Více

S Primou family přišly i problémy

Nebudu zde detailně rozepisovat technické problémy, které souvisí se zařazením „staronového“ kanálu Prima family na satelitní jedničku trhu – Skylink (CSlink).

Jen v krátkosti zmíním nefunkční programy České televize a Prima family na naší družici Astra 23,5E – TP 12.525 V –  u všech satelitních přijímačích značky Optibox Crypton (certifikovaný velmi solidní přijímač s originálním CryptoWorksem). Vše začalo 1.ledna. Během posledních hodin jsem zaregistroval podobné technické problémy i u jiných značek – např.Opticum, Mascom či Topfield. U některých stačí opětovné proladění transpondéru a zaslání zápisů na kartu, ale to zvládne hrstka uživatelů. Paradoxně je takovýchto SD sat.receiverů na našem trhu stále mnoho. Dle slov hlavního servisního technika jednoho satelitního velkoobchodu je problém na Head endu Skylinku a technici na odstranění závad pracují už pár dní. Zřejmě poruchu nemohou rychle odstranit a tak od večera 4.ledna odpojili kódování u Primy family, aby nespokojeným divákům trochu odlehčili. Je to chvályhodný krok, ale zase přestala korektně fungovat ČT4ka :-) To je stále něco, stále problémy. (doplnění v 10:50 – bylo dočasně ukončeno kódování i u programů České televize)

Bojím se domyslet, jaké velké technické trable nás čekají od 1.února, kdy Skylink vyhlásil akci obrovských měřítek – osobně to nazývám akcí „Kulový blesk“.  http://www.di­gizone.cz/aktu­ality/zakazni­my-cs-linku-a-skylinku-ceka-masivni/

Všechny programy z placené nabídky totiž mění svůj parkovací dok, všechny placené programy od tohoto data změní vysílací transpondér. To bude panečku mela, neboť jak již víme – málokterý uživatel satelitního vysílání dokáže nové transpondéry sám naladit a setřídit. Zároveň se i obávám jedné důležité věci o které Skylink zatím neinformoval přímo – obávám se totiž, že od 1.února se kromě přelaďování na nové kmitočty dočkají diváci i překvapení když zjistí, že tyto placené programy již nejsou v kompresi MPEG-2, nýbrž v MPEG-4/H.264. – které jim na jejich starších SD receiverech nebudou logicky fungovat. Toto se klidně může za necelý měsíc stát, protože již několikátým prodloužením akce karet „Výměna“ s bonusem, se zdá být krok jako ne moc účinný donucovací prostředek k přechodu na Irdeto.  Avízovaný termín ukončení podpory CryptoWorks je na konci letošního roku a tak nezbývá mnoho času na výměnu karet, případně sat.přijímačů. Bohužel neochota diváků něco měnit a také mnohem vyšší pořizovací cena nových HD sat.receiverů s Irdetem oproti kdysi levným SD sat. receiverům, potřebné změně nepomáhá. Všichni absolutně rozumíme, že se musí karty či přijímače do konce roku vyměnit, nemají to ale ve Skylinku (CS linku) zrovna lehké, zvláště ne, když je doprovází technické problémy už v prvopočátku – stačilo zařazení Prima family.

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
5. 1. 2012 12:00 Nový

Zápis na kartu nejraději dělám přihlášením ke skylinku

Zápis na kartu nejraději dělám přihlášením ke skylinku,líbí se mi to mnohem víc a prakticky kdykoliv =)

Jiří Job
Jiří Job (neregistrovaný) 89.102.161.---
5. 1. 2012 17:37 Nový

A všechny transpondery CS Linku jsou přejmenovány už asi 3 den na

A všechny transpondery CS Linku jsou přejmenovány už asi 3 den na Skylink mám přijímač Vantage kde jde dobře vidět a všechny transpodery CS Linku jsou přejmenováný na skylink nevím proč.Jestli to nesouvisí že už se brzo CS link ze Skylinkem spojí?

