Více

Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

Zavedení prémiového zpoplatněného obsahu na DigiZone.cz vzbudilo tento týden velké ohlasy. V některých reakcích na adresu redakce a vydavatele DigiZone.cz se bohužel objevila některá nedorozumění, která bychom rádi uvedli na pravou míru.

DigiZone.cz se od svého vzniku zaměřuje na detailní informování o dění na televizním trhu. Z webu zabývajícího se primárně otázkou digitalizace televizního vysílání se stal největší web svého druhu s mnohem širším tématickým spektrem a mohutnou základnou čtenářů různých zájmů a potřeb. Více než dva miliony zhlédnutých stran měsíčně mluví za vše.

V rámci přemýšlení o dalším rozvoji serveru nás samozřejmě napadlo, že bychom mohli připravovat ještě další, náročnější obsah. Na něco takového je však potřeba získat dodatečné prostředky než jenom klasickou inzerci, která umožňuje, abychom mohli čtenářům poskytovat obsah zdarma. Proto jsme začali uvažovat nad modelem předplatného.

Přípravy byly dlouhé, oslovili jsme desítky společností, zjišťovali, jaké potřeby na DigiZone mají a jak jsme jim schopni vyhovět. Přišli jsme tedy s konceptem prémiového obsahu zaměřeného spíše na televizní profesionály a firmy z oboru, kteří tvoří jednu z významných skupin našich čtenářů.

Začali jsme řešit otázku, jak legální cestou získávat data o sledovanosti televizí, která by nebyla jen krátkým souhrnem o nejsledovanějších pořadech, jejichž získávání by nezáviselo na libovůli někoho z řad členů ATO, kteří je takto často – ale v hodně omezené míře – dávají vybraným médiím zdarma.

Vyjednávání o smlouvě s ATO, na jejímž základě jsme jediným médiem v této zemi, které legálně zveřejňuje nejkomplexnější denní analýzy televizní sledovanosti u nás, trvalo téměř dva roky. DigiZone.cz za tato data platí nemalé peníze, ale zároveň má opravdu prémiový obsah, který se kdysi v menší míře objevoval třeba na webech Novinky.cz nebo tn.cz. Oč jde? U denních dat například o tabulku TOP 10 nejsledovanějších pořadů napříč televizemi za uplynulý den a potom tabulky TOP 5 pořadů za každou televizní stanici zvlášť, včetně nových programů České televize ČT :D a ČT art.

Každý den tedy mezi devátou a desátou hodinou dopoledne nabízíme vlastní analýzu sledovanosti za předchozí den, včetně samostatných tabulek za 16 jednotlivých televizních kanálů (ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT :D, ČT art, Nova, Nova Cinema, Fanda, Smíchov, Telka, Prima, Prima Cool, Prima love, Prima Zoom a TV Barrandov), a to jak pro cílovou skupinu diváků starších 15 let, tak pro cílovou skupinu 15 až 54 let. K tomu tabulku celodenních a prime time podílů za jednotlivé televizní kanály a celé televizní skupiny.

Každé pondělí tato data doplní samostatná analýza sledovanosti za uplynulý týden, která ale nehodnotí jen čerstvá data, nýbrž je porovnává i s předminulým týdnem a ukazuje meziroční vývoj. Opět zvlášť pro cílové skupiny D15+ a D15–54. Nechybí ani tabulka TOP 10 nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi. A do třetice každý měsíc, vždy první den, nabídneme analýzu měsíční sledovanosti za předchozí měsíc. Ta má stejnou strukturu jako týdenní analýzy. Už jen z tohoto výčtu je jasné, že dat o sledovanosti je na DigiZone.cz mnohem více než před zavedením prémiového obsahu.

Samotná data sledovanosti by ale pro zavedení prémiového obsahu nestačila, proto do něj patří i dlouhé rozhovory s významnými osobnostmi na trhu. Jde o původní unikátní obsah, který je z celého DigiZone.cz nejnáročnější na zpracování. Tyto rozhovory jdou do hloubky a míří na profesionály z oboru, proto patří do placené sekce zaměřené právě na profesionály. A proto je také cena za roční předplatné nastavena z pohledu firemní klientely spíše než té individuální.

