Více

Konečně opravdová televize

Nedávno jsme se rozhodli kompletně předělat obývací pokoj i s malbou, nábytkem a jeho uspořádáním (doporučuji už pro pocit jakési novosti a změny k lepšímu) a jelikož jsem věrný značce Panasonic, pořídil jsem si skvělý nový LCD televizor Panasonic Viera TX-L42G20E. Samozřejmě jsem se jako každý druhý dnes rozhodoval o konkrétním modelu několik dní až týdnů, jsem s volbou nadmíru absolutně spokojen. Mé hlavní kritéria byla splněna: velikost 42 palců, 100Hz, Full HD a možnost připojení k internetovým službám. Televizor jsem samozřejmě umístil na zeď na naklápěcí a otočný držák (žena žehlí drobet z boku a může si to tedy drobet poštelovat).

Těšil jsem se na připojení k našemu HD sat.receiveru, těšil jsem se na skvělý HD obraz u kanálů jako je HBO HD, Travel Channel HD či mé oblíbené programy Discovery a History HD. Obraz je výborný, opravdu to splnilo mé očekávání. Po pár dnech jsem ale zjistil, jako mnoho diváků v této době, že programová obsahová stránka věci né vždy odpovídala našim představám. A tak jsem se jal zmáčknout ono kouzelné tlačítko na dálk.ovladači s nápisem „Viera CAST“ a od té doby se rázem změnil celkový přístup a pohled na tu placatou černou širokou věc, co nám v obýváku visí na stěně. Troufnu si říct, že je to asi nejlepší kanál v současné době. I když služba Panasonic Viera CAST nabízí přístup na: Skype, Počasí ČR a světa, Nova.cz, TN.cz, Eurosport, Euronews, Picasa, Twitter, ZDF, Tageschau, Bild.de, Bloomberg, CineTrailer, DailyMotion, Lequipe.fr, MeinKlub či MyTVscout, tak nejvíce se mi zde líbí You Tube videos!!!

Syn již dlouho chtěl vidět svou oblíbenou kreslenou postavičku – tak jsem mu zde naklikal přes dálk.ovladač pár kreslených dílů, pak jsme se spolu mrkli na závody čtyřkolek v terénu, žena se právě vrátila z města ze cvičení Pilates – tak jsem jí na tomto „mém“novém oblíbeném programu našel pár ukázek jejího cvičení. Jelikož se osobně zajímám o záhady a tajemna – naťukal jsem si zde zajímavá videa např.o posledních případech sledování UFO, kruzích v obilí a Mayských proroctvích, mohl jsem shlédnout fotbalový zápas místního mužstva se sousední obcí, recenze aut a techniky, prostě vše, na co si člověk jen vzpomene. Konečně jsem měl pocit, že jsem pánem televize já a né dramaturg, který rozhoduje o programové nabídce daného televizního kanálu. Je to báječný pocit a vřele tuto službu v televizoru doporučuji všem!! Od té doby se vždy těším domů, že si na naší velké televizi v obýváku pustím to, co já budu chtít!! Služba Viera CAST a hlavně její You Tube videos je již u nás doma náš nejoblíbenější „televizní kanál“. Samozřejmě že se dá všechno popsané nalézt na Notebooku, ale naťukat si to lehce pomocí dálkového ovladače ze sedačky v obýváku na velké obrazovce – to je opravdu úplně něco jiného. Samozřejmě, že často obrazová kvalita videí a pořadů není zrovna ideální, ale v tomto případě je pro mě důležitější obsah a ona svoboda výběru.

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
5. 7. 2011 21:02 Nový

Pár mých kamarádů má také připojené PC po síti s televizorem

Pár mých kamarádů má také připojené PC po síti s televizorem - hlavně kvůli pouštění klasických filmů - ty já ale moc nesleduji. Mě to ale takto naprosto vyhovuje: sednu do pohodlné kožené sedačky, velkou lžící naberu studeného sladkého melouna a pravou rukou naťukám ovladačem do tabulky v televizoru co chci vidět. You Tube videos mi nabídne mraky videí a já si jen kurzorem vyberu, který chci pustit. Absolutní svoboda, doporučuji!!!

