Více

Jan Potůček

Jak se zbavit kritika? Dát mu funkci

Jan Potůček
Redaktor Hospodářských novin Ondřej Malý se nejspíš stane novým členem Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) po Petru Štěpánkovi, kterému na sklonku loňského roku skončil mandát. Malého, který patří mezi nejostřejší kritiky cenové politiky tuzemských mobilních operátorů, do Rady ČTÚ navrhuje ministr obchodu a průmyslu Martin Kuba (ODS) a schválit by ho měla vláda.

Iveta „VIP Zprávy“ Bartošová

Jan Potůček
Mimořádný smysl pro cynismus předvádí primácké VIP zprávy. Neustálé omílání tématu Ivety Bartošové, i když k němu reálně není co nového říct, dospělo do stádia odsuzování „toho hnusného bulváru, co Ivetě nedá pokoj“. Iveta k tomu exkluzivně cosi oddrmolí na kameru a společně s redaktorkou pak odsoudí štvavé bulvární novináře, aby následovala upoutávka jako kráva, že ZÍTRA NÁM IVETA ŘEKNE, CO ZPŮSOBUJE JEJÍ VĚČNÉ KOLAPSY.

Návrat k rozmazaným dokumentům a sportu na ČT

Jan Potůček
Zrušení slepence tří programů České televize na pozici ČT HD, která nabízela výběr toho nejlepšího, co měly Kavčí hory k dispozici ve (nejlépe nativním) vysokém rozlišení obrazu (HDTV), je dobrou zprávou pro všechny diváky, kterým se příčilo usekávání pořadů a přepínání jednotlivých programů uprostřed děje filmu nebo sportovního přenosu. Od 1. března bude platit rovnice, že ČT HD = ČT 1 HD.

Zaza se vrací

Jan Potůček
Vladimír Železný se vrací do televizního byznysu. Koupil podíly v chystané dětské televizi Pohoda i firmě, která nově provozuje multiplex 4, v němž bude tato televize vysílat. Což je zajímavá informace, vzhledem k tomu, že ještě 31. ledna Železný přes svoji sekretářku odpověděl Hospodářským novinám na žádost o rozhovor k osmnáctému výročí zahájení vysílání Novy, že se už o mediální oblast nezajímá. Druhý den obchodní rejstřík zaregistroval jeho firmu, která bude pracovat pro televizi Pohoda.

Konec analogu v Česku: a nikdo se nehroutí…

Jan Potůček
Minutu před dnešní půlnocí vypne televize Nova všechny zbývající analogové vysílače a převaděče na Zlínsku a Jesenicku. Jsou to vůbec poslední analogové televizní vysílače u nás, protože Česká televize přestala analogově vysílat už 30. listopadu loňského roku a Prima letos na Nový rok. Všechny tři velké televize přitom mohly podle vládního harmonogramu digitalizace vysílat analogově až do konce letošního června.

Implantáty za vyšší sledovanost Událostí

Jan Potůček
Možná nejsem jediný, kdo si všimnul nadužívání tématu vadných prsních implantátů v hlavní zpravodajské relaci České televize Události. Uznávám, je to problém, který si zaslouží pozornost. Jde o zdraví žen. Jenže opravdu nevím, jestli je nutné, aby se ČT implantátům věnovala téměř každý den. Skoro to vypadá, jako by to dělala jenom kvůli ilustračním záběrům na nahá prsa pacientek a plnila tak plán vyšší sledovanosti Událostí.

Mýlky Pavla Zuny

Jan Potůček
Příliš pozdě začala Regionální televizní agentura (RTA) řešit svízel s proměnou televize Prima na nový kanál Prima family a odříznutím regionálních televizí z celostátního vysílání Primy. RTA nezvládá ani krizovou komunikaci poté, co ji Prima odfiltrovala ze svého vysílání. Naposledy to prokázal výkonný šéf RTA Pavel Zuna v krátkém videorozhovoru pro spřátelený web Česká média, jehož majitel Jaroslav Berka donedávna vlastnil i RTA.

Nova dala červenou úsporám

Jan Potůček
Na Nově se přestalo šetřit. Tedy alespoň co se týká vlastní tvorby. Nejsledovanější česká televize poslední dva roky příliš původních novinek do vysílání nenasazovala. Loni na podzim vymetla šuplíky a odvysílala seriály, které vznikly těsně před nebo po vypuknutí světové ekonomické krize na podzim 2008. A letos začíná vysílat novinky, které natočila loni na podzim. Jinými slovy, konečně se na Nově zase rozjela výroba.

Tomio senátor Okamura

Jan Potůček
Tomio Okamura, který ve čtenářské anketě zpravodajského serveru iDnes.cz skončil jako druhý nejvážnější kandidát pro přímou volbu prezidenta republiky, vážně zvažuje svoji kandidaturu do Senátu. O hlasy voličů se chce ucházet ve Zlínském kraji, kde se senátor bude volit už letos na podzim, a už (neúspěšně) jednal s lidovci o tom, že by byl jejich kandidátem. Nakonec ale bude zřejmě kandidovat sám pro sebe.

Život je pes

Jan Potůček
Ne, to není chyba v titulku, i když chci psát o novém seriálu České televize Život je ples. Příběhy ze života současných seniorů bezesporu osloví dnešní publikum programu ČT 1, které patří mezi nejstarší mezi všemi českými televizemi. Na druhou stranu od něj nemůže současné vedení ČT očekávat, že mu pomůže zvedat zájem o Jedničku o mladší populace, na kterou by se chtěl management Petra Dvořáka zaměřit.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+