Více

Články označené nálepkou Satelitní televize

Servisní poplatek u CS Linku a Skylinku prošel až překvapivě hladce

Lukáš Polák Lukáš Polák
Informovat naše čtenáře, že satelitní služby CS Link a Skylink zavedou od září takzvaný servisní poplatek u všech svých balíčků, by bylo nošením dříví do lesa. Stejně tak by tomu bylo i u konstatování, že se oněch 29 korun bude platit v reálu pouze u stanic v základní nabídce, protože jak PR agentura, která oba operátory zastupuje, uvedla, těch necelých třicet korun už je u ostatních balíčků přece schovaných v jejich ceně…

Roky čekání jsou u konce. Britská invaze skončila

Lukáš Polák Lukáš Polák
Pro někoho možná přehnaný, ale pro mě naprosto výstižný titulek. Čtenář DigiZone.cz, který alespoň trochu sleduje dění okolo digitální televize, ví, co se dnes nad ránem stalo. Společnost SES provedla dlouho očekávaný přesun kanálů britské BBC ze satelitu Astra 2D na družici Astra 1N. Tímto krokem se pochopitelně rapidně zlepšily příjmové podmínky těchto stanic v České republice, zejména v Čechách, stejně jako tomu bylo v minulých dnech a týdnech u Channel 4, Channel 5 a ITV.

Největší horor satelitního přelaďování? Favoritní skupiny

Lukáš Polák Lukáš Polák
Na pravděpodobně největší satelitní přelaďování, jaké jsme tu kdy měli, jsem se těšil. Vždy, když se děje něco velkého, očekávám to se stejně velkým nadšením. Dnešní servisní noc se telekomunikačnímu operátorovi Towercom povedla, takže hned ráno jsem se vrhnul na přelaďování. U toho jsem neobjevil žádný problém, protože můj chytráček VU+ Duo s Linuxem si dokonce sám přepsal transpondér 11797, který přecházel z normy DVB-S do DVB-S2.

Ať žije Sky!

Lukáš Polák Lukáš Polák
Nedávno jsem dostal od jednoho našeho velice aktivního čtenáře nabídku, která se neodmítá. V Itálii si pořídil přes server ebay kartičku pro příjem tamní satelitní služby Sky a zeptal se mě, zdali bych ji před ním nechtěl vyzkoušet. Protože tento paket považuji za to nejlepší, co je v Evropě z družice dostupné, neváhal jsem ani chvilku. Navíc už jste jistě díky mému blogu poznali, že objevování nových věcí mi skutečně není cizí.

Bude novinkou ve Skylinku také Nova Doma?

Lukáš Polák Lukáš Polák
Satelitní služba Skylink zprovoznila v minulých dnech svůj nový uplink, který zatím funguje na bázi mobilního pracoviště, ale v budoucnu půjde o plnohodnotnou distribuci signálu ze země na družici, jež bude umístěna na pražském Barrandově. Transpondér (frekvence) v tuto chvíli obsahuje také dvě záhadné pozice – Novinka a Novinka HD. U té druhé je podle našich informací jasno v tom, že se zde objeví program Barrandov HD…

Deset let s digitální satelitní televizí

Lukáš Polák Lukáš Polák
Nedávno jsem se při vyřazování některých dokumentů probíral různými paragony, fakturami a podobně a narazil jsem na jednu, která mě donutila k napsání tohoto blogového příspěvku. Jak jsem totiž zjistil, v lednu 2001, konkrétně to bylo třináctého, jsme si nechali nainstalovat náš první satelitní komplet, který nám nadělil ježíšek pod stromeček na Vánoce 2000. Za pár dní to tedy bude přesně deset let, co sleduji televizi ze satelitu.

Skylink je na…, CS Link je opět nejlepší

Lukáš Polák Lukáš Polák
Dlouho jsem přemýšlel, zdali mám tyto řádky psát, nebo ne. Nakonec jsem se k tomu odhodlal, a to i za cenu, že mohou náš web poškodit. Rád bych napsal pár řádků o satelitní platformě CS Link, jejíž přístup představitelů alespoň vůči našemu serveru vůbec nechápu…

Sledujte arabskou nekódovanou Novu Sport HD

Lukáš Polák Lukáš Polák
Příjemné věci přicházejí nečekaně. Alespoň je to můj případ. Jedna taková nečekanost přišla v neděli odpoledne, resp. díky satelitním fórům nejen v Evropě jsem ji zaznamenal až v podvečer, v neděli přibližně v sedmnáct hodin. Šlo o to, že tyto weby přinesly zprávu o tom, že se na satelitu začalo testovací vysílání kanál Dubai Sports ve své HD verzi. Problém byl v tom, že kromě těchto webů, jak jsem zjistil na Googlu, o tomto kanálu zatím nikdo nic nevěděl.

Moje první olympiáda v HD

Lukáš Polák Lukáš Polák
Pravidelní čtenáři serveru DigiZone, kteří nás sledují již delší dobu, si jistě vzpomenou na můj text, v němž jsem se „rozplýval“ nad tím, jak jsem si olympiádu užil v HDTV, tedy ve vysokém rozlišení obrazu. Kdo si na tyto řádky nevzpomíná nebo třeba v té době ještě nebyl čtenářem našeho webu, může si je připomenout tady. Téměř po roce a půl bych mohl napsat něco podobného, ale neudělám to. Troufám si totiž říci, že začátek současné olympiády jsem si užil ještě více.

Testování Irdeta, den druhý: Překvapení

Lukáš Polák Lukáš Polák
Včerejšek byl pro mě druhým dnem testování nového kódovacího systému Irdeto, který u většiny kanálů nedávno aktivovala satelitní platforma Skylink. Ve středu jsem testoval na set-top-boxu, který měl čtečku karet CryptoWorks a Irdeto danou až díky neoficiálnímu firmwaru, což není doporučováno, takže jsem si ještě ten den zařídil zapůjčení set-top-boxu, který bude mít integrovaný alespoň první systém již od výrobce. Ve čtvrtek přijímač dorazil a čekalo mě skutečné překvapení.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+