Více

Další SAT přelaďování? Divák žasne, technik pění!

Podle dnešní čerstvé informace (bohužel né aprílové, i když by si to všichni přáli), nás velmi brzy čeká přelaďování satelitních programů – viz.článek zde: http://www.di­gizone.cz/aktu­ality/skylink-spustil-novy-transponder-presune-novu/ 

Kdo trochu jen sleduje tuto problematiku a nebo stačí aby vlastnil satelitní příjem DTH platformy Skylink či CS Link ví, že podobné přelaďování proběhlo v posledních dvou-třech letech již několikrát!! Jak tento nápor má obyčejný divák unést proboha? Divák chce mít většinou klid a jistotu, že když zapne programovou pozici č.3, tak tam většinou najde svou oblíbenou Novu. Brzy ovšem majitelé Skylink karet (TaT) na této pozici naleznou hlášku o chystaném přeladění na nový transpondér a po jistém datu jen černou obrazovku.

Podle osobní letité zkušenosti vím, že přeladit satelitní přijímač zvládne pouze hrstka jejich majitelů. V tomto novém případě je problematika ještě složitější, neboť se nejedná o již existující transponder, kdy stačí spustit automatické vyhledávání. V tomto případě se musí nejprve ručně zadat, uložit a pak teprve nechat vyskenovat transponder nový. Já už nevím, jestli to Skylink (a nedávno i CS Link) dělá lidem a hlavně technikům schválně, či ne. Jedno je ale jisté, s nelibostí to odnesou hlavně diváci, protože budou telefonicky a e-maily bombardovat call centra (ta na beton nebudou stíhat) a satelitní technici a prodejci nebudou zase stíhat zákazníkům nové programy přelaďovat. Bude se to táhnout jako vždy týdny či měsíce, než-li změnu uskuteční poslední abonent DTH platformy. Ptám se ale PROČ??(bulíky, že je to pro chystané nové HD programy už nikdo „nesbaští“) – podle mě je to uměle vyvolané z důvodu dalšího neviditelného donucovacího prostředku k výměně sat.přjímače za nový hádéčkový a s tím také související vyšší prodejnost karet logicky.

 Žádný stát okolo nás nepřelaďuje tak často, jako v ČR v pos­ledních pár letech. Zase jsme v něčem unikátní, bohužel to má ale negativní znaménko.

Jean.Valjean
Jean.Valjean (neregistrovaný) 89.176.152.---
2. 4. 2011 16:47 Nový

Co to je za nesmyslný článek???

Co to je za nesmyslný článek??? Naladit přijímač musí zvládnout uživatel, stejně jako třeba zvládne obsluhovat automatickou pračku a nechodí mu prát technik ze servisu. To je pořád dokola naprosto zbytečné lamentování. Nehledě na fakt, že pokud to uživatel nezvládne a nějakého technika si zavolá, tak si ho taky zaplatí (takže technik může max. pěnit radostí, že má aspoň nějaký kšeft, když celkově to v dnešní době žádná sláva není).

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
2. 4. 2011 18:35 Nový

Žáne, nesouhlasím s vámi

Žáne, nesouhlasím s vámi. Za prvé - kolik tak asi dá zákazník technikovi za přeladění? Max.padesát korun a kvůli tomu technik nepojede přes celé město, aby se zdržoval od skutečných sat.instalací, kde má jakž takž zisk!!! Je to prostě tak! Je to strašné zdržování! A za druhé - majitelé sat.přijímačů v drtivé míře opravdu umí pouze programy přepínat - nic víc!!! (nejen má letitá zkušenost)Pračka je mnohem jednodušší než-li procedůra uložení a naskenování nového TP - je to bohužel tak!! Absolutně nechápu, proč na tento nový TP nenacpou ty očekávané novinky - jak se i mylně domníval ještě dopoledne Lukáš Polák - bylo by to logické. Ale potřetí během krátké doby měnit frekvenci nejsledovanějšího programu v téhle zemi - Novy - to je prostě u mě kokotina - i když mám Skylink rád a zastupuji je, tak si turo poznámku prostě neodpustím!!! Dnes mi volalo mnoho známých sat.techniků, kteří se o této novince dozvěděli - a byli už dost nasraní!!! Na následující týdny a měsíce mají totiž o "zábavu" postaráno!!

