Více

Jan Potůček

Pokrytci s pokrytím ČRo 3 Vltava

Jan Potůček
Český rozhlas ukončí po Novém roce vysílání programu ČRo 3 – Vltava z dvou silných moravských vysílačů, brněnského Kojálu a Radhošti v Beskydech. Místo Vltavy z nich bude od 2. ledna na stejných frekvencích vysílat ČRo 2 – Praha, nebo chcete-li, Dvojka. Je to stejná změna, jako kdyby Česká televize někde úplně vypnula program ČT 2 a místo něj vysílala ČT 1 (což však v digitální době, kdy televize vysílají v multiplexech, už naštěstí není možné).

Prima rekordy bez Havla

Jan Potůček
Televize Prima se rozhodla neměnit svoje vysílání během dnů státního smutku, ani pohřbu prvního českého prezidenta Václava Havla. V den posledního rozloučení s největší osobností polistopadových dějin Československa i samostatné České republiky tak bude Jiří Krampol společně se svými hosty vtipkovat nad neznalostí náhodně vybraných chodců na ulicích českých městeček a měst a Jan Kraus se bude vyptávat zpěvačky Yvetty Simonové, jak se udržuje v kondici.

RTA chtěla vypéct Primu, ta ji ale předběhla

Jan Potůček
Sledovat spor mezi Primou a Regionální televizní agenturou (RTA) o to, zda má i po Novém roce pokračovat model připojování regionálních televizí do celostátního vysílání Primy, je občas zábavné. Naposledy mě pobavil rozhovor čerstvého výkonného ředitele Pavla Zuny pro server Médiář.cz, v němž bezelstně přiznal, že se RTA chystala Primu po Novém roce pěkně vypéct. Rozhodla se totiž „nedomluvit“ na odpojovacích časech pro svoje regionální studia.

Výlet do teletníku v Low Season

Jan Potůček
Po Vánocích končí televizně-reklamní sezóna a leden je třeba něčím vycpat. Na Nově už vědí, od ledna budou divákům každou středu od 20:00 ládovat příběhy vesnických balíků z teletníku v podání mnoha hereckých hvězd současnosti. Takže se určitě těšíte na to, jak se Marek Vašut, Veronika Žilková, Josef Abrhám nebo Jiřina Bohdalová poperou v seriálu Druhý dech s nástrahami úkolů poslední pětiletky.

Anonym z Kavek

Jan Potůček
Skončil nám Souboj seriálů, neúspěšný projekt prvního programu České televize, a už tu máme první anonym z Kavčích hor, který nabádá novináře, aby odstřelili jeho producenta Jana Potměšila. Takže pro dokreslení situace v ČT, tady je v celé své kráse a plném znění: Pokusil jsem se s autorem těchto řádek komunikovat a vysvětlit mu, že pokud se podepíše, mile rádi jeho kritiku zveřejníme, včetně názoru protistrany. Prý to není možné…

Na Kavkách se začala splácet volba ředitele

Jan Potůček
Jana Kasalová a Jan Svoboda – jména, která kolovala nejen Kavčími horami od chvíle, kdy se Petr Dvořák stal generálním ředitelem České televize. Přivede si je do svého managementu, nebo to jsou jenom divoké spekulace? Od včerejška máme jasno…

Digitální paradoxy Petra Dvořáka

Jan Potůček
Když jsem v pardubickém studiu České televize, krátce po svém vstupu do pořadu Highlight o televizní digitalizaci, sledoval přenos dnešní tiskové konference k ukončení analogového vysílání ČT, musel jsem se smát. Petr Dvořák tu jako novopečený generální ředitel ČT rekapituloval celou digitalizaci a zmínil, že to byla ČT, kdo musel obětovat analogové kmitočty svého druhého programu, aby se celý proces vůbec rozběhnul.

Poděkujme Primě, že neuvidíme Euro 2012

Jan Potůček
Titulek je možná až moc příkrý, české televize mají ještě nějaký čas na to, aby vysílací práva pro fotbalové mistrovství Evropy 2012 v Polsku a na Ukrajině koupily, ale… Za ty peníze, které požaduje jejich držitel, potažmo UEFA, asi těžko. Agentura ČTK včera u příležitosti odvetného zápasu české reprezentace v Černé Hoře v baráži o účast na Euru udělala anketu mezi třemi největšími českými televizemi, zda mají o práva na evropský šampionát zájem.

Prima odstřihne regiony

Jan Potůček
Byl to dlouhý boj, Primě se ale zřejmě po letech snažení podaří zbavit přítěžku v podobě regionálních televizí, s nimiž v době analogu sdílela frekvence a kterým musela i po přechodu na digitální vysílání poskytovat prostor pro jejich odpojované regionální vysílání. Od Nového roku prostě a jednoduše vrátí svoji vysílací licenci a začne vysílat na základě licence nové, kterou získala letos pro nový program Prima family.

Legislativní podraz na ČT

Jan Potůček
První program České televize a zpravodajská ČT 24 vysílají už od 14. října nelegálně reklamu, zlobí se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a hrozí kvůli tomu Kavčím horám pokutou až dva a půl milionu korun. Právě 14. října totiž vyšla ve Sbírce zákonů novela zákona o ČT, která praví, že reklama a teleshopping jsou na ČT 1 a ČT 24 (a také na všech webech ČT) zakázány.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+