Více

Jan Potůček

Také jste sexuálně frustrovaní?

Jan Potůček
Pakliže používáte Facebook, zřejmě ano. Tedy alespoň podle výkonného ředitele Lidových novin Dalibora Balšínka, který si myslí, že lidé s profilem na téhle sociální internetové síti nemají téměř žádné reálné přátele, jsou nešťastní a mají problém se sexem. Asi se ptáte, jak to souvisí s digitálním vysíláním. Hodně…

Má Jan Kraus pud sebezáchovy?

Jan Potůček
Jsou členové Rady České televize negramotní? Těžko říct. Ale i mediální negramota musel při pátečním Uvolněte se, prosím! zpozornět, když moderátor Jan Kraus nechal mluvit zpěvačku Helenu Vondráčkovou o jejím soudním sporu s Martou Kubišovou. Kraus nejen že nepozval do toho samého pořadu Kubišovou, aby mohla říct svůj názor, ale nechal Vondráčkovou povídat svoji verzi, aniž by do ní jako moderátor nějak zasáhnul. Což je u Jana Krause dost netypické.

Potřebujeme novou televizi, která dává majora Zemana?

Jan Potůček
Rekordních dva a půl procenta dospělé populace sledovalo v neděli večer na digitální televizi Barrandov seriál Třicet případů majora Zemana. Druhý díl komunistické kriminálky si tak nenechalo ujít přes 200 tisíc diváků, což je pro tuto novou televizi rekord. Honzu Zemana v neděli večer upřednostnilo víc než sedm procent diváků, kteří zrovna seděli u televize. Je to důvod k radosti?

Potřebuje rozhlas další stanici mluveného slova?

Jan Potůček
Další zpravodajsko-publicistickou stanici, která by vysílala čtyřiadvacet hodin denně na FM vysílačích, chce v nejbližší době spustit nový generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek. Dokonce ji označil za jednu ze svých priorit. Na programu nového okruhu ČRo by se prý podílel Radiožurnál, zpravodajské Radio Česko, publicistický ČRo 6 a zřejmě i vědecko-populární Leonardo.

Proč jsou koncesionářské poplatky důležité?

Jan Potůček
Část senátorů by ráda od roku 2011 zrušila televizní i rozhlasový poplatek. Českou televizi a Český rozhlas by prý měl platit přímo stát ze svého rozpočtu. Podle komentátora Lidových novin Martina Weisse to je dobré řešení, protože za koncesionáře obě veřejnoprávní média považují už prakticky každého, pokud neprokáže, že nevlastní televizní nebo rozhlasový přijímač. Navíc za tento přijímač se považuje i počítač.

Čeká Český rozhlas noc dlouhých nožů?

Jan Potůček
Deset procent zaměstnanců chce v následujících šesti letech propustit nový generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek. Podle svých slov by tak ušetřil přes 300 milionů korun. Další peníze by krátil v rozpočtech jednotlivých divizí rozhlasu, a to především těch, které se přímo nepodílejí na vzniku programu.

Česká televize zachránila Nově podzim

Jan Potůček
Tolik programových novinek jako letos na podzim Nova už dlouho nenabídla. Jenže ouha, sledovanost klíčových projektů, Česko-Slovenské SuperStar i reality show Dům snů, je silně podprůměrná. Přesto Nova láme rekordy v týdenních podílech na divácích a atakuje hranici 40 procent, kdežto v létě zkomírala někde okolo 34 procent. Jak to?

Je to snad Krausova televize?

Jan Potůček
Jan Kraus už zase vyhrožuje odchodem z České televize. Prý že mu na Kavčích horách odmítají reprízovat Uvolněte se, prosím! s Kateřinou Jacques a její ne-definicí biomasy. Podle Krause to je jednoznačný důkaz o tom, že vedení České televize nechce před volbami negativně ovlivňovat voliče Strany zelených…

Fakta Barbory Tachecí

Jan Potůček
Barbora Tachecí se od září stěhuje ze zpravodajské televize Z1 na Primu. Interview B.T., které na Z1 skončí, vymění za nový pořad Fakta (lepší název si Prima vzhledem k pověstné lačnosti Barbory Tachecí po faktech ani nemohla vybrat). Na Primě by měl běžet každý všední den od 19:15. V té době ale Prima normálně vysílá zprávy.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+