Více

Články označené nálepkou Rozhlas

Z Berlína do Brna za pár sekund

Lukáš Polák Lukáš Polák
Lze absolvovat výlet z hlavního města našich severních sousedů do jihomoravské metropole? Ale samozřejmě – na rozhlasových vlnách. Zvykli jsme si na to, že ve výhodných lokalitách posloucháme stanice z okolních krajů. Běžnému posluchači, který je pouze konzumentem už to ani nepřijde. Co na tom, že je v Praze možné poslouchat vysílače, jako jsou Ještěd, Buková hora, Krašov a další? Lovec dálkových signálů ale pochopitelně při výluce některého z nich zajásá a okamžitě zasedá k rádiu.

Výluka rozhlasu z Harrachova přišla vhod

Lukáš Polák Lukáš Polák
Začalo nám krásné počasí a naplno se nám také rozjely výluky VKV i televizních vysílačů. Pro lovce vzdálených nebo vzdálenějších signálů vždy znamení, že by měl být na pozoru. Co se nového na uvolněných kmitočtech objeví, lze tipovat jen stěží, tedy s výjimkou silných vysílačů například v blízkosti hranic. V pondělí 23. května přišla vhod výluka krkonošské frekvence 107,9 MHz, kde je běžné možné zachytit Český rozhlas Sever z lokality Čertova hora.

Italská modlitba versus Lady Gaga

Lukáš Polák Lukáš Polák
Lovci vzdálených signálů by se měli mít na pozoru vždy, protože není jasné, kdy je dobré příjmové podmínky zastihnou. Na druhou stranu jsou poměrně přesně stanovená časová období, kdy by skutečně měli dávat pozor a u svých přijímačů, ať už jsou rozhlasové nebo televizní, měli sedět častěji, než je obvyklé. Jedním takovým je výskyt takzvané sporadické vrstvy Es, která do tuzemska dokáže přinést stovky, ale i klidně tisíce kilometrů vzdálené signály. A ta doba přichází právě teď.

Ojetina od Mareše? Berte ji všemi deseti

Lukáš Polák Lukáš Polák
Hned na začátek se přiznám, že následující řádky budou velice neobjektivní, protože poté, co se před několika měsíci stalo v Ranní show Evropy 2, u mě moderátor Leoš Mareš ztratil veškeré uznání, pokud vůbec někdy nějaké měl. O víkendu bylo hezky, tak jsme se s kamarádem vydali na výlet do severních Čech. Přitom jsme si prolaďovali autorádio. Na jedné ze stanic zrovna hráli vcelku pěkně, tak jsme to na ni nechali a navíc se nám nechtělo pořád přelaďovat.

Leoš Mareš včera přestřelil. Jako moderátor by měl skončit

Lukáš Polák Lukáš Polák
Nebývá obvyklé, že bych se na svém blogu, ať už to bylo zde na DigiZone nebo na mých předchozích stránkách, věnoval bulvárním tématům. Včerejší událost, která se stala na nejposlouchanějším rádiu pro mladé v Česku, mě však donutila udělat výjimku. Pokud je možné událost alespoň trochu spojit s digitálním vysíláním, televizí nebo lidech, jež v ní vystupují, pak se na mě jistě čtenáři následujících řádků nebudou zlobit.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+