Více

Přehavlováno?

18. prosince 2011. Den, kdy zemřel bývalý český prezident a dramatik Václav Havel. To si bude bezesporu pamatovat nejen díky českým ale i světovým médiím pravděpodobně každý. Média nás samotnou smrtí Havla, ale i jeho tvorbou, tím co měl rád a vším kolem jeho osoby, krmila od včerejška bohatě. Pro někoho možná až tolik, že ho to začalo obtěžovat.

I já jako novinář, byť redaktor specializovaného webu, jsem si už včera začal klást otázku, zdali není osoby Václava Havla a všeho okolo něho, zkrátka víc, než by bylo zdrávo. Když jsem si procházel náš facebookový profil, byl jsem poměrně spokojen. Čtenářům jsme dali, myslím si, kvalitní servis a poskytli jim mimo jiné pohledy zahraničních televizních stanic, a to jak v podobě webových stránek, tak i přímo ukázkami jejich vysílání.

Když se ale na vás valí informace ze všech stran, i vy osobně začnete mít daného tématu za chvíli plné zuby. Přiznám se, že jsem si pohodovou neděli představoval strávit trochu jinak a ne sedět u počítače a krmit čtenáře, byť pochopitelně rád, novými a novými fakty o Havlově osobě, i když s ohledem na zaměření našeho webu. Když jsem chtěl dnes zpomalit, informace se na mě hrnuly stále. Bylo mi jasné, že Havla budeme muset zohlednit ve sledovanosti a také formou hlavního článku, po včerejšku už jsem ale chtěl dát čtenářům oddech. Bohužel se to nepodařilo…

Václav Havel se dále objevil v aktualitách o změně programu na Telewizji Polska a rakouské ORF, vylepšení sledovanosti TV Barrandov a Novy Cinema a přípravě hudebního dokumentu TV Barrandov. Nakonec jsem ale rád, že náš bývalý prezident na DigiZone mimořádný prostor dostal, protože to byl, a v našich srdcích stále je, člověk, který si tuto pozornost rozhodně zasloužil. Byla si toho velmi dobře vědoma jak domácí, tak i zahraniční média. Nic se ale nesmí přehánět. Každopádně hledat občas míru mezi tím, kdy je informací dostatek, a když už jich je přehršle, je opravdový oříšek.

Nashledanou, pane prezidente…

Lomax
Lomax (neregistrovaný) 84.244.121.---
21. 12. 2011 1:47 Nový

Ještě musím reagovat..

Ještě musím reagovat...
Vzpomínáte si na smrt, pohřeb a ty věci okolo Lady Diany(zěmřela v ´97)?
To že se o tom psalo v Británii ok, ale v německých médiích se toho popsalo haba kuk. U nás se toho taky popsalo, že by to dalo na novej Boubín (mám dojem, že i byl live přenos z pohřbu). To samé platí i u umrtí Jana Pavla...Nikomu to nevadilo

Teď si umře Pan Václav Havel(člověk, kterej je pro nás důležitou součástí, teď již dějin) a už se lidem nelíbí, že je všude.
Lidi otevřete oči, žijete v 21. století - digitální doba...to je přeci jasné, že to bude všude

U TV sedíme 4 hodiny denně, na netu trávíme 2 a půl hodiny denně. Takže je jasné, že se to musí odrazit ve vysílání apod.

Google při zadání výrazu Lady Diana smrt najde 106tis. odkazů a při zadání výrazu Václav Havel smrt máte neuvěřitelných 2 480 000 odkazů - výsledky jsou pro představu. není to nijak upřesňováno apod.
Jen jsem chtěl poukázat, jak média za 14 let zesílila.