Jedná se o jeden z prvních pokusů svého druhu. Sice věříme, že platební model digitálního obsahu představuje významnou část budoucnosti, ale nikdo z nás neví, co a jak bude fungovat, co bude nastavené správně a co bude nutné upravit. Redakce pečlivě studuje všechny vaše komentáře a reakce a bere je v úvahu při dalším přemýšlení o tom, který typ obsahu by měl být k dispozici zdarma a který už patří za platební bránu. Stejně vážně bere i všechny vaše další připomínky a můžete nám věřit, že se je pokusíme zohlednit v míře, která bude pro životaschopnost projektu možná. Zároveň platí, že víc než tři texty denně na DigiZone.cz zpoplatněny nebudou (článků a zpráv přitom denně vydáváme přes deset).

Řada našich čtenářů úmysl s prémiovým obsahem pochopila, ostatně hned první den jeho zavedení překonal naše očkávání a podařilo se během něj prodat 23 jednorázových přístupů. Máme z toho radost a jsme všem vděční za zájem a podporu, které jsou pro nás velkým povzbuzením. Pevně věříme, že přes počáteční nejistotu, která patří ke každé změně, získají všichni naši čtenáři to, pro co DigiZone dosud navštěvovali, a ještě mnohé navíc. Můžem vám slíbit, že pro to uděálme maximum. Držte nám palce!

Robert Valenta aura:10
Kratos91 Login: Kratos91
11. 10. 2013 22:36 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Když už to chcete mít zploplatněný, tak zpoplatněte odborné články a ne něco jako tohle. Proč bych měl kurňa platit za to, že si přečtu, který kanál skončí? Hlavně si nechte trapnou odpověď typu "Tak neplaťte a počkejte si, až ten kanál skončí, pak uvidíte, který to byl."

Jan Potůček aura:97
Jan Potůček Login: Jan.Potucek
11. 10. 2013 22:52 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Protože jde o původní informaci, kterou nikde jinde nenajdete. Prémiový obsah je prémiový proto, že člověk, který si za něj zaplatí, za svoje peníze dostane něco exkluzivního. A to nemusí být sáhodlouhá odborná analýza, ale třeba i exkluzivní informace.

MaReK Olšavský aura:70
MarekTP Login: orsm
12. 10. 2013 7:36 Nový

Označení

celé vlákno

Nevadí, já si nepředplatím, v kombinaci s Vaší konkurencí vykryju co mě zajímá. Ale označení pro placený obsah (třeba [PO] jako prémiový/placený) obsah v titulku by bodlo, v RSS čtečce bych zbytečně neotvíral co mám nedostupné.
Děkuji

Jan Potůček aura:97
Jan Potůček Login: Jan.Potucek
12. 10. 2013 9:51 Nový

Re: Označení

celé vlákno

Máte pravdu, pokusím se s kolegy dohodnout, zda by se to nedalo v RSS nějak označit. Díky za upozornění.

Katoda aura:95
Katoda Login: Katoda
12. 10. 2013 11:18 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

Na jedné straně se chlubíte "mohutnou základnou čtenářů různých zájmů a potřeb a více než dva miliony zhlédnutých stran měsíčně, které mluví za vše". Na straně druhé ale zároveň říkáte, že o tyhle obyčejné čtenáře neprofesionály vám zas až tak nejde, máte je za ty "jednodušší, pro které je náročnějšího obsahu škoda", těm stačí hodit jen kost v podobě agenturních, tiskových a PR zpráv, kterých je plno i jinde. Proč by ale právě tedy ten "obyčejný, nenáročný" čtenář měl zůstávat u Digizone, když o něj vlastně ani nestojíte a to, co mu necháte k přečtení už si nejspíš stejně přečetl někde jinde?
I televizní neprofesionál totiž může mít zájem o "náročnější obsah", data i rozhovory a uvědomuje si, že to není zadarmo a byl by i ochoten za toto zaplatit, třebas i formou předplatného. Ne však za ceny zcela nehorázné, které si možná může dovolit opravdu jen pár firemních klientů, kteří si to zapíšou do nákladů a odepíši z daní. Pro toho "obyčejného" čtenáře je však cena, která výrazně převyšuje např. cenu předplatného 6 prémiových kanálů HBO nebo velmi kvalitního časopisu Forbes je tahle cena nepřijatelná.
23 jednorázových přístupů první den, které byly především jen ze zvědavosti, je opravdu velmi málo. To je hodně slabé a je otázkou, jestli to vůbec nahradí pravděpodobný odliv čtenářů jinam a tudíž i menší počet zobrazených reklamních bannerů. v Internet Info by se měli opravdu ještě jednou zamyslet, jestli jim pár firemních klientů, které by spočítali na prstech jedné ruky, stojí za ztrátu té mohutné základny čtenářů, kterou si vybudovali. Stále totiž bude platit, že třebas i 5 x 3900 Kč (bez DPH) je méně než, dejme tomu, 150 x 1200 Kč (s DPH). A jak už to tak bývá, kdo chce víc, nakonec nemá vůbec nic.

