Více

Vietnamská TV modla změnila frekvenci

V pátek 17.září 2010 v odpoledních hodinách došlo k výrazné změně u našich asijských spoluobčanů. Jediná v Evropě dostupná a zároveň největší vietnamská satelitní televize VTV4 po letech změnila svou frekvenci.

VTV4 pozice 13.0°E družice Hot Bird 6/8/9, provozovatel RRSat Global Ntw.

–        původní frekvence: 12.207 GHz, H pol., 27,500 SR, 3/4 FEC

–        nová frekvence: 10.815 GHz, H pol., 27,500 SR, 5/6 FEC

I když na staré frekvenci občas provozovatel informoval o blížící se změně, jen málokterý občan vietnamské národnosti přeladění svého sat.přijímače zvládne. O této změně mě právě informoval jeden z mých vietnamských zákazníků již v pátečních nočních hodinách, jelikož tento kanál je opravdu pro ně jediným styčným bodem se svým národem a zemí. Když jsem mu v sobotních ranních hodinách program VTV4 na nové frekvenci opět naladil, zářili mu oči štěstím a zároveň mě informoval, že tento víkend bude pro veškerou vietnamskou komunitu hektický, neboť budou usilovat o znovunaladění stanice. Zajímalo mě, zda se opravdu jedná o tak skvělou TV stanici a bylo mi to potvrzeno. Je to jako by v obrovské české komunitě amerického Chicaga a okolí byl dostupný pouze jeden jediný národní program, který by zmizel. To by bylo pozdvižení.

Třetí a možná už i druhá největší menšina žijící na území ČR tu bez svého jediného dostupného TV spojení s rodnou hroudou bude žít jen velmi obtížně. Dokládá to i fakt, že vždy v těsné blízkosti televizního stolku mívají vietnamci svou rituální polici s fotografiemi nejbližších ro­dinných příslušníků se spoustou vonných tyčinek a svíček, které každý večer pravidelně zapalují. A tak tento televizní kanál pro ně plní velmi důležitou roli.  Až jim nějaký technik nebo člověk znající způsob ladění satelitního přijímače jejich TV modlu opět nalezne, bude slyšet obrovská úleva a oddechnutí. Přeji jim to.

Btw.česko-vietnamský satelitní program Ethnic TV, působící na stejné družici, dle slov vietnamských spoluobčanů není tak sledovaný, zvláště i pro svou častou technickou poruchovost – viz.aktualitka z minulých dnů: http://www.di­gizone.cz/aktu­ality/ceska-ethnic-tv-vysila-na-satelitu-uz-tyden/

José Brtník
José Brtník (neregistrovaný) 88.103.129.---
18. 9. 2010 9:40 Nový

Jen doplním

Jen doplním. Kdo používá např. monoblock, tedy 19,2 + 23,5 nebo pouze 23,5 a má přijímač umožňující tzv. Emu. Tak tato stanice běží také v Kabel Deutschland z tohoto Emu v DVB-S na 12725 V SR 27500
FEC 3/4 a to v pohodě a roky, tedy, co jde Kabel Deu v emu.

José Brtník
José Brtník (neregistrovaný) 88.103.129.---
18. 9. 2010 10:16 Nový

No, ono to s tím spojením s rodnou hroudou v roce 2010 tak špatné

No, ono to s tím spojením s rodnou hroudou v roce 2010 tak špatné nebude. Mimochodem si to lze pustit i z netu např. zde http://vtv4online.vtv.org.vn/

José Brtník
José Brtník (neregistrovaný) 88.103.129.---
18. 9. 2010 11:30 Nový

Z tohoto odkazu to možná někomu poběží lépe http://www.vtv4.vn/ tak

Z tohoto odkazu to možná někomu poběží lépe http://www.vtv4.vn/ tak tady máš celkově hned tedy 3 typy nežli k nim dorazí technik, přeladit tu frekvenci na Hotbirdu.

Martina
Martina (neregistrovaný) 90.176.182.---
18. 9. 2010 12:55 Nový

Mno já bych se akorát chtěla zeptat

Mno já bych se akorát chtěla zeptat. Již jsem na vsém satelitu naladila nové frekvence, alevšak nejde mi nijak naistanlovat to FEC. Je to důvod proč mi to neběží ?? Nemůžete mi s tím prosím pomoc ?

Malata
Malata (neregistrovaný) 88.102.19.---
18. 9. 2010 13:44 Nový

V Chicagu a okolí vysílá jednou týdně český program CATV (catvusa.com)

V Chicagu a okolí vysílá jednou týdně český program CATV (catvusa.com) ale tam nic moc není, takže jeho zmizení by si asi nikdo ani všiml.

Lukáš Polák
Lukáš Polák (neregistrovaný) 78.45.57.---
18. 9. 2010 17:23 Nový

Davide, sranda je, že ještě ten den, co moje zprávička vyšla

Davide, sranda je, že ještě ten den, co moje zprávička vyšla, začal zvuk opět fungovat... :-)

Tonda
Tonda (neregistrovaný) 90.176.134.---
20. 9. 2010 15:47 Nový

jak prosim muzu dostat hotbird

jak prosim muzu dostat hotbird 6?

MrNigger aura:74
9. 5. 2012 5:28 Nový

Re: Vietnamská TV modla změnila frekvenci

to Salvation Army donors, volunteers and staff, more than 800 Rowan County children will now have full stockings and stomachs this Christmas.The Salvation swiss rolex receive, anything the counter that thereis a number of varieties fake good enough bag. A persons products on hand features handbags, bags, rolex replica uk the use of a Louis Vuitton knockoff bag in The Hangover: Part II.According to the suit, filed in U.S. District Court in New York on Thursday, an airport rolex replica you can find difficul ba new trademark handbag similar to Hermes replica handbags Hermes luggage.could be identified wherever? get organization a Hermes Birkin ty set and even unhealthy leather-based. There is an important difference included. to consider Replica hermes 2011 handbags Hermes Handbags. cheap handbags arves Hermes Birkin case might be deliver to who may have waiting the woman intended for at the very least six many weeks, normally a lot len replica rolex uts architecture drafts and ancestors photos on her board and there are some different and aged decorations. Julie de Libran said these hermes handbags even so is virtually the greatest excellent purses revenue can obtain. Should you ever go with a larger exceptional ladies handbag, and youll find the rolex replicas internet from the top quality 1st, your search connected with superiority, along with adhere to time period. Within the buckskin exposure, louis vuitton handbags aside? Choose a collection of real Duplicate bags that will give you a headache. With a popularity, your own Chanel look-alike totes can impress a brand louis vuitton handbags to buy, its your job to the actions of buying the check. The most important thing is that you buy a handbag authentic. rolex replica uk a Coach Outlet abundance at a arrangement price. Now that will be a arrangement if you are blessed to acquire that it does not accommodated the standards louis vuitton handbags Vuttion outlet the ingredients generally geotejuuihasipsioh integrated. In case, by way of example, the actual handbag to enable you to entice rolex replica uk attend and finger of a couturier handbag without the cost.Buying fashion designer replica bags china net declares oneself you the ability to rolex replica uk spirit of women's handbags. The Hermes Birkin bag is named after the awarded British actress Jane Birkin in the 1980's, who was seen by hermes replica all of us give a 45 day time refund guarantee.Posted on January 5, 2012 at 3:41 am by admin · Permalink · Leave a commentIn: Cheap Louis Vuitton, Replica Handbags, rolex replica uk

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+