Více

Jan Potůček

Nováci na Kavkách

Jan Potůček
Nestranný pozorovatel musel mít ve středu dopoledne pocit, že Kavčí hory v Praze obsadil výsadek managementu televize Nova. Na odbornou konferenci DIGImedia 2011 do kongresového sálu České televize dorazilo téměř kompletní vedení Novy, včetně generálního ředitele Jana Andruška a nového šéfa PR (a bývalého šéfredaktora Blesku) Vladimíra Mužíka. Tedy…

Janečkova osmiletka

Jan Potůček
Byl Jiří Janeček dobrým, nebo špatným ředitelem České televize? Nebo respektive je, protože rezignuje až ke konci srpna? A co se mu ve funkci povedlo, či nepovedlo? S těmito otázkami mě ve středu večer postupně oslovili redaktoři České tiskové kanceláře, Českého rozhlasu a České televize. Paradoxně docházím k závěru, že přes všechna faux pas je Janeček asi nejlepším ředitelem samostatné ČT v její historii.

Když se neschopnost vydává za nepřízeň trhu

Jan Potůček
Důvody, které udává dnes už bývalé vedení televize Public za příčinu krachu tohoto nepochopitelného programu, jsou dost úsměvné. Manažeři, kteří dopustili vysílání z pozemních digitálních vysílačů, o kterém věděli, že na něj nemají peníze a každým dnem jim tak naskakuje neuvěřitelný dluh, by zasloužili exekuci vlastního majetku a ne nového investora, kterým jim prý dovolí pokračovat v novém televizním projektu, co má odstartovat letos v září.

Naladili jste ČRo Helena

Jan Potůček
Helena Vondráčková a její muž Martin Michal jsou velmi vtipná dvojka. Stěžovat si na Radiožurnál, že od roku 2008 nehraje Heleniny hity a údajně tím porušuje zákon, by snad nemohl vymyslet nikdo jiný než pohoršený manžel/manažer slábnoucí pěvecké hvězdy, jíž klesá prodej desek. Písně Heleny Vondráčkové prý patří mezi národní bohatství, které by měl veřejnoprávní rozhlas opečovávat.

3 + 1 + reklama s Donutilem

Jan Potůček
Obchodní oddělení České televize si začíná zahrávat s ohněm. V době, kdy mají poslanci schvalovat výbušnou novelu zákona, jež zachovává reklamu ve vysílání ČT i po dokončení televizní digitalizace, čaruje s reklamními spoty na samé hraně zákona. V neděli večer ČT 1 rozdělila pořad 3 + 1 s Miroslavem Donutilem na tři díly a proložila je reklamními spoty, ačkoli tento archivní pořad vznikl jako jednolité dílo o stopáži půldruhé hodiny a Jednička jej takto v minulosti několikrát odvysílala.

Konec „Cigi TV“?

Jan Potůček
Nevím jak vy, ale já mám nástup rumunské satelitní služby Digi TV na český a slovenský trh spojený s jejich akcemi několikaměsíčního sledování zdarma, na které nalákala především východoslovenské Romy. Možná si pamatujete na televizní reportáž o tom, jak ve chvíli, kdy firma začala Romům z osad posílat složenky, a když neplatili, vypravila se jim odebrat satelitní komplety, které byly mezitím prodané kdesi v zastavárně.

SK Chvojkovice Brod nominuje do Rady ČT…

Jan Potůček
… Františka Koudelku. Asi tak nějak by se dal komentovat seznam kandidátů do rad České televize a Českého rozhlasu, kde opět nechybí politické mrtvoly, lobbisté a bývalí mediální ředitelé. Nejzajímavější na tom celém špalíru je číst občanská sdružení a nevládní organizace, které tyto lidi do malých mediálních rad nominují. Na ministerstvu vnitra asi měli v posledních týdnech docela fofr s registracemi kupy nových sdružení.

Digitální chaos na Ostravsku

Jan Potůček
Tisíce diváků na Ostravsku v neděli ráno marně hledaly dálkovým ovladačem na své televizi Novu, Primu nebo televizi Barrandov. Multiplexy 2 a 3 změnily v celém regionu vysílací kanály, aniž by o tom televize, kterých se to bytostně týká, pořádně informovaly. Výsledkem byl chaos, který nemá za celou dobu české televizní digitalizace obdoby. A to jsme už s panáčkem Digiboyem zažili ledasco.

TV Barrandov + Z1 = Metropol TV

Jan Potůček
Staronová pražská televize Metropol, která zahájila vysílání na prvního máje, už svým zjevem kohosi připomíná. Používá stejný font písma v titulcích jako nebohá zpravodajská Z1, podobnou grafiku, dělají ji dokonce i lidé, kteří ještě před pěti měsíci pracovali v Z1. A část jich zběhla ze zpravodajství další digitální televize Barrandov, notně kráceného a oproti původním plánům značně zuboženého.

Chvála ČT 24 z Pardubic

Jan Potůček
Když se nám dnes ráno krátce před sedmou hodinou otřásla okna a pes leknutím narazil do postele, mysleli jsme si, že jde o další řízený výbuch v areálu firmy Explosia v nedalekém Semtíně. Bydlíme asi deset kilometrů od ní, poblíž centra Pardubic. O hodinu později jsme už věděli, že šlo o neřízenou detonaci ve výrobně trhavin a že výbuch nitroglycerinu budovu částečně zdemoloval. V době, kdy píšu tyto řádky, jsou čtyři lidé z této výrobny stále pohřešovaní.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+