Jardys
Jardys (neregistrovaný) 78.156.42.---
1. 4. 2011 19:11 Nový

Pozitiva převažují

Pozitiva převažují, dočkáme se dalšího programu v HD nejspíše do nabídky Gratis, to jestli to bude upskalovat nebo ne.

Navíc to vypadá, že je to kvůli novému uplinku přímo v Praze a mají na tom podíl tv na oněm TP.

Karel Cibulka
Karel Cibulka (neregistrovaný) 77.48.106.---
2. 4. 2011 5:56 Nový

To taky nechápu proč se pohne s těmi nejsledovanějšími kanály

To taky nechápu proč se pohne s těmi nejsledovanějšími kanály,proč se nehne s těmi méně sledovanými?nebo HD?na nový transpodér!

Jan
Jan (neregistrovaný) 195.122.213.---
2. 4. 2011 9:03 Nový

Všiml jsem si u Nova HD, že v porovnání s původní frekvencí

Všiml jsem si u Nova HD, že v porovnání s původní frekvencí, u které bylo zpoždění 4 sekundy, tak na novém je to snad necelá sekunda. Navíc jsem si všiml zvuku Dolby-digital.

Jean.Valjean
Jean.Valjean (neregistrovaný) 89.176.152.---
2. 4. 2011 19:54 Nový

Kolik dá zákazník technikovi?

Kolik dá zákazník technikovi? Obvykle tolik, kolik má ten technik v ceníku prací (hodinově nebo za úkon) + náhrada jízdného (pokud někam jede). A pokud nedá, tak holt ten technik práci neprovede. Zrovna tak není povinností technika brát práci, když se mu nevyplatí. Tak to prostě je.
A pokud se bavíme o tom, co uživatel má nebo nemá zvládnout, tak naladění satelitního receiveru je oproti jiným úkonům ještě naprostá banalita. Nebo si snad myslíš, že prodejce aut učí na svoje náklady zákazníky řídit? Asi sotva a kdo se chce naučit řídit, tak si zaplatí kurz někde v autoškole. Zrovna tak si může uživatel SAT receiveru zaplatit i kurz obsluhy spotřební elektroniky, což mu jistě každý montér nebo prodejce vyjde vstříc (naprosto stejná situace je třeba u obsluhy PC, to jenom tak na okraj).

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
2. 4. 2011 16:22 Nový

Taky nechápu Davide

Taky nechápu Davide. Zřejmě zase opět nějaký geniální nápad oné nejmenované firmy.

1Delta
1Delta (neregistrovaný) 90.179.235.---
2. 4. 2011 20:28 Nový

Pokud prodejce prodává rozumné přístroje

Pokud prodejce prodává rozumné přístroje,kde lze udělat zálohu settingu s následným importem,tak je to otázka chvilinky!
Zákazník dostane naladěný stroj, nový seznam a třebas si předplatí i ten nějaký balíček!
No problém!
Je to služba a jako takovou si ji zaplatí!

Jose
Jose (neregistrovaný) 88.103.129.---
2. 4. 2011 22:39 Nový

Jo a ten který to nezvládne a nechce za to platit pětikilo prodejci

Jo a ten který to nezvládne a nechce za to platit pětikilo prodejci, tak zavolá mně a já mu to za cigarety nebo za pivo udělám. A bývá jich pravidelně docela dost.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 89.102.161.---
2. 4. 2011 23:42 Nový

Je to o ničem,a navíc Nova HD byla do teďka v DVB

Je to o ničem,a navíc Nova HD byla do teďka v DVB-S2 formátu.A přechod na DVB-S myslím že přinese nižší kvalitu.A Nova SD na nové frekvenci nemá takovou kvalitu jako na 12,070.

