Více

Prima zajímá lidi víc než Nova

Možná to pro vás nebude žádný objev, ale už je to potvrzené i čísly. Tisková konference Primy k podzimním programovým novinkám zajímala čtenáře na internetu víc než stejně zaměřená konference Novy, která proběhla o dva dny dříve. Pokud srovnáme hodinovou návštěvnost DigiZone.cz, který nabídnul z obou akcí online zpravodajství formou speciálního článku, pak za první hodinu tiskové konference Novy dosáhl tento web 5 620 zhlédnutých stran, kdežto za první hodinu středeční tiskovky Primy jich měl 6 720 (měřeno stránkou Navrcholu.cz).

V podobném duchu se vyjádřili i redaktoři konkurenčního webu Médiář.cz, kteří z obou akcí rovněž nabídli online zpravodajství. Také jejich chat sledovalo více lidí během tiskovky Primy než u Novy. Pohled to může být zkreslený tím, že Nova ze své tiskovky nabídla přímý přenos na vlastním webu tn.cz, ovšem zvýšený zájem o programové novinky Primy a naopak viditelný pokles zájmu o Novu registruje DigiZone.cz už delší dobu. Zajímavé je, že ve sledovanosti obou televizí se tento fakt zatím příliš neodráží, pozice Novy coby lídra je stále neotřesitelná.

Martin Kočík
Martin Kočík (neregistrovaný) 62.168.26.---
3. 8. 2011 15:47 Nový

Vaše dedukce mě teď opravdu překvapila

Vaše dedukce mě teď opravdu překvapila. Neříkám, že nemáte pravdu, ale přijde mi divné, založit článek na tom, že na mém a ještě jiném webu je o 1100 více shlédnutých stran, pak to znamená, že zájem o novu je menší? Opravdu zajímavé ...

Jan Potůček
Jan Potůček (neregistrovaný) 89.102.220.---
3. 8. 2011 15:54 Nový

Nejsem blázen, abych vycházel jenom z toho

Nejsem blázen, abych vycházel jenom z toho. Přeci jenom se televizemi zabývám nějakých pár let, takže vím, jaké je kolem nich momentálně klima. A to je vyloženě pro-primácké a proti-novácké. Teď to začínají potvrzovat i ta čísla, i když připouštím, že my a Médiář máme trošku specifické publikum.

Zbynek S.
Zbynek S. (neregistrovaný) 62.168.26.---
3. 8. 2011 16:32 Nový

6 720 pageviews!

6 720 pageviews! No to je teda terno! A ten markantni rozdil oproti 5 620... Na tohle Potucku uz jen OLOL...

mujmuf
mujmuf (neregistrovaný) 90.180.140.---
3. 8. 2011 18:46 Nový

Ono to Pro-primácké a Proti

Ono to Pro-primácké a Proti-novácké klima je taky dost mediálně podporováno různými články na netu :-)
Nechci se zastávat nějaké televize, ale upřímně: lidi si vždy raději přečtou o neúspěchu či pozvolném úpadku silnějšího na trhu a o růstu toho slabšího a jak šlape někomu na paty :-)

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
3. 8. 2011 19:18 Nový

Nechápu, co tady řešíte

Nechápu, co tady řešíte. Už pěknou dobu je Prima u diváků oblíbenější než-li NOVA. A to, že podle grafů stále vede Nova - je zavádějící a někým stále regulované.

Slávek
Slávek (neregistrovaný) 81.201.60.---
3. 8. 2011 20:57 Nový

Pro Davida Rácze

Pro Davida Rácze: Davide, píšete "A to, že podle grafů stále vede Nova - je zavádějící a někým stále regulované."

Znamená to že ATO zkresluje statistiky sledovanosti? A tušíte jak a proč to dělá? Máte nějaký důkaz a nebo je to jen nějaké vaše tušení?

martin
martin (neregistrovaný) 93.91.151.---
3. 8. 2011 21:20 Nový

A nebude to náhodou i tím

A nebude to náhodou i tím, že nova přenášela živě tiskovku na tn.cz a Prima ne.

