Více

Pařízek s Železným jsou tragédi

Takže si to shrňme: prý to bude nejmodernější a zároveň nejlevnější celoplošný televizní multiplex v Česku. Dosáhne srovnatelného pokrytí jako konkurenční síť 3 od Českých Radiokomunikací (tedy Czech Digital Group, abych byl přesný) za nesrovnatelné ceny. Samozřejmě píši o multiplexu 4, který se desítky a stovky našich čtenářů po celé republice snaží už třetí týden naladit – většinou marně. Dokonce i v místech, kde jim před „velkým restartem“ normálně fungoval.

Co to Radim Pařízek a Vladimír Železný slibovali? Schválně jsem si udělal takovou malou rekapitulaci informací, které vypouštěli jako kouřové clony od začátku letošního roku:

  • V multiplexu 4 bude možné vysílat za třetinovou až poloviční cenu oproti sítím Českých Radiokomunikací (realita: ceníková cena je na dvou třetinách ČRa, přičemž multiplex 4 má horší pokrytí)
  • Do 30. června bude signálem této sítě pokryto 73,7 procenta obyvatel České republiky a všechna krajská města (realita: každou chvíli se mění, ale všechna krajská města rozhodně pokryta nejsou a pokud ano, signál je hodně špatný)
  • Pro příjem multiplexu 4 nebude třeba v žádném krajském městě nijak upravovat antény, příjem bude možný všude na pokojovou anténku (realita: úplný nesmysl)
  • Problémy se signálem multiplexu 4 po 25. červnu, kdy odstartoval v dalších lokalitách, byly jen dočasné a šlo o test před řádným spuštěním s termínem 30. června (realita: problémy přetrvávají dodnes)
  • Multiplex 4 nabídne unikátní technické řešení pro regionální textové a video doplňky celostátních reklam (realita: zatím nic takového nenabízí)
  • TV Pohoda jako zcela nový program bude lákadlem pro diváky, aby si naladili multiplex 4 a zároveň bude informačním kanálem o této vysílací síti (realita: TV Pohoda se potýká s výpadky obrazu, týden nevysílala kvůli vyhořelému úložišti dat a její program je velmi, velmi omezený)

O televizi Pohoda by se toho jistě dalo napsat víc. Třeba o tom, že ani tři týdny po startu nemá vlastní internetové stránky a komunikuje jen přes Facebook, kde nějací nešťastníci hájí neustálé technické problémy multiplexu 4 a „chlapy, co neslézají z vysílačů ani ve vedru, ani v bouřkách, takže to mají doma s manželkami hodně nahnuté“.

Pardon, tohle je všechno možné, jen ne profesionální.

pepa novák aura:50
9. 7. 2012 12:06 Nový

pane Potůčku zklidněte hormon

celé vlákno

máte sice pravdu, že Pařízek dost žvaní, nicméně o úspěchu mux4 nebude rozhodovat technická stránka věci, protože tu dají nakonec dohromady. Bude rozhodovat jak bude úspěšný obchodní model.

A jinak je dobře - pro všechny možné TV vysilatele i diváky, že ČRa mají konkurenci, tu potřebují jak prase drbání. Pařízkovi a Železnému nepřejícími mohou být jen závistiví troubové a jeho konkurence a vůbec všichni, kteří si nepřejí čeřit zatuchlé vody monopolu a byli rádi, že O2 tak dlouho blokovala frekvence mux4 :)

David Rácz aura:38
David Rácz Login: dracz
9. 7. 2012 13:22 Nový

Re: pane Potůčku zklidněte hormon

celé vlákno

Západní Čechy - Chodsko - bez signálu. Takto si rozjezd nového Muxu vůbec nepředstavuji, zvláště když jsme ve výborném dosahu velkých vysílačů Krašov, Svatobor, Vraní vrch a Klínovec. Malé rakvičky někde v "Kotěhůlkách" ať si naplní šlehačkou........

pepa novák aura:50
9. 7. 2012 14:04 Nový

Re: pane Potůčku zklidněte hormon

celé vlákno

mux4 ani nedostal frekvence k pokrytí jako mux1,2,3. Navíc si myslím, že v oblastech, kde lidé bydlí převážně v RD si kdo má zájem pořídí satelit a ti ostatní mohou mít IPTV nebo kabel. Já mám satelit i v Praze.
A jen opakuji, o mux4 nerozhodnou technické znalosti p. Pařízka či p. Železného, ale jejich manažerské a obchodní schopnosti.
Mux4 má podle mě budoucnost jen jako šiřitel lokálních TV programů, a tam bude rozhodovat lokální poptávka - prostě bude se vysílat tam, kde se to vysilateli vyplatí.