Zip
Zip (neregistrovaný) 80.188.67.---
3. 4. 2011 5:39 Nový

Nemám ve zvyku s technikem souhlasit, ale má pravdu

Nemám ve zvyku s technikem souhlasit, ale má pravdu. Stejně jako má pravdu 1Delta, prostě je to služba a hotovo.
Moje praxe a zkušenosti jsou takové, v záruce ladím u mnou dodaných STB zdarma, ladit chodí tak 75% nových majitelů STB. Jsou to nováčci, ještě mají z stb "respekt", využívají nabídnutou službu zdarma atd., vpořádku. Další skupina je taková, kteří to prostě neumí a ani nemají zájem se to naučit, nebo nemají čas honit informace a raději zaplatí nějakou stovku a mají to komplet aktuální (obě Astry), né jen ten jeden TP. Chodí i takoví, kteří umí ladit, prostě se jim nechce, nebo si zvykli na mé pravidelné kompletní aktualizace ....
Další skupina jsou lidé zruční, nebo nějaký šikovný známý ... Jistě, je i skupina lidí, kteří nemají tu stovku, či 2, nebo jen skrblí, a ti buď na změnu kašlou, nebo to odkládají na zásadnější změnu, třeba více změn najednou, nebo jim to ladí zručnější soused/sousedka. Je ještě skupina lidí, kteří v období zdarma ladili třeba i změnu Alljazeiry a pak, když přišla doba placení, tak se to prostě naučili. Záleží i na programu, takovou Primu Love bylo u mne naladit tak 20 lidí, což je 00 nic, teď ji budou mít i s Nohou.
Je to prostě individuální, změny se dějí pořád a my se můžeme buď svést, nebo nadávat, já se svezu. Sat příjem je prostě u dynamických fa neustále ve vývinu.

Pozitiva -
- Skylink vyřešil Novou HD na novém TP, neschopnost některých výrobců, či montážníků a prodejců, kteří brblali na 8PSK
- kvalita 12110 se snad dostane do předešlého stavu (Eusp HD ...)
- změnu provedli rychle, ihned po ohlášení spustili TP, naplnili jej programy, spustili EPG ...

pf
pf (neregistrovaný) 78.80.81.---
3. 4. 2011 5:56 Nový

souhlas s Jose

souhlas s Jose... zase budu mít nějaký to pivko zadax :-) ale bude to lítačka

miloš
miloš (neregistrovaný) 94.241.80.---
3. 4. 2011 6:47 Nový

Pořád ladit programi na nové fregvence to je strašný

Pořád ladit programi na nové fregvence to je strašný ,ale mě to nevadí jenom mě volají známi abych jím to udělal jinak to neumi tak mě uš to štve já jím to udělám zadarmo jeden si pozval technika a zaplatíl 500kč byl naštvaný tak mu to uš dělám sám a má klid a mi zákazníci stím nic neuděláme

Jean.Valjean
Jean.Valjean (neregistrovaný) 89.176.152.---
3. 4. 2011 11:31 Nový

A proč volají tobě?

A proč volají tobě? Ty seš zástupce Skylinku? - Ne? Tak po tobě nemůže nikdo chtít, abys něco dělal zadarmo! A že si technik řekne o pětikilo je v pořádku, aspoň se to otravové naučí ladit sami a všichni pochopí, že one slogan "navždy zdarma a bez poplatků" je jenom prázdná fráze...

jakub
jakub (neregistrovaný) 78.108.106.---
3. 4. 2011 11:47 Nový

Pokud prodejce prodává rozumné přístroje

Pokud prodejce prodává rozumné přístroje,kde lze udělat zálohu settingu s následným importem,tak je to otázka chvilinky!
Zákazník dostane naladěný stroj, nový seznam a třebas si předplatí i ten nějaký balíček!
No problém!
Je to služba a jako takovou si ji zaplatí!

Ad.: to jo, ale žádný z těch přijímačů není skylink ready :)))

Komenski
Komenski (neregistrovaný) 89.29.24.---
3. 4. 2011 15:33 Nový

Ke každému prodanému STB musel být dodán návod k obsluze v češtině

Ke každému prodanému STB musel být dodán návod k obsluze v češtině a rutina,jak naladit nový transpondér, je základem obsluhy každého STB. Kdo se to nechce naučit,holt za to musí zaplatit - technikovi,který řádně platí daně anebo sousedovi za flašku. Je smutné,že v tom někdo vidí ztrátovou činnost.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
3. 4. 2011 16:28 Nový

Valžáne

Valžáne .... co se zdá snadné tobě neznamená, že je to snadné pro každého, víš ;-) Sám nevím jak bych to dělal, hlavně kde brát ty informace o frekvenci, polarizaci a další nastavení. U pozemáku je to daleko jednodušší namačkat daný kanál v Manuál ladění.

