Více

Lidé stále nechápou co je HD

Pokaždé si řeknu, že to byl jen ojedinělý rozhovor se zákazníkem. Časem jsem si uvědomil, že si to „říkám“ nějak často. Jedná se o nepochopení diváka nad fenoménem poslední doby – televizní vysílání ve vysokém rozlišení obrazu – tzv.HDTV. 

Jelikož prodávám a nabízím zákazníkům ploché širokoúhlé LCD televize a jelikož jejich prodej již převýšil prodej externích set-top-boxů pro DVB-T, musím se zákazníky diskutovat a vysvětlovat jim parametry těchto televizorů. Zaráží mě, jak veliké procento lidí se mylně domnívá, že zakoupením LCD TV, které jsou HD Ready nebo Full HD, automaticky budou moci vysoké rozlišení obrazu sledovat. Teprve po mém objasnění, že by se tak stalo pouze v případě možnosti naladit MUX 4 (málokdo u nás má to štěstí) nebo po zakoupení nového HD satelitního receiveru či přehrávače Bluray disků, jim to pomalu zažíná docházet. 

Často mě zamrzí, když mi v prodejně řekne zákazník, že se těší na zimní olympiádu v HD rozlišení a já ho musím uzemnit, že nic takového mít na své nové televizi nebude, pokud si nepořídí HD sat.přijímač. 

Často za tyto desinformace mohou samotné televizní stanice, které při reklamním spotu uvedou, že film bude vysílaný i v HD kvalitě (TV Nova). Pak se nelze divit, že jsou lidé po zjištění situace naštvaní a smutní. Věřím, že chystaný přechod kódovacího satelitního systému na Irdeto Plsys toto objasnění zrychlí, neboť HD sat.přijímače, které mají do ČR dorazit na přelomu března/dubna budou cenově mnohem zajímavější, než-li jsou ty současné. Věřím tomu, že tak jako na konci letošního roku budou ceny Bluray přehrávačů hodně blízko cenám těch standardních přehrávačů, budou i HD sat.receivery na tom v porovnání podobně. 

Pakliže hlavní poskytovatel HD programů u nás – Skylink letos nabídne další programy s touto pětinásobně vyšší obrazovou kvalitou, bude zřejmě HD sat.receiver velkým předvánočním hitem. Už nyní nabírá jeho prodej na obrátkách. I u seniorů, za což se klaním, že se nebojí vstoupit do nových technologií. Vysoká prodejnost nových plochých televizorů tomu jen nahrává do karet. Přesto bych rád touto cestou apeloval hlavně na ČT a Novu – pokuste se prosím svým diváků vysvětlit, že pro sledování svého programu v HD kvalitě nutně diváci potřebují HD sat.přijímač, nebo jiný zdroj signálu, děkuji. Vyhneme se tak všichni složitému vysvětlování a desinformací běžných diváků. Já už vysvětlování o co jde provádím dlouho, dokonce jsem si nyní na své auto nechal vyrobit nový reklamní polep, ve kterém vévodí velké logo HDTV. Začít vysvětlovat by ale hlavně měla Nova HD a ČT HD přímo na svých kanálech.

YABAKA
YABAKA (neregistrovaný) 89.187.139.---
6. 2. 2010 23:41 Nový

Diváci ovšem potřebují taky skutečné HD ve vysílání a ne to co

Diváci ovšem potřebují taky skutečné HD ve vysílání a ne to co prezentuje Nova. Kvůli tomuto si nikdo HD přijímač kupovat rozhodně nebude a kvůli Olympiádě (což je cca 14 dní, pokud naši nevypadnou hned po týdnu) asi taky ne. Tady musí být napřed pořádná nabídka HD programů, žádný upscaling a naopak příznivá cena a pak se možná lidi začnou rozhoupávat. V opačném případě to HD dostane negativní pověst ještě před pořádným rozjetím a pak někoho z diváků přesvědčit aby do toho šel bude hodně těžký oříšek.

