Více

Zamindrákovaný Jan & Radim v Českých médiích

Člověk se někdy neubrání smíchu. Je to už pár měsíců, co lobbistický web Česká média Jaroslava Berky začal programově rušit přímé odkazy na články DigiZone.cz ve svém monitoringu, zatímco u ostatních webů, od kterých podobně jako od nás krade články s jejich úvodními odstavci, je prolinkovává dál. Snad nám tím chtěl dál najevo, že nejsme důvěryhodný zdroj (proč nás ale dál přebírá, bez souhlasu našeho vydavatele a autorů textů, které vykrádá, je otázka – asi na právníka).

Teď se Jan Bohdal, autor vstřícných rozhovorů na kameru RTA (naposledy exceloval s panem novým generálním ředitelem Českého rozhlasu Petrem Duhame v jeho kanceláři několik minut po volbě, kterou rozčísla Bohdalova kolegyně, parlamentní zpravodajka Českých médií a čirou náhodou i předsedkyně Rady Českého rozhlasu Dana Jaklová, aniž by se popleta zeptal na cokoli zajímavého), snaží na DigiZone.cz najít nějakou chybu.

A našel ji! V titulku zprávy o tom, že Senát odhlasoval zrušení reklamy na programech ČT 1 a ČT 24, a zbývá tak tedy jen podpis prezidenta. Jenže novela schválená Senátem má nějaké drobné změny, takže ji musí znovu prohlasovat sněmovna, což je drobný technický detail, který je mimochodem v té (mojí) zprávě podrobně rozebraný. Takže Jan Bohdal trochu ustřelil. Ale což, kopnul si. Já si také rád kopnu.

Jane Bohdale, Vy zamindrákovaný rádobynovináři, co se neuchytil nikde jinde než v pochybném lobbistickém webu, jehož majiteli jste nedokázal ani protlačit jeho koně do křesla ředitele agentury ČTK, natož pak přes spřátelené sociální demokraty odvolat Vámi nenáviděnou Radu ČTK, zahrabte se už někam. Děláte lidem, co píší o médiích, jenom ostudu. A mohl byste se zdejchnout i se stejně zamindrákovaným Radimem. Nikomu chybět nebudete.

P.S.: Na DigiZone.cz teď hlasujeme o nejdementnější televizní reklamu. Věřím, že kdyby se hlasovalo o nejdementnějšího mediálního novináře, patřil byste mezi favority.

P.S. II: Jan Bohdal text tohoto příspěvku na blogu DigiZone.cz prachsprostě ukradl a celý zveřejnil na Českých médiích, aniž by se mne nebo vydavatele DigiZone.cz zeptal. Čímž opět porušil autorská práva, jak je na Českých médiích běžné.

Standy
Standy (neregistrovaný) 90.178.195.---
5. 8. 2011 10:30 Nový

Konečně se někdo ozval

Konečně se někdo ozval. Přesně toho jsem si na Českých médiích také všiml. Některé Aktuality z DigiZone jsou často podepisovány jako vlastní zprávy, odkazy na web nejsou aktivní. Ono tedy stačí zadat název článku na Google a vyhledat. To ale dá čtenáři více námahy a může jej odradit, ale hlavně, že to není tak okatá diskriminace, že. Ohledně dnešního článku pana Potůčka a jeho kritiky musím napat, že v článku je vše popsáno dobře a titulek je pouze zkrácen, aby se vešel do dvou řádek, takže kritika neobstojí. Snad se na Českých médiích vzpamatují, tato "válka" z jejich strany k ničemu není.

Kryštof Zindr
Kryštof Zindr (neregistrovaný) 90.179.9.---
5. 8. 2011 11:48 Nový

Ale to funguje tak

Ale to funguje tak, že tam publikují články ze všech mediálních webů pomocí RSS, nebo ne?

Dan
Dan (neregistrovaný) 94.112.251.---
5. 8. 2011 11:52 Nový

No nevím :)

No nevím :)
1. Tento článek na mém oblíbeném webu mě upozornil (udělal reklamu) na web, o jehož existenic jsem ještě nevěděl. Pochybuji, že to byl záměr autora....
2. Od takového novináře jako je pan Potůček bych čekal více nadhledu a profesionality, než ukazuje poslední odstavec textu, ať už je jinak článek jakkoli pravdivý či nikoli...

Tedy zkráceně, velmi nepovedený, neprofesionální článek dle mého soudu a to halvně kvuli naprosto nevhodně napsanému poslednímu odstavci. V tom není nic osobního.

Přeji hodně úspěchů s mým oblíbeným digizone a příště prosím lépe :)

Jan Potůček
Jan Potůček (neregistrovaný) 89.102.220.---
5. 8. 2011 11:53 Nový

To sice mohou

To sice mohou, ale u nás povolujeme přebírat titulek a první odstavec pouze v případě, že pak vede aktivní link na náš původní text. To u našich textů Česká média nedělají, zatímco u všech ostatních internetových zdrojů ano. Je to zjevná schválnost, ale v tom případě také porušování autorských práv. Buď si ty naše zprávy přepíšou podle sebe a uvedou zdroj, a pak to bude v pořádku, nebo to celé zkopírují a je to jasné porušení autorských práv a na řešení soudní cestou. Což po zkušenostech s ČM nevylučujeme.

Jan Potůček
Jan Potůček (neregistrovaný) 89.102.220.---
5. 8. 2011 11:54 Nový

To Dan

To Dan: Víte, dlouho jsem nad zlodějnami Českých médií mlčel, ale čeho je moc, toho je příliš.

Lukas Moravec
Lukas Moravec (neregistrovaný) 46.135.104.---
6. 8. 2011 11:01 Nový

Autor by měl vyhledat odborného lékaře

Autor by měl vyhledat odborného lékaře, psychiatra...

Jan Potůček
Jan Potůček (neregistrovaný) 89.102.220.---
6. 8. 2011 11:39 Nový

A vy byste měl vyhledat správný web

A vy byste měl vyhledat správný web. Počítám, že jste čtenářem Českých médií a sem jste se dostal omylem.

Lukas Moravec
Lukas Moravec (neregistrovaný) 217.77.165.---
6. 8. 2011 23:04 Nový

Ano, trefa!

Ano, trefa! Domluvme se, já jdu na ten SPRÁVNÝ web a Vy toho doktora opravdu navštivte! Nebo už nějaký bobulky žerete? ...vypadá to, že jo! Nějaký silný antidepresiva a asi došly, co?

Jan Potůček
Jan Potůček (neregistrovaný) 89.102.220.---
7. 8. 2011 0:04 Nový

Chudáku

Chudáku

coach outlet
coach outlet (neregistrovaný) 27.159.216.---
29. 3. 2012 3:36 Nový

making all five of his Louis Vuitton Bagsand Thomas Robinson

making all five of his Louis Vuitton Bagsand Thomas Robinson, named the regional’s Hermes Beltsmost outstanding player,Chanel Purses 18 points for second-seeded Kansas. Coach Outlet OnlineAnd two big blocks in the final minutes Louis Vuitton Bagsby the Kansas seven-footer Jeff Withey,Chanel Bag who was playing with four fouls, Gucci Beltshelped the Jayhawks pull away.Gucci Belts Withey finished with 15 points, making all five of hisLouis Vuitton Handbag shots from the field, and three blocks. Coach Factory Outlet“The first half, we didn’t guard anybody,”Coach Outlet Online Kansas Coach Bill Self said. “It was a horse contest.Coach Factory Outlet And they’re not the type of team Coach Factory Outletyou want to get in a horse contest with.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+