František Josef I.
František Josef I. (neregistrovaný) 88.103.48.---
21. 12. 2011 20:39 Nový

Nechápu tu neskutečnou mediální masáž

Nechápu tu neskutečnou mediální masáž. Ano, byl to bývalý prezident, zaslouží si určitou úctu, ale přesto mi připadá, že je to všechno přehnané. Nechápu, proč Česká televize dává přímé přenosy současně na ČT1 i ČT24, když po dokončení digitalizace by měli všichni mít možnost přijímat právě ČT24. Navíc mi vadí, jak je ten člověk glorifikován a nikdo se nezmíní, že určitě měl jako každý z nás i nějaké špatné vlastnosti. Ve zprávách to vypadá, jako když se normální život v našem státě zastavil, nemluví tam o ničem jiném. Doufám jen, že až bude v pátek po pohřbu, že nám s ním dají konečně pokoj a nebudou nám ním otravovat ještě Vánoce.

Gravidní vlk
Gravidní vlk (neregistrovaný) 82.145.211.---
24. 12. 2011 1:48 Nový

@František Josef I. :

@František Josef I. :

Vy musíte být hodně nekulturní člověk, když Vám pieta za Havla přišla přehnaná a vadí Vám, že to bylo v minulých dnech téma číslo jedna.
Přitom stačí málo. Nebýt buran a projevit aspoň trochu úcty a pochopení.

Přeji Veselé Vánoce.

Roby
Roby (neregistrovaný) 213.192.24.---
24. 12. 2011 2:11 Nový

Nepřijde mi v pořádku pár věcí:

Nepřijde mi v pořádku pár věcí:

1. Vše, co se týká Havlovy smrti, se vysílalo souběžně na ČT24 i ČT1. Kdyby byl V.H. (klidně) 24 hodin denně POUZE na ČT24, bylo by vše v pořádku.

2. Prima i Nova měly zprávy jen a pouze o Havlovi. Proč? Nic jiného se v těchto dnech neděje? Myslím, že polovina zpravodajského času by stačila.

PS: Také si myslím, že zemřela významná osobnost, ale toho humbuku kolem toho bylo na můj vkus prostě moc.

Ace
Ace (neregistrovaný) 88.83.178.---
26. 12. 2011 23:13 Nový

Mimochodem jeden z prispevku na Facebooku CT24

Mimochodem jeden z prispevku na Facebooku CT24: Pohřeb Havla je jedním z největších setkání svobodných zednářů ve střední evropě snad od dob Tita...
Tak jaka pak pieta, obycejne divadlo to bylo!!

a.
a. (neregistrovaný) 90.181.161.---
27. 12. 2011 14:00 Nový

Neviděl bych to jen jako "nekulturnost"

Neviděl bych to jen jako "nekulturnost". Myslím, že napsat něco podobného jako "František Josef I." chce už slušnou dávku ignorance. A nejen proto, že VH byl trochu víc než jen "bývalý prezident". Jinak už všechno řekly příspěvky 1-8.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
28. 12. 2011 23:46 Nový

No, a to ještě jsem stále "nedoHavlovali" :

No, a to ještě jsem stále "nedoHavlovali" :-D Já myslel že ho před Vánoci spálí a tím to hasne. Přitom se to teprve plánuje někdy na Leden.

Jinak pohřeb v katedrále se mi líbil až na pár exotů ... Abrhám a Schwarzenberg. Velmi se nám naopak líbila Madeleine Albrightová - navíc jsme hrdi, že pochází z našeho městečka Letohradu.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
28. 12. 2011 23:49 Nový

.. nebo tu někoho z rodinných příslušníků

.. nebo tu někoho z rodinných příslušníků měla.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
28. 12. 2011 23:51 Nový

Aha, tak už vím přesně

Aha, tak už vím přesně

"Své kořeny má v Letohradě i ministryně zahraničních věcí USA, Madeleine Albrightová, jejíž děd i otec se zde narodili."

Radon
Radon (neregistrovaný) 81.30.228.---
20. 12. 2011 10:45 Nový

mně to připadá v pořádku

mně to připadá v pořádku. S ohledem na jeho význam v CZ historii si budou muset to "přehavlování" vytrpět i ti, kterým je Havel šumafuk a chtěli by se raději dojímat nad pořady typu Pošta pro tebe. Ostatně jde jen o nějaké tři dny, především o veřejnoprávní média a možnost volby (přepnutí třeba na Barandov nebo puštění DVD) má každý.
Spíše mně připadá trochu líto, že by si ho asi více vážili v některých jiných státech, než u nás doma.

