Více

Kam kráčíš, DigiZone.cz?

Už je to pár měsíců, co se k překvapení mnohých objevila na DigiZone.cz (dále ve zkratce DZ) placená sekce a do ní se zamkla část obsahu, zejména sledovanost, rozhovory, ale postupně začaly čas od času přibývat i další okruhy článků či aktualit. U čtenářstva se tento krok nesetkal s pochopením, což je pochopitelné – proč platit za něco, co předtím bylo zdarma, řekne si skoro každý, zejména pak v České republice. Redakce obhajovala tento postup náklady na nákup informací o sledovanosti a náročností rozborů, grafů a podobně, a také exkluzivitou obsahu, zejména rozhovorů. Prémiový obsah byl prezentován jako obsah pro profesionály z mediální branže, a jeho jádrem měly být vedle detailních informací o sledovanosti i exkluzivní rozhovory. Ostatně první placený článek byl autorský rozhovor redakce DZ s programovou ředitelkou Novy. Přičemž padly i informace o tom, že na „běžnou“, zejména tedy technickou agendu na DZ se prémiový obsah bude vztahovat jen minimálně.

Jako dlouholetý čtenář a spolupracovník DZ jsem placený nadstavbový obsah chápal, na rozdíl od mnoha neoprávněně rozhorčených hlasů typu „Jo tak vy chcete za něco (co vlastně ani nečtu) platit? Tak to u vás z principu nebudu číst ani to zdarma!“ mi je jasné, že zpoplatnění opravdu prémiového obsahu je nutnou cestou pro budoucnost kvalitní webové žurnalistiky, tímto teatrálním odchodem jsem tu nešermoval a ani jsem ho neprovedl. Naopak jsem si několik autorských rozhovorů i jiných článků, které mne zaujaly, poctivě zaplatil. U jakéhokoliv omezení přístupu na dříve volný obsah a zavedení plateb za články je ale na pořadu dne otázka, jaký je výsledek takového kroku a zda tím web jako celek na konci neutrpí. Popřípadě i jeho komunita a jeho čtenáři, kteří vlastně společně s redakcí pomohli web dostat tam, kde dnes je.

A musím říct, že u DZ mi stále více vadí jedna věc. A tou je s rostoucím počtem technicky zaměřených článků, které byly dříve normálním způsobem přístupné (třeba články o správě spektra ČTÚ z poslední doby) spolu s článkem zamknutá diskuze k těmto tématům. Jasně, lze namítnout, že lze diskutovat ve fóru, založit zde nějaké vlákno odpovídající tomu tématu, ale stále je to zásadní omezení proti dřívějšku. A zejména u technických článků byly diskuze velmi obsáhlé, často i inspirující a byly platformou pro výměnu názorů mezi čtenáři nebo i pro doplnění článku jako takového – mnoho čtenářů DZ jsou lidé z oboru, a zdarma a volně v diskuzi k článku poskytovali informace, které ani redakce ve svých řádkách neměla. Výsledkem tak bylo pro laického nebo nezasvěceného čtenáře zajímavé čtení jak článku samotného, tak často i diskuze pod článkem.

Zároveň si myslím, že třeba zrovna v případě změn ve správě spektra ČTÚ a omezování rozsahu vysílání DVB-T se jedná (na rozdíl od sledovanosti, rozhovorů s PR mágy TV apod.) o informace, které mají bezprostřední vliv na většinu lidí potažmo čtenářů DZ. A takové informace by měly být dostupné pro veřejnost – protože jak jinak se o nich veřejnost má dozvědět? Prolézat nepřehledný web ČTÚ a hledat tam, o co vlastně jde a co na to kdo říká, to budou dělat jen oboroví nadšenci, a televize, ač mají výrazné výhrady, žádné větší reportáže tomuto tématu nevěnují. Občas se vyskytne něco na „běžných“ webech ale tak špatně napsáno, že třeba z otřesného článku na Novinky.cz asi před dvěma měsíci pochopili lidé, že do dvou let budou moct vyhodit vše co mají, protože se přejde na DVB-T2 (a bohužel se ten článek dostal skoro ke každému laikovi, takže od té doby neustále lidem tento nesmysl rozmlouvám, skoro vždy se jedná o otázku typu „jo a jak je to s tím novým vysíláním, na webu jsem četl, že za dva roky…“.)