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
5. 7. 2011 19:48 Nový

Tak to umí jistě jako věže PC a navíc jde připojit k televizím

Tak to umí jistě jako věže PC a navíc jde připojit k televizím a monitor lze sloučit do jedné Obrazovky,od kamarádů vím že tohle řešili a sloučili si TV a PC dohromady jako jeden zobrazovač ideální do obýváku a můžu surfovat a dívat se na velký monitor =)
hold videa je kapitola sama pro sebe,ale svoboda je jasná,a ti kdo mají videoweb tak to znají =)
samozřejmě velká TV je lepší než monitory na PC či Noteboocích =)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
5. 7. 2011 22:49 Nový

Zdravím Davide ;-)

Zdravím Davide ;-) Jo jo, YouTube mít hned v TV je docela legrace a dobrá zábava :-) Taky jsem se takto včera večer bavil. Koukal jsem na ty šílenosti co vyvádí Ruda z Ostravy - neuvěřitelné. Zpívá falešně jako prase, nerýmuje se mu to - jemu to nevadí a jede suveréně dál :-D

Karel Cibulka: Karle to je něco jiného to mít vše propojeno externě atd. nežli když je to hned přímo samo v bedně po ruce a při ruce ;-)

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
6. 7. 2011 7:34 Nový

TO všem nejen Štěpán

TO všem nejen Štěpán s. -> já mám raději externí věci a TV jen jako zobrazovač,když se náhodou něco stane s televizí,tak se odveze na správku jen televize,ne satelit,Počítač,DVD a jiné komponenty...
Nemám rád multi TV,které jsou tak módní dnešní dobou a nacpat do TV maximum možného,to nemám rád,já rád vše externě připojím k TV jako zobrazovači a ještě domácí kino,taky důležitý prvek k prožitku =)
TV má být jen jako TV zobrazovač =)nic víc !!!!! něco jako Projektor !!!

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
6. 7. 2011 7:36 Nový

Ale nic proti těm komu se tohle multi TV líbí

Ale nic proti těm komu se tohle multi TV líbí,toto řešení multi TV center asi tak =)

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
6. 7. 2011 7:37 Nový

V jedné TV max možného

V jedné TV max možného !!!

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
6. 7. 2011 7:41 Nový

Koženou sedačku NEdoporučuji,lepí se na kůži v létě

Koženou sedačku NEdoporučuji,lepí se na kůži v létě,pokud máte jen plavky nebo podobné skrovně oblečení,tak nepříjemně lepí kůže a přehoz na kůži klouže,takže raději látkovou sedačku,ta nelepí i za cenu čištění =(

Petr Novák
Petr Novák (neregistrovaný) 78.102.187.---
6. 7. 2011 9:50 Nový

Re 7

Re 7: To co jste popsal je chování koženky, ne kůže. Kůže rozhodně nelepí. A pokud si vyberete správně, tak ani klouzat nemusí. Ale to chce si do toho v obchodě sednout.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
6. 7. 2011 16:02 Nový

Jo, s tou koženkou taktéž souhlasím

Jo, s tou koženkou taktéž souhlasím .... ;-) vypadá sice pěkně a luxusně, ale praktické to moc není. Hlavně v létě :-D Leda přes koženku dát látkový přehoz.

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
6. 7. 2011 17:49 Nový

Myšlenka Davida Rácze je výborná

Myšlenka Davida Rácze je výborná,takže taky myšlenku videowebu PODPORUJI sledovat na TV je báječná věc,technické zázemí realizace je věcí druhou externí či interní zázemí TV zobrazovače to ať si zvolí každý dle svého gusta =)
PS:Výborný tož TIP =)

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
7. 7. 2011 15:08 Nový

Takže 2x jednou na PC a po druhé na TV možnost sledovat video kanály

Takže 2x jednou na PC a po druhé na TV možnost sledovat video kanály dle svého gusta nebo tolikrát kolik je v domácností Notebooků a PC připojených na NET a to samý i TV připnutá na NET,tomu říkám životní úroveň =)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
7. 7. 2011 16:16 Nový

To víš :

To víš :-D

Jindřich
Jindřich (neregistrovaný) 90.180.185.---
8. 7. 2011 15:29 Nový

Lepší než nekvalitní internetová videa je HDD/DVD rekordér Panasonic

Lepší než nekvalitní internetová videa je HDD/DVD rekordér Panasonic který je s jeho funkcemi jako střižna,rychlost 1.3,skip 1min. podle různých testů nejlepší na trhu.A pomocí jeho EPG si můžete vitvořit vlastní program.Já osobně mám dokonce 2 rekordéry Panasonic pro současné nahrávání dvou kanálů a díky tomu vše co mně zajímá sleduji v TV už jen ze záznamu takže televizní vysílaní ovládám já a ne ono mně.

