Více

Co přináší sociální síť Facebook? Na to se ptám občas i sám sebe

Ačkoliv se na svém blogu věnuji primárně dálkovému příjmu rozhlasu nebo televize, dovolte mi tentokrát malou odbočku. Při procházení své Timeline na Facebooku, chcete-li jinak časové osy, jsem zjistil, že právě letos je to pět let, co jsem tento komunitní web začal využívat. Domnívám se tedy, že je to určitý čas na bilancování a doufám, že se tedy za menší ohlédnutí a současný pohled do budoucna nebudete zlobit. Když jsem začal Facebook používat před pěti lety, bylo to, jako objevování nového světa. Rázem jste se mohli dělit o své pocity se svými virtuálními přáteli, sdílet fotky apod.

Určitě si pamatujete i na prvotní „ptákoviny“ typu otázek „Vyspal/vyspala by ses se svou nejlepší kamarádkou/kamarádem? Jsi ještě furt panic? Myslíš si, že Lukáš měl hodně holek?“ a řadu dalších. Naštěstí, tyto testy už, zaplať pánbůh, zmizely v propadlišti dějin. Po určité době, nebylo to pochopitelně rozhodnutí ze dne na den, nebo z týdne na týden, šlo spíše o měsíce, ale začalo nadšení z této sociální sítě opadat. Sám sobě jsem si začal klást otázku, k čemu vlastně Facebook vůbec potřebuji, nebo jinak: „Potřebuji ho vůbec?“ Důvodů mám k tomu hned několik a pokusím se je alespoň v kostce nastínit.

Sociální síť Facebook se stala na začátku 21. století samozřejmostí pro téměř každého člověka komunikujícího na internetu.

Sociální síť Facebook se stala na začátku 21. století samozřejmostí pro téměř každého člověka komunikujícího na internetu.

Co se týká osobního pohledu, Facebook téměř nepovažuji za sociální síť. Téměř cokoliv dávám na Facebook, se setkává s téměř nulovou reakcí. Co za tím stojí, netuším a v podstatě už to ani neřeším. Nemyslím si, že bych na Facebooku sdílel nesmysly, ale mé okolí pochopitelně může mít opačný názor. Jedná se většinou o příspěvky týkající se práce, případně nějaké odkazy na některé konkrétní články. V lepším případě dá takový status dva tři lajky, možná nějaký ten komentář, jinak nic. To vám zkrátka zkazí chuť na tuto sociální síť cokoliv sdílet. Jenže to vždycky uděláte znovu, protože si myslíte, že jste objevili něco zajímavého, ale vaše virtuální okolí je pravděpodobně jiného názoru.

Jednoduše řečeno, když na Facebook něco dám, chci mít od svého okolí odezvu a ne, abych si nebyl jistý, zdali takový text vůbec někdo četl. Naopak, na Facebooku bodují s prominutím kraviny. Čím větší blbost, tím má tato zpráva (fotografie, video) větší ohlas. Když pak vidíte, že takový post získal třeba dvacet lajků (tlačítko Líbí se mi) a nepočetně komentářů, tak vás zkrátka přestane bavit na Facebook cokoliv postovat (posílat), ale stejně to vždycky dopadne tak, jak jsem napsal výše. Kapitolou samou o sobě jsou fotky ratolestí novopečených maminek. To raději ponechám úplně bez komentáře. Dámy, neberte to ve zlém, ale někdy mi přijdete skutečně nesoudné (zvlášť, když takové fotky jsou veřejné)…

Malé děti a domácí mazlíčci jsou na Facebooku vždy hitem.

Malé děti a domácí mazlíčci jsou na Facebooku vždy hitem. Zdroj: Rex Features

Přes to všechno, co jsem napsal, se Facebooku zbavovat nebudu, i kdybych chtěl sebevíc. Tato sociální síť už tolik pronikla do našich životů, že tento krok v podstatě není možné učinit. Za sebe můžu ale říci to, že tuto sociální síť používám čím dál tím více výhradně pro pracovní účely a takzvanou hlavní zeď s příspěvky všech ostatních téměř nesleduji. Už před přibližně dvěma lety jsem si vytvořil složku Práce, do které jsem si naházel desítky profilů, které se mi pro práci redaktora DigiZone.cz hodí. Zároveň máme s některými lidmi stejného zaměření vytvořenou skupinu, kde to docela žije. Její zaměření je druhořadé. Tady tedy přesně vidím cestu, kudy by se mělo mé další působení na Facebooku ubírat.

