Více

Články označené nálepkou Televizní stanice

Zaplať pánbůh, že tu máme HBO

Lukáš Polák Lukáš Polák
Přesně před 14 dny vyšla na našem webu glosa s názvem „V čem je ta prémiovost HBO? Ve věčném opakování téhož?“. Protože i v dnešním nedělním článku „Šukání“ před 22:00 zakázáno! se tomuto kanálu věnujeme, chtěl bych se k textu, který se na našich stránkách objevil před dvěma týdny, vrátit. Rozhodně to nevidím tak černě jako náš šéfredaktor. Na věc proto nabídnu trochu jiný pohled.

Film Europe: Ve znamení luxusu

Lukáš Polák Lukáš Polák
Putování do Bratislavy na slavnostní zahájení kanálu Film Europe začalo strastiplnou cestou z Hlavního nádraží. Vlak, který měl vyrazit původně v 11:40 na cestě z Německa, byl opožděn a v Praze se objevil až 12:40, ovšem ne jako původně plánovaný Eurocity 171, ale s označením EC 571. Dost cestujících v tom mělo zmatek. Co byste čekali, dráhy… A navíc, ten leckdy ochotný personál!

Ach ty automaty

Lukáš Polák Lukáš Polák
To, co v pátek viděli diváci na filmovém kanálu HBO, byl ukázkový příklad toho, co se stane, když celé vysílání odbavuje automat, chcete-li jinak – počítač. Jak už snad každý ví, hlavním tahákem podzimu je u této stanice Terapie – seriál z vlastní produkce česko-slovenské pobočky, v němž bezpochyby exceluje Karel Roden. Seriál, který byl dlouho očekávaný a u něhož by HBO mělo mít extrémní zájem na tom, aby byl odvysílán správně. Mluvíme-li tedy o řazení epizod.

Hanko, díky, že nehasíš!

Lukáš Polák Lukáš Polák
Když jsem se v neděli probíral televizními stanicemi, abych pro čtenáře připravil TV tipy na večer, zaujal mě na Nově film Hasiči. Protože jsem věděl, že jde o pilotní díl k nerealizovanému seriálu, řekl jsem si, proč ho nedoporučit také našim čtenářům, kteří by se byť bez ohledu na kvalitu jistě rádi podívají na to, jak mohl vypadat útvar o profesi, která se bohužel na české televizní jedničce své realizace nedočkala.

Americký X Factor? Děkuji, nechci

Lukáš Polák Lukáš Polák
Protože britský X Factor považuji za to nejlepší, co se v současné době v oblasti televizní zábavy vysílá, sleduji ho na ITV 1 každý rok, právem jsem byl zvědavý na první ročník americké verze. Když JOJ Plus získala exkluzivní práva na její vysílání, divákům ho nabízí pouze několik desítek hodin po premiéře ve Spojených státech, nebylo co řešit. Musím však konstatovat, že mě bohužel velice zklamala.

Chat s Amy

Lukáš Polák Lukáš Polák
Jako velkého hudebního fanouška mě pochopitelně velice zasáhlo sobotní umrtí britské zpěvačky Amy Winehouse, která byla právem označována za největší talent ve své generaci, a to mimo jiné také kvůli textům, jež si sama skládala. Dříve nebo později bylo jasné, že jejího odkazu se nějakým způsobem chopí také tuzemské televizní hudební stanice. Každá na to šla po svém. Zatímco Óčko oznámilo, že odvysílá blok s její videografií, MTV nabídne koncert 45th at Night with Amy Winehouse.

Konec Public TV: Další důvod proč nemít DVB-T

Lukáš Polák Lukáš Polák
Digitální terestrické vysílání v tuzemsku je opravdu zakleté a není o tom pochyb. České Radiokomunikace nemají na růžích ustláno. Spíše, než aby nové programy do sítě přibývali a tím rostl i přísun financí, tak kanály ubývají. Ještě plný dojmů z vyřazení Public TV z multiplexu 3, ke kterému došlo před necelými třemi hodinami, píšu tyto řádky a nedokážu se stále pořádně soustředit.

Jako v politickém thrilleru

Lukáš Polák Lukáš Polák
Vše vypadá poměrně jasně. Vojenští policisté vtrhli včera do budovy zpravodajství České televize, aby zabavili dokument, který, jak se veřejnost dozvěděla, byl již dávno zveřejněn. Nad tím, že pak do objektu vtrhlo ozbrojené komando, může zůstat divákovi rozum stát. Dotazovaní politici pak tento zásah odsoudili jako naprosto neadekvátní. Jako vždy samozřejmě pobavil Vítězslav Jandák, který nezapomněl dodat, „že tady něco smrdí…“

Co když nebude Prima love novým televizním kanálem?

Lukáš Polák Lukáš Polák
Televize Prima pozvala tento týden novináře na představení svého prozatím tajného projektu Prima love. Z pozvánky zatím není patrné vůbec nic a o to se na internetu objevilo spekulací ještě víc. Aktuálně si sice užívám dovolené, ovšem celá záležitost mě zaujala natolik, že jsem ve čtvrtek na chvíli ochoten svoje volno přerušit a dorazit na tiskovou konferenci televize Prima. I já jsem totiž přesvědčen o tom, že tuzemská komerční dvojka rozšíří portfolio svých stanic.

Seriál Tisíc a jedna noc odsoudili Češi už před jeho startem

Lukáš Polák Lukáš Polák
Snad ještě žádný seriál nezažil v posledních týdnech takové haló jako Tisíc a jedna noc, která se od 6. února zabydlela v prime timu, tedy hlavním vysílacím čase, na televizi Nova. Jelikož jsou však média ne nadarmo považována za sedmou velmoc, na toto turecké „dílko“ si udělala vlastní obrázek a už od počátku ho označovala jako tureckou telenovelu, a to přesto, že ho Nova prezentovala spíše jako romantiku, z níž vstávala dokonce šéfce programů Nova Alex Ruzek husí kůže na těle.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+