Více

Satelitní přelaďování nebere konce

Je to sice pár dní, co se divákům Barrandova u CS linku a Skylinku zobrazil informační nápis o změně frekvence, přelaďovací mánie nebere konce, spíše se dá očekávat zvýšený nárust tohoto nového českého „fenoménu“. Na základě osobních zkušeností posledních dní je nejběžnější tento model: Zákazník zavolá a domluví se s technikem o termínu návštěvy u něj doma kvůli přeladění. Z drtivé většiny případů technik divákům naladí kromě nové frekvence Barrandova zároveň i Prima Love a u majitelů karet Skylink i předstihem novou frekvenci pro Novu (aby za pár dní nemuseli znovu). Ještě jako bonbónek tam přidáváme lidem i Fashion TV, který stále běží volně (a asi i bude stále). Jelikož je většina lidí žádajících o přeladění ve vyšším produktivním a seniorském věku dá se usuzovat, že mladší majitelé sat.receiverů změnu zvládli sami. Problém je totiž v tom, že se jedná o zbrusu nový transpondér, který se musí ručně uložit a vyhledat a tak u lidí populární automatické vyhledávání logicky nefunguje – a to zvládne jen málokdo.

Před chvilkou jsem hovořil se sat.technikem ze sousední obce a dle jeho slov už začíná ztrácet sílu a trpělivost, protože mívá běžně před domem frontu i patnácti lidí najednou se sat.receiverem a dálk.ovladačem v igelitce čekajících na přeladění. Jelikož se ale v drtivé míře jedná o jeho zákazníky, nevybírá za přeladění nic, neboť při prodeji toto bylo součástí dohody o budoucím servisu – osobně to mám také tak, jen v případě zákazníka, který má sat.receiver od jiného prodejce, vybírám 50,–Kč.

Využívám tohoto aktuálního kontaktu se satelitním divákem k osobnímu průzkumu – konkrétně se jich ptám, na co koukají nejčastěji a jak jsou s TV programy spokojeni. Zde je výsledek mé ankety:

1)      i když je prý už velký počet programů, kvalitního obsahu je jako šafránu (to víme všichni)

2)      poslední dobou je dost klame programová nabídka ČT1 a Novy

3)      nejoblíbenější TV sat.kanál je u nich naše TV Prima a slovenská Markíza s Jojkou !!!

4)      kanál TV Barrandov sledují často také – proto přijeli s žádostí o naladění

5)      nejžádanější TV sat.kanál a přání zároveň je u nich program o přírodě a zvířatech (v FTA volné nabídce žádný není)

6)      absolutně nechápou proč v tak krátkém čas.rozmezí se opět něco na sat.přelaďuje a míra „nasranosti“ je u nich už veliká – chtějí mít hlavně klid a jistotu (což u nás opravdu není)

Jose
Jose (neregistrovaný) 93.99.138.---
2. 5. 2011 7:52 Nový

Tak

Tak. Tak. Nejlepší samozřejmě je si vytvořit SETTING, pro ty přijímače, které ten, či onen prodává. A tyto setingy, pak přes USB, COM port a co který přijímač používá k propojení s počítačem, jednoduše nahrát do oněh přijímačů, existuje i dálková správa u některých přijímačů a je možné to udělat i přes internet. To je nejlepší a optimální řešení. Pak je možná proscanovat transporder. A v případě, že jde o nový transporder, jako byl nedávný případ, je nutné ho doplnit do seznamu transporderu družice. Nejhorší možné řešení samozřejmě je proscanovat družici. Od takovéto činnosti pravidelně uživatele odrazuji a varuji před takovým krokem. Budou se totiž potom půl dne bavit tím, že budou odmázavat krávoviny.
Jinak, že to může mít i kladný přínos. Takové to prolaďování. Viz. zde.

http://www.digizone.cz/clanky/ladim-ladis-ladime-jaro-plne-preladovani/nazory/179765/

Jose
Jose (neregistrovaný) 93.99.138.---
2. 5. 2011 9:34 Nový

Ještě upřesním. Protože prostě u tohoto trp

Ještě upřesním. Protože prostě u tohoto trp.
12,051/V je v těhle přehledech chyba.

http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/23e5/

Nebylo tam uvedeno, nic volně. A to bylo špatně. Nyní to částečně opravili.
A už tam mají uvedené volně T-ROCK a BNT WORLD.
Ale ve skutečnosti jsou tam 4 volné stanice.
Od samého začátku do teď DSTV, to jsem naladěnou měl a pravidelně ji kontroloval
a stale šla a jde. A ještě také NBT. Ovšem T-Rock jsou nedopatřením opominul.
Z těch bulharských stanic, co přišly na 23,5°E jsou prostě stále 4 přístupné
stále všem.

