Více

Telka – ještě větší odpad, než jsme doufali?

Přemýšlím, jak napsat blogopříspěvek o sedmém kanálu televize Nova, neopakovat přitom klišé o odpadním programu jako u Smíchova a hodně dávno předtím o Nově Cinemě a ještě přitom nikoho neurazit. Asi to nejde. Každopádně Nova nepřekvapila. Telka nabídne recykláty počínaje všemi díly “nekonečného” seriálu Ulice a zábavnými estrádami Novoty s Petrem Novotným z devadesátých let a konče silvestrovskými estrádami.

Svého času by to zřejmě byl zajímavý koncept. Proč nevyužít bohatý archiv Novy? Jenže se ukazuje, že český divák je díky digitalizaci poměrně zmlsaný a nějaké reprízové kanály ho prostě nezajímají. Proto se Nova Cinema ze začátku potýkala s mizernou sledovaností, proto je na tom Smíchov s akvizičními komediemi pro pamětníky tak, jak je (téměř po dvou měsících ani jednoprocentní podíl na trhu) a Fandovi se daří zejména ty dny, kdy nabízí něco nového nebo sportovní přenosy.

Nova se vydala cestou kvantity, během posledního půlroku spustila v rychlém sledu tři nové televizní stanice, všechny navíc celoplošně v pozemním multiplexu, tedy nejdražší formě distribuce signálu (a neřešme teď, že za to Radimu Pařízkovi rozhodně neplatí tolik, kolik stojí v oficiálním ceníku společnosti Digital Broadcasting). Výsledek? Fanda se po půl roce pohybuje okolo jednoprocentního podílu na publiku, v dobré dny a v “novácké” cílovce D15–54 to bývají procenta dvě. O jednoprocentním Smíchovu jsem se už zmínil.

Telka asi taky nebude ohledně sledovanosti žádný zázrak, takže když všechny tři nové televize Made in Nova osloví v průměru za celý den čtyři procenta dospělého publika, bude to úspěch. To samé ale dokáže rovněž nová Prima Zoom jako jediná, navíc s pouhými třemi hodinami premiérového vysílání denně. Když k tomu připočteme, že sledovanost Novy meziročně přinejlepším stagnuje a Nova Cinema nabrala zpětný kurz, tři nové volně šířené kanály skupině zase tak moc nepomáhají.

Pravda, Novu to moc nestojí. Program Fandy, Smíchova a Telky je vesměs reprízový, případně na nich využívá práva, která by stejně nakoupila pro jiné své programy a nedokázala by je na nich plně využít. O směšně nízké ceně za vysílání v multiplexu 4 jsem se už zmínil. Jen mi vrtá hlavou, zda Radim Pařízek vůbec na provozu téhle sítě něco vydělá, nebo – a to je asi podstatnější – zda to celé stejně nedotuje Nova, jejíž šéf Jan Andruško se minulý týden v Hospodářských novinách přiznal, že má páky na to, jak zabránit případné změně majitele Pařízkovy firmy Digital Broadcasting.

Ono by tedy stačilo, kdyby Nova tuhle svoji kontrolu nad multiplexem 4 ztratila a Fanda, Smíchov a Telka by musely v DVB-T vysílat za komerční ceny. Pak by už multikanálová strategie “napráskejme tam co nejvíc programů, i kdybychom pouštěli kompletní vysílání Novy od roku 1994 po současnost” kapitálově příliš nevycházela. Teď to sice tolik nestojí, Nova ale platí poměrně značnou sumu jinde a ne v penězích – ztrácí u diváků kredit. Kdo se bude těšit na nějakou její další novinku, když se dá dopředu očekávat, že to zase bude nějaká archivní kulišárna?

Celé to na mě dělá dojem rychle spíchnutého konceptu, který je třeba vypustit do světa ještě předtím, než se v CME začne lámat chleba a ovládne ji americký gingant Time Warner, který bude moci letos na jaře uplatit svoji opci na většinový podíl v celé skupině. Ještě loni touto dobou by v Česku kupoval dvě volně vysílající a dvě placené televize. Teď to bude pět volně vysílajících a dvě placené. Celkem sedm. To zní lépe než čtyři, ale opravdu půjde jenom o čísla?

Zix . aura:57
5. 2. 2013 23:04 Nový

Nova a její programy

celé vlákno

Strategii Novy nechápe asi vůbec nikdo,nejspíš jim jde o to,aby se fakt líp prodávala tomu Time Warneru - jak je v článku 4+2 je víc než 2+2.
Pokud by jim šlo o to,aby byli co nejdýl 1. na trhu,tak by udělali nový kanály a né ty,který akorát budou brát diváky jinejm "ze svojí skupiny".

Mnohem víc se mi líbí strategie Primy,má to líp rozdělený(né jako u Novy kde člověk neví co kde hledat) a když už od nich příde novej program,tak nový seriály,filmy,po­řady apod. co v česku ještě nebylo.
Navíc jak se ukazuje - stačí udělat 1 pořádnej program a má vyšší sledovanost než 3 na nic kanály od Novy.