O HD signale
O HD signale (neregistrovaný) 195.68.234.---
7. 2. 2010 16:25 Nový

Skylink vysiela na Nova Sport HD anglicku Premier Ligue v HD

Skylink vysiela na Nova Sport HD anglicku Premier Ligue v HD kvalite.AVSAK­....Raz ten obraz je fantasticky inokedy zas priserny podobny SD signalu.Podobne je to aj na inych HD kanaloch Skylinku.Cize nestaci len mat HD TV ,HD Sat.receiver a zaplateny HD signal.Treba vediet ze spusta materialu na HD kanaloch je v riadne shitovej kvalite.Prvotriedny a neupscalovany ale native HD signal je na DiscoveryHD ,Brava HD,History HD a obcas na Eurosporte pod Native HD.vSETKO TO SLEDUJEM NA 50 palcovej full HD plazme samsung,HD sat.receiveri Vantage a mam zaplateny balik Hd Skylink.

Petr
Petr (neregistrovaný) 90.177.222.---
7. 2. 2010 20:17 Nový

Děkuji za tento článek

Děkuji za tento článek. Sice mě vůbec nepotěšil, ale aspoň vím, na čem jsem. Mám týden novou Tv Full HD. Také jsem se těšil na sledování vysokého rozlišení. Když obraz nebyl vykreslen dle mých představ (po nápisu v Tv, že je program ve vys. rozlišení), zeptal jsem se v ODBORNÉ prodejně. Prodavač mi nedokázal vysvětlit, jak se věci mají. Tak už to vím.... Jenže když to nevědí odborníci, jak to mohou vědět laici, že.

SETI72
SETI72 (neregistrovaný) 80.239.242.---
8. 2. 2010 17:09 Nový

Pokud to neví odborník tak to není

Pokud to neví odborník tak to není odborník.

Vladimír
Vladimír (neregistrovaný) 193.165.8.---
8. 2. 2010 18:46 Nový

Osobně se domnívám

Osobně se domnívám, že penetraci HD přijímačů urychlí hlavně přechod obou providerů na MPEG4. O ochotě Čechů a Slováků platit za kvalitu si nedělám iluze.

YABAKA
YABAKA (neregistrovaný) 89.187.139.---
9. 2. 2010 10:13 Nový

Přechod na MPEG4 má smysl pouze když se jedná o HD programy

Přechod na MPEG4 má smysl pouze když se jedná o HD programy, překlápět tam SD je imho nesmysl, protože to by hodně lidí od satelitního příjmu spíš uteklo, než že by si hned utíkali koupit nový box.

PcWifi
PcWifi (neregistrovaný) 193.85.20.---
10. 2. 2010 20:23 Nový

MPEG4 bude mit smysl,kdyz nove programy budou dostupne jen v MPEG4

MPEG4 bude mit smysl,kdyz nove programy budou dostupne jen v MPEG4,lidi to donuti :o) vzdyt to neni takova palka...napr. nejaky klasicky SD TopField olizuje 2tisicovou cenu,Ferguson Ariva HD o 8stovek vic...

dokud se do toho ale nekdo poradne neobuje,lidi to nedonuti...dobre na to jde Magio Sat SK,vse komplet v MPEG4 ale tam je to jine,protoze STB dodava jen samo Magio...

PW

ladislav trnka
ladislav trnka (neregistrovaný) 90.180.11.---
10. 2. 2010 20:35 Nový

Mám talevizi full hd, bohužel pouze mpeg2 /Panasonic/ s CI slotem

Mám talevizi full hd, bohužel pouze mpeg2 /Panasonic/ s CI slotem. Měl by existovat transdekodovací modul na mpeg4, ale nikde jsem se ho nedopátral. Nevíte někdo, kde bych ho sehnal a kolik asi stojí /zřejmě i s kartou/. Díky.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
10. 2. 2010 23:15 Nový

Např. pan Radek Donát by jej měl prodávat

Např. pan Radek Donát by jej měl prodávat.

http://dvbtshop.net/dekodovaci-modul-neotion-mpeg-4-avc

Pozor, ale modul je jen ze Standardního rozlišení v MPEG-4. Z HD zatím nic neexistuje.