Zix . aura:57
10. 8. 2013 10:19 Nový

Facebook

celé vlákno

Dobrej článek a souhlasim. :)
Myslim si,že většina lidí ten fb má jen pro komunikaci s jinýma lidma - pro dost lidí je to jedinej důvod.

Samozřejmě se ještě najdou ty co si tam potřebujou postěžovat,za­machrovat nebo neznámo proč tam cpát svoje(často spíš erotický nebo jak to popsat :D) fotky nebo svých dětí - taky to nechápu,ale nevadí.
Je jen otázka pár let než facebook bude minimálně používanej a bude ho mít sotva polovina lidí co ted - nebo na něj chodit.

Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
10. 8. 2013 22:41 Nový

Re: Facebook

celé vlákno

Ano je to sociální síť a sociální věci hýbou facebookem =) hold novodobý blesk ve vědším masovějším měřítku a předně je ceněna lidová tvořivost malování a podobně...
To jsou věci a informace které Lukáš Polák nevyhledává a tak zřejmě není typický uživatel FB =)
FB je prakticky drbárna něco jako Prásk! ve vědším měřítku! pro občany ČR =)
Je pravda že uzamčená společnost má své kouzlo,jen pokud vám to takhle vyhovuje tak prosím,je to jen uzavřená společnost jedinců,pokud to takhle vyhovuje tak budíž když si rozumíte =)

Petr Sirotka aura:91
13. 8. 2013 18:18 Nový

Smysluplné věci na Facebooku

celé vlákno

Smysluplné věci na Facebook nepatří. O tom jsem se definitivně přesvědčil, když jsem po jmenování nové vlády na Facebook sdílel velmi výstižný článek z Reflexu, který obdržel jeden lajk, zatímco status jisté slečny "Váleníčko ♥" jich získal dvacet.

MarioF87 aura:74
24. 8. 2013 15:43 Nový

Přesně tak

celé vlákno

Přesně tak, ani na moje příspěvky nikdo nereaguje, nikdo je nečte, nelajkuje... Zveřejním třeba odkaz na nový článek na svém blogu - a nic... Nebo kolikrát jsem se chtěl na něco zeptat a nikdo neodpověděl. Případně odpověděl ve smyslu "tvoje starosti bych chtěla mít". Takovou odpověď přece nepotřebuju, když se na něco ptám. Každého zajímá něco jiného, a jestli to zrovna někoho nezajímá, nemá vůbec reagovat, když neumí nebo nechce odpovědět. Pak je člověk jen takovou odpovědí znechucen, dokonce víc, než že nikdo nenapsal kloudnou odpověď.
A tak bych mohl pokračovat dál v rozebírání. zkrátka, opravdu nemá cenu, aby člověk na zeď napsal něco inteligentního...

mluvka Tomáš aura:10
mluvka Tomáš Login: mluvka.Tomas
25. 8. 2013 10:43 Nový

Re: Přesně tak

celé vlákno

Myslím, že lidi reagují podle toho, co pro ně znamenáte. Všimněte si na facebooku profilu textaře Michala Horáčka. Ten, ať napíše cokoli, vždycky na něj reaguje mnoho lidí a ještě víc lidí lajkuje. Na moje příspěvky také mnoho lidí nereaguje nebo je nelajkuje. Přesto občas napíše komentář někdo, koho vůbec neznám. Facebook mu vyplivne můj status na jeho hlavní stránce, protože jsem "přítel jeho přítele" anebo ho upozorní na to, že jeho přítel okomenoval můj status. Jsou to taková ta červená číslíčka na horním okraji facebookové stránky. S mnoha lidmi, kteří jsem se seznámil na facebooku, jsem se seznámil i osobně. A tak vím, že oni si občas na mé stránce na facebooku něco přečtou, ale nereagují na to, protože to nepovažují za zbytečné nebo na facebook chodí velmi málo - třeba jen jednou za několik týdnů až měsíců. Přesto si uvědomuji, že naprostá většina lidí, kteří jsou v reálném životě okolo mně, vůbec na facebooku ani na jiné sociální síti nejsou přihlášeni a vůbec to jejich život nijak neochuzuje. Co se týká facebooku je zajímavé, že lidi, se kterými jsem se seznámil pomocí facebooku a se kterými se scházím osobně a to nikoli jednotlivě, ale často ve větší skupině, vytvářejí na facebooku uzavřené skupiny, kam si píšou organizační a jiné vzkazy, publikují fotky ze společných setkání, které jen zřídka kdy dávají na svou profilovou stránku.

