Více

Kopnem si do ČT, dyk je to veřejnoprávní

ČT

Stalo se už pravidelným sportem: každý občan, novinář, prostě kdokoliv je moudrý jak rádio, jde-li o TV – veřejnoprávní televizi. Tedy ČT. Každý ví, co by ta televize měla dělat, vysílat, jak hospodařit, jak vyrábět apod. A každý také ví, co všechno dělá špatně. Článek Viliama Bucherta v Reflexu jasně ukazuje, že ČT se prostě nezavděčí. Nikdy. Snad jednou, možná…

Zkušenému a kvalitnímu novináři v kostce vadí to, že: ČT propagací Stardance IV manipuluje i zpravodajství, což je trestuhodné. Kriste! Jindy nám novináři předkládají vidinu ČT jako zastaralé mamutí organisace (jasně, proč ne…), která se nechová dostatečně průbojně, sebevědomě atd. Ale přesně u SD se chová tak jak má: sebevědomě, přímočaře a dává o sobě vědet.

Jeden z velkých problémů ČT totiž je, že neumí prodat svůj obsah. Neumí marketing, respektive ji moc zatím nejde a také do této oblasti možná neinvestuje tolik, kolik by potřebovala. A je jedno jestli se jedná o offair či onair (případně dnes online – v této oblasti ale například zpravodajství je na špici. Takže je vidět, že to v ČT někteří umějí). Ono lze dobře radit (a bez zodpovědnosti), ale promovat vysílání 4 kanálů není ohne sranda. Zároveň promovat tak, aby promo nebylo tolik „komerční“ (všichni se pak ozvou, co si to dovolili). Propagace české veřejnoprávní instituce není vůbec lehká, jsme v Čechách a jsme na začátku dlouhé cesty ke svobodné, vyspělé a sebevědomé veřejnoprávní TV západoevropského střihu. A jde to těžko, když jakýkoliv její krok je kritizován, zcela zbytečně. Prostě všichni kopou, byť si kolikráte odporují sebevíc.

Co je divného na propagaci vlastní TV show, která je událostí podzimu ve vlastních pořadech? Co je na tom neetického? Proč do toho montovat kodex? Nepřekrucuje naopak Buchert fakta? VB: … informace o StarDance v Událostem jsou absolutním výsměchem divákům. Jaké dopady má StarDance na život obyvatel? Nulový! Jak ukazují Českou republiku v rámci světového dění? Nijak! Jenže to je omyl. Milionové sledovanosti generují téma. Témata zase diskuse lidí. Ty diváky to prostě baví. Pak je baví se o tom bavit. S tí se musí všichni intelektuálové smířit. Taková show (tuplem úspěšná show) je tématem. A témata patří do zpravodajství. Tečka. ČT je instituce, která se nikdy nezavděčí – buďto se na ni nikdo nedivá a tím pádem prožírá koncese – nebo se divá lidí moc a chová se komerčně a vlastně ji nepotřebujeme. Co takhle přijít s něčím konstruktivním?

Já bych tedy ČT za crosspromo pochválil, je to standardní nástroj, který používá konkurence, není nijak neetický. Naopak, je to veřejná služba – informuje své diváky o tom, co je zajímá – respektive minimálně ty, co se dívali a nebylo jich málo. Takže je to přesně naopak – povinností veřejnoprávní instituce je také informovat sama o sobě, o svém programu.

Nebo je špatně, když ČT referuje o pořadu Sportovec roku? Nebo když referuje o přímém přenosu předávání medailí prezidentem? Jaký reflex na to má Jan Tleskač?

Ivan Štefka
Ivan Štefka (neregistrovaný) 90.179.141.---
1. 11. 2010 15:08 Nový

tak nevím, ale myslím

tak nevím, ale myslím, že to je propagační článek o ničem stejně jako StarDance, pořad který nepatří na televizi veřejné služby, neb nevzdělává, neinformuje, možná někoho baví,ale jednoduše, neinvenčně, prvoplánově, je prostě o ničem a náklady se dají odhadnout na velmi vysoké v porovnání s posláním televize veřejné služby. Ale je to ještě pozůstatek stará éry a snad se nové programové vedení uchýlí k hlubší zábavě na vyšší úrovni.