Jose
Jose (neregistrovaný) 88.103.129.---
2. 5. 2011 19:46 Nový

Zase nas druhou stranu, to neustálé přelaďování DVB

Zase nas druhou stranu, to neustálé přelaďování DVB-S/S2 je sice hodně nepřijemné, ale dá se to zvládnout. Za to jakákoli manipulace v DVB-T, to už je přímo na zabití, viz. naprostá klasika: http://potucek.blog.digizone.cz/2011/05/02/digitalni-chaos-na-ostravsku/

spock
spock (neregistrovaný) 88.103.39.---
1. 5. 2011 17:43 Nový

Uvažuji o koupi satelitu a zajímalo by mě

Uvažuji o koupi satelitu a zajímalo by mě, jestli satelitní přelaďování je obtížnější než přelaďování v dvb-t, které zvládám bez problému. Předem díky za odpověď.

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
1. 5. 2011 18:50 Nový

Proč se musí ladit ručně?tomu nerozumím

Proč se musí ladit ručně?tomu nerozumím,vždyť drtivá vědšina Reciverů má všechny transpodery,jen nemusí být aktivní všechny ale jen ty co jsou v provozu a zbytek jsou v jakémsi spánku,najdete je ale spí,takže z nich nic nenaladíte...asi tak nějak =)až se zprovozní,tak vědšinou stačí načíst aktuální transpoder a běhá a nebo celý satelit 23,5°E pozici astra.
Takže nerozumím ručnímu ladění?!!

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
1. 5. 2011 18:53 Nový

ručně myšleno ručně dávat údaje o novém transpoderu a hodnoty jakožto

ručně myšleno ručně dávat údaje o novém transpoderu a hodnoty jakožto nový transpoder,je to atypické,nezvyklé =)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
1. 5. 2011 18:57 Nový

Autor je ještě majitelem prodejny Digitální CHodsko v Domažlicích?já

Autor je ještě majitelem prodejny Digitální CHodsko v Domažlicích?já bych řekl že už ne,tak bych toto vypustil z vizitky =)

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
1. 5. 2011 19:04 Nový

Pane Cibulko - kamenný obchod sice už od ledna nemám

Pane Cibulko - kamenný obchod sice už od ledna nemám, ale jsem stále aktivní a montuji. Domníval jsem se, že trochu víc víte o satelitech. Když si poskytovatel pronajme nový TP (transponder) - (v našem případě 11.895 V 27500) - tak logicky přeci není v seznamu TP sat.receiveru a musí se tudíž do seznamu vložit jako další nový. A právě toto je největší průšvih - neboť toto zvládne málokdo. Pro pisatele Spocka: ano - satelitní receiver je o mnoho složitější zařízení, nežli obyčejné DVB-T (i co se ladění a nastavení antény týče)

CCblue
CCblue (neregistrovaný) 78.108.102.---
1. 5. 2011 19:30 Nový

Já bych to doplnil ještě tím, že na rozdíl od pozemního vysílání

Já bych to doplnil ještě tím, že na rozdíl od pozemního vysílání, nemá satelit žádnou obecnou normu o přiřazení čísla kanálu ke kmitočtu. Volná je i šířka přenosového pásma. Takže není možné dopředu nastavit všechny kombinace v sat.receiveru.