mluvka Tomáš aura:10
mluvka Tomáš Login: mluvka.Tomas
26. 8. 2013 8:40 Nový

Re: Přesně tak

celé vlákno

Tento komentář má pro mně zajímavé zakončení. Požádal jsem autora tohoto článku Lukáše Poláka o "přátelství". Odpověděl mi soukromou zprávou, abych se nezlobil, ale že si přidává jen lidi, které zná osobně. Já mám s facebookem opačnou zkušenost. S řadou lidí, které jsem poznal pomocí "facebookového přátelství", jsem se později poznal i osobně a s některými se scházím osobně dost často. Zkrátka jiné pojetí facebooku.

José ... aura:47
27. 8. 2013 8:50 Nový

moje používání FB

celé vlákno

Dovolím si, se podívat na FACEBOOK trochu z pohledu elektroniky
nebo audia/videa.

Přednost Facebooku má být údajně v tom, že je tam vše jakoby v jednom.

Ovšem tu osobně nespatřuji. Tedy vždy jsem dával přednost spíše špičkovým solovým věcem.

Tedy už za komunistů jako trojkombinace rádio, gramofon, kazaťák
nevzbuzovaly dobrý dojem.

A bylo prostě lépe mít gramofon, FM tuner a Tape deck a zasilovač, každé zvlášť.

I později nějaké video v televizoru apod. Což se také vyrábělo.

Zase bylo lépe mít zvlášť satelitní přijímač, televizní zovrazovač a video recorder.

Takže prostě kombinace jsou dle mého názoru docela hloupost.
A ze stejného pohledu je u mne hloupost i Facebook.

Tedy ke komunikaci se to absolutně nehodí a s nikým přes to nekomunikuji. Ke komunikaci používám e-mail, ICQ a Skype.
Rozhodně ne Facebook.

Na nějaké schromaźďvání a presentaci fotek rodiny a dovolené apod. Se to také nehodí a žádné tam nemám a nedávám. Nevím proč bych měl. Na to jsou všude tisíckrát lepší alba a programy a servery.

Ovšem Facebook přesto denně používám, zvykl jsem si na něj a líbí se mi.
Ale v úplně jiné věci a z úplně jiných důvodů. Používám ho totiž ve stylu RSS kanálů.

Tedy lze si v něm do - Mně se líbí- naházet stovky různých stránek a pak si číst žhavé novinky aniž bych musel na ony servery a prostě prolítnout to na Facebooku a podívat se : ano, to si přečtu - ne, to si nepřečtu.

Takže takto to používm a takto se mi to líbí.

Ale dávat tam fotky nebo se tam s někým bavit, to nevím proč ?

Ke komunikaci to není a ke komunikaci se to absolutně nehodí.
Nikdo se známých to ke komunikaci nepoužívá a nemám jich v ICQ a Skype zrovna málo.

Čili onu tzv. přednost - vše v jednom. Odmítám.
Vše zvlášť je lepší.

Ale přesto tu jednu věc z té kombinace považuji za tolik zajímavou,
že ji používám.

Jako RSS kanály to opravdu funguje velmi dobře.

mluvka Tomáš aura:10
mluvka Tomáš Login: mluvka.Tomas
27. 8. 2013 17:16 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

To je věc názoru. Díky facebooku jsem přestal používat ICQ. Skype jsem nikdy příliš nepoužíval. Nikdy mi nenapadlo, že facebook je jako vše v jednom. Není. Má své nevýhody. Především nepřehlednost a neustálé změny v grafice i v obsluze. Také není vhodný pro delší texty. Významná nevýhoda je i to, že ho nemohou prohlížet nezaregistrovaní. Rozhodně to není všelék na internetu. Jinak viz mé reakce pod nadpisy "Přesně tak".

José ... aura:47
27. 8. 2013 21:34 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

Tak ICQ bylo na vrcholu někdy v letech 1998/2000 pak ho koupili Rusáci a zcela neuvěřitelně ho zprasili. Tedy dalo by se napsat zcela totéž, co jste napsal o FB. Takže mladší generace začaly používat Skype a pokud s nimi chtěl člověk držet komunikaci musel, chtě, nechtě k ICQ přihodit i Skype. I když bylo v mnoha ohledech horší nežli ICQ. Bohužel pak se objevil FB a ti zase mladší tedy, co se mezitím narodili atd. začali používat FB. Ten ovšem čeká to co ICQ, tedy Rusáci už vlastně 10% s předkupním právem na zbytek.