ladislav trnka
ladislav trnka (neregistrovaný) 90.180.11.---
11. 2. 2010 9:28 Nový

Štěpáne děkuji za informaci, je ale škoda

Štěpáne děkuji za informaci, je ale škoda, že modul nelze použít pro HDTV vysílání, což bych samozřejmě chtěl. Přest mockrát díky!

vlada
vlada (neregistrovaný) 193.86.136.---
12. 2. 2010 7:42 Nový

Stačí dokoupit HD DVB-S2 satelitní přijímač a máte to vyřešeno

Stačí dokoupit HD DVB-S2 satelitní přijímač a máte to vyřešeno.
Ceny už jsou příznivé - do 3 tisíc - např. novinka Satelita 2000HD:
http://www.kramky.cz/digitalni-televize/satelita-2000hd-cica-lan-pvr

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
12. 2. 2010 14:51 Nový

Pane Trnka, proč chcete z HD dělat SD, když máte Full HD televizor :-)

Pane Trnka, proč chcete z HD dělat SD, když máte Full HD televizor :-))) To vážně ani nemá význam. Spíš by to mělo význam pro CRT televizory.

Ladislav Trnka
Ladislav Trnka (neregistrovaný) 90.180.11.---
12. 2. 2010 20:21 Nový

Pánové, děkuji vám za váš zájem

Pánové, děkuji vám za váš zájem, ale já jsem otázku asi špatně formuloval: jde mi totiž o příjem pozemské digitální televize ze zkušebního vysílání ze Žižkova /64 kanál/ v HD kvalitě a nikoliv o přepočítaný signál. Bydlím v Říčanech, kde se nechá tento signál s bídou zachytit /podle počasí/, ale není pro mě problém přidat ještě jednu anténu a pak to bude v pohodě. Potřebuji tudíž modul, ktarý by převedl HD pozemské vysílání Mpeg4 do televizoru Full HD, který má CI slot v originální kvalitě - tzn. nechci žádný externí příjmač, protože každý sebelepší kabel signál zhorší navíc bych ztratil ovládání jedním ovladačem /kdy začne vysílat 4 multiplex ze Žižkova, bylo to propagováno!/ Díky.

plachta
plachta (neregistrovaný) 62.240.184.---
13. 2. 2010 10:22 Nový

Lidé to nechápou a většina ani nepochopí

Lidé to nechápou a většina ani nepochopí,připomíná mi to dobu kdy se zaváděli katalyzátory do automobilů.Lidé věděli že ho mají,ale nevěděli co vlastně dělá a jak funguje.S HD příjmem to bude dlouho podobné.

Divák má televizi HD,ale nikdo mu v té reklamě už neřekl,že musí mít blue ray anebo DVB-S/S2 tzn.satelit HD či DVB-C tzn.kabel. reciever,aby ten HD formát dostal.

plachta
plachta (neregistrovaný) 62.240.184.---
13. 2. 2010 10:23 Nový

Jo a ještě jedno z hlavních a to je propojení HD televizoru se

Jo a ještě jedno z hlavních a to je propojení HD televizoru se zařízením přes HDMI kabel,jinak je to k ničemu.

hereš.petr
hereš.petr (neregistrovaný) 89.102.155.---
13. 2. 2010 15:45 Nový

Co se tíče HD vysílaní nejhorší vysílaní v HD vysíla NOVA TV A JEJÍ

Co se tíče HD vysílaní nejhorší vysílaní v HD vysíla NOVA TV A JEJÍ NOVA SPORT mě její vysílaní uplně pije krev zpravy a jejich pořady by ještě šly ale co starší filmy hrůza jak když koukam na SD a ne na HD vysílaní. Nejlepe na tom je FILMBOX HD a CT HD ty skutečně vysílaj kvalitní obraz FULL HD 1080

Ladislav Trnka
Ladislav Trnka (neregistrovaný) 90.180.11.---
14. 2. 2010 10:12 Nový

Pánové, nejde mi o nějaký externí příjmač, jde mi o to

Pánové, nejde mi o nějaký externí příjmač, jde mi o to, abych mohl na výše zmiňovaném televizoru sledovat vysílání HDTV v plném rozlišení /zkušební vysílání na 64 kanále ze Žižkova/. Zřejmě vyčerpávající odpověď mi dal Štěpán, nechci ahi satelit /ten už mám, chci jen DVB-T v HDTV/. Díky.