Drahoslav
Drahoslav (neregistrovaný) 85.207.4.---
1. 5. 2011 20:06 Nový

Dobrý večer,pane Rácz.Holt,někdo ví a někdo ne

Dobrý večer,pane Rácz.Holt,někdo ví a někdo ne,mám na mysli tu poznámku o "automatu" :) a věřte mi ,že jsem za jeden den přeladoval celou ulici-4x CS a 10X Skylink.Jinak-to co píšete jako výsledky ankety je pravda i na jihu moravy-TV Barandov vede ,pak Joj a Markýza.Tak pevné nervy a hlavně málo takových zákazníků.kteří se diví,že to "zkoušeli" a ono to nejde vůbec-rozladěný televizor Panasonic s DVB-S tunerem.To byla fakt lahůdka :)

Lumír Kuchař
Lumír Kuchař (neregistrovaný) 217.196.215.---
2. 5. 2011 11:37 Nový

přelaďování je neskutečně špatný fenomén pro běžné diváky ..

přelaďování je neskutečně špatný fenomén pro běžné diváky ..., protože lidé si dříve nakoupili satelity za účelem jednorázového nákupu zařízení pro digitální příjem naladí se při montáži a následně je "na furt klid" takhle si to představují všichni zákazníci :-) a těžko jim vysvětlíte, že satelitní provideři mají neodvratnou touhu pořád něco měnit ... a zde je zakopaný pes :-))) takže snad už konečně bude na delší dobu pokoj ... do vypnutí cryptoworks a následné povinné výměně starých cw karet za nové ice či irdeto - každopádně jsem zvědavý, co bude s lidmi, co mají staré cw přijímače bez ci slotu ale běží jim v nich ice karty, jestli se těch vypnutí cw týká, když mají kartu aktivovanou v cryptoworks režimu, či se jich nic netýká

Jose
Jose (neregistrovaný) 93.99.138.---
2. 5. 2011 11:50 Nový

Ono se na to dá dívat ještě i jiným způsobem

Ono se na to dá dívat ještě i jiným způsobem. Za komunistů tady byl jeden krám a byl tady 30 let na stejném místě a stejně ušmudlaný...Od revoluce se jich na tom místě vyměnilo už asi 5, každý z nich se zcela jiným sortimentem. Takže kolik obchodů se během 3 let vyměnilo v ulici ? Skoro každý. Je vidět, že je v tom pohyb a že to žije. Co se nechytá odumírá, nové nastupuje. Je to v čilém pohybu. Totéž by šlo říci i zde. Stanice které na to nemají odchází, jiné nové přichází. Mění se družice, transpordery. Je to PERNAMENTNÍ POHYB. Který se nikdy nezastaví. Jako město. Někteří doufají, že až udělají tuhle rozkopanou ulici bude klid. Nebude, roskopou tu vedle. Prostě žije to a je v tom pohyb. Takže i takto se na to dá dívat. Ovšem tento POHYB, KTERÝ V TOM JE A BUDE, je neslučitelný nebo jde proti srsti uživateli, který si to koupil třeba pro chvíle pohody a oddychu a tedy proto aby se díval a nikoli proto aby se s tím trápil. A v tomto momentě nastává ta kolize. Buď se s tím smíří a pochopí, že tomu tak je a zavolá si servis nebo se to naučí anebo se s tím nesmíří a vyhodí to.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
2. 5. 2011 17:31 Nový

Samozřejmě že je ladění na Satu složitější nežli na pozemním STB :-)

Samozřejmě že je ladění na Satu složitější nežli na pozemním STB :-) Musíte vědět a zadat teprve zjištěné informace. Na pozemáku nemusíte ... jen v manuál ladění se mrknete na daný kanál zda je či není živý. Když je živý dá se proladit a šimtec.

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
2. 5. 2011 11:00 Nový

Je možný že dodat nová transpoder do seznamu přece není katastrofický

Je možný že dodat nová transpoder do seznamu přece není katastrofický problém,to je tak vědecké doplnit konkrétní číslo hodnotu transpoderu a další data k jeho provozu?to by zvládlo dítě ze školy!co je na tom těžkého,pokud hold není v seznamu transpoderu!možná jsem tu už doplňoval,tak už jsem si to nevzpoměl,no hold to je tak v poooohoooodě,tak kdo co by řešil...že =)