Jinak by to šlo říci generečně takto. Naši otcové IRC, MY ICQ, děti Skype, vnuci FB.

mluvka Tomáš aura:10
mluvka Tomáš Login: mluvka.Tomas
27. 8. 2013 22:40 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

Aha, tak pochopil jsem, že jsem z generace Vašich vnuků. Je mi 60 let, první počítač s internetem domů jsem si koupil v roce 2001. Internet jsem poprvé viděl asi v roce 1996 v knihovně Institutu pro další vzdělávání lékařů a farmaceutů.

José ... aura:47
27. 8. 2013 23:03 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

Tak zajisté existují vyjímky, potvrzující pravidlo. Tady pro něj také nejvíce loboval pán, co je mu také přes 60. Oni se také ta vnoučata pěkně po celém netu rozčilují a jsou z toho zcela nepříčetní, že jim do toho jejich Facebooku lezou jejich rodiče a dědci a ještě ke všemu se je snaží přes něj kontrolovat, tedy čumí jim do karet, co vyvádí. Pokud jste si toho náhodou nevšiml. Doslova zuří, co jim tam ti dědci lezou. Jinak když jsme u těch kecálků, ještě by se asi slušilo zmínit Windows Messanger, ovšem protože pan Gates není až tak oblíbený, tak nevím na kolik se to chytilo, u nás zrovna moc ne a jejich konkurenci Yahoo Messanger a zajímavý je Jabber, který by se dal časově vložit tak někam mezi Skype a FB a uspěl lokálně, tedy v některých státech naprosto neuvěřitelně např. Polsku, tedy tam ho mají rádi, tedy, co Polák tak na Jabberu. No a to je tak asi všechno. Ty nejoblíbenější a nejběžnější kecálky jsme prodrbali. Osobně používám ICQ, Skype a Facebook a to v pořadí v jakém jsem je teď napsal. Tedy přes Facebook nekomunikuji v tom si spíše čtu, co kde na jakých stránkách vyšlo. Tady na serveru se např. dá zadat do profilu ICQ, AOL Messanger, Windows Messanger a Yahoo Messanger. Skype tu není. Já zase třeba v FB nemám Digi Zone, protože sem chodí častěji a jen výtah z novinek by mi nestačil.

mluvka Tomáš aura:10
mluvka Tomáš Login: mluvka.Tomas
28. 8. 2013 2:34 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

Dobrý, no. Děkuju. Nějak tomu nerozumím. Je to na mě moc technické. Na facebooku komunikuji se stejnýma dědkama, jako jsem já. Scházím se s nimi osobně i v hospodě a jinde. Dozvím se, kde je v praze jaká výstava nebo koncert, kam přijdou lidé, které už znám díky facebooku i osobně. Dokonce tam má své stránky každá stanice Českého rozhlasu a ve vysílání nabádají posluchače, aby s nimi komunikovali přes Facebook. Zrovna tak mnohá jiná rádia. Dívám se přes webovou kameru do studia hudebního soukromého rádia a píšu si přitom s moderátorem na Fb. Český rozhlas zaměstnává na každé své celoplošné stanici zhruba tři lidi, kteří jsou placeni za to, aby komunikovali s lidmi na facebooku - příklad - http://www.rozhlas.cz/lide/radiozurnal/_zprava/miloslav-hamrik--1150317
No nic, přeji hezký den. Už nedokážu sledovat všechno. Tomáš

José ... aura:47
28. 8. 2013 5:51 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

Některé stanice Českého rozhlasu mám ve Facebooku také, ale jen jako informaci, co budou vysílat za pořady... Mám tam i některé soukromé české stanice jako třeba Gama Radio a mám tam i některé zahraniční stanice jako Planet Rock, Rock Antenne atd.

Ovšem pokud jsem komunikoval např. s českým rozhlasem Radio Wave nebo soukromou stanicí Radio 1. Děle se tak a děje se tak přes ICQ, protože tyto stanice používají ke komunikaci ICQ a i během vysílání říkají své ICQ čislo na které jim můžete napsat atd.

Na dívání se webovou kamerou do studia rádia není třeba Facebooku, to jde i bez něj z většiny webů rádií. Osobně mám vůbec poslech čehokoli na Facebooku zakázaný. Tedy nepolil jsem přístup jediné aplikaci, která by něco takového dovolovala. To nepovažuji za bezpečné.