Vojtěch Frič
Vojtěch Frič (neregistrovaný) 78.24.12.---
1. 11. 2010 15:15 Nový

Proč propagační?

Proč propagační? To člověk nesmí napsat názor? A jak jste přišel na to, že na obrazovky ČT SD nepatří? Co to je nevzdělává, neinformuje? Proč takové pořady se všude na světě vysílají i veřejnoprávními či státními televizemi? Jsme tak strašně jiní? Co je hlubší zábava na "vyšší" úrovni (což při vší úctě zní strašlivě)

Ivan Štefka
Ivan Štefka (neregistrovaný) 90.179.141.---
1. 11. 2010 15:28 Nový

Pište co potřebujete psát

Pište co potřebujete psát, pouze to považuju za propagační a jednosměrné. Toť vše. Ale zkuste napsat v bodech jako doplnění tohoto článku proč patř takováto věc na televizi veřejné služby, zkuste svůj názor obhájit.

Malata
Malata (neregistrovaný) 88.102.19.---
1. 11. 2010 15:42 Nový

Já bych spíš vycházel z toho

Já bych spíš vycházel z toho, že televize může vysílat cokoliv co není zákonem zakázáno a pak se ptám, proč by mělo být něco (nad rámec zákona) co by televizi veřejné služby neměla vysílat?

Vojtěch Frič
Vojtěch Frič (neregistrovaný) 78.24.12.---
1. 11. 2010 15:42 Nový

Stale nechapu, proč propagacni

Stale nechapu, proč propagacni. To jste nejak nevysvetlil. Sice prispevek neni o tom, proc ma byt SD na obrazovkach CT, ale ok, Duvod je snadny a sam jste to napsal. Protoze to nekoho bavi, nekomu se to libi a ma to sve divaky a i ti jsou koncesionari. A je jich 1,32 mil v prumeru, tj. cca min 1,5 mil porad videlo aspon par minut. Porad si vyhledlo 37,7% divaku. Tyto cisla za prvni vysilani. Neni to dostatecny argument? Neni verejnopravnim poslani take lidi pobavit?

Ivan Štefka
Ivan Štefka (neregistrovaný) 90.179.141.---
1. 11. 2010 16:18 Nový

Proč propagační ?

Proč propagační ? Váš názor je podle mne obhajobou konání ČT na což máte plné právo. Ale pokud zveřejním obhajobu, pak se jedná podle mne o propagaci. To je zase můj názor. Máte pravdu, že článek není přímo o SD. Ale pokud obhajujete jeho propagaci, která mne osobně je lhostejná, pak ten článek o SD je. Proto mne opravdu zajímá Váš názor, proč si myslíte, že před několika lety ČT tento pořad nasadila ? Jaké k tomu měla důvody ? Myslíte, že hlavním důvodem byla sledovanost ? To se mi zdá daleko důležitější problém, než nějaká propagace...

Vojtěch Frič
Vojtěch Frič (neregistrovaný) 78.24.12.---
1. 11. 2010 16:26 Nový

Aha, tak Vy myslite, ze obhajoba neceho je propagacni, dobra

Aha, tak Vy myslite, ze obhajoba neceho je propagacni, dobra. Nesouhalsim, ale ok :)

Ja hlavne konstatuju, ze CT at udela cokoliv, tak je to skoro vzdy spatne, vzdy si nekdo kopne. A proste informovat ve zpravodajstvi o vlastnim poradu je zcela standardni.

k poradu:
Myslim, ze duvody mela. Porad je to kvalitni a uspesny vsude na svete - a nejen sledovanosti. Nemyslite, ze zaroven pomaha tradici tanecnich u nas? Ze jsme presne ta zeme, kde klasicke tance maji svoje misto? A neni prave dukazem toho, ze SD patri na CT neuspech Bailanda na Nove? Ja myslim, ze ano (byt Bailando melo asi trochu jine problemy).

Tento format vznikl v BBC, coz je verejnopravni instituce, velmi casto davana za vzor. Tak co je na SD tak neverejnopravni?

