Více

Animáček boduje, pouze však u dětí!

Kdo by neznal Animáček. Rodičové všech dětí v ČR tedy rozhodně tento pořad znají a až moc, dalo by se říct. Každodenní pásmo pohádek v podvečerních hodinách na TV Barrandov. Původně při jeho zahájení vše vypadalo, jako že je to v pořádku. Jenže není!! Určitě jste si všimli, že od září se už tak dlouhometrážní pořad ještě  o pár desítek minut prodloužil, ku zlosti rodičů, bohužel. K sepsání této úvahy/blogu mě vedly také diskuse v mém zaměstnání, kde je většina mladých žen s malými dětmi. Právě ony se mě ptaly, že by se rády připojily hlasováním do petice k pozastavení nebo zkrácení tohoto pořadu. Ale nic takového jsem zatím na internetu nenašel. Kolegyně se celkem divily, jelikož všechny měly stejný názor: pořad Animáček zasahuje do chodu rodiny víc, než je zdrávo!! Jelikož máme také šestileté dítko, které Animáček denně sleduje, i já se přidávám k názoru, že je třeba s tímto pořadem – morem – přibrzdit a to razantně. Není možné, aby každý den v podvečer běžel na volném bezplatném TV programu blok dětských oblíbených pohádek tak dlouhou dobu!! Pořad začíná již v 17:45 a končí až téměř ve 20hod.!!!

Kdo má menší děti tak asi chápe, že když dítěti přepnete nebo vypnete jeho oblíbenou pohádku, tak nastane při nejmenší řev a remcání a neochota spolupracovat při rodinném ukončování dne večeří, koupáním, převlékáním do pyžama, poslední přípravou do školky/školy a uspáváním. Nehledě na to, že dospělí pak nemají vůbec šanci sledovat hlavní podvečerní zpravodajské pořady, když se na obrazovce zrovna perou Bakugani s Pokémony :-)  A to už vůbec nemá cenu zmiňovat existenci obrovsky oblíbeného (již placeného) programu Disney Channel – ten v těchto rodinách běží před Animáčkem :-)  A co na to Večerníček, který zatím existuje na programu ČT1? Ten už vůbec oproti Pokemonům a Šmoulům nemá žádnou šanci, děti ho nepotřebují. Zároveň si nedokáži moc představit existenci chystané ČT3, který by měl Animáčku trochu zavařit. Nastane ještě větší boj o dětské diváky, ale na rodiče ohled nikdo brát nebude.

Ještě donedávna jsem např. hájil naše kulturní dědictví v podobě krásných pohádek – Křemílek a Vochomůrka, Rákosníček, Krkonošské pohádky či O krtečkovi, ale na základě zjištění nejen v mé rodině a okolí, přestává o tento druh pohádek být mezi dětmi zájem a opravdu bodují japonské bojovné klany, ať už jsou to Pokémoni nebo jiné příšernosti, zezadu je napadají bojovníci Želvy Ninjové a shora na laně z pavučiny se na ně řítí Spiderman. Ale sami děti si je vybraly, tak nemá cenu jim do toho zasahovat, jen je mi to trochu líto. Rád bych přesto položil otázku dramaturgům z TV Barrandov, kteří jistě pořad Animáček mají dokonale promyšlený: (ptám se pomocí otázky tatínka z Pelíšků) „ A komu tím prospějete, co?“

eMKo
eMKo (neregistrovaný) 90.183.77.---
13. 10. 2011 9:43 Nový

Jednak všechny děti nechodí spát stejně (v sedm ale klidně i v devět)

Jednak všechny děti nechodí spát stejně (v sedm ale klidně i v devět) a druhak je snad na rodiči kdy jim to vypne, ne? Alternativně se to taky dá udělat tak, že se prostě pohádky nepouštějí vůbec, když to narušuje denní režim..

petrsv
petrsv (neregistrovaný) 62.168.9.---
13. 10. 2011 9:43 Nový

Tak teda nevím, ale přijde mi, že tohle je už televizní závislost

Tak teda nevím, ale přijde mi, že tohle je už televizní závislost. Je přece věcí rodičů, jak se postaví k programům v TV. Nikdo nikoho nenutí, aby v určitou dobu TV běžela a ještě ke všemu na konkrétním programu. Synovec se taky rád dívá na Animáček, ale nikdy ne 2 hodiny v kuse. Podívá se na něco a pak nastávají ty činnosti, které zmiňujete. Všechno tak nějak v pohodě. Není důvod dětem odpírat TV, ale na druhou stranu je potřeba mít nad tím kontrolu a ne že se dítě "odloží" k obrazovce, ať je od něho pokoj (to teď nemyslím konkrétně na tento článek).