Ladislav Trnka
Ladislav Trnka (neregistrovaný) 90.180.11.---
18. 2. 2010 15:33 Nový

Pánové, při vší úctě k vám jediný Štěpán pochopil o co mi jde

Pánové, při vší úctě k vám jediný Štěpán pochopil o co mi jde. Nevnucujte mi proto jakýkoliv externí příjmač, protože u tohoto televizoru jde vložením HD modulu do CI slotu získat signál HDTV Mpeg4 z pokusného vysílání telkomunikační budovy na Žižkově. Jakékoliv vaše úvahy jsou zavádějící a mě k ničemu. Děkuji.

trnka
trnka (neregistrovaný) 90.179.235.---
17. 2. 2010 23:34 Nový

Budete potřebovat settopbox

Budete potřebovat settopbox. Při připojeí přes HDMI se kvalita obrazu kabelem nezhorší. JAkýkoli transkodér do MPEG2 jí zhorší.

Ondřej Caletka
Ondřej Caletka (neregistrovaný) 147.32.114.---
17. 2. 2010 20:17 Nový

Jde také o velikost

Jde také o velikost. Máme doma 72 cm CRT TV 16:9 s výškou obrazu 33 cm, pozorovací vzdálenost je něco přes dva metry, tedy šestinásobek výšky obrazu. Na takovou vzdálenost je při takové velikosti rozlišení lidského oka právě shodné s rozlišením SDTV. Kdybych koupil dnes nejběžnější HD přijímač s uhlopříčkou 32" (82 cm), musel bych před ním sedět o metr blíže, abych byl vůbec s to HD obraz okem rozlišit. Takže pro mě HD beztak zatím nemá cenu, dokud se nebudou běžně a levně prodávat TVP s uhlopříčkou 130 cm… :)

YABAKA
YABAKA (neregistrovaný) 89.187.139.---
19. 2. 2010 13:44 Nový

Omyl - modul umí sice zpracovat MPEG-4 a zobrazit ho na TV s MPEG

Omyl - modul umí sice zpracovat MPEG-4 a zobrazit ho na TV s MPEG-2 tunerem, ovšem musí se jednat o MPEG-4 v SD verzi a nikoliv v HD verzi (s tou si ten modul neporadí). Takže rada použití externího boxu je zcela správná.

YABAKA
YABAKA (neregistrovaný) 89.187.139.---
19. 2. 2010 13:45 Nový

Omyl - modul umí sice zpracovat MPEG-4 a zobrazit ho na TV s MPEG

Omyl - modul umí sice zpracovat MPEG-4 a zobrazit ho na TV s MPEG-2 tunerem, ovšem musí se jednat o vysílání MPEG-4 v SD verzi a nikoliv v HD verzi (s tou si ten modul neporadí). Takže rada použití externího boxu je zcela správná.

Pametnik
Pametnik (neregistrovaný) 194.228.235.---
23. 2. 2010 7:58 Nový

Hořekovat nad tím

Hořekovat nad tím, že momentálně nejsou v prodeji jiné TV než LCD a plazmy, které jsou všechny HDReady, nebo FullHD, nemá smysl. To je prostě fakt. Možná se většina majitelů moderních TV dočká toho, že se ještě za technického "života" jejich přístrojů opravdu využije jejich schopnost zobrazit vyšší rozlišení, než nabízí současné SD.
Sledovat HD obraz může tedy každý majitel příslušného televizoru, má to jen jeden "malý" háček, musí mu také dodat odpovídající signál. Někteří i z MUXů 4 a 3, jiní z DVB-S, nemálo i z DVB-C a zcela nezávisle na vysílatelích, asi nejjednodušeji, z kvalitního přehrávače.