A myslite, Ivane, ze porad ktery ma na CT vyssi sledovanost, tak apriory tam nepatri? Ja myslim, ze ne, stejne jako si myslim, ze jsou naopak porady u kterych nemuze byt kriteriem sledovanost, protoze maji kvality a hodnotu jinde. Myslim, ze SD presne plni oboji, je to mainstreamovy porad, ale ne tak prizemne estradni a tematem verejnopravni.

Ivan Štefka
Ivan Štefka (neregistrovaný) 90.179.141.---
1. 11. 2010 16:40 Nový

Sledovanost je důležitá i u veřejnoprávní televize

Sledovanost je důležitá i u veřejnoprávní televize. Bohužel je čím dál bídnější, pokud nebudu brát vyjímečný tento víkend. Ale stejně důležitá je programová náplň a zejména invence. To je alfa a omega. Mne opravdu zajímaly ty prvotní důvody. To co jste mi předestřel mne opravdu nemohlo přesvědčit, to že je někde jinde něco úspěšné pro mne není argument a ty taneční, no nevím, nevím... Podle mne totiž existuje řada jiných možností, jak tzv. "celebrity" mohli předvést svoje "schopnosti", v jiných formátech, v kvalitnějších, invenčnějších a dokonce ne z pera BBC, ale z pera českých autorů. Tam bych viděl tradici a doufám, že i budoucnost......

vojtech fric
vojtech fric (neregistrovaný) 78.24.12.---
1. 11. 2010 16:49 Nový

S tou sledovanosti to neni uplne pravda, ze by byla tak desne bidna

S tou sledovanosti to neni uplne pravda, ze by byla tak desne bidna. Musi se pocitat v souctu vsechny kanaly a tam je CT defacto dlouhodobe na svem, na to kolik pada nova a jak se jednotlivi divaci rozprostruji mezi ostatni mensi televize.

Prvotni duvody nasadit show v licenci preci vzdy jsou, ze ten format je zajimavy a uspesny. A proste se lidem, co o programu rozhoduji libil po vyhodnoceni kriterii. Proste tomu verili a nemylili se, Ty tanecni zminuju hlavne jako duvod, proc to patri na CT.

V jakych formatech? kvalitnejsich, invencnejsich? to jsou vzdycky takove povidacky, budte konkretni, jinak takhle vyhlasovat lze do nekonecna.

Ivan Štefka
Ivan Štefka (neregistrovaný) 82.100.43.---
1. 11. 2010 18:13 Nový

jako že bych tady veřejně vyjmenoval a popsal formáty :-) ?

jako že bych tady veřejně vyjmenoval a popsal formáty :-) ? Nicméně jsem přesvědčen, že takovýchto formátů má ČT v šuplících dost a dost, ale není možné je uplatnit třeba proto, že je nutné dojet zaplacenou licenci za SD, zřejmě čtyřletou.... No a s těmi součty sledovanosti jste mne vážně dostal, jen doufám, že tímto sčítáním neargumentuje vedení ČT na Radě, nebo Rada u Parlamentu, o občanech ani nemluvě. Snad se tím vedení televize ani nechlácholí vzájemně na poradách. Jsou to sice pod jednou střechou, ale různé stanice, silně nadbytečné stanice, jsou to vlastně jednotlivé televize, zaměřené na jiné cílové skupiny, s jinými formáty atd... jedna zpravodajská, druhá sportovní a pak ty dva hybridy,v každém případě je to klasický příklad vítězství kvantity na kvalitou a plýtvání financemi. Všechny ty vyhozené finance by se daly uplatnit na kvalitní program.....

CCblue
CCblue (neregistrovaný) 78.108.102.---
1. 11. 2010 18:38 Nový

Já s článkem a s nadpisem naprosto souhlasím

Já s článkem a s nadpisem naprosto souhlasím. A děkuju za něj. Málokdo totiž má odvahu jít proti davu "nejchytřejších" "odborníků".