Emerson
Emerson (neregistrovaný) 93.99.138.---
20. 12. 2011 11:24 Nový

V podstatě zde na DZ nejlepší příspěvek, který zazněl, byl tento:

V podstatě zde na DZ nejlepší příspěvek, který zazněl, byl tento:
http://www.digizone.cz/clanky/odchod-vaclava-havla-televize-nezaskocil/nazory/198242/

Nebo i v podstatě to koresponduje s tímto
http://www.digizone.cz/aktuality/tryzna-za-havla-posilila-mensi-televize/198258/

Já si dnes přečetl v novinách, že Platici zvažují rozlučkový koncert. Přečetl jsem si, co vše sem přijede na pohřeb za významné a slavné osobnosti, to už tady dlouho nebylo taková návštěvnost. A je trochu smutné, že musel, až umřít aby si na něj vzpomněli. Pokud vím, tak když naposledy varoval Obamu před novou rozpínavostí Ruska, tak ten na to vůbec nereflektoval...

No, nic.. Chci tím říci, že něco jiného je a byl p.Havel a něco jiného je tohle mediální show. I když, když se sem přijede rozloučit půl bývalých světových státníků a i někteří současní asi vše musí být podle pravidel, čili všech těch ochranek, bezpečnosti atd. atd.

Gravidní vlk
Gravidní vlk (neregistrovaný) 82.145.208.---
20. 12. 2011 13:33 Nový

Pan exprezident se narozdíl od jiných českých politiků opravdu

Pan exprezident se narozdíl od jiných českých politiků opravdu zasloužil o stát, takže přehavlováno mně nevadí.
Před pár měsíci bylo přehokejistováno a to už po dvou, třech dnech šaškárna byla.

Lomax
Lomax (neregistrovaný) 84.244.121.---
20. 12. 2011 1:00 Nový

Lukáši je pravda, že je v mediích trochu "přehavlováno"

Lukáši je pravda, že je v mediích trochu "přehavlováno", ale jedním dechem musím dodat, že oprávněně...nechci se tu pouštět do pol. rozborů apod...(btw, v KLDR bude taky demokracie jménem US Army ;D)...jsem to chtěl trochu odlechčit...
Havel byl fenomén a určitě si ještě pár dnů počteme o smrti, pohřbu, zásluhách apod...jen si vzpomeňte na hokejisty...prostě media mají obrovskou sílu a lidi jsou hladový, kdo to nechce číst, slyšet apod. může si zvolit na co koukat -> zvolit si může btw i díky Havlovi

jeje, počkejte až zemře Gott(ten taky na tom není zrovna nejlíp) to bude snad ještě horší...státní smutek celý měsíc

Emerson
Emerson (neregistrovaný) 93.99.138.---
20. 12. 2011 7:28 Nový

S tou KLDR by jsem to neviděl tak jednoduše

S tou KLDR by jsem to neviděl tak jednoduše. Oni ti, co financují US Army jsou poněkud více, nežli se sluší, zadlužení u Číny. A Čína KLDR podporuje. Takže tam asi dlouho nic. To spíše všechny možné arabské země a Kuba. Ale KLDR to vydrží, za podpory Číny asi ještě trochu déle. No s p.Havlem, jak už zaznělo odchází symbol svobody. S Gottem naopak odejde symbol mafiálnství v hudebním průmyslu a symbol bolševické normalice.

Marek
Marek (neregistrovaný) 82.145.210.---
20. 12. 2011 10:28 Nový

Na jedné straně je to pravda,ale na druhé to tak má být

Na jedné straně je to pravda,ale na druhé to tak má být. Havel zemřel. A i on zemřel poprvé a naposledy. Prostě tyto dny alespoň do pohřbu budou (a musí) být věnované jeho památce. Smrt je prostě jednou a je důležité si připomenout kdo pan Havel byl. Jediná věc která mě osobně mrzí,že zemřel takhle těsně před Vánoci a mě osobně to úplně zkazilo tu typickou Vánoční atmosféru. Ale to je už jiný příběh.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+