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
5. 1. 2012 11:37 Nový

U některých stačí opětovné proladění transpondéru a zaslání zápisů na

U některých stačí opětovné proladění transpondéru a zaslání zápisů na kartu, ale to zvládne hrstka uživatelů.
Ano je to ůkon lehký,pokud máte registraci a přihlášení ke skylinku,to je pravda že je to sranda =)

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
5. 1. 2012 11:42 Nový

Předpokládám že všicí kdo přijímají Krašov a nesou někde opticky ve

Předpokládám že všicí kdo přijímají Krašov a nesou někde opticky ve středu se Svatoborem přijímají Prima LOVE a FAMILY docela v pohodě =)
Hlavně ty síta to i ty Plzeňský je problém když ve výhledu antény je povícero vysílačů,to já radši doporučuji směrové antény který mají ůzký směr a ostatní nebere =)

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
5. 1. 2012 11:55 Nový

Zaslání zápisu na kartu lze i po telefonu na zákaznickou linku

Zaslání zápisu na kartu lze i po telefonu na zákaznickou linku Skylinku - bohužel se v posledních dnech absolutně nedovoláte :-(

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
5. 1. 2012 11:56 Nový

Tak to je zvlášní ale u nás to nedělá problém tedy minimálně v naší

Tak to je zvlášní ale u nás to nedělá problém tedy minimálně v naší rodině a hold jde to kupředu a starší DVB-S v MPEG-2 SD je hold zastaralý jako přesně VHS videorekorder...no co se dá dělat...buď vyměníte nebo necháte být i za cenu stárnutí a nemožnosti příjmu v nových systémech na starém reciveru,je to k nas....ní ale bohužel tak to vývoj jde ku předu =I

SaiyansX
SaiyansX (neregistrovaný) 78.80.226.---
5. 1. 2012 18:44 Nový

Vida, najednou to jde vysílat i bez kódování a nikdo neřve o práva

Vida, najednou to jde vysílat i bez kódování a nikdo neřve o práva copyrightu jen na území určitého státu. Licence vysílání jen na určitý stát je buzerace, mělo by se vysílat volně. Cizinci by stejně nerozuměli, maximálně by tedy měli video bez svého dabingu, o co by tedy copyrightovi sr*či přišli? O hovno ... Plesnivý starý copyrightový dědci jen brzdí pokrok, osvětu a buzerují své uživatele a chlebodárce (nás zákazníky).

HZCOM
HZCOM (neregistrovaný) 188.120.201.---
5. 1. 2012 20:21 Nový

U všech přístrojů Optibox Crypton se musejí smazat čétéčka + prima fa

U všech přístrojů Optibox Crypton se musejí smazat čétéčka + prima fa, a znova naladit... pak je to ok ... ale tohle jsem řešil u 40 klientů a další volají posladní dny nedělám nic jiného ....

Polák Čestmír
Polák Čestmír (neregistrovaný) 90.178.195.---
6. 1. 2012 9:02 Nový

Souhlasím s Davidem

Souhlasím s Davidem, že všelijaké přelaďování je pro některé majitele satelitních i terrestrických přijímačů velkým problémem. Sám jsem se o tom přesvědčil včera, když jsem byl na chatě zkontrolovat zazimování. Tam se většinou všichni navzájem známe a již na návsi jsem byl požádán jednou stařenkou o naladění Prima family. Naladil jsem, setřadil programy a dostal jsem dva domácí třešňové kompoty a jednu čalamádu. Tato stará paní nadšená z nových programů se zmínila další a tak jsem ladil i u ní. Tam jsem zjistil, že jeden místní kutil ji totálně zmenšil nabídku, když se mu podařilo při přelaďování naladit jen jeden mux. Je pravda, že při automatickém ladění jsem také nic jiného nenaladil, ale ručně jsem tam dostal vše. Problém byl ale v tom, což jsem zjistil posléze, že byl zbytečně k anténě umístěn silný širokopásmový zesilovač, který úplně zahltil tuner. Ten jsem odstranil (na střeše byl vítr a zima, moc se mi tam nechtělo). Poté jsem zkusil naladit a hle i automaticky se naladila celá nabídka muxů bez problémů a to u některých i z různých směrů, takže jsem měl mux veřejnoprávní televize že čtyř vysílačů a naladilo se celkem 46 programů, což jsem musel posléze zase přetřídit a duplicitní odstranit z nabídky. Dostal jsem deset domácích vajíček a od jejího labradora i pusu.
Odpoledne jsem si naladil i svůj box, aby na jaře až přijedeme byl příjem od začátku připraven.
Při odjezdu jsem se pozdravil ještě s místním velice úspěšným podnikatelem, který si stěžoval, že mu „blbne“ ve firmě satelit a když chce vypnout televizi, tak musí vstávat z postele a vypínat ji ručně. Je tam někdy přes noc a tak tam má i pokoj. Protože pomoc se neodmítá, přeladil jsem mu nabídku Skylinku a přidal i nové kmitočty, aby byl připraven na další přesun programů. Pro zasmání musím uvést, že televizi se snažil vypínat dálkovým ovládáním pro satelit a ne pro televizní přijímač. Do Prahy jsem se dostal tedy později, než jsem předpokládal, ale s dobrým pocitem, že jsem pár lidem pomohl. Soudím, že při delším pobytu bych měl práci zajištěnu na celý týden.
Přelaďování tedy činí některým lidem velké problémy a poskytovatelé by se měli snažit, aby jich bylo co možná nejméně, nebo alespoň ne tak často.

