Více

Koncert Lindsey Stirling v Praze, jejíž videa mají desítky milionů zhlédnutí, je pro naše média zřejmě nezajímavý

Nejsem žádný hudební recenzent, ale hudba je pro mě velkou drogou, podobně jako práce redaktora pro tento web. Vloni jsem navštívil pouze dva velké koncerty – Aliciu Keys v O2 aréně a Ellie Goulding v SaSaZu, takže letos si to kompenzuji a naplánoval jsem si Michaela Bublého (koncert již proběhl), Justina Timberlakea, Robbieho Williamse, vítězku Eurovize Loreen a z jiného soudku třeba Tori Amos. Lístky většinou nejsou zrovna z nejlevnějších, ale pokud jste zkrátka hudební fanda, nemáte moc na výběr. Navíc, jak praví moudrá věta: „Prachy budou, my nebudem.“

Nedávno jsem se zrovna s jedním z mých dobrých kamarádů bavil na toto téma a on se měl ptal, jestli znám hudebnici Lindsey Stirling. Odpověděl jsem mu: „No, ježiš, ta je skvělá. K nám ale asi jen tak nepřijede.“ Přitakal a řeč se pak stočila jinam. Osud tomu tak chtěl a v pondělí přišla z agentury Fource Entertainment tisková zpráva, že tento energií nabitý „diblík“ opravdu zavítá do Prahy, konkrétně 20. října do pražského Lucerna Music Baru. Dobře, není to zrovna ideální prostor, bude tam hlava na hlavě, ale buďme rádi, že se Lindsey v Praze konečně dočkáme.

Pokud náhodou Lindsey Stirling neznáte, měli byste to hodně rychle napravit. U nás možná nemá až tak početnou základnu fanoušků, ale videa na jejím YouTube kanálu se dokážou vyšplhat až do řádu desítek milionů zhlédnutí. Stirling se může například pochlubit mimo jiné spolupráci s Johnem Legendem nebo Pentatonix, uvidíte ji však většinou převážně singl. Jak se k jejímu vystoupení v Praze postavila média? V podstatě ho ignorují. Dal jsem si přes Google hledat spojení „Lindsey Stirling Praha“, ale téměř na žádný web informující o této skutečnosti jsem nenarazil, tedy až na dvě výjimky. Na druhou stranu je to možná dobře, protože čím menší publicita, tím větší počet opravdu skalních fanoušků. :-)

Související články na blogu Lukáš Polák

Vít Kovářík aura:30
7. 3. 2014 11:00 Nový

Možná to bude tím

celé vlákno

že google nebude umět otevřít zamčený, tedy zpoplatněný web. Dost možná se ta informace někde objevuje jako placená zpráva. Koneckonců, s tím tady asi nějaká zkušenost už bude. :)

Lukáš Polák aura:98
Lukáš Polák Login: Lukas.Polak
7. 3. 2014 11:44 Nový

Re: Možná to bude tím

celé vlákno

A jste si tak jistý, že weby jako Musicserver nebo zkrátka iDNES a Lidovky (jen namátkou) mají zpoplatněný obsah?

Vít Kovářík aura:30
7. 3. 2014 12:30 Nový

Re: Možná to bude tím

celé vlákno

Já to myslel ironicky. :) Neberte to osobně. Digizone prlétávám už jen sporadicky a bohužel drtivá většina zajímavého, ale opravdu zajímavého je zpoplatněná. To ostatní zdarma mě neoslovuje. Byla to spíš narážka na místní zpoplatnění a Vaše obhajování tohoto kroku. Nic Vám nevyčítám, je to věc majitelů digizone. Podle mě na tento krok v CZ není nikdo připravenej. Pardon za off topic k tématu. :)

Malata1 Jak aura:60
Malata1 Login: Malata1
7. 3. 2014 15:21 Nový

EHmm

celé vlákno

Vážně tento blog vyšel včera 6. března 2014, a stěžuje si, že v médiích není zmínka o koncertu, který možná proběhne 20. října?? Tedy za 5 měsíců?? A jinak zdraví dobrý?

Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
9. 3. 2014 0:47 Nový

Re: Možná to bude tím

celé vlákno

HOLT ČESKÝ rybník zřejmě milióny shlédnutí zřejmě není relevantní informace pro posouzení kvality a kvalitní hudby Evidentně. . .holt Česko. Tady vládne komerční music

spravne-cesky
spravne-cesky (neregistrovaný) 89.203.231.---
10. 3. 2014 20:44 Nový

Re: Možná to bude tím

celé vlákno

Pro pana autora blogu je tradiční, že souboj kvantita vs. kvalita mu neříká zhola nic :-) Prostě mainstreamový cool přístup :-D

spravne-cesky
spravne-cesky (neregistrovaný) 89.203.231.---
10. 3. 2014 20:45 Nový

Re: EHmm

celé vlákno

Není 10 minus 3 náhodou 7 ? :-)

Martin J aura:76
Griffin Login: grifin28
17. 3. 2014 12:57 Nový

Re: Koncert Lindsey Stirling v Praze, jejíž videa mají desítky milionů zhlédnutí, je pro naše média zřejmě nezajímavý

celé vlákno

Nevím nejsem zase tak velký hudební fanda ale v marketingu se trochu vyznám.
5 měsíců není vůbec brzy naopak bych řekl že běžně se dělá promo i rok dopředu.
Na tu lucernu to ale bude stačit, takže je fakt že hudební novináři zaspali nebo ani neví o koho se jedná ... bohužel se všechno měří jen podle našeho malého rybníku.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+