crescenzio aura:10
Crescenzio Login: crescenzio
12. 10. 2013 11:42 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

Aby ste nedopadli ako medialne.sk. Tam chodím len ja (aj tak mi už dobehuje ročné piano) a ešte jeden týpek, ktorý si v diskusiách píše sám so sebou pod rôznymi nickami. Po dvoch rokoch od zavedenia platby tam zdochol pes.

Vítězslav Šimon aura:10
VSimon Login: VSimon
12. 10. 2013 12:37 Nový

Je to Vaše rozhodnutí ...

..., na které máte právo, což vám nikdo neupírá. Ale na druhou stranu, když už platíte za sledovanost z ATO, proč nerozdělíte ten velký balík předplatného na balíčky menší? Například zvlášť sledovanost, zvlášť ostatní obsah? Pro začátek. Každý balíček by se pak ocenil na jinou cenu a kdo by chtěl oba, zaplatil by si oba a nebo by si vybral individuálně potřebám.

Pokud si onu drahou sledovanost nebude chtít nikdo připlácet (ty firmy si ji klidně mohou koupit od ATO také) a DZ se to nebude rentovat, asi bude nejvyšší čas začít jednat po vzoru Novy - podívejte čtenářů máme tolik, zisky takové, nevyplácí se nám to a říct si o slevu. Když neustoupí, tak jim vypovězte smlouvu a pak si v dalším jednání rozváží, jake budou jejich požadavky.

To jste mohli zkusit udělat. Nevím, ale myslím si, že současný stav DZ poškodil mnohem více, než kdyby ta sledovanost prostě zmizela. Proč jste to neřekli dopředu, neudělali k tomu anketu pro čtenáře,diskuzi? Proč to muselo jít střihem a disuze se rozeběhla až pak? Stálo to za to?

Ale zpět k balíčkům. V druhém balíčku by byl specializovaný obsah. U něj se řada lidí v diskuzi vyjádřila že by za roční předplatné ty 2 stovky klidně dala.

Považte ale sám, za současné ceny zaplatíte pomalu roční síťovku největších integrovaných dopravních systémů v republice. Uznejte, to je trochu nepoměr. Podívejte se také na tištěná média, jaký mají obsah, jakou úpravu vydání a náklady na distribuci (auta, benzín, lidi, stojany a pronájmy) a jaká je cena (MFD, 5+2 nebo Aktuálně, Insider).

A ještě, už to tu padlo několikrát z příspěvků dalších disktujících, bylo by možné do systému doplnit, aby bylo u článku ještě před jeho otevřením patrné, do jaké sekce patří? Nejde jen o RSS, ale také o stránky se seznamem článků - mohla by značka být tmavší? Jak je to s prvním článkem, který je tištěn větším písmem? U jednoho takového jsem nic neviděl, přesto byl placený. Mohl jsem se i přehlédnout, ale přesto.

Tomáš Kápl Login: ScottyCZE
12. 10. 2013 14:44 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

A jak dlouho myslíte, že tato informace bude exkluzivní? Do chvíle, než si vaše konkurence článek zaplatí a tuto informaci bude interpretovat zdarma svým čtenářům?

klapaciuss aura:10
12. 10. 2013 14:59 Nový

Klidně bych platil za špičové recenze audiovizuální techniky

celé vlákno

Osobně bych klidně za některé věci zaplatil. Například:

1) Špičové recenze audiovizuální techniky (televize, satelitní přijímače). Pod pojmem špičkové, mám na mysli včetně objektivního měření - minimálně na úrovni http://www.hdtvtest.co.uk/. To co je na digizone teď, to jsou spíše taková první seznámení, než recenze. Jejich obsah se z 90% kryje s tím, co lze vyčíst z manuálu, který lze stáhnout z netu.