Ladislav Trnka
Ladislav Trnka (neregistrovaný) 90.180.11.---
25. 2. 2010 16:08 Nový

No vidíš Pamětníku, mě jde právě o ten příjem z DVBT Mux4 a mám dojem

No vidíš Pamětníku, mě jde právě o ten příjem z DVBT Mux4 a mám dojem, že málokdo pochopil, že chci dostat výše zmiňovaný signál prostřednictvím HD modulu do CI slotu v televizoru Full HD, který má jenom tuner Mpeg2. V časopise Stereo&Video /leden 2009/ píší, že takovýto modul by měl existovat. Předešlé rady, abych si pořídil nový STB či satelit, to nemohu akceptovat, protože ovladačů už mám dost a všechno se nechá napravit - viz můj problém u lelevizoru Panasonic TX LZD 85F, kde jsem dle návodu přes rok koukal na EPG pouze na následující pořad a po přestavění na severskou zemi EPG funguje na týden dopředu. Proč to český výrobce v návodu pro takový blbce jako jsem neuvedl, to nepochopím. Ahoj.

aod
aod (neregistrovaný) 80.239.242.---
2. 3. 2010 17:56 Nový

Neakceptujes

Neakceptujes,tak nebudes mit nic.Proste to nejde.Tak uz to pochop a neomilej porad dookola,jak ti vsichni spatne radi.Kdyz nechces poslechnout dobre minenou radu,tak uz dal neobtezuj.

Jablkos
Jablkos (neregistrovaný) 78.102.180.---
8. 6. 2010 8:11 Nový

Krásně diskutují všichni o nedostižně kvalitním obraze v dokonalé

Krásně diskutují všichni o nedostižně kvalitním obraze v dokonalé kvalitě - o čem je,pánové řeč ?! Od přepojení na onen "kvalitnější obraz" jsem viděla jen nemnoho programů "nepruhovaných", -ujištuji všechny,že obzvláště pikantní je to v závěru hry,nejlépe detektivky,kdy v tom pruhovaném puzzle nemáte šanci se zorientovat kdo je kdo !!! Obraz se rozpadne kdykoliv a na jakémkoliv programu- dnes např i na čt2-už přes půl hod je naprosto nečitelný-.Jedná se o Kladno, žádný ďolík! Prolhaná reklama pro bezbranné uživatele, prodej nekvalitních settopboxů ve specializovaných prodejnách (OKAY) neinformovanými prodavači(nebo informovanými,ale chtějícími prodat za každou cenu?).Jak jinak si vysvětlit, že prodává "kvalitní dvoutunerový stb" a on nefunguje vůbec a po víceré opravě-a tedy několika měsících bez tv příjmu- se dozvíme až od přivolaného opraváře (další výdaj!),že tento stb je pouze jednotunerový, tedy že všechna zařízení a jejich využívání,jak bylo dříve běžné,už možné není!! Opravdu je nutné nejdříve vystudovat vysokou s konkrétním zaměřením a pak teprve si jít něco koupit? Uživatel = nutně odborník ?! - jinak = jasná oběť ?!! No to je smutné !! A ještě pitomější rady jsou ty o koupi nových tvpříjmačích- on na to ne každý má,- co měl mu bylo vzato !!!! A naši kvalitní poslanci tenhle binec ještě potvrdí dalším paskvilem: nic na tv neuvidíš ale budeš platit poplatky, máš přístroj,který jsme ti znehodnotili , ale to nás nezajímá-plať !!! tak tomu se opravdu dá říkat pokrok v demokratické společnosti!!!

django
django Login: django
30. 12. 2013 9:36 Nový

Coach Outlet Online

Coach Outlet Online rocked him. I said to himCoach Outlet The flower that you loveCoach Factory Outlet /">Coach Outlet to him. I felt awkward andCoach Outlet blundering. I dhref="http:/­/www.coachoutlet­storeoan.net/">Co­ach Outlet ith him once moreCoach Outlet Online It is such a sec

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+