alfi
alfi (neregistrovaný) 62.141.0.---
6. 1. 2012 9:45 Nový

Všechny programy z placené nabídky totiž mění svůj parkovací dok

> Všechny programy z placené nabídky totiž mění svůj parkovací dok, všechny
> placené programy od tohoto data změní vysílací transpondér.

kde jste přišel na to, že všechny? změní se jich cca polovina. a i z nich zase cca polovina bude mít dvouměsíční vysílání na obou transpondérech současně. uznávám, že je to nepříjemná akce, ale nic s tím nenaděláme :-(

> dočkají diváci i překvapení když zjistí, že tyto placené programy již nejsou
> v kompresi MPEG-2, nýbrž v MPEG-4/H.264

prosím alespoň jeden příklad.. pokud správně hledám, na nový dvb-s2 transpondér se přesouvají jen kanály, které už dnes jsou v mpeg4 (nad tím zdá se někdo i přemýšlel :) )

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
6. 1. 2012 15:35 Nový

No já např

No já např. také netuším co to je za úkony ... :-) no však sat nemám. Jak tak to ale sleduju, tak Skylink dělá drahoty se vším čím dál víc ... vůbec se mi to nelíbí a ani nevím zda bych k nim vůbec šel když jsou takoví :-( Jen vymejšlej jak lidem komplikovat zbytečně život. (změna kodovacího systému, omezení v nahrávacích boxech ... nějaké trapné jejich licence na přístrojích atd.) At' jdou k čertu s takovýma hovadinama.

Že chátrají družice a že jsou nutné přesuny bych ještě možná trochu i chápal. Zbytek ale NE!

Gravidní vlk
Gravidní vlk (neregistrovaný) 82.145.210.---
6. 1. 2012 16:34 Nový

Zlatý SD přijímače

Zlatý SD přijímače, ty dnešní HD křápy jsou nestabilní a tudíž nespolehlivý a vyžadují neustálý přísun aktualizací, jinak je nelze udržet v provozu. Chudák majitel takového receiveru, který nemá přístup na internet, nebo si receiver neumí aktualizovat.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
6. 1. 2012 16:39 Nový

KarelCibulka

KarelCibulka

Cos chtěl těma síta říct ke Skylinku ... :-D nějak jsem nepochopil. Jinak by taky mohli pánové z Radiokomunikací přeladit Svatobor mux2 na stejný kanál jako má Klet' a Vimperk. (tuším že 39) Když už jsou regiony na Primě pasé, tak by mohli spravit to nefunkční SFN s Krašovem. No že jo ;-)

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
6. 1. 2012 16:57 Nový

to Štěpán S -> Štěpáne

to Štěpán S -> Štěpáne,SFN Krašov VV a Svatobor je dle ČRA zajištěn mj Navigací GPS prý =) já bych raději MUX 1 z K 49 na K 34 aby Svatobor jednoznačně spadal do SFN v oblasti PLZEŇ tedy Krašov a Vranní Vrch a Svatobor v jednu společnou SFN pro všechny 3 multiplexy =)

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 90.182.142.---
6. 1. 2012 21:31 Nový

Dnešní informace Skylinku určená technikům:

Dnešní informace Skylinku určená technikům:
Vážení obchodní partneři,

v posledních dnech docházelo nepravidelně k problémům s příjmem a dekódováním programu ČT1,ČT2,ČT4 a Prima family na transpondéru 12525 MHz.