Matěj
Matěj (neregistrovaný) 212.96.164.---
1. 11. 2010 19:07 Nový

Jen dva důvody k tomu

Jen dva důvody k tomu, proč má televize veřejné služby vysílat i pořady, jako je SD.
1. Televize veřejné služby nabídnout program VŠEM skupinám veřejnosti. Tedy i té, která se ráda dívá na SD
2. Proč? Základní myšlenka televize veřejné služby je poskytovat kvalitní původní tvorbu a objektivní zpravodajství. Důvod? Abychom nebyli hříčkou v rukách silných finančních skupin (neboť jen ty si mohou něco tak nákladného jako TV vysílání dovolit). K tomu, aby mohla tuto službu pro veřejnost plnit, potřebuje televize mimo jiné sledovanost. A tu mají zajistit formáty typu SD

Vojtěch Frič
Vojtěch Frič (neregistrovaný) 90.177.191.---
1. 11. 2010 19:19 Nový

Ivane,

Ivane,

prijde mi, ze jste lehce zhrzely tvurce, jestli mate nejake napady a v supliku synops, poslete mi je na mail, treba je spolecne prosadime, jsou-li lepsi nez SD.

K tem profilum stanic: ale presne takto to preci funguje a je logicke - kazdy kanal je zameren na nejakou cilovku, ma nejaky specificky format... a o tom je digitalizace. A zkuste se podivat na ty cisla, za cely rok 09 - share 6-6: 28,57 v 15+ zari 010: 27,12 srpen: 29,17, cerven: 30.69 duben: 27.49 atd...

JM
JM (neregistrovaný) 78.108.106.---
1. 11. 2010 22:21 Nový

Je pravda, že do ČT kope kdekdo, a často je to naprosto mimo

Je pravda, že do ČT kope kdekdo, a často je to naprosto mimo. Třeba jako iniciativa JXD za zrušení ČT, nebo obecně všechny iniciativy za zrušení koncesionářských poplatků. K moderní demokracii v Evropě prostě veřejnoprávní média patří, a pokud jsou kvalitní, mohou přispívat k zlepšování stavu společnosti - zejména kulturního rozhledu atd. Což tedy v ČR moc nefunguje, u TV ještě trochu ano, ale rozhlas ten selhává naprosto... Ale to se dostávám jinam.

Problém je ale s rozlišením, jaký formát by měl být čistě veřejnoprávní a kde už je možné si dovolit komerci. Stav ČT 1 je dost katastrofální, protože ten kanál neví, jestli chce být komerční nebo veřejnprávní. Ze všech kanálů je ČT 1 tím, který bych klidně oželel a nezdá se mi, že by nějak tu veřejnoprávní roli splňoval. Narozdíl od jiných kritiků si ale nemyslím, že by ČT měla naprosto rezignovat na populární formáty typu StarDance, ač tyhle věci nesleduji. Ostatně to dělá i německá ZDF, rakouská ORF a jiné veřejnoprávní TV.

Ale s propagací zábavné show ve zpravodajské relaci mám prostě problém. Nepatří to tam. Přece není problém to propagovat v přestávce mezi relacemi nebo kdekoliv jinde, to je standardní. Ale cpát to do Událostí? Přesně tohle je právě ta voda na mlýn kritikům ČT, a přesně těchto přešlapů by se ČT měla vyvarovat. Pochopím selfpromo, pokud se jedná o nějakou událost přesahující TV, třeba premiéru nějakého očekávaného filmu, kteřý ČT koprodukovala a podobně. Propagace TV pořadu ve zprávách je ale vážně bulvární nesmysl. To by se tam za chvíli mohly propagovat i nové skvělé seriály a podobně. A pak asi ČT opravdu nemá smysl.

neovce
neovce (neregistrovaný) 78.80.16.---
1. 11. 2010 22:26 Nový

Kopnem si do ČT

Kopnem si do ČT, protože jak asi jen autor s dlouhým vedením nepochopil, je to jediná televize v ČEZku, kterou si musíme na rozdíl od všech ostatních komerčních nedobrovolně sami platit, aniž to můžeme odmítnout s tím, že ji nesledujeme, protože nás její obsah nezajímá. A tak se aspoň zcela logicky vyjadřujeme k tomu, co dělá. na rozdíl od autora nejsme tupými ovcemi, které si nechají vnutit nepotřebnou veřejnoprávní televizi s neovlivnitelným obsahem vysílání a ještě nadto i placení za ni.

skydedek
skydedek (neregistrovaný) 193.165.70.---
2. 11. 2010 6:30 Nový

Souhlasím jak s článkem

Souhlasím jak s článkem, tak s replikami VF.

skydedek
skydedek (neregistrovaný) 193.165.70.---
2. 11. 2010 6:32 Nový

Pan IŠ hledá a nachází kočku v černé místnosti

Pan IŠ hledá a nachází kočku v černé místnosti, i kdyby tam nebyla.