S dědky se setkávám v hospodě běžně, Ovšem bez Facebooku. Dokonce ho z nich má tuším, že jeden jediný a já..Tedy v té naší hospodě.

O koncertech po celé republice se nechám přes Facebook informovat také. Ano to je to k čemu je to dobré. Jako kanály RRS, tedy informace o něčem se to hodí.

Ale jak říkám ke komunikaci 100x raději ICQ nebo obyčejný e-mail nebo takto diskuse na určité vybraném serveru. Ale přes Facebook si prostě s lidma nepíšu, to by tam vůbec nemuselo být, tahle funkce.

José ... aura:47
28. 8. 2013 6:25 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

Jinak na té odpovědi nic technického nebylo. Prostě tedy na tomto serveru DIGI ZONE máte svůj profil a tam si můžete zadat, čím jste ochoten komunikovat. Máte zde Diskuse pod články. Máte zde samotné Diskuse na založená témata. Můžete zde mít svůj blog. Můžete zde zasílat Soukromé zprávy / to jsem využil jen asi 2x / a můžete zde tedy zadat e-mail, číslo ICQ nebo spojení pře jiné adekvátní programy IOL, MSN atd. Já využívám e-mail celkem často. Tedy mi někdo napíše čí já jemu. Takže z lidí, co chodí na tento server jich už také asi 6 znám osobně.

Ještě k tomu FACEBOOKu. Facebook je totiž všeobecně nebezpečná věc. Nebo proč se ke komunikaci vyloženě nehodí. Už bylo mnoho výpovědí díky Facebooku. Tedy nějaký zaměstnanec si pustil hubu na špacír. Prostě někteří dole začali drbat ty nahoře a skončilo to vyhazovem. U nás se to stalo také. Takže lidi z firmy si do Facebooku nedávám a zásadně tam nikoho z nich nemám. Ovšem v ICQ je mám, tam mohu kecat svobodně bez rizika, že si to přečte někdo nežádoucí.

Manželka versus milenka apod. Kdykoli si přidáte do Facebooku nějakou kamarádku, manželka startuje, kdo to zase je a musíte to neustále vysvětlovat. v ICQ jich můžete mít kolik chcete a nikoho to nezajímá. Znám kluka, co tam měl 220 japonek. Já si přes ICQ také povídal s Japonkou a i Australankou atd.

Generace. Rozhodně chápu děti, kterým se nelíbí, že jim rodiče čumí na všechny jejich kamarády a samozřejmějim do nich kecají.

Takže k pracovním vztahům se to nehodí, k mileneckým vztahům se to nehodí. A ke kamarádským vztahům se to taky nehodí.

Prostě všeobecně se to nehodí ke komunikaci.
Ono se to nehodí ani politicky. Např. budete jako pravicověji zaměřený člověk komunikovat spíše jako zastánce oDS nebo TOP a pak si něco přečtete na ČSSD nebo KSČM, náhodou se vám ta jedna jediná věc zalíbí. Vy to odkliknete a půl známých vás bude mít za vola.

Ne. Prostě Facebook a komunikace. NIKDY.

A jinak jak se shodneme jako informace o programu rádií o výstavách o koncertech, skvělá věc.

José ... aura:47
28. 8. 2013 7:31 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

Ještě i trochu v té estetické rovině. Nebo o čem ta úvaha pod kterou vlastně píšeme, je.

Jsou servery o psech, jsou servery o rozhlasovém a televizním vysílání,
jsou servery o vaření jsou servery o cestování, jsou servery o zbraních,
jsou servery o autech atd. atd. atd.

Tak a na každý takový server chodí určitá komunita nebo určitý okruh zájemců o danou věc. Ty si rozumí. Jsou ochotni o tom diskutovat atd. atd.

Ovšem FACEBOOK je všeobecná záležitost, tedy hraje si na jakousi společenskou síť / nesmyslně překladané jako sociální síť /
No a jde to napříč vším.

Autor úvahy se podivuje, že mu pod články nikdo nereaguje.
Ale vždyť to je zcela logické a zcela pochopitelné.

Pokud např. budu pejskař, budu rád cestovat, budu mít rád třeba koncerty. 90% mých známých nemusí vědět až jak moc se zajímám o televizní vysílání. Stejně by to nepochopili, jim to nic neříká. Televize je u nich v podstatě zbytečnost. Rozhlas taky.
čili jen bych se takovou reakcí zesměšnil.