Hanka Řezníčková
Hanka Řezníčková (neregistrovaný) 90.179.73.---
13. 10. 2011 9:46 Nový

S tímto názorem plně souhlasím.Je naprosto skvělé že je v podvečer na

S tímto názorem plně souhlasím.Je naprosto skvělé že je v podvečer na 2 hodiny doma naprostý klid,ale probléh nastává ve chvíly, kdy oznámím, že se jdeme učit nebo si číst. Děti se na animáčka tak těší, že i když jsme mimo domov- kdekoliv, tak se kolem 6 hodiny stanou nervózní a chtějí domů. Vím, může se říct, že to záleží na výchově, nebo na tom co se dětem povolí,ale je to i dnešní dobou. V době , kdy trval animáček pouze hodinu, tak to bylo lepší.Proč nedat delší vysílání v sobotu a v neděli?! Nemám vůbec nic proti stanici Barandov, naopak má moc krásné zábavné pořady,které pravidelně sledujeme.Animáček je prostě strašné lákadlo, které se televizi Barandov povedlo, ale podle mého názoru by se mělo zkrátit.

Gravidní vlk
Gravidní vlk (neregistrovaný) 82.145.209.---
13. 10. 2011 11:41 Nový

Nechápu proč to trvá dvě hodiny

Nechápu proč to trvá dvě hodiny. Půl hoďky by stačilo!

Miroslav Kašpar
Miroslav Kašpar (neregistrovaný) 93.89.108.---
13. 10. 2011 12:00 Nový

No osobně mám taky dítko v daném věku

No osobně mám taky dítko v daném věku, to starší už tento typ pořadů nezajímá a vyhledává spíše pořady typu Disney Channel ;-). Můj názor je takový, že "bohužel" dnešní doba je taková, že pokud bude poptávka, bude i nabídka. Na jednu stranu bychom měli být rádi, že tato kategorie pořadů je k dispozici u tv stanice, která vysílá FTA/FTV, na druhou stranu máme problém v "závislosti" dětí na tomto pořadu.

Nicméně jde jen o analogii k obdobným dětským/juniorským "závislostem" jako je počítač, mobil, PSP, FB, sims apod. Prostě tak to je a je jen a JEN na rodičích, jak dokáží své potomky přilákat a udržet u jiných "správnějších" činnostech.

Garantuji autorovi blogu, že za pár let bude chtít zakládat petice na omezení internetu či facebooku pro mládež do xx-let, bude pro zákaz používání mobilů v domovech či školách, vždyť přece není normální, aby dítko prochatovalo či proesemeskovalo celé odpoledne, když může jít skotačit na hřiště či jít se psem do lesa ;-).

jirka
jirka (neregistrovaný) 78.80.36.---
13. 10. 2011 13:23 Nový

je pravda, že pásmo je dlouhé, ale rodiče musí umět dětem vysvětlit

je pravda, že pásmo je dlouhé, ale rodiče musí umět dětem vysvětlit, že např. 2 pohádky a dost. My máme celkem dost aktivního 3 letéh kluka a pěkně tvrdohlavého, ale vždy mu řekneme dnes ne nebo ok, dnes pohádky, ale jen třeba ta a ta a pak hned spát, jinak žádná pohádka nebude a nemáme s tím problém. dítěto se nesmí na vše přistupovat a chce to s ním jednat jako s rovným, to dle nás zabírá.

David Náhlík
David Náhlík (neregistrovaný) 90.177.29.---
13. 10. 2011 16:25 Nový

Naprosto zbytečný a na tomto webu ne první a ne poslední článek

Naprosto zbytečný a na tomto webu ne první a ne poslední článek, či názor blogera. Já si myslím, že televizní ovladač má být v rukou dospělého a jen na něm záleží co a jak dlouho bude do dětí hustit z televize. U nás není problém ani s Krtečkem ani se Spidermanem. Takže mladé ženy s malými dětmi z práce, Vy doma šéfujete, ne Vaše děti.
PS: Doufám, že žádné dítě nevymyslí petici na zkrácení zpráv na ČT24, vždyť tam jsou celý den!!!

