Více

Ani Britové nemusí mít své jisté. Řvoucí lev udělal tečku za tamní verzí MGM

Přelom starého a nového roku bývá minimálně několik týdnů většinou ve znamení hluchého místa v oblasti dálkového příjmu. Výjimkou nebyly bohužel ani předchozí dva dny, kdy se vytvořila poměrně mohutná inverze, která ale neměla za následek kýžený efekt, jímž je právě dálkový příjem televize nebo rozhlasu – mraky se nedostaly dostatečně vysoko. Vzhledem k tomu, že právě teď se tedy v oblasti jakéhosi hluchého místa nacházíme, rozhodl jsem se pro téma na svůj blog zapátrat jinde. Naštěstí jsem inspiraci nemusel hledat příliš dlouho.

Žádný z velkých českých nebo slovenských satelitních webů si vůbec nevšiml ani několik dní poté skutečnosti, že ve Velké Británii byla 16. prosince ukončena distribuce kanálu MGM ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), což de facto znamenalo odchod této značky z trhu. Tuto smutnou novinku oznamuje stanice v poměrně stručné zprávě na svém webu a ve stejném znění i na svém profilu na sociální síti Facebook. Důvod k tomuto kroku zástupci televize neuvedli, poděkovali ale za podporu svým divákům během čtyřleté existence televize, jejíž program prý připravovali se skutečnou láskou.

Vypnutí a odchod kanálu z britského trhu okomentoval na Facebooku jeho hlas Glen Allen, který tak diváky od září 2009 prováděl všemi upoutávkami na chystané pořady a také promo spoty. „Žádný jiný kanál neukázal tak širokou a pestrou škálu filmů jako MGM. (…) Byl jsem velice rád, že jsem byl hlasem stanice od jejího počátku a jsem velmi smutný, že musím vidět její konec. Divákům bych chtěl poděkovat, že nás sledovali, zaměstnancům, kteří zde pracovali, bych chtěl poděkovat za skvělou jízdu. Byla to legrace.“

Jak už jsem tedy uvedl ve svém titulku, ani Britové nemusí mít své jisté a o atraktivní kanál mohou čas od času přijít. Ztráta takové stanice by pro českého nebo slovenského diváka znamenala velkou ránu, pro tamního zákazníka satelitní služby Sky nebo kabelovky UPC Eire o zas tak velkou tragédii nejde. Jako náhradou má k dispozici stanice TCM HD nebo Sky Movies Greats. Kanálu je ale pochopitelně velká škoda. Rozlučme se tedy se lvem symbolicky – jeho návratem zpět do Hollywoodu a pozřením staničního hlasu Glena Allena.

dubailove aura:10
dubailove Login: dubailove
23. 1. 2014 22:13 Nový

Re: Ani Britové nemusí mít své jisté. Řvoucí lev udělal tečku za tamní verzí MGM

Diváci o nic nepřijdou. Stejně jako (už dříve) v Itálii se filmová nabídka MGM rozdělí na stávající programy vysílané pod značkou Sky.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+