Více

Lukáš Polák

Rádio Sázava = pohroma pro dálkový příjem

Lukáš Polák
Podnikatel Miroslav Pýcha se chystá v dohledné době na spuštění benešovského Rádia Sázava, které oživne po letech vleklého soudního sporu. Osobně jsem v této věci velice zaujatý, protože bych byl nejraději, kdyby kozmický kmitočet zůstal „mrtvý“ už natrvalo. Je mi v podstatě jedno, jaká stanice tu bude vysílat. Vadí mně samotný fakt, že na frekvenci 89,3 MHz bude vůbec něco vysílat.

Skvělý začátek dovolené

Lukáš Polák
Po čtrnácti dnech bez našeho šéfredaktora Jana Potůčka jsem se včera odebral na zaslouženou dovolenou, dalo by se říci odpočinek :-). V sobotu jsem pobýval ve východočeském Adršpachu a dnešní ráno jsem věnoval dálkovému příjmu DVB-T a televize v pásmu UHF vůbec. Původně jsem nad tím sice vůbec neuvažoval, ovšem hovor od našeho externího spolupracovníka Čestmíra Poláka mě přesvědčil o tom, že neprohloupím, pokud si zapnu svůj televizor a zkusím něco naladit.

Ať žije Sky!

Lukáš Polák
Nedávno jsem dostal od jednoho našeho velice aktivního čtenáře nabídku, která se neodmítá. V Itálii si pořídil přes server ebay kartičku pro příjem tamní satelitní služby Sky a zeptal se mě, zdali bych ji před ním nechtěl vyzkoušet. Protože tento paket považuji za to nejlepší, co je v Evropě z družice dostupné, neváhal jsem ani chvilku. Navíc už jste jistě díky mému blogu poznali, že objevování nových věcí mi skutečně není cizí.

Příjem multiplexu 3 z Pradědu na vzdálenost 193 km

Lukáš Polák
Před pár dny vydala společnost Czech Digital Group sérii tiskových zpráv, v nichž informovala o významném rozšíření multiplexu 3 mimo jiné z libereckého Ještědu, znojemské Kraví hory nebo pardubické lokality Krásné. Pro mě osobně byl největší výzvou jesenický Praděd. Analogovou televizi (kanál ČT 1, 50. kanál) chytám v Praze, podobně je na tom i VKV. Frekvence 1 chodí dokonce s RDS.

Chat s Amy

Lukáš Polák
Jako velkého hudebního fanouška mě pochopitelně velice zasáhlo sobotní umrtí britské zpěvačky Amy Winehouse, která byla právem označována za největší talent ve své generaci, a to mimo jiné také kvůli textům, jež si sama skládala. Dříve nebo později bylo jasné, že jejího odkazu se nějakým způsobem chopí také tuzemské televizní hudební stanice. Každá na to šla po svém. Zatímco Óčko oznámilo, že odvysílá blok s její videografií, MTV nabídne koncert 45th at Night with Amy Winehouse.

Další výzva: Výluka vysílače Černá hora

Lukáš Polák
Ještě před odjezdem na dovolenou do Jižního Tyrolska, o které bude určitě na mém blogu ještě řeč, na DigiZone.cz si můžete prozatím přečíst text věnovaný vysílači Kronplatz, už jsem vás informoval o výměně své VKV antény. První pořádnou možnost, kdy jsem ji mohl „provětrat“, jsem dostal v úterý 28. června, kdy proběhla výluka východočeského vysílače Černá hora. Jelikož jsem se dříve ke zpracování textu nedostal, plním svůj závazek vůči nadšencům do dálkového příjmu až nyní…

Jak jsem si opět vyhodil z kopýtka a stálo to za to

Lukáš Polák
Lovec dálkových signálu by neměl nikdy být spokojen s málem, ale naopak se snažit o vzdálené úlovky i za cenu vylepšování své přijímací soustavy. K tomuto kroku jsem tedy byl nucen přistoupit i já. Doposud jsem totiž pro příjem VKV rozhlasu používal „obyčejnou“ anténu Schwaiger 3FM. Jde o běžně dostupný tříprvek od této německé firmy, zkrátka nic zvláštního.

Dálkový příjem rozhlasu v Praze nejen z Ostravy a Vídně

Lukáš Polák
Ve středu 1. června se uskutečnila pravděpodobně na dlouhou dobu jedna z posledních výluk zajímavá i pro mě jako obyvatele našeho hlavního města. Možná mi to nebudete věřit, ale při zlepšených podmínkách je z Jižního Města vidět vysílač Liberec – Ještěd, respektive spíše tato hora, na přímý dohled, tedy samozřejmě kromě dalších lokalit, jako jsou například Bezděz a České středohoří vůbec. Jako lovec vzdálených signálů jsem si výluku pochopitelně nemohl nechat ujít.

Na návštěvě u… vysílače Buková hora

Lukáš Polák
Není to tak úplně přesné. To jsem se jen opět snažil přilákat čtenáře našeho webu ke svému blogu. Buková hora ovšem figuruje v tomto textu dosti podstatným způsobem. Nebýt jí, tak by vůbec nevznikl. Právě na dnešní den totiž naplánovaly České Radiokomunikace výluku vysílání z této lokality, a tak jsem si opět jako lovec vzdálených signálů přišel na své…

Co poslouchám

Lukáš Polák
K napsání následujících řádků mě donutila především řada negativních reakcí, které se objevily na mém blogu pod textem věnovaným soutěži s Leošem Marešem. Proč neposlouchám tuzemské rozhlasové stanice? Mám k tomu poměrně jednoduchý důvod. V době, kdy jsem byl teenager, mi bylo tak nějak jedno, co mám naladěno. Poslouchal jsem Evropu 2, Radio City, legendární a dnes již neexistující Zlatou Prahu a některé další stanice…

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+