Leoš Zajíček aura:17
Leoš Zajíček Login: Leoszz
5. 2. 2013 23:37 Nový

proč?

celé vlákno

Jestli v tom částečně nebude i snaha rychle zaplácnout datový tok jediného volného multiplexu... Co kdyby přecijen Prima přišla s dalším plnohodnotným konceptem na stanici, která už se do dvojky ani trojky nevejde? Je lepší čas zaplácnout čtyřku a zařídit si nad ní kontrolu...

Jiří ... aura:69
6. 2. 2013 2:12 Nový

Re: Telka – ještě větší odpad, než jsme doufali?

celé vlákno

No už aby to Time Warner koupil snad tam Time Warner udělá v celé CME pořádek hlavně v obsahu kanálů.Nebo si myslíte že se pod Time Warner nic moc nezmění?

Martin Petrzilka aura:88
Martin Petrzilka Login: petrzma
6. 2. 2013 7:44 Nový

Re: Telka – ještě větší odpad, než jsme doufali?

celé vlákno

Jak už tu někdo v minulosti psal a přijde mi to trefné.. Nova má tématické KANÁLY a Prima má tématické programy.

Martin Petrzilka aura:88
Martin Petrzilka Login: petrzma
6. 2. 2013 8:40 Nový

Volejte řediteli

Ještě mohou začít dávat archiv pořadu Vojejte řediteli s V. Železným, u toho jsem se vždy dobře bavil :-D Švorcnegr a Nóva :-D

CanCalla aura:10
6. 2. 2013 10:49 Nový

Novu již nesledujeme vůbec.

Stačí si pustit bednu, najet do EPG a projet si, hned ráno, co se kde vysílá. Na Nově není nic, co by nás zaujalo. Ještě před pár lety jsem si říkal, že není větších sraček, než hispánské seriály z Jižní Ameriky, ale nyní zjišťuji, že se jim, většina českých TV seriálů, kvapem blíží. Nicméně, Nova dělá jen to, co si tupá divácká masa přeje, na co se dívá a o čem, v práci, především ženské, diskutují. Ale není to jen Nova. Je to i ČT. Odjakživa jsem fandil ve fotbalu Manchesteru United. Ale od doby, co na ČT4 sport běží systematicky jejich utkání, u kterých už dávno víme výsledky, začíná mi lézt, zento mančaft, krkem. ČT na tom není o nic lépe než Nova, jediný kanál, který stojí za to, abch vzal do ruky tatranku a pustil si bednu, je kůlna. Jinak není v bedně absolutně nic. Kanály jsou zaneřáděny béčkovými filmy, stupidními seriály a výběrem těch nejhorších sraček z historie. Tfujtajbl.

jaydeesq aura:10
6. 2. 2013 13:01 Nový

Re: proč?

celé vlákno

v mux3 je zatim misto min pro další 2tv takže takový plán asi nebude..navíc nejistá 5ka by znamenala 3volný tv

timberland333 aura:10
7. 8. 2013 11:50 Nový

timberland ブーツ

celé vlákno

timberland ブーツ 私たちは、ティンバーランド­の話数日前に導入して、靴の最後のこのティンバーラ­ンドティンバーランドのAtim­berland、その後外にある、ティ­ンバーランドも記念テーマで、舌はチームのロゴを持­っており、同じことが最後となってい青の色のが、今­回は全体的な色は、よりアクティブになっているだけ­でなく、マルチカラーのファッションで、ノスタルジ­ックな雰囲気のいくつかを明らかにする ティンバーランド カジュアル ボート シューズ.

Timberland Earthkeepers 今年は数は、ランニングシュ­ーズティンバーランドクラシックスタイルを刻印し、­ティンバーランドは、焦点の一つでティンバーランド­の"サンバースト"カラーの前に二回リリースされて­いる、これは、より多く、特に、色で紫と緑の縞が出­てくる紫色の革の大面積、ティンバーランド ボート シューズ 黒と白のストライプの挿入キ­ャッチ色、エキゾチックがあるよりぼやけ、と幸運緑­ティンバーランド ビーチ シューズフック残し靴レトロ­風味がより強いです

ティンバーランド オックスフォード ティンバーランドティンバー­ランドは、ランニングシューズ初期のバージョンの新­しいものではありませんしていてですが、今、このア­ンティークモデルティンバーランドは再び山を聞いて­きますし、黄褐色、青と白、ティンバーランドスタイ­ルの再解釈と、テラティンバーランド チャッカ ブーツは実際には非常にハイ­テクセクションです靴、通気性のメッシュ生地、PU /種族ミッドソール、目に見­えるエアソールクッションとG-TEKユニットは、アスリー­トのために必要な機能、このプロフェッショナルなイ­メージを提供し、NEW BANLANCEティンバーランドを誇­示するのに十分であると好意的に比較した timberland シューズ.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+