Více

Články označené nálepkou nova

Každý televizní divák má svého Voříška

Jana Šimonová Jana Šimonová
Každý televizní divák má svého Voříška a každý Voříšek má své televizní diváky. Televizní značku dělají lidé, kteří v televizi pracují, zejména pak ti, které divák vidí a slyší téměř každý den. Když TV Nova vyhodila oblíbeného moderátora televizního zpravodajství Voříška na ulici, respektive na trh práce k dispozici pro jiné zájemce, dalo se čekat, že tam dlouho nevydrží a že mu jiná televize poskytne přístřeší a měkoučký, teploučký pelíšek a vlídné zacházení…

Smíchov? Smeťák pro ohrané komedie se starými vtipy

Jiří Macich ml. Jiří Macich ml.
Nova chce být multikanálovou televizí už od éry Vladimíra Železného, který to opakovaně proklamoval v dnes už legendárním Volejte řediteli. Jenže jaksi zapomíná, že více kanálů si žádá i více obsahu. Zatím dochází jen k tomu, že nově vznikající stanice přebírají to, co už pro četnost repríz má na hlavní stanici vstup (na nějakou dobu) zakázáno. 

Fanda? Zase jen smetiště primárního kanálu televize Nova

Jiří Macich ml. Jiří Macich ml.
Když Nova spouštěla filmový kanál Nova Cinema, čelila kritice, že ve skutečnosti jen spustila jakési smetiště pro filmy a seriály, které už notně přežvýkala na svém hlavním kanálu. Nejinak tomu zřejmě bude v případě kanálu Fanda, který se má podobně jako Prima Cool orientovat na mužské publikum. Vyplývá to z informací, které unikly do tisku.

Čtvrt roku se Šeherezádou

Ondřej Uher Ondřej Uher
Dnes jsou tomu právě tři měsíce ode dne, kdy česká komerční jednička TV Nova nasadila do svého programu romantický seriál tureckého původu s názvem Tisíc a jedna noc. To vzbudilo obrovský rozruch mezi diváky a rozvířilo už tak dost neklidné vody českého televizního trhu. Desetitisíce odpůrců začaly zakládat „anti“ skupiny na Facebooku, kde vyjadřovaly svůj zřídka kdy slušný názor na tuto skutečnost. Nestačil jsem se divit, čeho jsou Češi schopni.

Chvalme TV Nova za "1000 a 1 noc"!

Vojtěch Frič Vojtěch Frič
Nová telenovela, hnedle v primetime a velké halóóó. Nemá smysl rozebírat proč takové rozhodnutí vedení TV Nova udělalo. To ví nejlépe asi Alex Ruzek a běhá ji z toho husina po zádech. Prostě je to holý fakt. Telenovela je tu skoro každý večer a to některé dny hnedle dva nášupy za sebou. Z prvních čísel, které ale ještě opravdu nic neznamenají, je jasné, že poměr cena/výkon bude krátkodobě relativně rentabilní…

Ceny Elsa i letos zklamaly

Juraj Koiš Juraj Koiš
Letošní udělování televizních cen ELSA dostálo své pověsti. Komorná až nudná studiová show se i v tomto roce proměnila v exhibici České televize, byť jde o anketu, které se formálně účastní všechny televizní stanice. Jenže co si máme myslet o anketě, kterou rok za rokem suverénně vyhrává Česká televize, a dokonce i Nova je se svou tvorbou jen v roli statisty?

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+