Jose
Jose (neregistrovaný) 93.99.138.---
2. 5. 2011 11:19 Nový

Tak pro někoho ne

Tak pro někoho ne. Ovšem jsou tací, co jsou zvyklí, že u rádia mají tak jednu frekvenci, tedy třeba 107,8 MHz a šmytec... Tedy těch údajů mají vícero... frekvenci, polarizaci, přenosovou rychlost, korekci chyb a až mimo té poslední, kde už bývá často AUTO, tak to ostatní musí zadat. A pěkně ručně, číslíčko po číslíčku. No a musí také přijít na to, kde se to zadává, což také leckdo to místo není schopen ani ve svém přijímači najít... No a pak také musí ty údaje znát... A to zase pro ně není lehké najít... Takže znám lidi, co to nezvládnou, včetně vlastních rodičů... A několika kolegů v práci... A převažují nad těmi, co to zvládnou... Nechci říci, že 2x, to zase ne, takové blbce, tady zase nemáme, ale je jich o něco více, nežli těch, co to zvládnou...Takže asi tak...

Jose
Jose (neregistrovaný) 93.99.138.---
2. 5. 2011 11:32 Nový

Jinak člověka by utahali i když jde jen o příbuzné a kolegáčky

Jinak člověka by utahali i když jde jen o příbuzné a kolegáčky v práci a sousedy v ulici apod. Takže se je osobně snažím to naučit. Tedy udělám to. Pak to vymažu a nutím je aby si to udělali sami. Případně jim naťukám manuál, bod po bodu, jen pro tuhle jedinou operaci někam do Wordu. Pravdou je, že asi po 3 předvedení, se to tak asi 1/3 naučila a už jsou samostatní. Což je také vlastně klad. Čím více těch přelaďování bude, tak tím spíše se to někteří z nich budou muset naučit a naučí. Takže je vlastně také vychovávají k samostatnosti nebo alespoň k jakž takž schopnosti obsluhy....

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
3. 5. 2011 7:09 Nový

Hold ladíš,ladím,ladíme ten kdo má starší reciver

Hold ladíš,ladím,ladíme ten kdo má starší reciver,tak hold si ten transpoder přidá jako nový TP,pokud není v seznamu existujících TP =)je to tak těžké =) a to že existuje seznam používaných TP na 23,5°E a takže zbytek je volný,nevyuži­tý,tedy jak bych řekl spící protože není funkční,nebo si myslíte pane Rácz že jaksi když kdokoliv požádá o volný TP že nejsou?!!to víte že jsou!!!jen jsou nevyužité a zatím v pohotovostním módu bych řekl a když se o ně požádá a zaplatí,tak se žádaný TP zprovozní,ale budíž když věříte ručnímu zadávání za 50,- tak je to vaše věc,ale nedivte se že nestíháte =))))
Hold mně se to taky nelíbilo,samé přelaďování,ale už jsem si zvykl na tento fenomén ;))
Mimochodem je to pravda že HD je lepší než SD signál na HD TV zobrazovačí,tedy obrazovce Full HD,ale to je jen nna okraj =))

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
3. 5. 2011 7:27 Nový

Ten kdo chce tak si 3A-B astru naladí a sežene info o TP

Ten kdo chce tak si 3A-B astru naladí a sežene info o TP,zbytek hold příjdou za vámi,když jste si je p Rácz takle své ovečky naučil?!!a za 50,- to se nedivte!!!,i kdy bych bydle v Domažlicích,tak bych vaši službu rozhodně NEpotřeboval,tyto blbiny neřeším,hlavně že je signál a nastavení takřka dětinské =)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
3. 5. 2011 7:36 Nový

Je pravda že by se mohli dohodnout na šíření

Je pravda že by se mohli dohodnout na šíření,a ne šachovat s Kanálama jako kočka s koťaty,ale já to nezměním...asi tak =)zřejmě je to výhodnější škatulky hejbejte se...dle Poskytovatelů Sat TV ;)

M. Havelka
M. Havelka (neregistrovaný) 82.145.209.---
3. 5. 2011 16:50 Nový

50 Kč?

50 Kč? Za tolik bych se ani nezvedl s kanape někomu něco ladit. Tak pětistovka, to už by byla odpovídající cena.

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 12:43 Nový

Takže něco z toho směru chytnu

Takže něco z toho směru chytnu,bez zesilovače 0 a s ním 20db (kvůli tomu jsem si sehnal Teroz 1-69 a to 20 db)je příjem cca 35% na 45% z Oschenkopfu na K40 zbytek o něco slabší...takže hezký ale na stálý příjem nepřichází v ůvahu,takže LP jsem dal zpátky na Svatobor a budu skoušet ty z Bavorska na V příjem,to necham na jindy,zvážím Síto,ale i LP na V příjem není špatná volba...uvidím ;)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
3. 5. 2011 20:24 Nový

Karle, plácáš plácáš a zase plácáš :

Karle, plácáš plácáš a zase plácáš :-D nebo jsi zase bumbal?