snowman
snowman (neregistrovaný) 81.201.48.---
3. 4. 2011 16:45 Nový

Pravidelné přelaďování je pro dobro diváka

Pravidelné přelaďování je pro dobro diváka. Ti zkušenější si osvěží svoje znalosti nastavení satelitního přijímače, ti nezkušení dostávají další šanci konečně se nastavení přijímače naučit. Technikům to vadí nejméně - ti dostanou zaplaceno.

sartori
sartori (neregistrovaný) 94.112.191.---
3. 4. 2011 22:13 Nový

Zarazi mne jak na te satelitni distribuci ignoruji moznosti DVB

Zarazi mne jak na te satelitni distribuci ignoruji moznosti DVB norem... Vzdyt prece je mozne spustit nove sluzby a pouzitelne prijimace by na toto mely reagovat a automaticky tyto kanaly pridat do seznamu sluzeb.

pcwifi
pcwifi (neregistrovaný) 193.85.27.---
3. 4. 2011 22:48 Nový

mi prijde, ze SkyL chaoticky - tomu se ani neda rici planovani

mi prijde, ze SkyL chaoticky - tomu se ani neda rici planovani - se chova zcela bez premysleni, skutecne lidi jen se zakl CZ&SK jeho nutnost preladeni ale vubec nebere, protoze z toho ziskaj navic prt...jen je to nasere a pravem.Probuh zlate UPC na Thořu !!! Tam sem tusim neco doladoval 1x a to tusim, kdyz exl RushHD.

Doufam, ze SkyL vrati do puvodnich toku HDcka a ne aby History mel stezi 6Mbit a u UPC 10 :-/ to je ale u vic HDcek...

PW

Jaromír Glisník
Jaromír Glisník (neregistrovaný) 85.207.53.---
4. 4. 2011 7:21 Nový

Pár slov vysvětlení pro pana Rácze a ostatní čtenáře

Pár slov vysvětlení pro pana Rácze a ostatní čtenáře, kteří se ptají PROČ se mění frekvence.
Nový transpondér bude Towercom uplinkovat z Prahy-Barrandova, kde během příštích měsíců vyroste nová vysílací stanice. Na tento transpondér se proto přesouvají programy, které mají zdroj signálu v Praze a až dosud se jejich modulace musela přenášet z Prahy na naši bratislavskou uplinkovou stanici. Jedná se o nemalou úsporu a eliminaci potenciálního zdroje poruch a výpadků (optická trasa).
Jak jste si mohli všimnout, nový transpondér má FEC 5/6, a tedy vyšší kapacitu (42 Mbps) oproti ostatním DVB-S transpondérům. Opět významná úspora. Změnu FEC na 5/6 by bylo dobré provést i na ostatních DVB-S transpondérech. Nedá se to však udělat skokem bez souběžného vysílání alespoň pár týdnů. A právě spuštění nového transpondéru tuto možnost souběžného vysílání poskytuje.
Možná si vzpomínáte, že koncem loňského roku zveřejnil CS Link plán na změnu FEC transpondéru, kde Nova dosud vysílá. Stálo nás hodně úsilí přesvědčit CS Link, že takovouto změnu není možné dělat skokem - bez souběžného vysílání - natož v prosinci.
Pochopili jsme, že vysílání nejsledovanější české stanice musíme mít pod kontrolou. CS Link bude moci naši distribuci Novy využívat a vytvořit si tak podmínky pro změnu FEC na původním transpondéru, a to bez většího nepohodlí zákazníků. Zastávám názor, že v technické oblasti by si měli konkurenti pomáhat.
Snad se mi podařilo alespoň některé z Vás přesvědčit o tom, že naše kroky neděláme chatoticky a bez rozmyslu.
Přelaďování je jistě nepohodlí pro zákazníka. Zastávám však názor, že je-li dobře načasováno a je zajištěno souběžné vysílání na staré frekvenci, dá se to zvládnout.

V. Mlich
V. Mlich (neregistrovaný) 212.111.28.---
4. 4. 2011 10:41 Nový

Já jsem na CSlinku, takže už mám ladění za sebou

Já jsem na CSlinku, takže už mám ladění za sebou. Nova HD byla v modulaci DVB-S, teď je na DVB-S2 (už 3 roky mám přijímač, který to umí, těch pár kaček navíc za Borhyovou v HD za to stojí). Tak mě překvapilo, že Prima HD jede furt v modulaci DVB-S. Nejvíc bych uvítal, kdyby všechny C/S kanály byly na jednom kmitočtu, aby na streamování do LAN stačil jeden přijímač.