Problémy nám zákazníci začali hlásit po změně názvu programu Prima na Prima family, přestože se technické parametry vysílání s výjimkou změny v SDT tabulce (název programu) nijak nezměnily. Protože se stížnosti na příjem uvedených programů začaly objevovat stále častěji a u více značek a typů přijímačů, dne 3. 1. 2012 započali technici na Kavčích horách s analýzou a identifikací situace a následně s rekonfigurací multiplexeru. Tato rekonfigurace vyžadovala vypnutí kódování, proto byly během servisních prací některé programy odkódovány.

Problém byl odstraněn celkovou rekonfigurací mutiplexeru dnes 6. 1. 2012 ve 13:40 hod.

Analýza problému byla komplikovaná tím, že žádný z parametrů nesignalizoval odchylku od norem a většina satelitních přijímačů neměla problém. Přijímače, u kterých jsme registrovali závadu v dekódování, byly dováženy zhruba před třemi roky a mají licencovaný dekodér CryptoWorks. Jednalo se o: Opticum 7500CW, Optibox Crypton, GoSAT 2020, Arion 2400 a jiné...

Velmi se omlouváme všem za vzniklé potíže, nejednalo se bohužel o běžnou závadu, která by šla vyřešit výměnou zařízení nebo přepnutím na zálohu, ale o složitý softwarový problém.

Děkujeme za pochopení

Technický support Skylink a CSlink

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
6. 1. 2012 23:30 Nový

KarelCibulka:

KarelCibulka:

Karle, a to né ... vždyt' ten Svatobor ani nesplňuje pro SFN s Krašovem a Vraňákem podmínky pro vzdálenost. Právě si myslím, že by to měli spravit a přiklonit tam, kde to fungovat bude a nebude to dělat nikomu potíže. Tehdá to znásilnili právě kvůli těm blbým regionům.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
7. 1. 2012 13:16 Nový

Ted' si ten ZAK vlastně pustí v muxu3 :

Ted' si ten ZAK vlastně pustí v muxu3 :-D

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
7. 1. 2012 14:35 Nový

Pro pana Čestmíra Poláka

Pro pana Čestmíra Poláka: váš příběh z ladění svým sousedům na chatě znám velmi dobře. Téměř se to shoduje s tím, co zažívám poslední roky, co jsem se zamiloval do digitalizace. Co dům, to nějaký problém - když už mají naladěno, tak mají na set-top-boxu jinou normu - přepnu na RGB a hurá - zjistilo se, že už léta mohli mít mnohem hezčí obraz. Druhý dům má zase na STB nastaven formát 16:9 a přitom mají CRT TV 4:3 - hurá - zjistilo se že léta koukali zbytečně na placatý obraz. Třetí dům zase ani neví, že existuje program Prima Love - hurá - po mém naladění mají zbrusu nový kanál, který už půl roku vysílá. Čtvrtý dům už léta nemůže sledovat Óčko - když změnilo frekvenci tak se domnívali, že program přestal existovat - hurá, dcera může zase sledovat svou oblíbenou hitparádu. Pátý dům má neustálé problémy s výpadky signálu - na půdě naleznu dvacet let starý širokopásmový zesilovač - vyškubnu ho ze sítě, provedu by-pas a vylezu k sítu, kdy vyměním zesilovač za symetrizační člen a ejhle, programy v baráku přestaly kostičkovat a dokonce šlo naladil i třetí Multiplex s P.Love - který žena domácího tolik chtěla dávno sledovat. Sedmý dům-respektive byt v paneláku řeší výpadek satelitního signálu - když zjistím, že vysoký strom naproti domu za léta hodně vyrostl - jdeme o patro výš domluvit se se sousedy, zda se můžeme "napíchnout" na jejich výše umístěnou parabolu - LNB monoblok Twin to vyřeší. Osmý dům nedokáže pochopit, že díky napadané silné vrstvě sněhu na parabole nemají signál a lézt se smetáčkem na střechu se jim nechce. Nemusím popisovat devátý a další dům, kde je to podobné. Také mi lidé nabízejí panáky (odmítám - vždy řídím), různá kafíčka a cukroví atd. - poslední dobou vše s poděkováním odmítám a žádám pouze peníze (minimálně kilo či dvě), protože chci, aby si to už lidé uvědomili a něco se sebou začali dělat, vždy technická negramotnost u nás je šílená.