Takže právě díky té všeobecnosti nelze prostě ve Facebooku reagovat.
Lidi s kterýámi chodím po lese se psy, to absolutně nezajímá.
Lidi s kterými chodím na koncerty, taky ne.
Už vůbec to nezajímá nikoho z rodiny.

Atd. atd.
Prostě pitomost. O tom jsou diskuze na tom speciálním serveru, kam potom chodí ti speciální lidé.
Ale z rodiny to nikoho nezajímá, z práce to nikoho nezajímá, z kamarádů to nikoho nezajímá.

Jen bych čelil zbytečným otázkám typu : ,, A Tebe to vážně baví, lovit nějaké stanice ? "

Atd. Atd. Takže prostě Facebook díky té všeobecnosti a všeprolnutosti a všechno na jednom místě je prostě k ničemu.

Já chci specializaci a tu mám zde třeba na tomto serveru.
Nikoli ve Facebooku.

Takže žádné reakce. Nikdy a nikde. Přes Facebook ne.
Ale jinak samozřejmě na všech takovýhle serverech lze komukoli poslat e-mail nebo číslo ICQ nebo jméno Skype a po té s ním kecat a pak si třeba dát i spicha v hospodě. To není problém. To jsem x krát absolvoval.

Ale k tomu opravdu nepotřebuji Facebook.
Naopak Facebook mne sleduje jako Rudý bratr či agent KGB, CIA, FBI a shodí mne před kým koli a kdykoli.

Tedy vykecá, že jsem si otevřem hubu na firemně vyššího.
Že jsem měl mini románek s nějakou, manželce.
Že mám kamarády opilce, matce.
Že jsem blázen protože poslouchám rádio.
Atd. Atd.

NE. NE. Prostě nic takového.
Žádné reakce, Žádná komunikace.

Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
28. 8. 2013 9:46 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

Souhlas ano v podstatě jako komerční věci táhnou a zbytek nezajímavý...pro to váleníčko a podobné eroticky nebo jen lechtivě zaměřené stránky vždy zabodují nebo známé osobnosti...
Taky není dobré pořád být na FB protože když jste na dovolené a jste na síti tak vás můžou snadno navštívit nezvaní hosté tedy zloději a to velmi snadno když tam máte spousty fotek kde bydlíte a adresu a další citlivé údaje to je pak sranda vykrádat když tu jste dohledatelní a je vidět že nejste doma =)

Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
28. 8. 2013 9:50 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

Moje rada nedávat na FB žádné citlivé údaje a nebo smyšlenné a fotky kde není vidět kde bydlíte a to i v mobilu předně,vypnout GPS navigaci a jinak zamezit šmírování ze strany FB,co je jim do toho kde jsem to je snad moje věc kde jsem a ne že to budu publikovat na FB to je přesně co se zlodějům líbí LIKE =)

jarda666 aura:10
2. 9. 2013 9:44 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

Jeeee to je hodne relativni , mi je 30+ deti mam malinke ty jeste FB nepouzivaj, ale zazil jsem nastup internetu zlate casy IRC (kolem roku 1998-2000) kde jsme se srazeli na srazech podnikali ruzne akce, seznamovali s milenkama :)))

No a prave tohle me "vylecilo" a z dalsich kravin stylu FB jsem vyrostl a jde to mimo me a zatim jsem se nesetkal s tim ze bych k necemu FB potreboval. ICQ uz mam jen kvuli kolegum z prace tak nejak ze setrvacnosti, ke skype mam odpor , protoze na telefonovani pouzivam mobil a jeden otravovac mi staci.Ostatni vyresi mail.

Neni nad to mit skutecne pratele a skutecne se s nima setkavat mimo elektronicky svet.

Jo a jeste jeden maly fenomen si zapomel a to byl ve sve dobe XCHAT, tam myslim spousta lidi prelezla z IRC.

dma s kteryma chci byt ve styku jsem pres mobil a hlavne osobne a na ostatni staci mail .

mluvka Tomáš aura:10
mluvka Tomáš Login: mluvka.Tomas
2. 9. 2013 10:25 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