Tady se dostáváme možná i k jádru věci, a to je něco jako smysl práce novináře a zpravodajského webu. Troufnu si říct, že jako člověk, který žurnalistiku studoval, mám o roli novináře ve smyslu informovaní společnosti a právě rozšiřování informovanosti povědomí a jsem toho názoru, že u odborného novináře se jedná o ještě větší poslání. Tedy zprostředkovat lidem informace, které jsou pro ně důležité, ale které by buď bez vysvětlení nechápali korektně, a nebo by se k nim těžko prokousávali. Zrovna u informací kolem Správy spektra ČTÚ je to přesně ten případ. Navíc DZ může díky své relativně velmi vysoké čtenosti veřejnost v tomto případě i aktivizovat, aby se jako zúčastněná část také ozvala (ostatně, největší investice zrovna v případě DD2 padnou na veřejnost, protože výměna kanálových vložek a dalších prvků, bez které se to neobejde, se dá v celostátním měřítku počítat na miliardy Kč, a o případném vynuceném přechodu na DVB-T2 vlivem DD2 raději ani nemluvím).

Místo toho se stále více technického obsahu, který je právě tím informováním veřejnosti (a navíc se většinou jedná jen o drobně vysvětlené či opsané přepisy volně dostupných materiálů), uzavírá včetně diskuzí do placené sekce, která byla na začátku prezentována jako nadstavba, jako prémiový obsah (což je i oficiální název…), prostě jako něco, co bude na DZ navíc, jinde to nebude, bude to mít vyšší úroveň a nebude to zároveň „kanibalizovat“ dosavadní neplacený obsah webu – jak jsem psal na začátku.

Odpovězme si všichni včetně redakce sami – patří tedy do prémiové sekce informace o DD2, které se tam v poslední době objevovaly? A třeba i některé rozhovory, třeba ten o Událostech komentářích? (což je opět příklad tématu rezonujícím veřejností, kdy je vhodné informace spíše rozšiřovat, a ne je skrývat). Přinesla ta placená sekce mimo přesnějších dat sledovanosti nějaký obsah, který se výrazným způsobem vymyká tomu, co na DZ bylo po mnoho let volně? A nakonec samozřejmě i otázka, o které jsem v řádcích výše až tolik nepsal, a to finance – je opravdu normální, aby jeden článek v rozsahu někdy i 1–2 A4 stál 50 Kč, a roční předplatné přes 4000 Kč, když za tyto sumy (spíše i nižší) lze pořídit mnohem rozsáhlejší a exkluzivnější papírové týdeníky (včetně nákladu na tisk, doručení…)?

Je samozřejmě na redakci a zejména majiteli DZ, čemu dá přednost, a zda bude dále postupovat trend uzavírání DZ do placeného obsahu včetně dříve dostupných okruhů informací, a nebo se poměr placené/neplacené články a jejich obsah vybalancuje tak, aby opravdu placené sekci odpovídal název „Prémiový obsah“. A zda po nějaké době dojde i přehodnocení finanční části přístupu do placeného obsahu tak, aby byl dostupný pro běžné čtenáře, a nebo zda bude s velmi vysokou cenou nadále cílit jen na úzkou skupinu mediálních profíků (a nebo jejich zaměstnavatelů), kterým cena předplatného problém nedělá.

Otázka je to ale zásadní z jednoho prostého důvodu. Popularita podobných serverů jako je DigiZone.cz vyrostla na čtenářské komunitě a na dostupnosti zajímavého obsahu. Pokud se výrazná část bude uzamykat do drahé placené sekce, a to i včetně informací zajímavých pro širší čtenářskou veřejnost (a diskuzí k nim), začne dříve nebo později návštěvnost klesat. I pokud by pak proběhly změny přístupu k placenému obsahu, už to může být pro DZ rána. A navíc – když se začne snižovat počet „neplatících“ čtenářů, začne se snižovat i skupina, ze které se mohou rekrutovat čtenáři pro placenou sekci. Mohl by tak nastat postupný pád DZ – stejně jako k tomu došlo u podobně zaměřených webů na Slovensku, které placený obsah zavedly, a nebo i u dříve velmi populárních webů v ČR, kterým se zajímavého obsahu přestalo dostávat a čtenáři je velmi rychle opustili. Stačí si vzpomenout na kdysi oblíbený web Radia.cz, později RadioTV.cz, který stagnací o své čtenáře přišel a už je nikdy zpět nezískal.