Martin Straka aura:78
Martin Straka Login: Tabletmania.cz
9. 7. 2012 15:01 Nový

pravda, i kdyz..

Vse je samozrejme pravda, ale je otazkou jestli bysme se dockali v dvb-t mpeg4 HD programu, ocka atd..takze diky Parezi

Kuba Melín aura:93
Kuba Melín Login: kuba.melin
9. 7. 2012 17:08 Nový

Re: pane Potůčku zklidněte hormon

celé vlákno

"A jen opakuji, o mux4 nerozhodnou technické znalosti p. Pařízka či p. Železného, ale jejich manažerské a obchodní schopnosti."

Dodal bych ještě známosti na ČTÚ, který specielně nad Pařízkem léta drží ochrannou ruku. O jeho působení v rozhlasovém pásmu a mnohonásobně napálených výkonech vysílačů (atd.) si štěbetají i vrabci na střeše. U TV to asi plánoval podobně, jenže tam to není tak jednoduché, a proto mu asi vyhořely ty vysílače.

Jinak multiplex 4 má budoucnost maximálně ve městech a tam, kde bude jeho vysílač ve stejném azimutu jako vysílače ČRa. Jak správně píšete, kdo chce HDTV atd. na rodinném domku, pořídí si satelit. Určitě si tam nebude přidávat další anténu mířenou na nějaký napůl chcíplý vysílač multiplexu 4, a to kvůli nějaké regionální TV opakující několikrát denně stejnou smyčku.

Zix . aura:57
9. 7. 2012 18:27 Nový

"tragédi"

Tak pane Potůčku založte TV která bude tak úspěšná jako Nova. :)

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
9. 7. 2012 21:41 Nový

Re: pane Potůčku zklidněte hormon

celé vlákno

Západadní Čechy - Chebsko - taktéž bez signálu :-) Ahoj Davide ;-)

pepa novák aura:50
9. 7. 2012 21:44 Nový

Re: pane Potůčku zklidněte hormon

celé vlákno

ano, k podnikání patří kontakty, nejen ve vztahu k úřadům, ale i mezi soukromníky, právě schopnost vytvářet si kontakty je podstatnou pro úspěšné podnikání všude ve světě.
V SRN vysílají mnohem více nežli u nás vertikálně. Což je právě dobré když je více vysílacích míst - kde je dostatečný signál na vše stačí jeden prut :)

Martin H aura:10
10. 7. 2012 11:40 Nový

Hon na čarodějnice

Nějakou dobu sleduju běsnění, které se tu kolem MUX4 odehrává a připadá mi to jako hon na čarodějnice.

ČRa, CDG i O2 měli na testování a učení se z chyb spoustu let v nekonečně se táhnoucích pilotech, výstavbu národní sítě pak krytou penězi z uzavřených smluv s velkými zákazníky. Dějinným zklamáním je dnešní monopolní stav na trhu, který vyhovuje ČRa a dusí trh zejména menších televizí. Že by ÚOHS zase zaspal? Možná nezaspal ale umřel, protože se neprobudil ani při fúzi CSLink Skylink...

Rozjet v tak krátkém čase celoplošný multiplex je při objednávacích časech komponent jako jsou antény, bez zkušeností z pilotů, bez balíku peněz od velkých televizí, pokus o husarský kousek.

Nic jiného než husarský kousek už zdravost vysílacího prostředí v naší zemi nezachrání, proto pánům Pařízkovi i Železnému držím palce a jestli MUX4 do Olympiády naladím, budu na ni koukat v jejich muxu.

