Více

Lukáš Polák

Výluka „plzeňského“ vysílače Radeč: Dálkový příjem z Grazu i Salzburgu

Lukáš Polák
Mezi svými dokumenty jsem našel seznam stanic, které se mi podařilo zachytit během výluky vysílače Radeč, jenž leží severovýchodně od Plzně. Ta byla stanovena na 17. dubna. Přesto, že tentokrát se nekonaly žádné zázraky, rád se s úlovky podělím, protože i tak je dobré si udělat obrázek, co lze na uvolněných frekvencích zachytit. Bohužel jsem si zapomněl poznamenat, jaké vládlo venku počasí, ale protože úlovky nejsou bůhví jaké, předpokládám, že vládly podmínky spíše podprůměrně.

Výluka vysílače Buková hora: Dálkový příjem z jižního Bavorska i Kujavsko-pomořského vojvodství

Lukáš Polák
10. května jste si na DigiZone.cz mohli přečíst, že v tento den proběhla výluka severočeského vysílače Buková hora. Vzhledem k tomu, že už jsem tuto lokalitu mapoval během výluky podruhé, soustředil jsem se tentokrát na stanice, které nemám v seznamu. Mezi devátou a desátou hodinou dopoledne, jak je ze seznamu zachycených stanic patrné, vládly ještě velice dobré podmínky, pak už šly bohužel velice rychle dolů.

Výluka vysílače Cukrák nepřinesla zázraky. Podmínky byly podprůměrné

Lukáš Polák
Vzhledem k tomu, že jsem se delší dobu nevěnoval zájemcům o dálkový příjem, tentokrát bych to chtěl napravit v podobě úlovků na VKV (FM). Ve čtvrtek 12. dubna lákala na uvolněný kmitočet 100,7 MHz výluka středočeského vysílače Cukrák. Počasí ale dálkovému příjmu nepřálo. Bylo skutečně ošklivo – pršelo a venku necelých pět stupňů. Psa ani DXera (lovce dálkových signálů) by ven nevyhnal. Přesto se podařilo zachytit pět stanic, které běžně slyšet nejsou.

Co uslyšíte v Praze, když mlčí Žižkov? Asi byste se divili

Lukáš Polák
Následující řádky budou určeny opět pro zájemce o příjem vzdálených signálů, takže pokud mezi ně náhodou nepatříte, můžete klidně přestat číst. :-) Na DigiZone.cz jsme v úterý 20. března informovali o chystané výluce digitálního televizního vysílání a analogového rozhlasu na pražském vysílači Žižkov. Zatímco DVB-T je díky společné jednofrekvenční síti s Cukrákem pro lovce naprosto nezajímavé, jako velice atraktivní se jeví samotný rozhlas.

Roky čekání jsou u konce. Britská invaze skončila

Lukáš Polák
Pro někoho možná přehnaný, ale pro mě naprosto výstižný titulek. Čtenář DigiZone.cz, který alespoň trochu sleduje dění okolo digitální televize, ví, co se dnes nad ránem stalo. Společnost SES provedla dlouho očekávaný přesun kanálů britské BBC ze satelitu Astra 2D na družici Astra 1N. Tímto krokem se pochopitelně rapidně zlepšily příjmové podmínky těchto stanic v České republice, zejména v Čechách, stejně jako tomu bylo v minulých dnech a týdnech u Channel 4, Channel 5 a ITV.

Halloween na obrazovce ČT? Opravdový masakr!

Lukáš Polák
Jen tak si v sobotu večer přepínám televizní programy a nevěřím vlastním očím, když spočinu na jedné ze stanic, kde právě probíhá solidní vyvražďovačka s Michaelem Mayersem a jeho velkým nožem, který spočine v každém, kdo se jen mihne okolo. Ano, sleduji jednu z nejnovějších adaptací již kolikrát nastavovaného Halloweenu, konkrétně tu z roku 2007.

Největší horor satelitního přelaďování? Favoritní skupiny

Lukáš Polák
Na pravděpodobně největší satelitní přelaďování, jaké jsme tu kdy měli, jsem se těšil. Vždy, když se děje něco velkého, očekávám to se stejně velkým nadšením. Dnešní servisní noc se telekomunikačnímu operátorovi Towercom povedla, takže hned ráno jsem se vrhnul na přelaďování. U toho jsem neobjevil žádný problém, protože můj chytráček VU+ Duo s Linuxem si dokonce sám přepsal transpondér 11797, který přecházel z normy DVB-S do DVB-S2.

Co čeká multiplex 4 pod Pařízkem, majitelem TV Pohoda?

Lukáš Polák
Pokud bych měl zrovna něco v ústech, s největší pravděpodobností by mi zaskočilo. Právě tak na mě zapůsobila zpráva deníku E15 o prodeji multiplexu 4 moravskému podnikateli Radimu Pařízkovi, který stojí mimo jiné i za úspěšným Rádiem Čas a netají se s ambicí expandovat po republice také s dopravním Rádiem Dálnice. Tento Pařízkův krok mě dost překvapil. Nevím, co si o něm mám myslet.

Určitě nás čeká dobrý rok

Lukáš Polák
Máme za sebou teprve první hodiny roku 2012, ale jsem optimistou. Jsem přesvědčený, že právě ten bude lepší než uplynulý, a to i přesto, že obsahoval dvě jedničky. Neohlížejme se ale za tím, co bylo. Žijme z toho, co nás čeká. Člověk se musí stále na něco těšit a v téhle oblasti jsem optimistou, protože letos se skutečně na co těšit máme. A kdyby to náhodou nevyšlo, 20. prosinec to určitě jistí. ;-)

Přehavlováno?

Lukáš Polák
18. prosince 2011. Den, kdy zemřel bývalý český prezident a dramatik Václav Havel. To si bude bezesporu pamatovat nejen díky českým ale i světovým médiím pravděpodobně každý. Média nás samotnou smrtí Havla, ale i jeho tvorbou, tím co měl rád a vším kolem jeho osoby, krmila od včerejška bohatě. Pro někoho možná až tolik, že ho to začalo obtěžovat.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+