2) Standardizované testy podpory různých formátů audia/videa pro jednotlivé testované přístroje. Prohlédavatelná databáze výsledků včetně verze firmwaru.

3) Seriály na téma Enigma2, linuxové boxy, tipy triky

12. 10. 2013 15:27 Nový

Re: Označení

celé vlákno

taky bych to uvital at zbytecne neklikam na placeny obsah a nebo rovnou cely web zavrete ..

José ... aura:47
13. 10. 2013 13:05 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Tak to se snad dá nějak ošetřit ne ? Počítačová hra stojí i pár tisíc, pak stojí pár stovek, pak stojí pár desetikorun a pak je zdarma v každém herním časopise a všude na netu. Film je také napřed v kině, pak na DVD, pak v televizi a pak všude. ČIli to co se platí a co by se mělo platit je ČAS. Takže samozřejmě pokud je informace nová může být za 50Kč. Pokud je týden stará může být za 25Kč a za měsíc může být zdarma pro každého, protože už vůbec k ničemu není. Čili oni by tam měli mít něco, co by to placené samo, po zmizení atraktivity, otvíralo. Jinak pokud to budou dělat ručně, tak si jen přidělali práci nebo si budou muset zaplatit dalšího admína a pak 0 od 0 pojde... Prostě atraktivita se platí, nové CD stojí X, ale za měsíc, to stojí prd... a za dva měsíce desetinu toho prdu... Takže tohle oni musí zohlednit a pochopit. Ten čas. Ovšem sranda bude, když si někdo přečtě exkluzivní obasah a pak na to téma otevře otevřenou diskuzi... Takže to okamžitě řekně, kde komu. Takže oni budou muset více kontrolovat diskuze jestli někdo nemluví o placenému obsahu, takže zase jen a pouze dřina na víc. Muj názor je, že se to nemůže vyplatit. Ale to je jejich věc a´t si to klidně testnou, ale bude s tím víc práce, nežli z toho užitku.

José ... aura:47
13. 10. 2013 13:15 Nový

Re: Klidně bych platil za špičové recenze audiovizuální techniky

celé vlákno

Tak samozřejmě, všechno má nějakou svoji cenu. Pokud nebude článek dost atraktivní není nic jednoduššího, nežli si ho nekoupit. Já si osobně myslím, že tohle, co tu mají opravdu, na placení není, tedy, že to žádnou cenu nemá. Ovšem pokud si oni myslí, že má. Mohou to začít prodávat. Uvidíme, kdo si bude ochoten, to koupit. Já to rozhodně nebudu. To by to muselo vypadat tak cca 2x - 3x lépe. Takže si přidělali jen práci. Pokud to má vypadat tak 2x lépe aby tedy za to mohli chtít peníze. Budou muset tak 2x tolik makat. No, možná si pár lidí koupí nebo bude i ochotno zaplatit za to, co tu je... Tak mohou být lidé, co je baví vyhazovat peníze oknem, určitě se jich pár chytí...Ovšem ti je neuživí.

Jan Novak aura:86
13. 10. 2013 18:33 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Ještě že nejse jediný server v této oblasti, myslím že pokles návštěvnosti vám otevře oči.

Jan Potůček aura:97
Jan Potůček Login: Jan.Potucek
13. 10. 2013 22:05 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Pro Vaši informaci: k žádnému poklesu návštěvnosti DZ po zavedení placených článků nedochází, spíše naopak.

Miroslav Kašpar aura:76
14. 10. 2013 11:03 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Hahaha. Ten dovětek "...spíše naopak." mě opravdu dojal.
To jako chcete říct, že se zavedením placeného přístupu se vám zvedl počet čtenářů, jo?!
Tak jestli takto seriózně budou vypadat i vaše exkluzivní informace, tak děkuji pěkně, nechci ;-).