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
3. 5. 2011 21:31 Nový

Davide, koukám že Ti na konkurenčním webu www.(sprosté slovo)

Davide, koukám že Ti na konkurenčním webu www.(sprosté slovo).cz dali zase odměnu - citrona ... :-D Oni jsou tam fakt trapní, tomu komentáři jsem se fakt musel zasmát. Jinak pozor, už mě v citronech doháníš :-D

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 7:42 Nový

Hele vy dva jste trapní sami

Hele vy dva jste trapní sami,protože tyhlety zoufalé výlevy že musíte přeladovat je vaše věc,já jak jsem řekl jsem si hold zvykl,co budu vyvádět...stejnak to nezměním a sky-cs link si ze mně na zadek nesedne,tak co =)
Mimochodem to že se něco mění,vyvíjí jde do předu,je věc dobrá a taky má své mouchy ale je to vždy něco za něco,polopatě řečeno nic není dokonalýho,tak hold to přeladíme a jede se dál...
Ten satelit,minimálně ses astra myslíte že bude čekat až na vás nebo koho když je zájem otevřít nový TP,tak evidentně je přehled které TP jsou v provozu a které ne,jestli vy dva máte stím problém,tak to je vaše věc pánové,ale sice mně to nic neudělá když si to mohu zjistit,nebo na podnět Skylink-CS Link aktivovat nový TP,buď ze seznamu nebo dodáním do seznamu nový TP,ale to je tak trapně jednoduchý že se divím že se o tom debatí...
Mimochodem ty Štěpáne ty jseš taky uznávaný odborník! tak ju od tebe to pěkně zní,ale rozumím hold když si je p.Rácz taskhle hýčká své zákazníky,tak ať si nestěžuje,že nestíhá,v tomhle jednoznačně CHozé má pravdu,sice budou lidi naštvani na vás ale zvyknou si,bud přeladění za 300,- a basta fidli =) no co vy jste charita?tak párkrát je takhle zkasírovat a určitě budou i jiné možnosti ,které se najdou =)
KDO CHCE,INFO SI NAJDE a šmitec =)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 7:57 Nový

Mimochodem ten seznam jde editovat,mazat

Mimochodem ten seznam jde editovat,mazat,u­pravovat jako podobně text ve Wordu...seznam TP pro konkrétní satelit,ale to by jste měl znát jako víno dokonale nemýlím se =)tak pro to mně vytáčí ten amatérismus lidí co to neumí...co s nimi?!!proč je tam ta kauzule ohledně servisu?to by bez toho jste nic neprodal?a pokud by zákazník přišel,tak by to byla služba navíc zpoplatněna min 100,- za jednu stanici a basta...ber nebo nech ležet =)))

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 8:18 Nový

Mladí lidé to přeladí a neřeší

Mladí lidé to přeladí a neřeší ... já bych řekl že zasvěcení to přeladí a neřeší,jen já to tady řeším za ty co jim znalost jaksi jim je cizí =)
A i když uznávám nemusí být nové TP v seznamu,uznávám to,ale editace je pro provoz takřka dětinsá procedura,když máte INFO správné =)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 8:28 Nový

Možná skusim nastavit LP v H na ten Štěpánův Ochsenkopf jestli mi

Možná skusim nastavit LP v H na ten Štěpánův Ochsenkopf jestli mi náhodou nepošlape tady ve Stupně,už kolikrát jsem o něm uvažoval že ho prudnu na zkoušku jak na to je ty K 23-K29-K40,protože ten běží v H na rozdíl od ostatních ve V,jako nejbližší pro mně Hoher Bogen eventuelně Hohe Linie či Dillberg možná ještě na dálku Brotjacklriegel =)uvidím,plánuji si udát takový testík ;)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
4. 5. 2011 9:42 Nový