Mimochodem, mnozí jeho čtenáři přešli tehdy na DigiZone.cz. Ale stejně tak mohou časem přejít zase jinam.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
4. 3. 2014 19:49 Nový

Souhlas

Opravdu nevím, zda se mohu považovat za standardního návštěvníka webu DigiZone (třeba podle mé účasti na Fóru), ale ono "zprémiování" části obsahu se mě přece jen negativně dotklo. Nikdy jsem se nevyžíval nad sledovaností jednotlivých stanic, pořadů, či věkových skupin, proto mi zamknutí těchto témat vůbec nevadí. Pár techničtějších témat jsem oželel, ale opět "autentické" rozhovory s "funkcionáři" TV stanic mi nechybí, protože mne neupoutávaly ani v neplacené minulosti. Nicméně ten pocit hořkosti ve mne zůstává, že se stávám jen "druhořadým" členem určité komunity, ve které jsem nacházel poučení i kontakt s ochotnými a informovanými techniky.

Podobné zklamání jsme zažil i na jednom cestovatelském webu a změna jeho majitele a přístupu k příspěvkům a fotkám návštěvníků, se na úrovni webu opravdu negativně podepsala. Nepřeji nic podobného i DigiZone, ale uvědomuji si, že tento web už navštěvuji méně častěji a ztrácím i chuť přispívat svojí troškou, zejména do technických témat (zkušenosti s technikou a jejím provozem) a u mnoha témat zůstávají čísla názorů v červené barvě. Škoda, ale život jde dál a i tuto nepříjemnost přežiji....

Roman Bárta aura:67
4. 3. 2014 21:02 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Jakube,všechno je to pravda. Podepisuji se pod to. Tento web si defakto postavili čtenáři sami,a redakce na nás udělá tento podraz....

Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
4. 3. 2014 21:35 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Já bych to ne nazval podraz sice je to podraz ale $ je vždycky na prvním stupni takže je to podraz na free to text ale holt DZ jde cestou vydělat a vydělávat než statistiky návštěvnosti webových stránek DZ na volné části DZ. Holt jako jinde € až na prvním místě :-(

Jan Potůček aura:97
Jan Potůček Login: Jan.Potucek
5. 3. 2014 13:37 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Zeptám se Vás: pracujete ve svém zaměstnání zadarmo? Co byste dělal Vy ve chvíli, kdy příjmy z klasické reklamy klesají? Necháme si poradit.

Petr PetrK aura:79
5. 3. 2014 14:25 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

To je sice hezké, pane Potůčku, že asi nikdo nepracuje zadarmo, ale vy si opravdu myslíte, že p. Melín nemá pravdu? Že je normální, že jeden jediný článek (rozhovor) stojí 50!!! Kč? Že je normální uzamykat informace týkající se správy kmitočtového spektra neboli informace o snahách některých lobbistů zlikvidovat terestrickou platformu? Že je normální, že informace posbíráte především na webu ČTÚ a pak je vložíte na Digizonu jako zpoplatněný obsah?!? Že já (například) odkážu v diskuzi na úvahy o DDIII a vy pak totéž (nic více) "zveřejníte" pod zámkem!?! To je normální? Takže skutečně - Kam kráčíš, DigiZone.cz ? Tak jen si dávejte pozor, abyste ten web časem skutečně neuzamkli celý, kdy vám už nikdo nebude ochoten zaplatit ani haléř...

pajas2 aura:55
pajas2 Login: pajas2
5. 3. 2014 14:32 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Velmi výstižně napsáno, to je ten problém. Totiž 50 Kč za přepsané informace z webu ČTÚ a odjinud bude platit opravdu málokdo. A roční předplatné je za takovýto obsah přímo k smíchu! Firma si ho dovolit může, ale jednotlivec si pečlivě rozmyslí, zda mu to za to stojí a nutně musí dojít k závěru, že nikoliv.

Kamil Zm. aura:17
Kaz Login: Zmeskal
5. 3. 2014 14:47 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Velikost poplatků (ať už roční, nebo za článek) se mi také nelíbí, oba jsou šílené. Za 50 Kč mám plnohodnotný barevný časopis o několika desítek stran, za 3500,- Kč mám celoroční předplatné dvou takových časopisů. Nicméně o to nejde - nelíbí se mi to, nezaplatím, nemám to, nedá se nic dělat, je to věc digizone a opravdu se necítím je za to jakkoli odsuzovat.