Miroslav Galko aura:83
14. 10. 2013 12:20 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Pan Potůček měl na mysli: poklesem návštěvnosti došlo k žádnému DZ. Psal přece obráceně ;-) ;-) ;-) ;-)

S návštěvností jdou dělat zázraky a i přes 50 % pokles se dá vždy vyčarovat nárůst. Třeba v určité skupině čtenářů a podobně. TV Nova s tím má bohaté zkušenosti ;-)

Katoda aura:95
Katoda Login: Katoda
14. 10. 2013 13:19 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Tak jestli počet čtenářů, to nevím, ale možná stoupl počet přístupů, jak se lidi ze zvědavosti vracejí, jestli ten úlet s přestřelenou cenou už přestal nebo ještě pokračuje. :-)

mluvka Tomáš aura:10
mluvka Tomáš Login: mluvka.Tomas
14. 10. 2013 13:54 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

Já osobně si DZ nepředplatím neb neumím tohle internetové bankovnictví, ale nic proti tomu nemám. Budu se muset smířit s tím, že přijdu o některé zajímavé články.

Richard Colos aura:89
colos Login: coloseum
14. 10. 2013 14:37 Nový

Doporučení

celé vlákno

Zpoplatnění je svi_árna = ale je to tržní chování.
Diskutovat a nadávat = zbytečnost, stejně se to nezmění
Řešení = ignorovat DZ a číst jiné stránky = pokles přístupů = méně Kč za reklamu.
Ať žije trh = je to na nás všech zdali s námi budou orat.

Nebudu zde dělat reklamu jiným webům ale DZ není jediné ani nenahraditelné.

Richard Colos aura:89
colos Login: coloseum
14. 10. 2013 14:45 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Pane Potůčku, proč tuto diskuzi nezavřete? Tlačíte nám do hlav svoji pravdu a píšete občas i nesmysly. Vždyť se shazujete. Zachovejte si zbytek soudnosti.
"Řada našich čtenářů úmysl s prémiovým obsahem pochopila, ostatně hned první den jeho zavedení překonal naše očkávání a podařilo se během něj prodat 23 jednorázových přístupů. Máme z toho radost a jsme všem vděční za zájem a podporu, které jsou pro nás velkým povzbuzením. Pevně věříme, že přes počáteční nejistotu, která patří ke každé změně, získají všichni naši čtenáři to, pro co DigiZone dosud navštěvovali, a ještě mnohé navíc. Můžem vám slíbit, že pro to uděálme maximum. Držte nám palce!"
Potůčku: držet palce nebudu.

Daniel Čermák
Daniel Čermák (neregistrovaný) ---.gtt-net.cz
14. 10. 2013 22:59 Nový

Vtip?

Nic proti ale tato věta mě pobavila:

Vyjednávání o smlouvě s ATO, na jejímž základě jsme jediným médiem v této zemi, které legálně zveřejňuje nejkomplexnější denní analýzy televizní sledovanosti u nás, trvalo téměř dva roky.

Musím vás upozornit, že už několik měsíců nejste jediným médiem který zveřejňuje data sledovanosti. Tyto data a dávno před vaším prémium obsahem i o víkendu zveřejňoval a zveřejňuje třeba server mediaguru.cz který tak často zmiňujete v článcích jako zdroj.

Pavel Někdo aura:81
15. 10. 2013 10:34 Nový

největší chyba kterou jste udělali

kdo vás živí, respektive na kterých číslech jste závislí? na čtenářích neprofesionálech v řádech stovek denně nebo na pár profesionálech v řádech desítek? proč zpoplatnění konzultujete jenom s "profesionály"? nevím jestli funkce z někoho dělá profesionála v daném oboru, ale dejme tomu ;) proč jste předem neoslovili čtenáře DZ? proč u každé bl_b_osti máte anketu, ale nevytvoříte si anketu ohledně placeného obsahu? proč se v diskuzi neptáte čtenářů za co by byly ochotni platit...už mi to připadá jak na politické scéně, o nás bez nás ;) jasně 100 čtenářů, 100 názorů, ale i tak se v některých věcech dá shodnout a nemusíte vyhovět všem, ale vybrat alespoň to nejčastější nebo to co by šlo v reálu vytvořit...to že například nemáte placení přes mobil je v dnešní době dost velká chyba, né každý má u sebe přístup k účtu, navíc převod peněz nějakou dobu trvá a hledat Sazka terminál v pracovní době už vůbec není reálné :D ...stejně tak je třeba dobrý nápad s přístupňováním placeného obsahu po nějaké době apod. chce to více poslouchat ty pro které obsah tvoříte (né 5% menšinu, ale 95% většinu)