Polák Čestmír
Polák Čestmír (neregistrovaný) 90.178.195.---
7. 1. 2012 15:36 Nový

Davide,

Davide,
ač nejsem montér satelitů, elektronika a příjem všeho možného mne zajímá od mládí. Je to "pouze" můj dávný i současný koníček, takže neznám praktiky, ani ceny dnešních instalací. Vše si dělám pro sebe sám, ale rád pomohu i jiným (ale pouze v případě, že problematiku znám). Dálkový příjem jsem miloval už v době analogu a má střecha na pražských Vinohradech byla tehdy trnem v oku různých orgánů. Příjem německých stanic byl tehdy pro mne prioritou a naši sporťáci ke mně jezdili psát články ze zápasů, které u nás nebyly vysílány ale Němci je dávali. Dálkový příjem nebyl tenkrát dokonalý i přes spárované kanálové jaginy, ale i kolorky a síta. Tehdy v analogu i špatný černobílý obraz stačil na napsání článku a mne pro potěšení a kontakt se světem. Takže na chatě, když už se to o mně ví pomohu sousedům bez honoráře. Když ale dostanu domácí okurky, tak neodolám.

V době, kdy se to u nás hemží různými chytrými telefony apod. stále nemohu pochopit, že jednodušší zacházení se satelitním, nebo terrestrickým přijímačem dává lidem tak zabrat. Alespoň Vy specialisté a odborníci máte stále co na práci a za peníze.

Polák Čestmír
Polák Čestmír (neregistrovaný) 90.178.195.---
7. 1. 2012 15:47 Nový

Pardon opravuji překlep na jaginy na

Pardon opravuji překlep na jaginy na Yaginy.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
7. 1. 2012 21:08 Nový

Davide, a TV antény taky ještě někdy instaluješ?

Davide, a TV antény taky ještě někdy instaluješ? Najdou se ještě nějací zájemci?

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
8. 1. 2012 10:16 Nový

Když je třeba, tak jasně že zrealizuji i DVB-T příjem

Když je třeba, tak jasně že zrealizuji i DVB-T příjem. Téměř žádného volajícího žadatele o pomoc neodmítnu, diář je stále na pár dní dopředu plný :-) Drtivá většina místních má satelitní příjem a pozemák mají jen jako doplněk hlavně pro telky v ložnici a kuchyni. Když ale např.instaluji anténu v Domažlicích (stačí malé L/P) tak vždy ladím Sušický Svatobor i když primárně vůbec není určen pro nás, protože díky absenci třetího multiplexu na našem Vraním vrchu se tento zdá bezpředmětný (a Krašov v Domažlicích téměř nechytíš). Lidi chtějí i Prima Love a letos na třetím muxu vystartuje i Nova Action a Nova Doma.

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
8. 1. 2012 10:49 Nový

A ti z nás kdo přijímají signál z vysílače KRAŠOV u Bezvěrova

A ti z nás kdo přijímají signál z vysílače KRAŠOV u Bezvěrova,tak tam v MUX 3 bude i Plzeňský ZAK bohužel předpokládám že na Svatoboru NEBUDE v MUX 3 jinak kdyby tam byl ZAK,tak by to pro chody bylo fajn =)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
8. 1. 2012 16:03 Nový

Karle, pokud to jede na 52.k v SFN s Krašovem

Karle, pokud to jede na 52.k v SFN s Krašovem, tak tam být ten ZAK "MUSÍ" ;-) U mě bohužel Svatobor ... leč pořád občas alespoň náznaky oproti Krašovu. Kdyby to byl nízký kanál, tak by tu možná i trochu jel. Ted' nejede, kor když to tak odborníci z Radiokomunikací pokazili k horšímu. Ach jo. Kdyby to bylo i na Vraňáku s 10kW tak paráda.

