Více

Nic proti Milanu Uhdemu, ale…

Milan Uhde se stal novým předsedou Rady České televize. Dostal přesvědčivých dvanáct hlasů z patnácti a rovnou slíbil, že bude pokračovat ve velmi kritickém přístupu k vedení ČT. To může být na jednu stranu dobře, na druhou však je třeba vzpomenout i na jeho někdejší ultimativní výroky na adresu nejúspěšnějšího seriálu ČT současnosti Vyprávěj, který chtěl Uhde stahovat z obrazovky (ačkoli do programu nemá jako radní ČT co mluvit).

Uznávám Milana Uhdeho jako dramatika, líbil se mi jako radní Českého rozhlasu, jeho nové role předsedy Rady ČT se ale trochu obávám. Veřejnoprávní televize v dnešní době potřebuje pohled jiné generace, než ke které patří dlouholetý bývalý šéf Poslanecké sněmovny a jeden z mnoha exministrů kultury. Ano, kultura je nezpochybnitelnou součástí vysílání veřejnoprávní televize, ale trochu se obávám, aby se Kavčí hory pod praporem nové Rady ČT nezměnily v nekoukatelný echt kulturní mišmaš.

Jedno je ale volbě nového předsedy Rady ČT sympatické: těžko si dovedu představit, že by si Uhde nechal ze stranických sekretariátů diktovat, kdo by si měl sednout do uvolněné Janečkovy kanceláře. Jen aby to ale nakonec nebylo tak, že volba pojede po jiné koleji než pan předseda.

Jaromir Vondrak
Jaromir Vondrak (neregistrovaný) 90.183.77.---
10. 8. 2011 17:13 Nový

Na jednu stranu vite

Na jednu stranu vite, ze jako radni nema moc sanci ovlivnit program CT a na druhou stranu se bojite, aby se CT nestala kulturni a "starou". Jak by se to tedy melo stat?

Krome toho myslim, ze Uhde je stale v kontaktu s realitou a neboji se sledovat, co se deje kolem. To od Baumruka a Fibingerove jsem dostaval pravidelne lekce z predlistopadove dikce.

Libor Zapletal
Libor Zapletal (neregistrovaný) 109.80.236.---
10. 8. 2011 21:30 Nový

Proč pořád a všude vidím jen ty samé ksichty

Proč pořád a všude vidím jen ty samé ksichty,neměli by tihle pánové už pobírat důchod a užívat zaslouženého odpočinju?

petrsv
petrsv (neregistrovaný) 62.168.9.---
11. 8. 2011 12:21 Nový

O program bych se nebál, vždyť píšete, že do toho nemá co mluvit

O program bych se nebál, vždyť píšete, že do toho nemá co mluvit. Nemyslím si, že je to špatná volba, ale uvidíme.

nhx
nhx (neregistrovaný) 91.219.45.---
11. 8. 2011 9:29 Nový

Ty bys dvakrat za mesic neprisel za tech 40k

[2] Ty bys dvakrat za mesic neprisel za tech 40k odmen?

Jean.Valjean
Jean.Valjean (neregistrovaný) 89.176.141.---
11. 8. 2011 15:47 Nový

Už aby byl pryč

Už aby byl pryč, ten senilní stařík si má užívat důchod a ne se klepat ve funkci až do skonání jak Brežněv :-(

Komenski
Komenski (neregistrovaný) 78.45.126.---
12. 8. 2011 7:05 Nový

Bohužel také musím s Jeanem plně souhlasit

Bohužel také musím s Jeanem plně souhlasit. Milan Uhde mi byl v minulosti docela sympatický, ale nyní vůbec nechápu, kde bere tu "společenskou drzost" nechat se v tak pokročilém věku zvolit do docela významného orgánu ovšem docela zbytečné instituce. Tato nesoudnost řady lidí a jejich nabubřelost vnucovat své stařecké a mnohdy už i senilní ideje zbytku společnosti je ale bohužel pro českou politickou scénu typická. Otázkou je, co je lepší - jestli "staříci a matadoři" poslouchající své kmotry anebo nezkušení pionýři, kteří chtějí do jejich koryt a korýtek nadělat jen díry, aby jim "taky něco nakapalo" do volátek...

samorost
samorost (neregistrovaný) 87.202.187.---
14. 8. 2011 19:19 Nový

Dramatici by meli zustat dramatiky

Dramatici by meli zustat dramatiky. K ekonomice a managerskemu rizeni maji opravdu daleko. Daji do popredi jine hodnoty, jen nevim zda nase spolecnost tyto jejich hodnoty potrebuje zrovna nejvice. Obavam se, ze to bude strelba vedle.

a.
a. (neregistrovaný) 217.195.161.---
16. 8. 2011 17:28 Nový

Obava

Obava, aby televize nebyla příliš "nekoukatelný echt kulturní mišmaš" mě pobavila. Při vší úctě bych ji ale čekal od nějakého laika z řad diváků TV Nova, než od člověka, který se deklaruje jako novinář zabývající se médii, který by mohl vědět, že problémem ČT je spíš pravý opak - že se neustále snaží soupeřit s komerčními televizemi ve sledovanosti a podbízivosti především starším divákům. Jinak na adresu Uhdeho bych jen opakoval to, co už tu padlo v asi třech příspěvcích výše.

coach outlet
coach outlet (neregistrovaný) 27.159.216.---
29. 3. 2012 3:35 Nový

making all five of his Louis Vuitton Bagsand Thomas Robinson

making all five of his Louis Vuitton Bagsand Thomas Robinson, named the regional’s Hermes Beltsmost outstanding player,Chanel Purses 18 points for second-seeded Kansas. Coach Outlet OnlineAnd two big blocks in the final minutes Louis Vuitton Bagsby the Kansas seven-footer Jeff Withey,Chanel Bag who was playing with four fouls, Gucci Beltshelped the Jayhawks pull away.Gucci Belts Withey finished with 15 points, making all five of hisLouis Vuitton Handbag shots from the field, and three blocks. Coach Factory Outlet“The first half, we didn’t guard anybody,”Coach Outlet Online Kansas Coach Bill Self said. “It was a horse contest.Coach Factory Outlet And they’re not the type of team Coach Factory Outletyou want to get in a horse contest with.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+