Michal Pelikán aura:99
Michal P. Login: scarysek
12. 7. 2012 3:25 Nový

Potůček je tragéd

Pane redaktore, nedívejte se prosím nikdy na předpověď o počasí. Z toho, jak často počasí nevychází, dle předpovědi, by vám mohlo být nevolno.

Michal Pelikán aura:99
Michal P. Login: scarysek
12. 7. 2012 3:34 Nový

Re: pane Potůčku zklidněte hormon

celé vlákno

A vy jste s multiplexem 4 v jakém vztahu? Já jen jestli to, že si v tomto ohledu něco (ne)představujete je relevantní informace nebo jen totálně nedůležitý blaf do vzduchu alá "Že už Nova nebude opakovat seriál Ztraceni jsem si teda nepředstavoval. Divák z Chodska".

Bohumír Džubej
Bohumír Džubej (neregistrovaný) ---.93.broadband14.iol.cz
12. 7. 2012 21:30 Nový

Konkurence nespí

Dštění síry na MUX4 ve mě vzbuzuje dojem, že konkurence má strach a pod pláštíkem anonymních diskutujících se snaží MUX4 co nejvíce pošpinit. Spustit tolik vysílačů v tak krátké době, to je vskutku husarský kousek. Je logické, že první antény jsou směrovány na oblasti s vysokou hustotou obyvatelstva. A je logické, že technika nedělá vždy to, co se od ní očekává. Zejména ze začátku. Těch nadávajících je vlastně jenom hrstka. Jejich nicky se opakují. A zjevně se stydí za své názory, protože nevystupují pod svým jménem. Já ano. Pane Pařízku, pane Železný, držím palce!!!

J T aura:74
15. 7. 2012 0:01 Nový

Pařízek a spol.

Pařízek je pověstný podnikatelský kovboj a co jeho projekt, to jen silná slova, pak průser a nekvalita. Viz rádia atd. a teď ještě tohle nebo jiné jeho lokálnější aktivity. Podle toho, co dosud předvedl, má své aktivity snad jako pračku peněz, jinak nechápu, že je udrží.

timberland333 aura:10
7. 8. 2013 11:54 Nový

timberland ブーツ

celé vlákno

timberland ブーツ 私たちは、ティンバーランド­の話数日前に導入して、靴の最後のこのティンバーラ­ンドティンバーランドのAtim­berland、その後外にある、ティ­ンバーランドも記念テーマで、舌はチームのロゴを持­っており、同じことが最後となってい青の色のが、今­回は全体的な色は、よりアクティブになっているだけ­でなく、マルチカラーのファッションで、ノスタルジ­ックな雰囲気のいくつかを明らかにする ティンバーランド カジュアル ボート シューズ.

Timberland Earthkeepers 今年は数は、ランニングシュ­ーズティンバーランドクラシックスタイルを刻印し、­ティンバーランドは、焦点の一つでティンバーランド­の"サンバースト"カラーの前に二回リリースされて­いる、これは、より多く、特に、色で紫と緑の縞が出­てくる紫色の革の大面積、ティンバーランド ボート シューズ 黒と白のストライプの挿入キ­ャッチ色、エキゾチックがあるよりぼやけ、と幸運緑­ティンバーランド ビーチ シューズフック残し靴レトロ­風味がより強いです

ティンバーランド オックスフォード ティンバーランドティンバー­ランドは、ランニングシューズ初期のバージョンの新­しいものではありませんしていてですが、今、このア­ンティークモデルティンバーランドは再び山を聞いて­きますし、黄褐色、青と白、ティンバーランドスタイ­ルの再解釈と、テラティンバーランド チャッカ ブーツは実際には非常にハイ­テクセクションです靴、通気性のメッシュ生地、PU /種族ミッドソール、目に見­えるエアソールクッションとG-TEKユニットは、アスリー­トのために必要な機能、このプロフェッショナルなイ­メージを提供し、NEW BANLANCEティンバーランドを誇­示するのに十分であると好意的に比較した timberland シューズ.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+