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
9. 7. 2011 16:59 Nový

Tato naše nová LCD TV má také integrované USB pro záznam na disk

Tato naše nová LCD TV má také integrované USB pro záznam na disk. Samozřejmě, že je super, pane Jindřichu, nahrávat oblíbené pořady a poté se na ně mrknout. Máto ale stále jednu důležitou negativní stránku: nesmíte být líný prostudovat program, abyste vůbec věděl, co na kterém kanálu a kdy poběží!!! Toto je pro mě hodně negativní, protože jsem téměř často bez energie a tím pádem unavený a líný, než abych studoval program (byť i z EPG) Takto si pustím přes Viera CAST z You Tube videos přesně to, na co mám chuť v ten daný moment: chci si shlédnot nějakou písničku mé oblíbené skupiny, po pár minutách si vzpomenu, že jsem nestihl poslední díl Všechnopárty - tak si to naťukám a shlédnu, pak se mrknu např.co najdu okolo města či místa, kde jsem byl či žil atd. Je to prostě nepřeberná studna videí. A pozor - není pravda, že obrazová kvalita je špatná - např.to Všechnopárty je na You Tube od někoho uložené už z ČT HD a i když zde HD nedostaneme, tak obraz se mi zdál kvalitnější, než-li bych mohl vidět originál z ČT1!!! Prostě mít v TV bedně možnost pžipojení k internetu je absolutně super a dle mého názoru se stejně do budoucna bude vše spojovat s touto celosvětovou sítí - ať si každý říká co chce, za krátkou dobu televizi bez možnosti připojení k netu (LANkou jako mám já či wi-finou)jednoduše nekoupíte :-)

duchman
duchman (neregistrovaný) 89.102.182.---
9. 7. 2011 21:52 Nový

Hm, to je vsechno hezke, jenomze tak skvele to vypada dnes

Hm, to je vsechno hezke, jenomze tak skvele to vypada dnes. Za rok za dva bude mpeg buhvikolik H.buhvikolik a tv bude slouzit zas jenom jako zobrazovac, zatimco do pc si nahraju jen novy kodek. Proto jsem zastance ruznych krabicek kolem televize. Protoze bych si je brzo musel stejne koupit. Jak tu psal K. Cibulka, televizi pouzivam jen jako zobrazovac. A mimochodem hledani textu pres numericke tlacitka je jen pro vasnive SMSkare, vzdyt to nema ani zadny slovnik (t9). A kvalita vetsiny videji z youtube je sotva na monitor netbooku, ne tak na fullhd tv. Na to se na metrovem zobrazovaci proste divat neda.

Presto podle meho nazoru je budoucnost ve sledovani tv typu youtube (musi se ale samozrejme zvednout kvalita), kde si proste rozhoduji ja,co chci sledovat. Klasicke tv stanice muzou klidne prestat vysilat,budou na nic (krome aktualnich zprav a live sportovnich prenosu. vsechno ostatni lze prece vybirat ze zaznamu.) Pak muzeme mluvit o revoluci tv vysilani. digitalizace ani fullhd zadnou revoluci neni, jen se zvysil pocet kanalu,kde davaji stejne to,co chteji oni a trochu se zlepsil obraz.

Jose
Jose (neregistrovaný) 88.103.129.---
10. 7. 2011 15:25 Nový

Přesně tak

Přesně tak. Za prvé bude záležet na podpoře takových televizí na netu, ta je více nežli mizerná a je otázkou, zda bude, kdy lepší. Za druhé bude záležet na datovém toku provozovatele připojení k netu, což je taky v této době v ČR o ničem. A za třetí bude nejdůležitějšáí, zda půjde takové funkce odbourat, tak aby nenarušovaly normální sledování zobrazovače, tedy zda to umí net ignorovat stejně jako třeba mobilní telefon nebo zda to bude s netem prudit. Daleko více nežli zcela zbytečné a nepoužitelné krávoviny s netem by mne zajímalo jestli to např. zobrazuje korektě německé epg tedy ö,ü,ä atd.

