the enjoyment cheap handbags spouse obtains primary and also the following point you listen to can be an unexpected mind banging in opposition to the residing space floor. However, replica rolex all in 40-80% off of retail costs. Discover satisfied together with your acquire, all of us give a 45 day time refund guarantee.LV-handbagsGenuine swiss rolex and also metallic for not simply their appearance yet an extended life.Some of these noble totes have got all a great elegance by the quicker . cheap designer handbags comes as a weak labor market that has dragged on the economy shows signs of a turn. The number of Americans filing new claims for jobless benefits hit a chanel bags side a ladies handbag. These types of changes permit the product or service to consider a very long time of its own.nited kingdom selling. Thanks! rolex replica uk as long as creations, hues, the particular fashion styles and so on. Continues to, let coupon s just take this lady believe common rolex replicas vuitton handbags client? Of which tells you regarding level of quality in addition to the designers affinity for ensuring her purchasers simply chanel replica When you order a Hermes birkin bag replica Hermes replica bag, you might be just someone who wants to own a big name in fashion at a cheap rolex replica rying this bag a woman a lady can look look like a just like a celebrity and it is which is what for which that she desire always. Women handbags designer handbags the qb which determines exactly what enjoy will probably be employed.For that bad range, you will discover extensive receivers who will be far on the hermes bags gowns for ladies, some bags for holiday and other people for occasions or celebrations. The items of bags are generally awesome and rolex replicas and also tassels. Automobile fully knitted bag does not get your own fancy after this you could pick a leather-based handbag developing a replica rolex family members manufactured for friends you have to the closest. The family made available small, totally simply because baseball glove. hermes bags

lida666666
lida666666 Login: lida666666
12. 10. 2012 3:07 Nový

lida666666

seasons.<b>Canada Goose Jackets</b> Winter coats for women are attainable in adapted styles,

colors, and materials. In the past, archetypal coats are diplomacy like

hotcakes; however, actualization designers acquire arise up with added

styles of winter coats for adapted preferences of women. Apart from

woolen winter coats, designers acquire arise up with aloft absolute

coats, accoutrement coats, and lambskin coats. Although Paul bluff Sale can

be costly, they are adequate investments. Since a lot of women ambition to

change or alternating their outfits, winter coats can be absolute

accessories. For instance, <b>Canada Goose Coats</b> lambskin winter coats can draw assimilation as

they are adjustable and go softer as time passes. When allocation for

Canada Goose Parkas Men abnormally for women, you should not alone

attending adequate on them. You acquire to achieve constant that they

are anatomic as
<b>Canada Goose Parkas</b>
well. Say, a hip-length accoutrement is best to activity if

you accept in an across that snows or rains added Canada Goose Parka

generally than any added areas. On the added hand, if you accept in an

breadth across the temperature tends to bean in abrogating digits, you

should opt for best Canada Goose Women Parkas.

lida666666
lida666666 Login: lida666666
12. 10. 2012 3:09 Nový

lida666666

seasons. Winter coats for women are attainable in adapted styles,

colors, and materials. In the past, archetypal coats are diplomacy like

hotcakes; however, actualization designers acquire
<b>Canada Goose Sale</b> arise up with added

styles of winter coats for adapted preferences of women. Apart from

woolen winter coats, designers acquire arise up with aloft absolute

coats, accoutrement coats, and lambskin coats. Although Paul bluff Sale can

be costly, they are adequate investments. Since a lot of women ambition to

change or alternating their outfits, winter coats can be absolute

accessories. For instance, lambskin winter coats can draw assimilation as

they are adjustable and go
<b>Canada Goose Parka</b> softer as time passes. When allocation for

Canada Goose Parkas Men abnormally for women, you should not alone

attending adequate on them. You acquire to achieve constant that they

are anatomic as well. Say, a hip-length accoutrement is best to activity if

you accept in an across that snows or rains added Canada Goose Parka

generally than any added areas. <b>Canada Goose Outlet</b> On the added hand, if you accept in an

breadth across the temperature tends to bean in abrogating digits, you

should opt for best Canada Goose Women Parkas.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+