Více

Nová slovenská satelitní platforma ještě před Vánoci?

Slovenská společnost Slovak Telekom začala svou připravovanou satelitní platformu Magio TV komunikovat v rámci vánoční televizní kampaně. Podle všeho by se tak slovenští diváci mohli dočkat satelitní verze nové platformy ještě letos nebo velmi brzy po novém roce. T-Com zatím o svých plánech mlčí ale jisté je, že se realizace všech plánů dostává do závěrečné fáze.

I když tiskové oddělení slovenské společnosti zatím mlčí a nechce podávat žádné bližší informace, dá se předpokládat, že nová platforma bude v první etapě zřejmě sloužit pouze jako doplněk k nynější IPTV službě Magio, která je dostupná pro všechny, kdož mají k dispozici pevnou telefonní linku od T-Comu. Přesun aktivit na satelit je ale logickou aktivitou pro tuto společnost, která se kromě pevných sítí zaměřuje i na mobilní komunikaci. Mimo jiné má v portfoliu slovenskou pobočku mobilního operátora T-Mobile a je zřejmé, že nová satelitní platforma tak bude další prodlouženou aktivitou této skupiny na Slovensku.

V poslední době se množí úvahy o tom, co vlastně může nová platforma nabídnout oproti svým konkurentům. I když nemá moc možností jak zaujmout, několik exkluzivních aktivit by se přece jen našlo. Německá část této skupiny má totiž k dispozici několik exkluzivních hudebních kanálů, které šíří ve své IPTV síti pod značkou Deluxe Music. Tato značka je známá i českým a slovenským satelitním divákům v podobě nekódované a poměrně vkusné hudební stanice „pro dospělé“. Málokdo si ale uvědomuje, že tato stanice má i své mutace, které ale vysílají pouze v uzavřených nabídkách bez přístupu diváků mimo Německo. K dispozici jsou například rocková, soulová, groove nebo lounge verze.

I když zatím jde o pouhé spekulace, právě sázka na zajímavé a neotřelé programy může být výhodou Slovak Telekomu při budování divácky atraktivních služeb. Pokud dokáže ve své satelitní platformě a IPTV síti lokalizovat zajímavé značky od svých zahraničních partnerů a zároveň nasadí účinnou propagaci (co by u společnosti podobných rozměrů neměl být problém), může rázem získat konkurenční výhodu. I když přidaná hodnota nové platformy nemusí být veliká, dobrý obchodník vzbudit výrazný zájem i o maličkosti. A pak už je jen věcí šikovnosti, jak dobře se bude nový produkt prodávat.

Pokud to tedy Slovak Telekom myslí se svou novou platformou opravdu vážně, pak se konkurence musí mít na pozoru. Jen jedno mi v dosud zveřejněných plánech nesedí. Tiskové oddělení uvádí, že nová služba bude přístupná pro diváky všude tam, kde není možnost přijmu dosavadní služby Magio přes IPTV. Pokud by měla satelitní platforma jen suplovat (ne)dostupnost IPTV nabídky T-Comu v určitých oblastech, je otázkou zda by se její budování a zprovoznění vůbec vyplatilo.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+