DavidK
DavidK (neregistrovaný) 195.113.180.---
13. 10. 2011 18:52 Nový

Moje dite se rado na Animacek diva (4 roky)

Moje dite se rado na Animacek diva (4 roky). Je mi 43 let a treba na Smouly se s nim, kdyz prijdu z prace divam take, pokud jsou to nenasilne serialy, tak nevidim proc se nejak pohorsovat. Pak Animacek skonci, jdeme se koupat a zadne problemy nemame. Povidame si o tom, jak Gargamel je zlobivy, smoulove hodni a vsechno je v pohode. Dival jsem se na Rychlou rotu, Vsichni z Kacerova, Gumidky apod., mozna je to lepsi nez 758. dil Ordinace a nebo neceho jineho. Alespon mam moznost se s ditetem bavit o tom co jsme oba videli. Maminky uvedly, ze maji klid. Ja myju nadobi, krmim dite a jeste se divam, no proste pohoda. Ja osobne si nestezuji ...

DavidK
DavidK (neregistrovaný) 195.113.180.---
13. 10. 2011 18:57 Nový

Serialy "Bakugane povstan" nesleduji

Serialy "Bakugane povstan" nesleduji ... Dite to samozrejme "zere". Nicmene ma moc rado DVD "Vydryska" a podobne vecernicky na DVD. Tak se to snad nejak kompenzuje ...

buko1
buko1 (neregistrovaný) 178.41.21.---
13. 10. 2011 19:28 Nový

To sú problémy....

To sú problémy.....
Syn sa učí okamžite po príchode zo školy, takže podvečer a večer má už bez školských povinností.

A pri dnešných cenách prijímačov predsa nie je problém investovať pár desiatok € (alebo pár tisíc KČ) do menšej druhej telky. A deti môžu pozerať animáček a rodičia tie svoje správy.

branob
branob (neregistrovaný) 89.173.3.---
13. 10. 2011 19:55 Nový

Takýto programový blok poskytuje bohatý priestor pre reklamy cielené

Takýto programový blok poskytuje bohatý priestor pre reklamy cielené na detského diváka. To je dôvod, prečo ho TV Barrandov ešte predĺžila a určite nepristúpi na jeho skrátenie.

TonyMi
TonyMi (neregistrovaný) 81.25.20.---
13. 10. 2011 21:16 Nový

Naší rodině něco jako Animáček vůbec nevadí

Naší rodině něco jako Animáček vůbec nevadí, na televizi se nedíváme.

Roby
Roby (neregistrovaný) 213.192.24.---
13. 10. 2011 22:40 Nový

Také si myslím, že základem výchovy je umět dětem poručit

Také si myslím, že základem výchovy je umět dětem poručit. Nemám zatím tu zkušenost, ale myslím si, že až bude můj syn o trošku větší, bude muset ctít nějaká pravidla. Chceš sledovat Animáčka? Tak fajn, ale jeden nebo dva seriály, tj. maximálně, dejme tomu, půl hodiny. Nelíbí? Tak nebude Animáček vůbec, tvůj řev mě nezajímá.

Jinak - co se Večerníčku týká, myslím si, že za mého dětství (před cca 20 - 25 lety) byly večerníčky daleko kvalitnější. Jistě - nelze vysílat "staré" večerníčky pořád dokola, ale to, co vzniká pro děti dneska, je, s prominutím, minimálně z 80% televizní odpad. Velká škoda; na rozdíl od Macha se Šebestovou, Včelích medvídků, Jáji s Pájou atd. většina těch "nových" večerníčků nemůže absolutně Animáčku konkurovat a slušelo by se je vysílat nejen na ČT2, ale také někdy kolem čtvrté ráno. Když se večerníček nelíbí mně, nemohu po dítěti chtít, aby se líbil jemu.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 213.192.3.---
14. 10. 2011 14:04 Nový