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
8. 1. 2012 18:16 Nový

Přeji ti ten Vraňák že spustí jako MUX 2 tak i MUX 3 SFN na K 52

Přeji ti ten Vraňák že spustí jako MUX 2 tak i MUX 3 SFN na K 52 u novýho Kramolína VV poblíž je,že ho tam spustí taktéž...mimochodem já to NEpotřebuji...VV už NEberu,přešel jsem dávno na Krašov(Bezvěrov)vy­sílač a v rezervě je druhá větev a to Svatobor,VV mi však do toho směru na Svatobor leze...anténa přímo na Svatobor naměřena !!!!!!VIZ K 49 MUX 1 a K 34 VV !!!!

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
8. 1. 2012 18:22 Nový

Přeji vám v nové práci dobrý kolektiv zaměstnanců a nechť se vám

Přeji vám v nové práci dobrý kolektiv zaměstnanců a nechť se vám dobře nakupuje a prodává pro nového zaměstnavatele,ať se vám daří...zdař bůh štěstí a zdraví =)

Gravidní vlk
Gravidní vlk (neregistrovaný) 82.145.209.---
8. 1. 2012 22:17 Nový

Cibulko, srovnávat MPEG2 s VHS záznamem, je opravdu mimo pekáč

Cibulko, srovnávat MPEG2 s VHS záznamem, je opravdu mimo pekáč. V tom vašem MPEG4 lepší obraz nebude! A HD není a ještě dlouho standartem nebude, jestli vůbec někdy bude.

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
9. 1. 2012 6:28 Nový

tp GRAVIDNÍ VLK

tp GRAVIDNÍ VLK -> to co si myslím já a můj názor je můj názor a taky lidem neberu DVB-T připlý scart na skleněnku CRT,prostě vše funguje a tak nemají potřebu si honem kupovat plasmu či LCD,prostě analog se musel odporoučet a přišel digitál v podobě základního DVB-T a tento vývoj jsem přirovnal právě k dnešnímu zastaralému systému VHS videokazet,záznamu či přehrávání,je to technicky zastaralá věc a buď se vám to líbí nebo ne,to je vaše věc,ostatní nepředěláte,vzte­kejte se to nechám na váss ale vývoj jde ku předu a to nezměníte,hold vždy pokrok není bez chyb,hold je to technika která není 100%dokonalá takže se buď zařídíte dle trendu nebo nebudete mít nic!!!tak mi to řekl kamarád když jsem se skálopevně držel analogového TV vysílání že je lepší než to digitální,minimálně je odolnější v bouřce než digitál,ale to neprošlo kvůli argumentu malého výběru kvůli zaplnění frekvencí analogovými televizními stanicemi jedinné na jednom kmitočtu,to bohužel zvítězil argument více stanic na jedné frekvenci a tak hold jsem se s tím smířil a beru to tak =) nevím jak vy si žijte dle svého...je to váš život... =)
Ale chápu že lidé v důchodu se těžko učí,myslí si že jim to někdo vnucuje něco co oni nechtí,to bych nechal bez digitálního TV a pak zjistí že jim bez TV to vyhovuje a nebo ne a tak si hold pořídí vše potřebné k příjmu digitálu,starší generace je s tím učením trošku hůř ale kdo chce,tak naučí se a KDO NECHCE,TAK NECHCE,ale to je jeho rozhodnutí a v podstatě technologicky osiří protože někomu ten klid naopak pomáhá a vyhledává ho oproti spěchu a chvatu šílenému v dnešní uspěchané době tak známé =)

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
9. 1. 2012 6:45 Nový

Ty sat recivery třeba ten KAON KSC 270 co má Patrik ve svém pokoji

Ty sat recivery třeba ten KAON KSC 270 co má Patrik ve svém pokoji tak nepotřeboval aktualizaci co jsem satelit mu zprovoznil (CCA 8 LET) a to je DVB-S kový sat.reciver,není možno přijímat DVB-S2 transpondery,pro­tože to prostě NEUMÍ =)
A to co máme v Ložnici,protože DVB-T nám NEstačí tak Ferguson ARIVA 200 je dobrá mašinka,počítám že časem dám modul Irdeto,šachta je tam tak no problémo a pár vteřin zdržení...ježiš­marjá to je tak malicherný až je to nemožný =) a SkyLink karta s MULTI HD je bezva věc =) spolu Film EUROPE(Pro mně) a CS TV(pro Soňu)
Musím uznat že David Rácz má pravdu,HD je HD a raději ho vyhledám než SD,přece je to lepší pokukáníčko,bez­pochyby =)