Ivan Štefka
Ivan Štefka (neregistrovaný) 90.179.141.---
2. 11. 2010 7:24 Nový

Dobrý den, Vojto

Dobrý den, Vojto. Škoda, že jste takto demagogický a velmi hezky uhýbáte z toho co je Vám nepříjemné, či nedokážete zdůvodnit. Pak je velký problém s Vámi vést skutečnou odbornou diskuzi.... Ke zhrzenému tvůrci mám opravdu velmi moc daleko :-) :-):-), ale za odborníka se skutečně považuji a dokonce se dokáži na věci podívat i z jiných úhlů pohledu, než číselných a věřte mi Vojto, že těch pohledů, ať se Vám to líbí nebo ne, myslím, že spíše ne, musí být, co se televize veřejné služby týče monoho a mnoho.

Bohous Herwig
Bohous Herwig (neregistrovaný) 94.112.250.---
2. 11. 2010 15:08 Nový

Jsem novinář a samozřejmě jsem moudrý jak rádio :)

Jsem novinář a samozřejmě jsem moudrý jak rádio :).
Nevím jak ostatní kolegove, ale já mám jasno.

CT neplni svou funkci jako televize verejne sluzby uz dlouho a neplni ji ani verejnopravni rozhlas.

Navrhuji ji zrusit jako nepotrebnou a nefunkci spalovnu penez.

Tot vse...

samorost
samorost (neregistrovaný) 94.242.75.---
2. 11. 2010 16:36 Nový

Souhlasím s tím

Souhlasím s tím, že nejlepší kritikou ČT je aktivní spolupráce s ní při posuzování jednotlivých pořadů a věcné návrhy na zlepšení programu. Zaveďme na digizone POZITIV, kam budeme směřovat naše návrhy a doporučení, nikoliv otrávenou kritiku kvůli poplatkům.

Kryštof
Kryštof (neregistrovaný) 90.176.107.---
2. 11. 2010 19:27 Nový

Pan Buchert a Herwig sedí snad u jednoho stolu a poslouchají stejné

Pan Buchert a Herwig sedí snad u jednoho stolu a poslouchají stejné rádio. Ti pánové snad tady chtějí další Novu a Primu? Tomu snad nevěří ani oni. Přeji ČT jen to nejlepší.

JM
JM (neregistrovaný) 78.108.106.---
2. 11. 2010 21:56 Nový

Když tak čtu některé názory, trochu se děsím

Když tak čtu některé názory, trochu se děsím.

Hlavně názor typu: Něco neplní svou roli = zrušme to.

Co třeba se zasazovat, aby to tu roli plnilo? Co třeba tlačit na management těch médií, aby se plnění role zlepšovalo? Co třeba tlačit na rady těch institucí, které mají hájit zájmy koncesionářů, aby na toto dbaly a ta média podporovaly, a ne jim házely klacky pod nohy (jako to dělá třeba Rada ČRo). Co třeba poukazovat na to, že kvalita soukromých rádií a TV závisí i na tom, zda je tu kvalitní veřejnoprávní sektor?

Jenže jsme v ČR, a tady se bude jen kopat a rušit. Že máme třeba naprosto nejhorší úroveň rádií ve střední Evropě, a to i díky tomu, že ČRo nenabízí alternativu a neudává určitou laťku v éteru, to je asi každému fuk.

Já jsem také novinář, a za ty novináře, kteří by rušili ČT a ČRo se hluboce stydím.

Filip Vážanský
Filip Vážanský (neregistrovaný) 82.113.38.---
3. 11. 2010 12:37 Nový

Dobrý den!

Dobrý den! Souhlasím s kolegou Fričem. Po velmi dlouhé době, možná paradoxně od předchozí SD, má Česká televize zmáknutou propagaci. Jak organizačně, tak obsahově. ČT, ač veřejnoprávní TV, by měla zapomenout na "veřejnoprávní" styl propagace. Vždyť se jedná o reklamu na sebe samu - a ta, i když v ČT, by měla mít charakter komerční. SD sice neinformuje a nevzdělává, ale to neznamená že nepatří na veřejnoprávní TV. ČT by neměla plnit jen některé své FCE, nýbrž všechny.