Pravda, bohatě by stačila jen půlhodinka

Pravda, bohatě by stačila jen půlhodinka. Ovšem je na samotném Barrandovu kdy bude co a jak dlouho vysílat. Někdo si může poradit i tak že si to nahraje a pustí si kus jindy.

sx
sx (neregistrovaný) 95.85.253.---
14. 10. 2011 20:36 Nový

kdyby ne animacek, tak deti nemaji vubec na co koukat, pred 14 lety

kdyby ne animacek, tak deti nemaji vubec na co koukat, pred 14 lety, jsem musel, vstavat uz o seste rano o vikendech abych zkoukl disneyova dila a dalsi popularni animaky, coz si dnes uz nemuzu predstavit, jak jsem to mohl tak brzo vstavat, a proc televizaky tak mucili deti.
nechtel kazdemu, koukat na to co chteji, a kdyz chcete sve deti omezovat tak je to vase pravo tak vychovavat.

k8s
k8s (neregistrovaný) 62.168.45.---
16. 10. 2011 17:03 Nový

U nás neznáme animáček, tedy známe ale nepotřebujeme

U nás neznáme animáček, tedy známe ale nepotřebujeme, a dětským vrcholem večera je Večerníček. Pokud nějaký rodič nechá dítko dívat, a naučil si ho na celodenní dívání na telku, nebo mít třeba telku puštěnou jako pozadí tak je to na pár facek rodičům. Co takhle nějaké hry nebo stavebnice.

Folo
Folo (neregistrovaný) 89.29.80.---
16. 10. 2011 18:07 Nový

České večerníčky jsou všechny na DVD

České večerníčky jsou všechny na DVD, stačí je mít koupené a pouštět dětem a žádný Animáček běžet nemusí. V dnešní době počítačů a DVD přehrávačů, můžeme dětem program vytvářet sami. U nás to tak funguje.

Slavek
Slavek (neregistrovaný) 194.213.198.---
17. 10. 2011 7:33 Nový

Proč chcete problémy ve výchově svých dětí řešit peticemi a zákazem?

Proč chcete problémy ve výchově svých dětí řešit peticemi a zákazem? To nechápu. Malé děti mám také a vždy se bez problému domluvíme na jak dlouhou část Animáčku se budou dívat. Ano, když domluvená část končí, jsou smutné. Ale i to je výchova a podle mne dobré děti učit že je v pořádku nechtít víc a víc a víc a nevědět kdy přestat...

P.S.: Proč ty "maminky" u vás v práci hned shání nějakou petici? Mají nějaký názor či návrh pro TV Barrandov? Tak ať jim napíší email nebo dopis. Lidi by psali petici i na to aby místní pekař udělal na víkend víc chleba, místo toho aby mu to řekli.

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 90.182.142.---
17. 10. 2011 9:58 Nový

Řekl bych, že s vaším názorem souhlasím

Řekl bych, že s vaším názorem souhlasím. Je samozřejmě hloupost psát petici, ale jedna věc je opravdu špatná a to je délka tohoto pořadu. Dvě a čtvrt hodiny pásmo pohádek na FTA kanálu je opravdu kontrast jako prase oproti letitým deseti minutám Večerníčku. S tím musíte určitě souhlasit také. Náš syn kouká na Disney Channel denně cca 1-2hodiny a když se k tomu pak večer přidá i Animáček, je to pak těžké. Když mu ho přepneme nebo vypneme TV, tak uteče k babičce, která je na něj měkčí. Je tedy absolutně zbytečné ze strany TV Barrandov eskalovat tyto "jevy", které mají téměř všichni rodiče.

Vašek
Vašek (neregistrovaný) 90.183.135.---
17. 10. 2011 10:37 Nový

Na vojnu s harantama :-)

Na vojnu s harantama :-)

Dawe
Dawe (neregistrovaný) 78.136.161.---
17. 10. 2011 12:44 Nový

Mě spíš na této diskuzi baví, jak rodiče říkají

Mě spíš na této diskuzi baví, jak rodiče říkají, že za jejich doby byly Večerníčky a animované seriály lepší a teď je to odpad. To se opravdu žádná generace nepoučí z chyb těch starších a dělá to samé, co v dětství nesnášeli? Tvůrci vždy reagují na to, co chtějí dnešní děti vidět a ti rodiče, kteří v domnění, že dělají pro děti to nejlepší, jim namísto aktuálních japonských animáčů pustí na DVD 50 let staré československé Večerníčky, by měli jít okamžitě na nějakou převýchovu. Takhle týrat děti. Těm dětem zas přijde, že za váš byla animovaná tvorba na hodně slabé úrovni.

lazywriter
lazywriter (neregistrovaný) 217.77.165.---
17. 10. 2011 13:22 Nový

Ti rodice jsou snad nesvepravni nebo nevim

Ti rodice jsou snad nesvepravni nebo nevim. Co by rikali treba na Cartoon Network, Disney Channel apod.?