Myslím že největší šanci máš s 23.k - ten jede nejsilněji

Myslím že největší šanci máš s 23.k - ten jede nejsilněji, přestože je nejslabší (25kW) Pokud nemáš něco na tomto kanále a pokud máš dobrý teréní profil, zkusit to určitě můžeš. Ten já používám místo 7.k ;-) takže mě to vyhovuje a nemusím řešit nějaké VHF. Jinak 40. jede u mě nějak záhadně dost slabě. Tam bys měl MDR a hr) k BR programům pokud je odjinud nemáš. Myslím že na Linii to je také, ale nechci kecat. Mě zklamal ten Amberg ... totál nic :-(

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 10:38 Nový

Tak 7K je v Pohodě ;)

Tak 7K je v Pohodě ;) když dám LP na V příjem krom Oschenkopfu který jede ve H,tak 7K není problém =) plus UHF s VHF dohromady,pro to se mi líbí LP antény =)
Je mi jasné že ten Oschenkopf bude slabší na tu dálku,ale to zatím odhaduji od stolu,větší šance dávám na ten V příjem tady z Bavorska ;)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 12:48 Nový

Set-top-box byl Golden Interstar Premium pro DVB-T 8100 =)

Set-top-box byl Golden Interstar Premium pro DVB-T 8100 =)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
4. 5. 2011 13:26 Nový

Jo jo, vím že máš Goldena :-)

Jo jo, vím že máš Goldena :-) Jinak určitě vyzkoušej ještě to síto - pokud je to to ono poctivé husté plzeňské. Jinak jo, bez zesilovače ti to asi moc nepojede - já taky musím zesilovat ;-) Mám na to 3 kanálový 20dB nízkošumový předzesilovač iVO. Velmi dobrá komponenta. Jinak jo, 7.k jede jako d'as nejsilněji - jo jo, to vím. Doufám jinak, že to teda chytáš na kombinované Logáro ve Vertikálu :-) Pokud né, tak jsi patlal :-D Ale chápu, stejně zvoní 7.k už umíráček ... ale to až ted' ;-) Já už nechtěl do svého systému složitě montovat VHF když je jasné že končí .... dříve jsem ho ale chytal na pasiv.

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 17:52 Nový

7K se cpe všude možně(podle toho to vypadá,není to nejsilnější signál)

7K se cpe všude možně(podle toho to vypadá,není to nejsilnější signál),tak i do H příjmu,ten VHF pásmo,na stálo ještě nevím zda-li mám instalovat anténu,mám je na satelitu,takže ještě je mít v DVB-T,nevím?!!zda-li je tam chci v DVB-T či ne?!!to spíš K 33,a právě pro to V příjem na kvóty K33 Bukova Hora a Javořice =)v H to jen tak nechytnu na rozdíl od 07 a 28 který něco chytnu a taky že to bude z K07 na UHF K 42 nemýlim se =)
Už jsem viděl realizaci příjmu německých DVB-T ve vertikálu,takže by se zlepšil příjem,takže bych asi šel do síta,ovšem aby to nebralo všechny německé V vysílače,aby to nerušilo,ostatně Koráb u Kdyně,tam mohou povídat o signálu,když tam mají lokální pidi vysílač a vzdálený slabý signál z hlavních vysílačů,asi tak =)takže bych vybral jeden vysílač a na něj nasměroval ve V LP anténu,pokud bych chtěl stabilní příjem německých DVB-T,což zatím nechci,váhám?!!tes­ty,proč ne?!!

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 17:58 Nový

Hlavní favorit na DVB-T je Hoher Bogen ve V příjmu!ten je nejbližší =)

Hlavní favorit na DVB-T je Hoher Bogen ve V příjmu!ten je nejbližší =) i když mají omezení do česka z Hoher Bogenu ;)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 18:02 Nový

Moment,já mám LP antény pro oboje jak VHF,tak i UHF

Moment,já mám LP antény pro oboje jak VHF,tak i UHF,tak pro to 7K nemám problém ;)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 18:11 Nový

Na Stálo po celý rok beru Krašov(Mux 1-2-3)