Nemohu nic jiného než s Vaším názorem souhlasit. Z těch minulých druhů komunikačních technologií jsem moc nepoužíval, asi proto, že z počátku byly na mně moc složité. Před dvanácti lety jsem diskutoval na jednom z diskusních serverů, které později převzala ostravská firma Tanger - http://www.tanger.cz/projekty Ta později diskusní server zcela zrušila a zaměřila se v oblasti serverů pouze na různé druhy seznamek. Účastníci toho diskusnífo fora si se skončením služby firmy Tanger vytvořili vlastní diskusní server, založený na technologii phpBB a později jich většina přešla na facebook, který nevyžadoval správce. Na ICQ a Skype jsem se také přihlásil, rozhodně se mi tam komunikace nelíbila - tedy způsob použití. V současné době má pro mně facebook řadu nevýhod, ale je pro mně pochopitelnější než např. Twitter nebo Google plus. Pravidelně se scházím s lidmi, které jsem poznal přes facebook a se kterými na sebe nemáme ani telefon ani e-mail, přestože se jedná i o větší skupiny lidí. Co se týče internetu, nejvíce mi vyhovoval blog poskytovaný firmou seznam. Měl jsem ho tam šest let, ale firma Seznam.cz tuto službu v roce 2011 z ekonomických důvodů zrušila. Nyní používám blog od google, který je sice technicky dokonalejší, ale už jsem si na něj nezvykl.

José ... aura:47
2. 9. 2013 13:27 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

To máte pravdu, že dnes to přebírají už víceméně ty mobilní telefony, kdysi to bylo drahé, tak mělo ještě ICQ a Skype význam. Co závadějí jednorázové paučály a je fuk jak dlouho se telefonuje, tak už to vše řeším přímo mobilem a tyhle kecací programy pomalu umírají. Ač se snaží to dorovnat a je i iCQ i Skype do mobilu, ale to už je jim houby platné.

Na Facebook zase mohu přímo z televizoru bez potřeby stolního PC nebo notebooku. Ale jen jsem vyzkoušel, že to funguje, ale prakticky to nepoužívám. Takže ten mobil to na konec stejně všechno převálcuje. Možná tak ještě pro nějaké ty zahraniční kontakty to bude mít význam, ale po republice už prakticky ne.

sergio buffalo aura:10
6. 10. 2013 12:09 Nový

soc. site

ja uz jsem pred nekoliky lety vsiml pro koho jsou soc. site, reknem - plodne.
a to pro zenske! a tak to je ale i v realnem zivote.
to jest, zenske staci se ukazat i na tom nejmrtvejsim foru a hned tam ozivne diskuze a to i chlapska cast se zapoji do naprostych b*l*bosti.
zatim co kdyz chcete neco rozumneho a seriozniho tak nulova odezva.
rok a pul sem stravil na chatu lide.cz a muzete byt tam na sklo posilat vzkaz i kazdych par minut 12hod denne a ani jedna se vam neozve, zatim co zenske staci jeden smajlik poslat a hned se ozvou tri az pet chlapu. taktez je to na seznamkach atd...
co se tyce fb, nejsem vubec spolecensky socialni typ, takze s moc lidma nestykam ale uz jsem si vsiml ze z paru uzitek fb maji jenom zenske polovicky a to uz prosim je jedno ci je mlada krasna ci stara a oskliva, na fb travi bezne nekolik hodin denn, prohlizenim fotek a jejich komentovanim, a pak taky z poloviny hranim farmy.
takze pro ne je to urcite v dnesni dobe nepostradatelny prvek, kde komunikuji jak pracovne tak i s rodinou a nemuseli kontaktovat smskama.
ja osobne jsem a fb udelal ucet kdysi davno ale tehdy jeste moc pribuznych tam nebylo, pratele jsem nemel, tak jsem jen zkusil prozkoumat tzv. skupiny ale jen letme, a byly tam uspesne a plno jako slipy ci boxerky ci chybi mi muj milacek a ty meli desetitisice lidi. zatim co najit neco seriozniho opravdu nic moc.
tak jsem ucet deaktivoval, po par letech jsem si aktivoval, a zacal pridavat pribuzne a zname pomalu, mel jsem tak asi neco v rozmezi deset az dvacet. na ruske podobe vk.com o neco vic diky znamym ze skoly a vesnice, ale mne vubec nezajimalo pravidelne lezt do profilu jinym, a taktez ja jsem na svuj profil pridal jen zakladni fotky aby videli o koho jde a jaky mam zivot.
zkusil jsem tedy zalozit stranku typu za svobodu, ale nikdo ji nehledal.
tak tedy co se tyce socialniho vyuziti s prateli fb pro mne nic nenabizi, a taktez i pro vetsinu chlapu, aspon v tom smyslu v jakem vyuizivaji zenska cast.
tak jsem si ucet definitivne smazal, ale po roce jsem si zalozil, zas, jelikoz fb je univerzalnim zpusobem jak psat komentare pod clanky.
a protoze v prosinci 2012 nic nestalo, fb, byl pro mne jako jeden z nastroju jak se zaclenit do procesu zmen v systemu a spolecnosti, i kdyz zatim jako jedinec velkych uspechu nemam, za pulroku stranku hnuti nova doba pridalo asi jen ctyricet lidi, a i to jen diky komentovanim na aktualne.cz a fb strankach s podobnym zamerenim jako moje.
takze uspech a to jest odezvu budete mit jen pokud jste zenska, a nebo jste znama ci vyznamna aspon postavenim osoba, a nebo pokud propagujete nejakou stranku tak musite investovat hodne prostredku do propagace sve znacky a pak pridali jako fanousci.
takze tak.

