Více

Google Chromecast: Nový rozměr zábavy pro hudebního fanouška

Netajím se tím, že jsem člověk, pro kterého je hudba důležitou součástí života. Rád, a pokud to finanční možnosti dovolí, chodím na koncerty a neváhám kvůli nim občas zajet i do zahraničí. Například před dvěma lety jsem navštívil ve Frankfurtu koncert skvělé Norah Jones. Ostatně, že hudbou žiju, to ví i mých přibližně třicet odběratelů na Facebooku, kam dávám i klipy, které mě zaujaly, nebo na které rád vzpomínám. Ještě poměrně nedávno jsem si z různých hudebních stanic nahrával především videoklipové speciály věnované například devadesátkám, hitům začínajícího milénia, dívčím skupinám. Nebylo to ale to pravé ořechové.

Znáte to sami, něco si nahrajete, a pokud vám to na pevném disku leží delší dobu, většinou už se na to podíváte. To byl případ i těchto klipů. Je hezké, pokud třeba některý program nabídne víkendový hudební speciál, v němž odvysílá všechna čísla jedna let devadesátých, pokud jde ale o dva nebo tři dny plné hudby, budete to asi jen stěží sledovat. A mezitím se objeví ještě nějaký další speciál/speciály a vy už máte stoprocentní jistotu, že se na ně nepodíváte, i kdybyste sebevíc chtěli. V tomto směru my zcela nové obzory přinesl Google Chromecast. Pokud náhodou ještě netušíte, která bije, doporučuji přečíst článek z našeho sesterského webu Lupa.cz.

Musím zcela souhlasit s Danem Dočekalem, že Chromecast má skutečně spoustu nevyužitého potenciálu, který navíc ještě umocňuje fakt, že tato skvělá hračka od Googlu za pár desítek dolarů se u nás oficiálně zatím neprodává, takže lokální aplikace byste pro ni hledali marně. Je tu ale naštěstí podpora serveru YouTube, která pro mě osobně je klíčová. Nejen, že si můžu kdykoliv pustit prostřednictvím obrazovky klip, který mě zajímá, ale můžu si například vytvořit playlist skladeb a ty se mi pak přehrávají za sebou, jako kdybych sledoval nějakou videoklipovou televizi. U novinek je samozřejmostí i formát Full HD.

Sledujete-li například aktuální hudební scénu, můžete se přesunout na kanál Vevo, kde si vyberete playlist TOP 40 aktuálních skladeb, kliknete na ikonu Chromecastu například na vašem mobilním telefonu nebo tabletu a už máte o zábavu postaráno. Ba co víc, pokud jsem zvolil tuto možnost, YouTube vůbec nepřehrával reklamu, i když je u některých videoklipů normálně dostupná. Zkrátka, jeden klip za druhým a navíc bez jakékoliv grafiky, což jistě také potěší. Ke spokojenosti mi tak aktuálně chybí ještě podpora hudební služby Spotify, ale tajně doufám, že už se na ni pracuje, protože Google Music a Rdio už tu jsou přítomny.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+