Na Stálo po celý rok beru Krašov(Mux 1-2-3) s odrazem Klínovec(Mux 1-2)a taky na Druhou Svatobor(Mux 1-2-3) a to je vše,takže německé DVB-T beru odrazem,zatím ho primárně nepřijímám =)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
4. 5. 2011 18:14 Nový

ovšem až se rozhodnu,není problém realizovat V příjem německými DVB

ovšem až se rozhodnu,není problém realizovat V příjem německými DVB-T pro nejlepší výsledky příjmu z Antény,asi tak ;)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
4. 5. 2011 21:59 Nový

Bogen vysílá vertikálně

Bogen vysílá vertikálně ... doufám že máš teda tam LP anténu natočenou vertikálně. Pro české snad máš další anténu v Horizontálu ne? ;-) Jestli chytáš Bogen s anténou v horizontálu tak to nejspíš nebude nic moc - taky jsem to tak chvíli provozoval, stálo to za prd, nebylo to ono :-( Možná jsi blíž a máš silnější signál tak ten to přebouchá, ale sjtejně nic moc to takto chytat. No, a druhá věc zda jí máš kombinovanou a nebo jen UHF - snad je od sebe rozeznáš, ne? :-D je hlavně o mnoho větší kvůli přidaným prvkům na VHF. ještě by mě zajímalo jak máš ty antény sloučené ... čím a jak? ;-)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
4. 5. 2011 22:14 Nový

Proč bereš Krašov a to samé i ze Svatoboru?

Proč bereš Krašov a to samé i ze Svatoboru? Navíc tam máš přeci stejné kanály ... 48, 52 ... co to dělá to 2x chytat ze dvou směrů? :-)

Možná mi řekneš, proč já přijímám Ochsekopf a to samé z Bogenu .... Nemám to stejné - obcházím VHF 7.k a taky mám 2 programy jiné v BR muxu na 40.k (MDR a hr) 2 jiné jsou zase na Bogenu. Jinak ano, zbytek jsou duplikáty a hlavně přibudou až ten 7.k přeladí na 42. - s ním také počítám a je samozřejmě v systému připraven. Bogen je pro mě silnější vysílač, proto je lépe to sosat z Bogenu pokud možno. Jinak je to pravda na koukání fuk. Na všech aparátech a v PC mi jede komplet nabídka. V PC je šikovné se na něco jen krátce mrknout během práce na něm (třeba zprávy), nemusím zapínat TV a jít si k ní sednout.

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
5. 5. 2011 5:54 Nový

Kdepak,to bych nedělal,proč slučovat

Kdepak,to bych nedělal,proč slučovat,mám dvě zdířky na anténu jednu Krašov-Klínovec(H) a Druhou Svatobor(H) a přepínání...to je nejlepší a uvažuji třetí a to ten V příjem němců bud síto nebo LP a taky možnost sloučení,ale to moc nechci dělat abyto co chytnu na jedný mi neuniklo na druhý,takže třetí zdířku pro německé DVB-T ve Vertikálu =)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
5. 5. 2011 5:57 Nový

To ty němce beru jako spestření,takže je nechytám řádně

To ty němce beru jako spestření,takže je nechytám řádně,ale odrazy zatím :)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
5. 5. 2011 10:35 Nový

Tyhlety regiony jsou nna Astře 1 všecí ne?!!

Tyhlety regiony jsou nna Astře 1 všecí ne?!!,tak proč to brát pozemní DVB-T?,ten Svatobor mám v záloze kdyby nešel Krašov a to nepočítám Klínovec,takže jsem spokojen =) ty němce jsem bral a beru jako otestování,spes­tření ale stálý příjem mně neláká nějak intenzivně,tohle dvě tři zdířky jsem viděl jako řešení aby se signály nemíseli kdyby se vše sloučilo,výjmka by byla použití kanálových vložek a sloučit jednotlivé kanály,to je ještě lepší řešení než širokopásmové antény,ale je to finančně nákladnější,takže řešení pro několik bytových jednotek,pro sólo domácnosti se vyplatí sólo antény a přepínání mezi anténami nebo satelitní příjem a nemusí se nic řešit,včetně silných bouřek a blesků a taky rozbočení z LNB na více reciverů je složitější,než u antény na DVB-T,ta může napájet několik set-top-boxů pokud anténa dodá patřičný a kvalitní signál na rozdíl od satelitu kdy se vědšinou musí vyměnit LNB s více výstupy a pokud má 2 výstupy,tak rozbočit sat mašinkou,která umí rozbočit V a H tak že i třeba 50 reciverů satelitních došáhne fyzicky na obě polarizace a to na V a H a 13-18 volt,tyto mašinky se běžně dávají na STA nemýlim se ne ?!!
Pro to jsem otázkou německých programů a antény pro německé DVB-T nerozhodný =)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
5. 5. 2011 10:46 Nový