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
9. 1. 2012 6:52 Nový

A to prosím mám v obýváku SAT reciver a motor s natáčením antény

A to prosím mám v obýváku SAT reciver a motor s natáčením antény offset venku,tak HD se nevážu na pozici 23.5°E ale jinde ( 13°E třeba ) a tak Nativní HD programy v obýváku naladím tř.ty Britské na 28.2-5°E či jinde,motor je motor a natočí anténu v pohodě =)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
9. 1. 2012 15:09 Nový

KarelCibulka: "co máme v Ložnici,protože DVB-T nám NEstačí"

KarelCibulka: "co máme v Ložnici,protože DVB-T nám NEstačí"

Čo'veče, Ty jsi teda ale náročný .... i v DVB-T je toho až moc do ložnice. Ložnice snad slouží k jiným 2-ma účelům, a nebo ne? :-D

Jinak s tím HD či MPEG4 má ale Gravidní Vlk vážně pravdu ... u nás opravdu ta kvalita jen tak nebude. Pokud bude vůbec někdy ... na druhou stranu jsou na tom některé národy s kvalitou mnohem hůře nežli my.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
9. 1. 2012 17:11 Nový

KarelCibulka

KarelCibulka: Taky jsem četl Tvůj příspěvek v diskuzi o anténě .... nemohu tam psát, tak napíši sem. Píšeš že proč měnit kombinovanou VHF/UHF Rybí kost. Jo pravda, měnit se nemusí ale já osobně bych v mých podmínkách teda měnil. 1. - zbytečně velká a o to i zbytečně těžší, zátěž na stožár při větru atd. 2.- kdybys měl u baráku CDMA či UFON vysílač, tak to dáš honem rychle pryč. Myslím že tohleto kombi to bere ještě líp nežli jenom v té UHF provedení. (ta to bere také - je to těsně pod 21.k) 3. - Myslím že zisk bude lepší u modelu P2845. Takže tady Ti to takhle shrnu pokud bys byl detailista a záleželo ti na tom opravdu více ;-) Jinak kombi samozřejmě lze používat dále, proč né. Spíš jen že se tak z poloviny nevyužije atd. viz výše. Jinak Já ji mám ve sklepě taky ... ISKRA ale nepoužívám, není důvod něco většího cpát zbytečně na střechu. Ničemu to nepomůže - spíše naopak ;-)

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
10. 1. 2012 14:10 Nový

to ŠTĚPÁN S

to ŠTĚPÁN S. -> O2 CDMA či UFON tu fakt NENÍ,to spíš v Rokycanech nebo v Plzni nebo maximálně Břasy ale tomu moc NEvěřím,je to jen vesnice a Rokycany už jsou měssto,tady tyhle vysílačky NETu mají =)u nás to zatím Nehrozí =D

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
10. 1. 2012 17:43 Nový

to ŠTĚPÁN S

to ŠTĚPÁN S. -> Ložnice není jen pro určitou činnost ale je místem odpočinku a tomu to má odpovídat,takže pokud mám vizi Stolků u Postele na jídlo a pro pohodlné sledování TV a SAT včetně DVD a NETu tak i lehkého občerstvení a pití něco jako v Kavárnách a ležet v posteli a dívat se na TV tomu říkám odpočinek,to v obýváku jen sedíš na pohovce,za to v ložnici ležíš v posteli a tomu říkám pohodlí,tak si to představuji já ten správný odpočinek včetně známé činnosti =)

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
10. 1. 2012 17:46 Nový

Samozřejmě ůklid je běžný,takže uklízíme i v ložnici

Samozřejmě ůklid je běžný,takže uklízíme i v ložnici,protože někteří si můžou představit že si snad tam držíme bordel nebo co =(

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
10. 1. 2012 18:04 Nový

Chlapi (Karle a Štěpáne)

Chlapi (Karle a Štěpáne) moc prosím přestaňte zde diskutovat v osobní rovině, toto je veřejné fórum o daném tématu (satelit a né DVB-T), pište si své přes e-maily, díky chlapi za pochopení :-)

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
11. 1. 2012 21:07 Nový

O.K

O.K. =)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+