Ivan Štefka
Ivan Štefka (neregistrovaný) 90.179.141.---
7. 11. 2010 11:45 Nový

Můj poslední příspěvek k tomuto "problému"!

Můj poslední příspěvek k tomuto "problému"! Snad :-). Myslím, že ČT není zřízena od toho, aby za každou cenu tu doháněla, tu předháněla jakoukoli komerční mediální instituci. Stejně tak si nemyslím, že prázdný pořad typu SD patří na televizi veřejné služby...., ale respektuji názory jeho příznivců a´t jsou ovlivněny čímkoli a kýmkoli. Domnívám se, že podobnou sledovanost, pokud budeme mluvit pouze o číslech je možné dosáhnout i jinými, v Čechách vymyšlenými formáty, formáty které budou pestré, nejednotvárné a nebudou svým nicneříkajícím obsahem plnit tuším že osm divácky exkluzivních večerů. Náklady, které pohltí tato prázdná show typu SD by podle mne pokryly odhadem např. šest až osm, ale spíš více televizních inscenací, cca 15 a více kvalitních, pestrých a nápaditých zábavných pořadů a neúrekom :-) např. uměleckých dokumentů a ještě větší množství dalších dokumentů atd. atd. atd. SD je proto pro mne nejen plýtvání penězi, ale také lidskými "kapacitami". Při využití financí proinveatovaných do SD na více jiných formátů by umožnilo realizaci mnohonásobně většího množství tvůrců, herců atd, a tím dosažení větší pestrosti, větší invence, obsahové a myšlenkové bohatosti, přičemž se klidně může jednat o ztřeštěné komedie, či cokoli jiného. Jen tak se zajistí bohatost, pestrost a programová vyváženost programu ČT. Nehledě k tomu, že rozvoj tvůrčích talentů, vyváženost a pestrost je povinností ČT.

pepa novák
pepa novák (neregistrovaný) 90.178.189.---
8. 11. 2010 21:06 Nový

pane Friči, vy jistě musíte pochválit ČT, vždyt je to Váš zákazník

pane Friči, vy jistě musíte pochválit ČT, vždyt je to Váš zákazník. Mě by bylo úplně jedno co vysílá, kdybych to nemusel povinně platit a živit tedy i vás. Samozřejmě by mi nijak nevadilo, kdyby příznivci ČT si ji platili sami, tak jako já a mnoho dalších si platíme svoji zábavu. Nevím jak by se Vám líbilo povinně mi platit ve Skylinku balíček HD multi a stále tady se mnou omílat úroveň programu History HD nebo Viasat Nature či Nova Sport HD - což jsou mimochodem programy vysílající zajímavější a hodnotnější program nežli celá ČT.