Jan
Jan (neregistrovaný) 94.142.237.---
4. 4. 2011 16:38 Nový

Technici preladujou zadarmo?

Technici preladujou zadarmo? Ja bejt technikem, tak se raduju, ze mam praci (= penize) navic, ne?

A je to logickej krok, proc prece tahat programy z Prahy do Bratislavy, kdyz je ted muzou uplinkovat primo z Prahy?

Me teda taky nedela radost nutnost preladit doma 3 satelitni prijimace, ale nechapy to brblani, zabere to par minut a kazdej program navic je plus, obzvlast HD.

Na jednu stranu chtej lidi pouzivat svoje prijimace a moduly, ale pak nadavaj, ze musej ty svoje kramy preladit. Divny... vite co preladovani se denne deje u jinejch poskytovatelu? Akorat tam to resi jejich boxy a preladi se to automaticky bez nutnosti zasahu uzivatele.

Jean.Valjean
Jean.Valjean (neregistrovaný) 89.176.152.---
4. 4. 2011 21:06 Nový

3. 04. 2011, 16:28 Štěpán: Naladění přijímače DVB-S nebo DVB

3. 04. 2011, 16:28 Štěpán: Naladění přijímače DVB-S nebo DVB-T je defacto stejná věc. A buď to uživatel ovládá, anebo holt neovládá a musí si zaplatit odborníka. Není co řešit.

1Delta
1Delta (neregistrovaný) 90.179.235.---
4. 4. 2011 22:33 Nový

to Zip : Naprostý souhlas!

to Zip : Naprostý souhlas!

to jakub: Já vím minimálně o dvou Skylink ready,kteří to uměj!
Homecast 3200 CIIR, Topfield SBI 2050 HD PVR! Tyto používám,ale zřejmě jich bude více ( GoSat,Humax-to plánuje) a někdo mě jistě doplní!Jinak samozřejmě další bez certifikace s CI sloty!

pepa novák
pepa novák (neregistrovaný) 90.178.189.---
6. 4. 2011 14:50 Nový

pne Raczi, já myslel, že Skylink přelaďuje právě proto

pne Raczi, já myslel, že Skylink přelaďuje právě proto, aby nechal v době krize lidem živícím se prodejem a servisem vč. přelaďování sat. přijímačů vydělat :).

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
6. 4. 2011 17:39 Nový

Promiňte pane Pepo

Promiňte pane Pepo, ale vidíte to opravdu pouze jen z jednoho úhlu pohledu. Notabene přelaďováním přístrojů se nedají ani z daleka pokrýt základní výdaje, natož vydělat - tož jen v malinkaté zkratce. Hezký den.

Zan
Zan (neregistrovaný) 94.199.192.---
8. 4. 2011 7:43 Nový

Problém je v tom že je to kumulace zákazníků v krátkém čas

Problém je v tom že je to kumulace zákazníků v krátkém čas období.Zejména když jde o NOVU.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
8. 4. 2011 23:17 Nový

Taky nechápu proč ty radikální změny až ted' a tolik za ssebou

Taky nechápu proč ty radikální změny až ted' a tolik za ssebou .... kdyby byl Skylink novou firmou, tak to chápu ale ted' - při plném provozu, při tolika zákaznících? Docela se teda p.Glisníkovi divím - zřejmě má hroší kůži a nebojí se odpadlíků. Já bych se teda bál něco takhle moc vrtat ve svých službách být provozovatelem něčeho. Souhlasím s "pcwifi" Jinak kdyby takhle pořád něco vrtali a měnili Radiokomunikace na pozemním vysílači či na muxech, taky bych byl nažhavenej do běla. Naštěstí se mě Skylink netýká - ale sleduji rekace uživatelů a taky to nechápu. P.Glisnik - nebylo by lepší udělat ty nutné změny všechny najednou v jeden okamžik (naplánovat si to), nežli to takto kouskovat a jen zbytečně postupně nasírat své věrné diváky?

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+