@martin_straka
@martin_straka (neregistrovaný) 77.95.47.---
17. 10. 2011 13:40 Nový

pane Racz vy jste snad z jineho sveta

pane Racz vy jste snad z jineho sveta. To, ze neumite vypnout TV nebo poradne vychovat sve dite a svalujete to na TV a jeste psat petici a kde seto da podespat. Od prvni vety az do posledni jsem jen kroutil hlavou. Vy nejste z jineho sveta. Vy zijete porad pred rokem 1989 :-( omg..

Bláha
Bláha (neregistrovaný) 89.102.117.---
17. 10. 2011 18:27 Nový

Tady máte řeči na pohádky respektive Animáčka a ty milion

Tady máte řeči na pohádky respektive Animáčka a ty milion-dílný nesmyslný seriály ve kterých si podráží nohy v rodině a nebo známí navzájem nebo si přebírají navzájem partnery a podobně? To je v pořádku. Rodiče se klepou na další díl a dítěti se nevěnují kvůli těmto "inteligentním" seriálům ! ! !

PanPetr
PanPetr (neregistrovaný) 213.192.31.---
17. 10. 2011 18:54 Nový

Když jsem začal číst bral jsem to jako ironii a těšil se na vtipnou

Když jsem začal číst bral jsem to jako ironii a těšil se na vtipnou pointu. Nepřišla. Autor asi zaspal dobu. Nebyl tatínek u lidových milicí nebo aspoň aktivní v KSČ, když vás vychovali s takovýmto přístupem ke svobodě?
P.S.: Mám dvě děti, které jsou po animáčku blázni. Nedívají se ale na něj celou dobu co běží, dost často ho nevidí vůbec, třeba několik dní po sobě. Snažíme se je vychovávat namísto abychom omezovali svobody druhých.

Slávek
Slávek (neregistrovaný) 212.79.110.---
17. 10. 2011 20:46 Nový

Davide, to si ale musíte pořešit se svými dětmi a hlavně s babičkou

Davide, to si ale musíte pořešit se svými dětmi a hlavně s babičkou. Vy jste rodiče. Co budete dělat až dítě bude větší a v okolí bude několik otevřených hospod? Budete psát petice a výlevy na blogy aby ty hospody zavřely, protože jinak syn nepřijde domů? Pak začne jezdit do sousední vsi a tam hospody zakážete také?

Jinak k délce pořadu - ano, je to nezvyklé. Ale třeba to je věc, kterou se chce Barrandov odlišit od jiných stanic. A třeba jim to vyjde. Nebo taky ne.

Roby
Roby (neregistrovaný) 213.192.24.---
17. 10. 2011 22:27 Nový

Za mých dětských let bylo Studio Kamarád, které trvalo 2 hodiny

Za mých dětských let bylo Studio Kamarád, které trvalo 2 hodiny. V neděli dopoledne, také těžký žrout času. Sám, coby 6 - 8-leté děcko, nevydržel jsem ty dvě hodiny, ne, že by mě to nebavilo, ale po hodině jsem měl jaksi dost. K příspěvku č. 19: nechci vám kecat do výchovy, ale jak ušité pasuje na vás slovenské přísloví: "Ohýbaj ma, mamko, dokial som ja Janko. Až ja budem Jano, neohneš ma, mamo!"