mluvka Tomáš aura:10
mluvka Tomáš Login: mluvka.Tomas
16. 10. 2013 12:06 Nový

Re: Doporučení

celé vlákno

S tímto názorem souhlasím. DigiZone je soukromý web a majitelé ho mohou zpoplatňovat jak chtějí. Otázkou je, ukáže-li se to později pro ně jako přínosné. Pro mně je řešení jednoduché¨. Zpoplatněný obsah nebudu navštěvovat. Platit přes internet je pro mně technicky nedostupné, i když se tomu třeba všichni můžete smát. Myslím, že takových lidí je víc.

Michal Kubeček aura:10
Michal Kubeček Login: mkubecek
17. 10. 2013 10:38 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Jste si jistý, že hodnoty v prvních dvou týdnech mají nějakou vypovídací hodnotu? Že nejsou ovlivněny prostou zvědavostí a že lze automaticky počítat s tím, že za dalších pár týdnů nebo dokonce měsíců to bude pořád stejné?

Michal Kubeček aura:10
Michal Kubeček Login: mkubecek
17. 10. 2013 10:39 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Jako že třeba došlo k výraznému nárůstu počtu platících čtenářů? :-)

tom333 aura:10
19. 10. 2013 21:15 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

Je nejvyšší čas najít si jiné stránky. Platit za recept, výpisy u doktorů, na úřadech - na to si už člověk (se zatnutými zuby) zvykl...Ale za článek? V dnešní internetové době snad nejhloupější vtip. Tak páni nenažrouti už zbývá jen zpoplatnit vzduch...Sbohem & šáteček DigiZone!!! Never more!

Martin Petrzilka aura:88
Martin Petrzilka Login: petrzma
22. 10. 2013 18:35 Nový

Cena

Pro mě osobně není placený obsah problém, ale kdyby to třeba bylo za 500 s DPH za rok, tak klidně, takhle mi to přijde jako věc, kterou si velmi rád odpustím...

Daniel Hrbáč aura:74
22. 10. 2013 20:52 Nový

good luck

Milá digizone,

přeji Vám v tomto experimentu hodně štěstí v tomto experimentu. za tu cenu ale beze mě.

d.h.

Zix . aura:57
3. 11. 2013 21:11 Nový

placení

celé vlákno

Ještě že nemáte časopis nebo noviny,protože když vemu kolik tu stojí 1 článek,tak se to vůbec nedá srovnávat s novinama. A to ještě existuje předplatný,který mají noviny levnější.

PS. Katoda nahořejc to píše správně. :)

Zix . aura:57
3. 11. 2013 21:15 Nový

Re: placení

celé vlákno

Mimochodem kdy se redakce pochlubí s tím kolik lidí jim platí a o kolik se jim snížila návštěvnost? :)

Zix . aura:57
3. 11. 2013 21:17 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Taky ho cca 1x za 2 týdny navštívím a podívám se jestli už to skončila nebo ne. :) :D
Jinak je lepší přejít na mediaguru,parabolu a možná další by se našli.

Zix . aura:57
3. 11. 2013 21:42 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

Za dnešní den máte zatím přes 59 tisíc zhlédnutí(podle netmonitor.cz),tedy pokud byste tyto čísla měli každý den,tak by to vyházelo ani né 1 800 000 a v tomto článku je,že ste měli přes 2 miliony. :)

PS. Pokuste se jim to co nejvíc snížit. :) :D
Já už sem to taky omezil a kouknu max. 1x do týdne.

151kbar151 aura:61
xyz Login: 151kbar151
9. 11. 2013 22:24 Nový

S DigiZone to jde strmě dolů

Hodně jste mě zklamali, kliknu na článek a v tom bác, součást prémiového obsahu. Připadáte mi trochu jako Voyo.cz

tomas tomas aura:10
14. 11. 2013 1:43 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

Dotknete se mezi Cechy tematu penez a hned sama negace a vulgarity. Jsme neskutecny narod, ony i ty nase typicke vlastnosti typu zavist, pastikarstvi apod. souvisi s tim nasim drzgreslovanim. A nedej boze, kdyz treba na Novinkach vyjde clanek o nejake luxusni destinaci a diskuse je hned plna prispevku typu - No jo, kde na to mam vzit, to si lidi nemuzou dovolit bla bla bla.