Co mi přinese řádný příjem německých DVB-T

Co mi přinese řádný příjem německých DVB-T,anténou nasměrovanou na německé vysílače a za předpokladu že v místě je taky dostatečný signál pro příjem! což mám ale stejnak co mi to přinese?když všechny jsou na Astře 1 známá to 19,2°E

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
5. 5. 2011 13:28 Nový

Aha, no jasně

Aha, no jasně .... tak ty to řešíš jen takto nepohodlně přepojováním kabelů - no, to by mě asi moc dlouho nebavilo. Jako krátkodobý test proč né, ale na stálý příjem by mi to vadilo pořád něco hrabat a přepojovat v kabelech :-) Jinak němce mám sice jako bonus, ale nezapoeň že jsem bez satu ... a dívat se na ty naše trapné Superstáry večer to fakt né. Pobrouzdám v německých a většinou tam něco zajímavého vždy najdu. (příroda, technika, hudba) Jinak v pozemním bych to měl stejně i kdyby Sat byl - TV karta je levnější neli řešit sat kartu a rozbočení. Řádné udělání ano něco stojí, však je to na dlouho, né jenom na týden :-) O Satu zatím přemýšlím a plánuji ... nemohu si tu dát co chci a kde chci. Spíš tu platí že se nesmí dávat nic ... Že by ale přišli s vlastním řádným řešením TO NE! :-( Levnější je se tu na všechny vykašlat a vše jen zakazovat. To je tipicky české, že jo :-)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
5. 5. 2011 19:49 Nový

Ono to přepojování není zas tak horké,vědšinou jedeme na Krašov

Ono to přepojování není zas tak horké,vědšinou jedeme na Krašov,a v případě výluky Krašova by jsme přehodili na Svatobor z jedné zdířky do druhé,i s K 49 ČT a tak Němci až tak pozemně DVB-T neřešíme,když je máme na DVB-S(2) na 19,2°E Astře =)

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
5. 5. 2011 19:52 Nový

A to prosím jsem nezmínil nabídku Multi HD od Skylinku

A to prosím jsem nezmínil nabídku Multi HD od Skylinku,kterou si platíme jako PAY HDTV =)a taky HBO HD =)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
6. 5. 2011 15:42 Nový

Sorry Davide, že jsme tu odbočili od tématu :-)

Sorry Davide, že jsme tu odbočili od tématu :-) Nějak jsme to tu s Karlem rozjeli.

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
6. 5. 2011 18:26 Nový

Ano,mladí to nastaví a proladí TP a jede se dál...pohoda =)

Ano,mladí to nastaví a proladí TP a jede se dál...pohoda =) starší neznalí hold chodí za montážníky a ti hold nestíhají =) že ale trh by ekonomicky zvýšil cenu služby pokud je o něco zájem tak jednoznačně se zdražuje a o to co není zájem se zlevňuje ;)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
7. 5. 2011 12:49 Nový

Jistě Karle, na satu je téměř vše hned atd

Jistě Karle, na satu je téměř vše hned atd. Ovšem u pozemního to je právě ten adrenalín a zábava to chytit - zde nejde jen o to mít nějakou extra velkou nabídku. Parabola se našroubuje nasměruje a je po zábavě ... že jo ;-) U pozemního je tomu trošku jinak.

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
11. 5. 2011 6:26 Nový

Rozumím

Rozumím,stačí se podívat na příjem redaktora Digizone Lukáše Poláka a je jasný vo co go ;)talkové nadšení z příjmu stanic dálkového příjmu že radoostí srdce plesá tomu říkám radost ze odvedeného příjmu =)

Jakub
Jakub (neregistrovaný) 95.82.175.---
30. 3. 2012 14:32 Nový

To máte pravdu, letos v únoru další várka přelaďování

To máte pravdu, letos v únoru další várka přelaďování, jako by to nemělo konec...

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+