Mirek
Mirek (neregistrovaný) 85.135.106.---
18. 10. 2011 10:26 Nový

Tak to je fakt dobré :-))))

Tak to je fakt dobré :-))))
Mamky nebo rodiče si neumějí poradit s dětmi a svoji neschopnost řídit dětem rozvrh chtějí delegovat na třetí osobu :-)))
A ten argument, že rodiče se nemůžou dívat na hlavní zprávy, protože se děti dívají na pohádku, to je fakt gól. To fakt taková většina rodin má v domácnosti jen jednu jedinou obrazovku?? :-) I kdyby ani, což je téměř neuvěřitelné, pak zase viz. první věta :-)

Petr
Petr (neregistrovaný) 90.182.234.---
19. 10. 2011 7:47 Nový

Další tupý censor

Další tupý censor, který vlastní neschopnost chce svalit na druhé a omezit jejich svobodu.
Že není děti schopen vychovávat a ještě se tím chlubí je smutné.

Merlind
Merlind (neregistrovaný) 84.244.101.---
20. 10. 2011 10:47 Nový

Jsem rodič jednoho dítěte a druhého na cestě a animáček neznám

Jsem rodič jednoho dítěte a druhého na cestě a animáček neznám. Takže se neztotožňuji hned s první větou článku :-) Asi to bude trošku tím, že nemáme doma televizi. Nechybí nám už sedm let a rozhodně ani naší dceři. Podobné řešení doporučuji všem, kteří mají rádi svůj čas a koníčky.

Jan Gutbayer
Jan Gutbayer (neregistrovaný) 85.71.155.---
20. 10. 2011 14:04 Nový

Mám dvě děti v tom "správném" věku

Mám dvě děti v tom "správném" věku... a nemám problém si animáček udělat tak dlouhý, jak je potřeba... Mám na ovladači taková speciální tlačítka, která autor zřejmě nemá nebo je není ochoten použít... jmenují se OFF, CH+ a CH-... Kdo nezvládne diskusi se svým dítětem na téma doby sledování televize, měl by se značně zamyslet nad svými výchovnými schopnostmi :-). Jasně že řvou, ale pravidla určují rodiče.

Lukas
Lukas (neregistrovaný) 95.103.141.---
23. 10. 2011 16:28 Nový

podla mna animaček nič moc

podla mna animaček nič moc, ale večerníček to je stará klasika a symbol nielen našho detstva a česká televízia urobí zle ak ho presunie stratí sledovanosť a deti si ho nenajdu ja osobne som mal ako malý radšej český večerníček a to isté čo chce urobiť čt urobila kedysi aj stv a presunula večerníček na dvojku tým ho zničila a dodnes si nenašiel divákov.

Ondra
Ondra (neregistrovaný) 85.71.202.---
24. 10. 2011 11:03 Nový

podle mě je animáček ztráta času!

podle mě je animáček ztráta času!
Prostě sedět 2 hodiny u telky.Já se kouknu na prima cool na simpsonovi, potom na barrandově na šmouly a někdy na superminy.

hedvika
hedvika (neregistrovaný) 78.136.183.---
21. 3. 2012 17:44 Nový

na animacka,se u nas diva jak moje dcera,ktere je 9let

na animacka,se u nas diva jak moje dcera,ktere je 9let,tak i nase rocni kocicka Rozarka,ktera jakmile slysi znelku mrnousku,tak bezi k televizi a kouka,obcas i neco chyta...je to pekna podivana.pekny den....Hedvika a Natalka

dagmar
dagmar (neregistrovaný) 88.102.187.---
25. 3. 2012 22:12 Nový

pravda je

pravda je,ze rodice urcuji co bude delat jejich ratolest.Nemam problem s ANIMACKEM a nemyslim si,ze ovlivnuje chod domacnosti.Pravda syn zabreci,ze neuvidi Animaka,ale potom rekne,ze nevadi-venku jsem si uzil lepe a nehlede na to,ze se opakuje rano,takze neni co resit.Autor A KOMU TIM PROSPEJEME SE MI ZDA PREHNANY SVOU REAKCI NA ANIMACKA.Tak stejne muzu reagovat na vase sledovani TV ZPRAV!Co tam vidite?????porad to same:POLITIKA,NA­SILI ATD.Urcite mate porad na kterej se koukate-jako kazdy dospelak a mrzi vas,ze ho neuvidite,nebo propasnete.V tomto jsme stejni jako deti.Takze proc soudit!??????Kazdy ma pravo volby a rozhodnuti.Tudiz pisi VYMLUVA na vas clanek-kazdy stujcem sveho sledovani televize a vychovy deti.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+