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
11. 7. 2011 19:27 Nový

V každém případě je TV spotřebič a jeho životnost je tak na 4 roky

V každém případě je TV spotřebič a jeho životnost je tak na 4 roky a vše se dělá aby jste si po 2 letech koupili novou TV s novým kodekem,to že to nechcete,to prosím můžete,ale to je tak všechno...
Je jasné že přidáním kodeku do PC si výrobci TV moc nevydělají,takže radí že musí vyměnit celou TV nejlépe,ať se vám chce nebo ne! je to strategie která tu funguje dovezená z U.S.A
Takže pryč jsou doby kdy byla TV na 20 let a pak se koupila nová =)
Hold max.nacpat do TV max.možného...to je hit...ovšem pro to jsem chtěl vše externě a TV jen zobrazovač,právě pro to =)

@martin_straka
@martin_straka (neregistrovaný) 77.95.47.---
18. 7. 2011 14:37 Nový

objevena amerika?

objevena amerika? tohle umi kazde multimedialni centrum uz nekolik let a kdybyste si zkusil napr. Xtreamer ze vsema archivama TV, youtube a tisice hodin podcastu z celeho ceskeho internetu nevim co byste delal ;)))

mala ukazka: http://www.youtube.com/watch?v=jgVHW0-3EiA

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
18. 7. 2011 17:13 Nový

Pane Martine, já to samozřejmě vím

Pane Martine, já to samozřejmě vím, že už několik let je toto možné mít - však jsem v blogu necharakterisoval technickou stránku věci, ale spíš tu duchovní - jak krásně je dnes možné vyprdnout se na nekvalitní programy, když si svůj program vytvořím sám a kdy budu chtít. Včera u nás v obýváku byla návštěva a celé dvě hodiny jsme díky Viera Cast mohli sledovat co jsme právě potřebovali (videa z Chorvatské destinace kam pojedem, videa kde jsme už byli, technické videa - čtyřkolky atd. - prostě to, co jsme zrovna chtěli vidět - v tom je to kouzlo.

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
19. 7. 2011 13:26 Nový

Ano,v tom je kouzlo svobody dle své chuti vidět to co momentálně chci

Ano,v tom je kouzlo svobody dle své chuti vidět to co momentálně chci a mam zájem(samozřejmě v kvalitativní nahrávce...tedy kvalitní videa a to nejen obsahem ale předně kvalitním záznamem a rozlišením pokud možno HD =)

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
19. 7. 2011 17:57 Nový

Jindřich

Jindřich: DVD recorder - Střižna a mašina téměř na prd, navíc tak drahá. Zřejmě neřešíte nějaký stream a originál kvalitu což je ovšem taktéž Vaše věc samozřejmě. Já pořizuji nahrávky kvalitněji a navíc daleko levněji. Že to dá trochu více práce ... no a co. Každá kvalitní práce trvá déle nežli něco odfláklého. Záleží mi přeci na kvalitním výsledku. Používám PVR nahrávače na Flash či HDD, co se mi líbí tak udělám pěkně v PC přes střihový program a další program který sestaví DVD strukturu. Hlavně tok zůstává 1:1 nezměněn což u Vás nehrozí v tom vašem drahém DVD recorderu. Když navíc odejde v recorderu vypalovačka, tak jste v háji. Ve velkém PC to není takový problém vyměnit si ji za novou za pár stovek. Kdo si neporadí či neumí, tak má prostě smůlu. Tak to v životě chodí. DVD recorder osobně nepotřebuju - škoda peněz navíc.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
19. 7. 2011 18:05 Nový

Davide

Davide: Moje telka Samsung už musela jet na výlet k doktorovi do opravny do Plzně :-) Začal jí čoveče nějak blbnout z ničeho nic zvuk ... bez ovladače se to samovolně začalo zeslabovat v libovolných chvílích až na nulu. Bez zvuku se to fakt nedá sledovat :-D No volat na infolinku Samsungu teda taky stojí za to ... jsou tam ženský - jedna Sloveňa, druhá snad ukrajinka ... Bože můj. :-D

KarelCibulka
KarelCibulka (neregistrovaný) 88.146.186.---
22. 7. 2011 7:12 Nový

Autor chtěl říct to že na youtube si vybíráte videa které chcete

Autor chtěl říct to že na youtube si vybíráte videa které chcete vidět a jiné podobné weby,kdy si díváte na co zrovna máte chuť se dívat na rozdíl od TV stanic,kde je vše naplánované předem,něco jako video na požádání,a v tom je to kouzlo svobody =)to byla myšlenka článku
PS:samozřejmě na velké TV i vyšší kvalita videí na webech,když máte Full HD velký (107cm úhlopříčka běžně) zobrazovač =)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+