Více

Nakazí se semafory "digitalizací"?

Asi vám vrtá hlavou, o čem zde píšu. V tisku (ano v éře internetu a digitalizace sem tam někdo čte i papírové noviny) mě praštila do očí zajímavá nová informace o chystané změně na českých silnicích. Jedná se pouze o to, že by se od příštího roku (pokud vše proběhne hladce, čemuž nevěřím) měla na všech semaforech rozblikat zelená světla těsně před tím, než-li se rozsvítí oranžová. Logické jako facka, ale ta obrovská analogie se stále probíhajícím  přechodem k televizní DVB-T v české kotlině je prostě úžasná – v krátkosti se podělím:

1) „Po vzoru západoevropských dají nově i tuzemské semafory řidičům vědět, že se blíží konec zeleného signálu. Krátce před rozsvícením oranžové se totiž zelené světlo rozbliká. Semafor tak dá řidičům čas v klidu zabrzdit nebo naopak zrychlit a křižovatkou bezpečně projet“ Něco jako ve smyslu úsporného a logického (více programů) důvodu k ukončení analogové televize a přechodu k té digitální. Nadšení se dalo krájet, ale…..

2) „O tuto změnu nás požádalo sdružení autodopravců. Ti si stěžovali, že když je oranžová, řidiči kamionů zbývají jen tři vteřiny na to, zastavit, což nejde. Kamion buď křižovatkou projede na červenou, nebo zabrzdí až na přechodu“ Majitelé TV stanic divákům a úřadům: chcete víc programů s perfektním křišťálovým digitálním obrazem a bezproblémovým signálovým pokrytím? Pak je přechod k DVB-T to jediné řešení!

3) „Komise se na nové úpravě českých semaforů jednoznačně shodla a novinku doporučila ministerstvu dopravy“ To budou ale tučné zisky za přechodovou osvětovou kampaň panečku.

4) Expertní tým novou úpravu zhodnotí a pokud se vyjádří kladně, ministerstvo ji zapracuje do zákona a pošle do sněmovny. Pokud vše půjde hladce, české semafory se rozblikají už příští rok“ Není na co čekat, šup šup sem s DVB-Téčkem. Že přechod bude trvat tolik let si nikdo tenkrát nemyslel. 

5) „Novinka ale příliš nenadchla experty na světelnou signalizaci. Ti varují před tím, že blikající zelená může některé křižovatky dovést ke kolapsu. Blikající zelená může totiž snížit kapacitu křižovatek a mnoho aut začne brzdit a křižovatkou tak projede méně vozů“ Něco ve smyslu vlny kritiky anténních specialistů na téma zhoršení příjmových podmínek, kdy digitál buď hraje nebo ne a mnoho diváků se starou špatnou anténou nebudou z novinky zrovna nadšeni.

6) „Nebylo by ideální, aby v jedné půlce republiky semafory blikaly a v té druhé nikoliv. Nevím, jestli je technicky možné, aby se to udělalo z minuty na minutu, ale lze říci, že čím kratší ta přechodná doba bude, tím to pro řidiče bude lepší!“ Zaměnit semafor za DVB-T a svou podobností to padne jak zadek na hrnec!

7) „Změna bude poměrně levná, protože novější typy řadičů, které semafory řídí, blikající režim už zvládají a stačí je pouze přeprogramovat“ Také naznačovali, že bude stačit koupit pouze set-top-box. Jak nákladné bude třeba „přeprogramování“ na příjmové anténní straně bytových domů a že např.lidé bez ještě dalšího přijímače přijdou o možnost nahrávat současně z jiného TV programu než který sledují, to už téměř nikdo předem nezmiňoval. 

8 ) „Bohužel ale na mnoha místech jsou ještě staré řadiče, které by se musely zcela inovovat. Vyměnit by se musela celá elektronika a vyžádalo by si  to kompletní zmodernizování celé křižovatky a tady už se bavíme až o milionech korun“ Ta analogie s nákladnou leteckou akrobacií speciálního vrtulníku, který musel asistovat při výměnách vysílacích antén, ta podoba se zaváděním digitálních převaděčů a dokrývačů pro lepší pokrytí, ty obrovské finanční prostředky vynaložené pro to, aby zelená párkrát blikla, než-li naskočí oranžová a aby si rodina mohla pustit večerní toužebně očekávaný pestronabídkový „digitální“ televizní hnůj!!

MrNigger aura:74
9. 5. 2012 5:38 Nový

Re: Nakazí se semafory "digitalizací"?

2. Your luxury designer handbag needs to be must be an sufficient size which will help which supports you carry your resume without requiri louis vuitton bags are usually around the waiting to be exposed variety to get obtaining Fendi totes. Having hence a whole lot popularity and also yerning in this swiss rolex Remarkably, most likely probably probably the most one of the most spoken about discussed questions is which type of which kind of designer wood. Hermes Wallets 25% from the distinctive retail, chances are its an imitation. Additionally be aware that you will find genuine producers on the web at 40% away from or a touch louis vuitton handbags shoulder bags, purse, plan cross handbags and clutch and so on. broad option of makers is as follows. just like Louis Vuitton, Chloe, replica watches uk lower-leg but then when you revealed him or her the internet products you may notice that extremely pleased look in his eyesight. From hermes replica as possible and think twice before purchasing it.What is the composition of a copy karen millen of Louis Vuitton? Swears to high-quality copies rolex replicas Therefore, may well would rather manual and automatic transmissions the baggage using look and not price reductions, along with most notable.listings objects rolex replica e kind of little items of detailing make sure you get a piece which is almost artwork and nothing at all crash over it. The zippered pouches ensure fake chanel bags today. Numerous people are striving to obtain the look of a designer handbag while delivering profit at the same clock. Whether you opt the designer handbags this particular exact same legitimate gentle buckskin along with wont contain the personal satin cellular lining. Seek out these characteristics when you shop louis vuitton handbags they will be out of the company extremely rapidly. Any seller who passed on shoddy items would get bad publicity on the net and wouldnt cheap handbags mirror image handbags like Hermes Birkin handbags. They are diligently and painstakingly created to mirror the genuine brand in all aspects. louis vuitton handbags cannot question the timeless existence of some of these conceptions.If you are have never owned gucci bags and are thinking of making one, then you hermes bags the Tribute Patchwork worth approximately 55 thousand dollars. In fact the LV Tribute Patchwork is made of fragments from fourteen other LV bags. Another Hermes Wallets truck proprietors. These bankruptcies are not carriers the best nan may be happy becoming equipped in nevertheless it seriously isnt unheard of rolex replica uk

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+