Více

Lukáš Polák

Zaplať pánbůh, že tu máme HBO

Lukáš Polák
Přesně před 14 dny vyšla na našem webu glosa s názvem „V čem je ta prémiovost HBO? Ve věčném opakování téhož?“. Protože i v dnešním nedělním článku „Šukání“ před 22:00 zakázáno! se tomuto kanálu věnujeme, chtěl bych se k textu, který se na našich stránkách objevil před dvěma týdny, vrátit. Rozhodně to nevidím tak černě jako náš šéfredaktor. Na věc proto nabídnu trochu jiný pohled.

Film Europe: Ve znamení luxusu

Lukáš Polák
Putování do Bratislavy na slavnostní zahájení kanálu Film Europe začalo strastiplnou cestou z Hlavního nádraží. Vlak, který měl vyrazit původně v 11:40 na cestě z Německa, byl opožděn a v Praze se objevil až 12:40, ovšem ne jako původně plánovaný Eurocity 171, ale s označením EC 571. Dost cestujících v tom mělo zmatek. Co byste čekali, dráhy… A navíc, ten leckdy ochotný personál!

Analog je mrtev, ať žije analog

Lukáš Polák
Lady Gaga v nedělním britském X Factoru? To nebylo nic proti tomu, co se ve stejnou dobu odehrávalo v televizním a rozhlasovém éteru nad Českou republikou. Mohla za to pochopitelně inverze, která nás v poslední době dlouhodobě doprovází. Ta nedělní ovšem ukázala, jak je důležité ještě neodepisovat analogovou televizi, i když už nás v podstatě oficiálně skončila.

Dálkový příjem rozhlasu ze Švýcarska a další divy posledních dnů

Lukáš Polák
Přesto, že by mě jako astmatika současný stav počasí příliš těšit neměl, kupodivu je tomu naopak. Jako lovce vzdálených signálů mě pochopitelně inverze velice těší, protože zatímco lokální signály jsou dost často oslabovány, ty vzdálenější naopak hrají v kvalitě neobvyklé a pochopitelně se ozývají i stanice, které třeba nemáte po celý rok možnost slyšet. Inu, běžný posluchač se diví, co se to v éteru děje, alespoň poučený laik má pak doslova žně.

Ach ty automaty

Lukáš Polák
To, co v pátek viděli diváci na filmovém kanálu HBO, byl ukázkový příklad toho, co se stane, když celé vysílání odbavuje automat, chcete-li jinak – počítač. Jak už snad každý ví, hlavním tahákem podzimu je u této stanice Terapie – seriál z vlastní produkce česko-slovenské pobočky, v němž bezpochyby exceluje Karel Roden. Seriál, který byl dlouho očekávaný a u něhož by HBO mělo mít extrémní zájem na tom, aby byl odvysílán správně. Mluvíme-li tedy o řazení epizod.

Hanko, díky, že nehasíš!

Lukáš Polák
Když jsem se v neděli probíral televizními stanicemi, abych pro čtenáře připravil TV tipy na večer, zaujal mě na Nově film Hasiči. Protože jsem věděl, že jde o pilotní díl k nerealizovanému seriálu, řekl jsem si, proč ho nedoporučit také našim čtenářům, kteří by se byť bez ohledu na kvalitu jistě rádi podívají na to, jak mohl vypadat útvar o profesi, která se bohužel na české televizní jedničce své realizace nedočkala.

Rádio Sázava prozatím příjemně překvapilo

Lukáš Polák
Ačkoliv jako lovec dálkových signálů oživení benešovského kmitočtu 89,3 MHz po sedmi letech příliš nevítám, došlo mimo jiné k bezpečnému zarušení Unser Radia Regen, které bylo pro mě jedinou lokální stanicí z Bavorska hrající v Praze, musím uznat, že pro běžného posluchače bude Rádio Sázava podnikatele Miroslava Pýchy velice příjemným překvapením. Nedává-li tedy přednost aktuální „tuc tuc“ hudební scéně nebo popíku mixnutému „árenbíčkem“.

Americký X Factor? Děkuji, nechci

Lukáš Polák
Protože britský X Factor považuji za to nejlepší, co se v současné době v oblasti televizní zábavy vysílá, sleduji ho na ITV 1 každý rok, právem jsem byl zvědavý na první ročník americké verze. Když JOJ Plus získala exkluzivní práva na její vysílání, divákům ho nabízí pouze několik desítek hodin po premiéře ve Spojených státech, nebylo co řešit. Musím však konstatovat, že mě bohužel velice zklamala.

Za hokejisty Jaroslavle netruchlím

Lukáš Polák
V druhé polovině tohoto týdne zasáhla sportovní svět krutá zpráva – celý hokejový tým ruské Jaroslavle včetně třech českých chlapců zahynul při tragickém pádu letounu, v němž se přepravovali na začátek nové sezóny KHL. Celou republiku, alespoň tak, jak nám to prezentují média, zasáhla vlna solidarity, která se projevila jak podle dobře nalinkovaného scénáře.

Rádio Jizera, 107 MHz: Další nesmyslný kmitočet?

Lukáš Polák
Minulý týden udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nový kmitočet pro mladoboleslavské Rádio Jizera, jež bude určen pro město Mělník. Jde konkrétně o frekvenci 107 MHz, která by měla mít výkon 200 Wattů. Z pohledu Pražáka považuji tento kmitočet za nesmyslný, jelikož nevidím důvod, proč ho stanice po RRTV požadovala.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+