sergio buffalo aura:10
6. 10. 2013 16:25 Nový

Re: moje používání FB

celé vlákno

musim oponovat, jelikoz na reknem zamerenych webech o pc, netu a technickych se schazeji vetsinou lidi kteri nadavaji na fuckbook, ze vubec nekoukaji telku, reality show atd... a mysli ze icq uz davno nikdo nepouziva.
no i kdyz pro to icq to opravdu nevypada dobre, a pomalu zmizi v propadlisti asi jako sdileci programy jako treba nepster ci strong.
icq jsem pouzival odedavna, ale pripominam ze nejsem spolecensky typ, a jeste nebyl fb, tak sem mel neco pres deset lidi, ale v 99% s nikym nic nekomunikovalo, tak jsem vsechny povymazoval, a pak uz jen pouziva po roce 2009 az 2011 jako program diky kterymu jsem komunikoval s divkama ze seznamovaciho chatu a presel na tu osobni(virtualni) metu komunikace, pri konci ale uz to bylo pul na pul a uz ptali ci mam fb, a uz jsem fb pouzival jen jako messenger kvuli chatovani s holkama kdyz jsem mel stesti, pratele jsem nemel zadne ani nepridaval ke skupinam.
takze fb urcite vytlacilo webchat z lide.cz a i icq.\
ale doposud icq pouzivam i kdyz jen kvuli jedne osobe a to druhe polovicce ale jen v dobe kdy nejsme spolu, je pohodlnejsi nez mit zapnuty skype kteri neni moc prizpusobeny pro rychle psani, u chatu obzvlast je nespolehlivy. takze mit s kym komunikovat tak icq by byl dobrej, ale je tu uz fb.
co se tyce ale hlasu, tak s tim ze skype je mrtvy a nikdo nepouziva vubec nesouhlasim, mozna my chlapi zapiname skype jen az potrebujeme s nekym dele popovidat ze zahranici ci nekomu pomoct.
ale u zenskych je to jinak, a ti urcite pres fb nevolaji, a pouzivaji skype, takze skype si nadale udrzi miliardu uzivatelu co prihlasi aspon parkrat rocne a urcite vic nez pulmilionu co kazdy den ci jednou mesic.
skypu proste zadna konkurence NENI!!! i presto ze na zive.sk vysel clanek o alternativach ale byly tam jen tri a byly to jen smesne atrapy, tim myslim pro domaci pouzivani.
takze pomlouvejte jak chcete, ale nektere veci budou zit nadale i presto ze pro nas moc toho nezmaneji, a zase veci o kterych my mluvime NET ci satelitni veci zas o nich netusi ONI, ale ONI JSOU MASA 90%

J T aura:74
11. 10. 2013 21:37 Nový

FB nikdy !

V IT se pohybuji i z profesionálního hlediska již přes 20 let a tak vidím do "zákulisí" fenoménu zvaném Facebook a sociální sítě obecně. Z mnoha důvodů mi taková věc nesmí přes práh a to ani u členů rodiny, je to skryté zlo. A jelikož ctím individialitu a soukromí, postačuje na osvětlení věci vyjádření Zuckerberga, že soukromí je přežitek. Za to bych mu velmi zprudka vetknul vojenskou botu do míst, kde záda přecházejí do nohou. Pro komunikaci mi naprosto a bez výhrad dostačuje dle naléhavosti trojlístek mail, sms, volání na mobil.

django
django Login: django
30. 12. 2013 9:35 Nový

Coach Outlet Online

Coach Outlet Online rocked him. I said to himCoach Outlet The flower that you loveCoach Factory Outlet is not in danger. I will

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+