Nemas penize? Tak nebudes mit vsechno. Chces mit vic? Tak pro to neco delej. Kazdej z nas si muze zit jako prase v zite. Jen pro to chce hnout prstem a nestezovat si cely dny na internetu.

Data za sledovanost jsou tak podrobna, ze se za ne platit vyplati. Je mi jasne, ze ATO za to chce slusnej balik. Rozhovory jsou take zajimave. Mnohem mene zajimava jsou pro me napriklad tydenni data sledovanosti, ktere ATO samo nabizi na svem webu. Ale takhle to je. Musite se s tim smirit.

PS: Ja si zacnu nektere clanky platit, az odejde neobjektivni redaktor L.P. Jeho vylevy, nesmysly ve clancich a utoky vuci ctenarum platit opravdu nehodlam. Neprofesionalitu nepodporuju. Pote klidne poslu tech pet petek na clanek, ktery me zaujme. To ani nejsou penize, to je skoro almuzna, to se na me nezlobte.

Michal Kubeček aura:10
Michal Kubeček Login: mkubecek
26. 11. 2013 9:43 Nový

loučení

Tak se digizone pomalu stává dalším webem, který jsem kdysi sledoval. Kdysi jsem ten web navštěvoval skoro denně, teď už jen jednou až dvakrát týdně nakouknu, jestli tu není něco zajímavého, a obvykle zjistím, že není. Jenom zámečky, reklamy na elektrospotřebiče (proboha proč?) a dokonce už i na lichváře, přehled pořadů (z nichž je polovina na kanálech, které nepřijímám) a jinak většinou jen pár článků o ničem.

Ne, nejsem proti placení, jen musím mít pocit, že je cena adekvátní nabízenému zboží. A platit za jeden článek na webu částku, za kterou bych pořídil troje papírové noviny, jen proto, že někdo měl velké oči? To opravdu ne...

django
django Login: django
30. 12. 2013 9:39 Nový

Coach Outlet Online

Coach Outlet Online rocked him. I said to himCoach Outlet The flower that you loveCoach Factory Outlet /">Coach Outlet to him. I felt awkward andCoach Outlet blundering. I dhref="http:/­/www.coachoutlet­storeoan.net/">Co­ach Outlet ith him once moreCoach Outlet Online It is such a sec

django
django Login: django
30. 12. 2013 9:41 Nový

Coach Outlet Online

Coach Outlet Online rocked him. I said to himCoach Outlet The flower that you loveCoach Factory Outlet /">Coach Outlet to him. I felt awkward andCoach Outlet blundering. I dhref="http:/­/www.coachoutlet­storeoan.net/">Co­ach Outlet ith him once moreCoach Outlet Online It is such a sec

django
django Login: django
30. 12. 2013 9:46 Nový

Coach Outlet Online

Coach Outlet Online rocked him. I said to himCoach Outlet The flower that you loveCoach Factory Outlet /">Coach Outlet to him. I felt awkward andCoach Outlet blundering. I dhref="http:/­/www.coachoutlet­storeoan.net/">Co­ach Outlet ith him once moreCoach Outlet Online It is such a sec

django
django Login: django
30. 12. 2013 9:47 Nový

Coach Outlet Online

Coach Outlet Online rocked him. I said to himCoach Outlet The flower that you loveCoach Factory Outlet /">Coach Outlet to him. I felt awkward andCoach Outlet blundering. I dhref="http:/­/www.coachoutlet­storeoan.net/">Co­ach Outlet ith him once moreCoach Outlet Online It is such a sec

Jarda Vomáčka aura:10
10. 1. 2014 3:26 Nový

naprostý souhlas

Ne, nejsem proti placení, jen musím mít pocit, že je cena adekvátní nabízenému zboží. A platit za jeden článek na webu částku, za kterou bych pořídil troje papírové noviny, jen proto, že někdo měl velké oči? To opravdu ne...

5121 aura:10
22. 1. 2014 14:54 Nový

Re: Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

celé vlákno

no to bych chtěl vidět, protože co já vím hromada lidí se na to vykašlala a dívá se media guru, kde je top 10 programů a to nám normálním lidem úplmě stačí!!!!

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+