Nicméně ale zase moc nesouhlasím s tímto článkem na blogu, který je hodně o DD2. Informace o DD2 podle mě laické veřejnosti moc neřeknou. Kdy se vyzná v kmitočtovém spektru apod.? Pokud jsou tyto články "přepsané" z ČTÚ, tak proč to nečíst přímo tam?

pepa novák aura:50
5. 3. 2014 16:57 Nový

nic není zadarmo

celé vlákno

DZ není přeci povinen plnit to co píše p. Melín - aby informoval a vysvětloval - zadarmo. Ono to totiž zadarmo není a pokud obchodní model (aby vše zaplatila v tomto případě reklama) prostě nezajistí požadované příjmy, tak každý kdo někdy podnikal ví, že jsou dvě možnosti - zkusit to jinak nebo musí firmu zavřít.
Pokud má někdo zájem na informacích, které jsou zpoplatněny, tak ať si je koupí.
Kolik z těch kritiků, že je něco jen za placení, je samo nespokojeno se svým ohodnocením/mzdou­/příjmem a dokonce třeba stávkuje za vyšší plat ? A přitom po jiných požaduje zboží/práci zadarmo. Otevřeně řečeno, to je mentalita vyžírků...navíc řada těchto vyžírků odsuzuje i "obtěžování" reklamou a kliknout na ni je ani nenapadne..a moc se nerozčilujte, je to přesně tak, jak píšu.
DZ držím palce, jsem rád, že existuje a na reklamy budu poctivě klikat a web navštěvovat :)

pajas2 aura:55
pajas2 Login: pajas2
5. 3. 2014 17:05 Nový

Re: nic není zadarmo

celé vlákno

Jde o to, že i když zaplatím, tak nedostanu slibovaný "unikátní" obsah s odpovídající přidanou hodnotou. Proto počet předplatitelů vypadá tak, jak vypadá. Viz poslední články o DDII apod. Na tom snad není nic tak nepochopitelného.

pepa novák aura:50
5. 3. 2014 17:06 Nový

Re: nic není zadarmo

celé vlákno

jo ještě - kolik z těch odpůrců placených článků na DZ, které si platí opravdu jen zájemce považuje za zcela normální a správné tahat miliardy z kapes všech majitelů TV/R přijímačů na živení propagandistů a kamarádů ve veřejnoprávních mediích ?

Robert Zeman aura:52
Roby No.1 Login: ROBYno1
5. 3. 2014 22:04 Nový

Omezení diskuze

Za posledních pár měsíců došlo k omezení diskuze na dvou zcela odlišných webech. Nejprve Digizone.cz zpoplatnil část obsahu = podstatné OMEZENÍ diskuze, následně nedávno Novinky.cz povolily k jednomu článku pouze dva příspěvky od jednoho uživatele = podstatné OMEZENÍ diskuze. Smyslem mojí úvahy není srovnávat Novinky s Digizone, nýbrž fakt, že tyto weby svými kroky již nyní ztrácejí své čtenáře. Soudím tak i podle sebe, zatímco dřív jsem četl články na Novinkách a Digizone průběžně celý den - i na mobilu, nyní se už připojuji stále častěji na jiné weby. Co to znamená, připojím-li se méně? Připojí-li se např. o 1000 čtenářů méně? Řekl bych, že zlevní reklama, protože Novinky ani Digizone už, bohužel, nejsou tak atraktivní. Ano, pane Melíne, máte pravdu, čím dál tím víc rozšiřující se placený obsah na Digizone je začátek konce tohoto (dříve) skvělého webu. Ale až Digizone skončí, tak mě těšit nebude, že jsme oba měli pravdu.

Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
5. 3. 2014 22:13 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

To p.Potůček->Zřejmě inzerenti nestojí o váš web Digizone,není zájem zde zadávat reklamu,protože proč jinak cena reklamy je nižší a nižší...zřejmě to víte a pokud nechete zavřít server DZ tak z pokusů tato Placená sekce,je pravda že zadara nedělám,to máte pravdu a i ty PR články netáhnou,zřejě nejsou čtený,všicí je ignorují zřejmě vám nic moc neporadím co by tady šlo dát na server kvůli atraktivitě a zviditelnění serveru DZ.

Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
6. 3. 2014 7:49 Nový

Re: nic není zadarmo

celé vlákno

Mentalita Výžírků . . . Toto se mi líbí ve spojení s bohatými investory ti jsou ti co mají mentalitu Výžírků ale bohužel nikdo je ne zkrotí aby se chovali jinak než nenažraně to mi vadí více než zkomírající Digizone.cz

pepa novák aura:50
6. 3. 2014 10:58 Nový

Re: nic není zadarmo

celé vlákno

velký vyžírka nebo malý vyžírka. Podstata je tatáž, je to pochybená morálka a charakter.
Bohužel u těch dotaci je to ještě složitější - pokud má firma/podnikatel přežít v tom prostředí, musí prostě dělat totéž, jinak zkrachuje. Jde o systém, taková jedna nebo více dotovaných firem rozloží celý trh - vidíme to v zemědělství, v živém přenosu v elektřině a konkrétně též televizní trh - ČT či ČRo. Bohužel dotace jdou i různým serverům, tak zákonitě ti, kdo dotace nejsou schopni mocensky urvat či korupcí získat v konkurenci mají problémy či rovnou krachují.

Kamil Zm. aura:17
Kaz Login: Zmeskal
6. 3. 2014 14:39 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Tak jsem si zaplatil dnešní článek "Proč je dobře, že Milan Uhde a spol. už nebudou v Radě České televize?". Přepisuji zde komentář, který jsem pod něj napsal, protože standardně není zřejmě vidět.
=============­========================­====
Omlouvám se, ale tohle mě dostalo. Zaplatil jsem 50,- Kč za článek, který po zkopírování do Wordu (bez obrázků) není standardním fontem a okraji ani na dvě strany A4 (Word mi ukazuje 995 slov, včetně popisu fotek). To mi opravdu přijde jako "podvod" :-(

pepa novák aura:50
6. 3. 2014 16:23 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

informace se neplatí od slovíčka :) Když to přeženu, tak Einstein puiblikoval svoji známou rovnici e=mc2 v útlé brožurce.

Kamil Zm. aura:17
Kaz Login: Zmeskal
6. 3. 2014 19:23 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Zkus odevzdat diplomku na 5ti stranách A4 a pak tím argumentovat :-)

Petr Peřina aura:10
6. 3. 2014 20:33 Nový

Je si DigiZone.cz jistá, že má dobrou akvizici inzerentů?

celé vlákno

Je si DigiZone.cz jistá, že má dobrou akvizici inzerentů? Umí DigiZone.cz prodat potenciál, který spočívá v okruhu čtenářů u nichž lze jednoznačně předpokládat jejich záliby? Dovedete přesvědčit inzerenty o tom, že mezi návštěvníky tohoto webu nepochybně převládají lidé s výrazným vztahem k novinkám artiklu video, audio a další tzv. spotřební elektroniky?

Jirka Beat aura:82
BeatJ Login: Beat
6. 3. 2014 21:02 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

To je všechno na co se zde zmohl pan Potůček?Jeho vlažna a navíc netrefna reakce?

Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
7. 3. 2014 8:00 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

I přes kritiku si myslím že měsíční předplatitelům můžete 500,- platit proto že vždycky má být nejvýhodnější roční předplacenou částku. Ale i měsíční je zajímavý. Samozřejmě nemusíš platit nic ale beru to jako pokus o udržení serveru jinak serveru hrozí uzavření činnosti DZ.

pepa novák aura:50
7. 3. 2014 8:22 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

to je přeci něco jiného. Ano, diplomka má předepsané strany a jinak může být vlastně blábolem - a vlastně hodně drahým, když vezměte, kolik času dobře placených lidí se čtení a hodnocení diplomek věnuje :)

Kamil Zm. aura:17
Kaz Login: Zmeskal
7. 3. 2014 8:25 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Abychom si rozuměli - primární není problém 50,- Kč, ale to, že nevím, co za těch 50,- Kč dostanu, zajíc v pytli. Za chvíli bude článek dlouhý na 5 řádků. Přitom by stačilo tak málo - napsat např. že článek má XXXX slov.

pepa novák aura:50
7. 3. 2014 9:28 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

ten problém "zajíce v pytli" je vlastně u každých novin, časopisu či knižní novinky nebo předplacené TV atd. Člověk takové věci kupuje, pokud má důvěru, že to za to stojí. Když se zklame, příště nekoupí, jednoduché.

pajas2 aura:55
pajas2 Login: pajas2
7. 3. 2014 9:31 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Noviny, časopis i knihu si ale můžete libovolně prohlédnout, než za ni ty peníze dáte.

pepa novák aura:50
7. 3. 2014 10:50 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

vy si kupujete přečtené noviny ? nebo jste z těch co v marketu čtou noviny na stánku :)

pajas2 aura:55
pajas2 Login: pajas2
7. 3. 2014 10:59 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Prohlédnout si a přečíst je poněkud rozdíl, o tom snad není potřeba vést diskusi.

