Více

Jan Potůček

Proč placený obsah DigiZone.cz - pár vysvětlení

Jan Potůček
Zavedení prémiového zpoplatněného obsahu na DigiZone.cz vzbudilo tento týden velké ohlasy. V některých reakcích na adresu redakce a vydavatele DigiZone.cz se bohužel objevila některá nedorozumění, která bychom rádi uvedli na pravou míru. DigiZone.cz se od svého vzniku zaměřuje na detailní informování o dění na televizním trhu…

Ani Nike, ani Adidas

Jan Potůček
Dlouho jsem přemýšlel, jestli má smysl komentovat změnu loga a vizuální podoby Českého rozhlasu. Jako staromilec si budu muset na „erko“ dlouho zvykat, ale to je čistě můj subjektivní problém. Objektivně se dá ale říct, že Český rozhlas spoustu věcí nedotáhnul do konce. Generální ředitel Peter Duhan už krátce po svém jmenování sliboval, že sjednotí názvy všech stanic ČRo, a to jak celoplošných, tak regionálních. Jenže to se nestalo.

Telka – ještě větší odpad, než jsme doufali?

Jan Potůček
Přemýšlím, jak napsat blogopříspěvek o sedmém kanálu televize Nova, neopakovat přitom klišé o odpadním programu jako u Smíchova a hodně dávno předtím o Nově Cinemě a ještě přitom nikoho neurazit. Asi to nejde. Každopádně Nova nepřekvapila. Telka nabídne recykláty počínaje všemi díly “nekonečného” seriálu Ulice a zábavnými estrádami Novoty s Petrem Novotným z devadesátých let a konče silvestrovskými estrádami.

Upozornění pro vedoucího vydání VIP zpráv: v osm večer je už venku tma!

Jan Potůček
Primě family se podařil husarský kousek, když v dnešních VIP zprávách vydávala předtočené povídání se svojí redaktorkou za živý vstup do studia. Moderátorka Laďka Něrgešová krátce před osmou hodinou večer „vyzvala“ přes telemost kolegyni kdesi na ulici, aby diváky seznámila se „skandálními fotografiemi“ údajně zmlácené manželky přítele Ivety Bartošové. Obsah příspěvku je ale podružný, vstup totiž probíhal za bílého dne, redaktorka stála u jakéhosi keře, za kterým po ulici procházeli lidé.

Pařízek s Železným jsou tragédi

Jan Potůček
Takže si to shrňme: prý to bude nejmodernější a zároveň nejlevnější celoplošný televizní multiplex v Česku. Dosáhne srovnatelného pokrytí jako konkurenční síť 3 od Českých Radiokomunikací (tedy Czech Digital Group, abych byl přesný) za nesrovnatelné ceny. Samozřejmě píši o multiplexu 4, který se desítky a stovky našich čtenářů po celé republice snaží už třetí týden naladit – většinou marně. Dokonce i v místech, kde jim před „velkým restartem“ normálně fungoval.

Co nám říká nedělní výsledek Televizních novin

Jan Potůček
Nova si v neděli vyzkoušela, jak fungují její Televizní noviny v konkurenci ostatních dvou hlavních zpravodajských relací – Zpráv FTV Prima a Událostí České televize. Mimořádně totiž musela hlavní zprávy nasadit už od 19:00, protože pět minut před osmou začínal přenos finále závodů formule 1, který vysílala na svém hlavním programu. Nova si tak mohla zkusit nejen přímý souboj s Událostmi a Zprávami FTV Prima, ale i delší stopáž Televizních novin, kterou připravuje na letošní léto.

Ordinace doktora Ratha v růžové zahradě

Jan Potůček
Na Kavčích horách muselo být dnes ráno veselo. V pozitivním slova smyslu. Chtěl bych vidět Petra Dvořáka, když mu ráno pípla esemeska s daty sledovanosti za včerejšek. ČT 24 s padesáti­procentním podílem na publiku během tříhodinového speciálního vysílání s přenosem projevu Davida Ratha v Poslanecké sněmovně dosáhla podobného zásahu publika jako Televizní noviny nebo Ordinace v růžové zahradě 2 na Nově. Myslím, že to je pro ČT 24 historický rekord.

Jako jediná televize jsme byli u stěhování slonů…

Jan Potůček
Málokdy se mi povede vidět v jeden den alespoň část hlavních zpravodajských relací České televize a Novy. Dnešek byl výjimkou a hned jsem se trefil do velmi zajímavé situace: jak Události, tak Televizní noviny totiž svým divákům tvrdily, že byly jako jediní u dnešního stěhování slonů ze starého pavilonu v pražské ZOO do nového slonince.

CS4+ aneb Nově se hodí už i děti

Jan Potůček
Televize Nova našla novou cílovku. Od minulého týdne prezentuje svoji sledovanost, tedy alespoň co se týče absolutního počtu diváků u jednotlivých pořadů, na všechny lidi starší čtyř let. Tedy ne na léta vzývané mladé od 15 do 54 let, ani na všechny dospělé starší 15 let, ale komplet všechny diváky včetně dětí od čtyř do 15 let. A to je změna opravdu revoluční.

Pomejem ke kanalizaci VIP zpráv

Jan Potůček
Co napsat k moderátorskému výkonu Jiřího Pomeje ve VIP zprávách na Primě family, kde nahradil Báru Niničovou? Kdo tu hrůzu viděl, žádný komentář nepotřebuje, kdo neviděl, může se podívat tady. Asi nebudu sám, kdo Pomejeho angažmá na Primě nechápe. Má snad k tomuhle „večerníčku pro ženy“ přitáhnout mužské publikum? Nebo posluchače Frekvence 1?

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+