Více

Žena za pultem 2: Jak Týden vaří z vody

Je léto, mediální okurková sezóna, ale i by tak neměli novináři a jejich šéfové slevovat ze základních zásad žurnalistiky. Dát na titulní stranu seriózního zpravodajského časopisu Jiřinu Švorcovou ze seriálu Žena za pultem a velkým fontem k tomu dopsat, že se připravuje volné pokračování tohoto socialistického seriálu, když na dvoustraně uvnitř aktuálního vydání Týdne není napsané, která televize ho připravuje, kdo s tím nápadem přišel, dokonce tu není ani jedna citace tvůrce, který by měl takový nápad, je opravdu okurka par exelance.

Týden na oné dvoustraně tvrdí, že kdosi chystá seriál s názvem Supermarket, který by se mohl volně inspirovat Ženou za pultem (kdo, o tom se tam už nepíše). Rozuměj: měl by to být seriál z prostředí prodavaček a prodavačů u kas v supermarketu. Hlavní osou celého textu je potom úvaha, zda by do takového seriálu šli herci, kteří hráli v původní Ženě za pultem. Švorcová to Týdnu rovnou vyloučila, protože pro ní je „už pozdě“, Hana Maciuchová se nechtěla o svém mladickém hereckém úletu vůbec bavit.

Tak si říkám, co ten článek s přesahem na titulní stranu vlastně má znamenat? Má snad nějaký kamarád šéfredaktora nebo vydavatele Týdne produkční společnost a chtěl by natočit seriál Supermarket a tímhle netradičním způsobem si zjišťuje případný zájem televizí? Nebo je na tom Týden už tak špatně, že musí poutat titulní stranou na naprosto smyšlený článek? A nebo jsou autoři tohoto článku tak líní, aby ho řádně ozdrojovali?

a.
a. (neregistrovaný) 217.195.161.---
4. 8. 2011 12:21 Nový

Určitě máte do jisté míry pravdu

Určitě máte do jisté míry pravdu. Zároveň ale z vás mám dojem, jako byste právě spadl z Měsíce a nevěděl, že žijeme v Česku, kde když někomu zavoláte o informaci, tak se vám dotyčný - pokud to není kamarád - v lepším případě slušně omluví, že vám ji nemůže dát, protože, protože, protože... A to i když nemá k tomu důvod. Natož když ho má. V horším vás pošle někam.
Ten článek rozhodně není smyšlený, protože seriál není plánovaný, ten seriál už vzniká. Ví se, kdo ho bude režírovat, ví se, kdo píše scenář - jenže ještě nejsou podepsané smlouvy, takže se všichni bojí mluvit. Nahraditelný je totiž každý. Jinak váš druhý odstavec mi přijde komický - připomíná mi různé úvahy z diskusních fór, na které každou chvíli narážím, spekulující o tom, proč třeba novináří píší o tom či o čem a zároveň si i zdůvodňující, že to je určitě proto, aby lidem bylo předhozeno něco, co jejich myšlenky odpoutá od údajně zoufalé ekonomické situace tohoto státu a faktu, že je na tom asi 100x hůř než za bolševiků.

Radim
Radim (neregistrovaný) 94.113.19.---
4. 8. 2011 18:19 Nový

Dobry den, urcite by bylo fajn

Dobry den, urcite by bylo fajn, kdyby Ceska televize podobny serial natocila. Volne pokracovani typu jako bylo pokracovani Nemocnice na kraji mesta po 20 letech. Urcite by si to divackou obec naslo. Ja bych byl pro.

dejv
dejv (neregistrovaný) 88.100.61.---
7. 8. 2011 21:44 Nový

těch českých porevolučních kauz je tolik

těch českých porevolučních kauz je tolik, že by to vyšlo na 100 případů...

Makovec
Makovec (neregistrovaný) 89.176.84.---
7. 8. 2011 20:39 Nový

Ja bych teda osobne byl spis pro pokracovani Plechovy kavalerie

Ja bych teda osobne byl spis pro pokracovani Plechovy kavalerie, to by si divaky urcite naslo!

coach outlet
coach outlet (neregistrovaný) 27.159.216.---
29. 3. 2012 3:27 Nový

making all five of his Louis Vuitton Bagsand Thomas Robinson

making all five of his Louis Vuitton Bagsand Thomas Robinson, named the regional’s Hermes Beltsmost outstanding player,Chanel Purses 18 points for second-seeded Kansas. Coach Outlet OnlineAnd two big blocks in the final minutes Louis Vuitton Bagsby the Kansas seven-footer Jeff Withey,Chanel Bag who was playing with four fouls, Gucci Beltshelped the Jayhawks pull away.Gucci Belts Withey finished with 15 points, making all five of hisLouis Vuitton Handbag shots from the field, and three blocks. Coach Factory Outlet“The first half, we didn’t guard anybody,”Coach Outlet Online Kansas Coach Bill Self said. “It was a horse contest.Coach Factory Outlet And they’re not the type of team Coach Factory Outletyou want to get in a horse contest with.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+