Kamil Zm. aura:17
Kaz Login: Zmeskal
7. 3. 2014 13:21 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Ano, mé řešení jste řekl - "příště nekoupí". Ale srovnání s novinami atd. je špatné - u novin, časopisů a knih vím, jak jsou velké. Navíc knihy mají běžně k dispozici ukázky a kompletní obsah.

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
7. 3. 2014 17:28 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Kuba Melín má samozřejmě pravdu. Je smutné že to nechápete, respektive nechcete pochopit.

1.) Ostatně, nepřipadá Vám cena za 1 článek dát 50Kč trošku přehnaná? Mě určitě teda jo.

2.) Proč to šlo doted' bez placeného obsahu a nyní to už nejde?

3.) Zdá se mi, že tomuto webu už ani pořádně nešéfujete a že běháte jen kamsi za smetánkou. Nejste to, co (kým) jste býval dřív.

Škoda, škoda, škoda :-/

Kamil Zm. aura:17
Kaz Login: Zmeskal
8. 3. 2014 18:20 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Jen doplnění na závěr - po domluvě se Digizone se zachovalo korektně a problém byl k mé spokojenosti vyřešen.

Daniel Kulhánek aura:60
Daniel Kulhánek Login: Genius11
8. 3. 2014 20:16 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

Kdyby jsme to věděli, jak na to, tak si založíme vlastní web. Ale, když už jste se do toho pustil a přestalo vám to fungovat, tak je asi potřeba něco dělat. Pokud je pro vás jediným řešením vaší záchrany zpoplatnění, tak je asi někde chyba...

Petr Peřina aura:10
9. 3. 2014 2:01 Nový

Zajíc v pytli může vyčuhovat

celé vlákno

V papírových je běžné nahlédnout - zalistovat a digitální mívají bezplatné ukázky.

ivovi aura:78
ivovi Login: ivovi
10. 3. 2014 10:38 Nový

Souhlas

Souhlasim, vidim to podobne. Dokud se jednalo jen o deklarovane zamykani kolacu, bylo mi to jedno. Ted je zamceny obsah pres vsechna temata a ctenar DZ se tomu musi prizpusobit...

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
10. 3. 2014 12:34 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

celé vlákno

No nehrabe už náhodou tomu Potůčkovi? On vydá 2 dva články a oba jsou zamknuté ... :-( K tomu vážně není co říct. Ach jo.

Stefan Bukovan aura:77
13. 3. 2014 13:32 Nový

Re: Kam kráčíš, DigiZone.cz?

"Mohl by tak nastat postupný pád DZ – stejně jako k tomu došlo u podobně zaměřených webů na Slovensku, které placený obsah zavedly, "

Neporovnával by som situáciu v SR s tým, čo zaviedlo Digizone.... V SR za mesačný poplatok 3,90€ (cca 100 kČ?) mám prístup k platenému obsahu viacerých webov, bez ohľadu na to, koľko tých článkov za mesiac prečítam.... A aj napriek tomu, že PIANO malo podľa neprajníkov skončiť po pár mesiacoch, tak funguje už 3 roky... Aj keď je pravda, že čoskoro zo systému vypadne medialne.sk a ekonomický Trend.

Zweistein ... aura:90
Zweistein Login: Zweistein
18. 3. 2014 12:00 Nový

Už tady bylo napsáno,

že 50 Kč za článek je, no nic slušného mě nenapadá..., ale je to nabídka/poptávka aneb za vlastní hloupost se platí. Dnes jsem byl ve městě a vietnamci maj mandarinky kilo za 59, a kšefty nemaj, on ten kapitálismus přece jen funguje. Pokud se to tady nezmění, tak doufám, že tyhle stránky nepřežijou. Chodil jsem sem často, ale tzv. prémiový obsah se vyskytuje stále častěji a to mě nebaví, budu si muset najít stránky jiné, škoda...

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+