Dawe
Dawe (neregistrovaný) 78.136.176.---
4. 8. 2011 0:02 Nový

Zeptejte se mladých lidí v okolí co sledujou

Zeptejte se mladých lidí v okolí co sledujou. Lidí, kteří se pohybují na internetu a vědí jak vypadají standardy kvalitní televizní tvorby v zahraničí, díky které dokáží obě televize porovnat. Je to Nova s jejich amatérským přístupem, nebo Prima, respektive Cool, který jim vychází maximálně vstříc a nabízí jim přesně to, co chtějí. Myslíte, že mladé diváky zajímá Nova Cinema s vykopávkami nebo Cool s nejlepšími novinkami? Myslíte, že je zajímá patlal Babica nebo kontroverzní Pohlreich? Myslíte, že holdují tureckým telenovelám nebo americkým seriálům a reality show? Tady není co řešit, u mladých jasně vyhrávají kanály Primy, stačí se i podívat na jejich podporu na Facebooku. Věřím, že u starších je to stále Nova, díky kterým vévodí celkové sledovanosti. Pokud se ale podíváme na lidi v produktivním věku, pohybující se na internetu, tak je to Prima. Takže, kdyby se titulek upravil na: Prima zajímá lidi v produktivním věku víc než Nova, tak má pan Potůček 100% pravdu a nikdo z vás ji nemůže ničím popřít.

Lukáš
Lukáš (neregistrovaný) 81.200.55.---
4. 8. 2011 9:30 Nový

Souhlasím s Dawem, že pro-primácké a proti

Souhlasím s Dawem, že pro-primácké a proti-novácké klima je u určité skupiny diváků na určitých stránkách (DigiZone.cz, Mediář.cz...). Třeba tady čtenáři fandí Primě a Novu vyloženě nesnáší, ale neznamená to, že je v Česku Prima sledovanější a oblíbenější než Nova. I kdyby se lidi na Novu dívali ze zvyku, tak třeba Ordinaci by nesledovaly 2 miliony. Přece málokdo sleduje to, co nesnáší.
Prima Cool je zase nejoblíbenější na internetu, ale sledovanost má 3,5%.

Jean.Valjean
Jean.Valjean (neregistrovaný) 89.176.152.---
4. 8. 2011 10:20 Nový

Slávek napsal

Slávek napsal: "Znamená to že ATO zkresluje statistiky sledovanosti? A tušíte jak a proč to dělá? Máte nějaký důkaz a nebo je to jen nějaké vaše tušení?"

A máš ty nějaký důkaz, že je ta statistika věrohodná a ne vycucaná z prstu?

Jakub Vlnas
Jakub Vlnas (neregistrovaný) 90.178.189.---
4. 8. 2011 15:23 Nový

To je zase ukázková demagogie jak z bulváru

To je zase ukázková demagogie jak z bulváru, pane Potůčku.

Tomáš
Tomáš (neregistrovaný) 93.153.7.---
5. 8. 2011 10:47 Nový

Me se libi, jak Digizone.cz strasne nadrzuje Prime

Me se libi, jak Digizone.cz strasne nadrzuje Prime, a na facebooku vzdycky chce svojema komentarema rict, jak je Nova trapna.Tak proc kdyz lidi miluji Primu a nesnasi Novu tak proc ma Nova vetsi sledovanost? Nova ma dobre serialy, Comeback,Ulice Ordinace, dobre zpravodajstvi. na Primu koukam obcas, a to na krimi zpravy, nebo na nejake porady..ale furt novu sleduje vice lidi..digizone, digizone.. s temahle kecama se muzete jit vycpat :-D jako ze u vas shledlo jeden clanek o 1000 lidi vic neznamena, ze prima je nejlepsi. OMG. :D a to nejsem nakej fanousek televizi, tohle je muj pohled.

coach outlet
coach outlet (neregistrovaný) 27.159.216.---
29. 3. 2012 3:36 Nový

making all five of his Louis Vuitton Bagsand Thomas Robinson

making all five of his Louis Vuitton Bagsand Thomas Robinson, named the regional’s Hermes Beltsmost outstanding player,Chanel Purses 18 points for second-seeded Kansas. Coach Outlet OnlineAnd two big blocks in the final minutes Louis Vuitton Bagsby the Kansas seven-footer Jeff Withey,Chanel Bag who was playing with four fouls, Gucci Beltshelped the Jayhawks pull away.Gucci Belts Withey finished with 15 points, making all five of hisLouis Vuitton Handbag shots from the field, and three blocks. Coach Factory Outlet“The first half, we didn’t guard anybody,”Coach Outlet Online Kansas Coach Bill Self said. “It was a horse contest.Coach Factory Outlet And they’re not the type of team Coach Factory Outletyou want to get in a horse contest with.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+