Jan Divák
Jan Divák (neregistrovaný) 88.146.63.---
9. 11. 2010 19:51 Nový

Objevil jsem článek a diskuzi až teť a musím říct

Objevil jsem článek a diskuzi až teť a musím říct, že mně zaujala stejně jako mnoho podobných debat. A nutno říct, že jsem jich už na toto téma slyšel nespočet.
1.je potřeba si uvědomit kdo ČT skutečně provozuje. nemyslím výkonnou část lidí, které můžeme všichni vidět. ale ty skutečně zodpovědné by se této diskuzi skutečně smáli, jak by jim přišla malicherná. to mně upřímně štve, ale nedá se s tím nic dělat. televize nikdy nevznikají kvůli "tvorbě". mediální svět je prostě o vlivu a zisku. ale jak je to u veřejnoprávních televizí? :)
2. jestli ČT plní veřejnoprávní službu? jistě, ale komu asi? nesmíte zapomínat, že ať už s tím můžeme jakkoliv nesouhlasit, chod ČT je každému více méně ukradený (samozřejmě kromě těch, pro které je nebo může být zdrojem obživy nebo seberealizace). Zájmové skupiny a v tomto případě navíc i parlament zajímají zejména zpravodajství a investigativní pořady... už víte kam mířím? ano, je to politika, se kterou ČT stojí a padá - stejně jako jiná média. fyzicky pak ČT řídí lidé, kteří jsou prostě ochotni a schopni se "domluvit". a to je podle mne i důvod, proč ČT nemá vedení, které by skutečně potřebovala, aby byli spokojeni nejen zpravodajci, ale i "tvůrčí" část dodavatelů nebo zaměstnanců.
3. takže: proč se skutečně někdo nezabývá nefungujícími schématy promotion? proč má televize tak špatné self promo? proč se musí "tvůrčí" část lidí spokojit a nakonec i přijmout za své názor, že nepotřebují "čísla", protože jsou tady aby plnili onu "službu" kvality nebo veřejnoprávnosti?
4. kopat do "chování" ČT je vlastně poměrně jednoduché, je to za naše peníze a nikdy nemůžeme všichni souhlasit se vším, jak se televize "chová" nebo co vysílá. bohužel je prostě třeba si přiznat, každou chvíli je na co nadávat. když se tam objeví lidé, kteří by to chtěli změnit, jsou jaksi nepohodlní a zanedlouho odklizeni, čemuž nerozumím. kopat do komerčních televizí vlastně ani není proč - ty prostě dělají co mohou pro výsledky, tj. co nejlepší prodej v daných časech. na vlastní riziko. přesto domnívat se, že by i jejich existence nebyla podmíněna politickými dohodami a vlivy by bylo mylné. (viz. zrušení nejlepšího a nejsledovanějšího investigativního pořadu Na Vlastní Oči)
5. osobně si myslím, že ČT musí nabízet pořady všech žánrů - od sitcomu, před zábavné show, dokumenty, investigativní publicistiku, zpravodajství... atd. musí však investovat do věcí, do kterých komerční stanice investovat nemohou, protože chtějí zavedené a fungující pořady (formáty) - tj. investovat "veřejnoprávní peníze" do vývoje. obsahového nebo formálního. spolupracovat s lidmi, kteří mají vůli posouvat se dál. ČT by tím získala poslání i prestiž média, které má snahu jít dopředu. (dodnes nechápu, jak neustále upozaďuje např. internerové formáty. ale to je jen jehlička v kupce sena) prostě třídit pořady na komerční a nekomerční je zavádějící - přestože jistě, pro zjednodušení, výhodné. vždy je potřeba řešit přístup k samotnému dílu. a to by mělo být posláním ČT v této oblasti. objevovat a vyvíjet. (jak bychom bez takového přístupu BBC mohli mít např. Monty Python?)
6. řešit propagaci naskrz pořady je na místě, ale rozumně a s mírou (bavíme-li se o prostředí veřejnoprávním: hlavní zpravodajská relace - to je trochu laciné - i když věřím, že asi účinné).
7. hodně by se mi líbilo, kdyby o ČT bylo víc vidět mezi lidmi. roadshow nebo jiné aktivity od koncertů, kabaretů nebo talkshow. měl by být prostě víc vidět kontakt s masovým publikem. navíc se z toho dají pořizovat záznamy nebo dělat živé přenosy. takové kontaktní pořady dělají televizi přece nejlepší image. nejen sportovní přenosy a pár udílení cen a 2 větší chyrity ročně. ty unylé přenosy jsou jen další v řadě a už nepřinášejí bezprostední kontaktní zábavu, kterou diváci v Čechách už pomalu neznají.
ale to už jsem úplně v jiných tématech... co jsem měl na srdci jsem řekl...
přátelé přeju Vám hodně úspěchu

Zbyněk Žitný
Zbyněk Žitný (neregistrovaný) 90.183.77.---
19. 11. 2010 20:11 Nový

Můj názor:

Můj názor:
Zábava typu StarDance je na ČT1 vhodná, je to program tzv. pro všechny.
Propagace zábavných pořadů ale nepatří do zpravodajství.
Podobné prohřešky ČT páchá, když dává do hlavních zpráv reportáže o tom, jak se fanoušci chystají na nějaký sportovní zápas.

Ivan J.
Ivan J. (neregistrovaný) 78.102.69.---
21. 11. 2010 13:24 Nový

Jsem jen normální divák

Jsem jen normální divák, žádný intelektuál s hlubokomyslnými názory na ČT a její programy.. Co mne ale fascinuje, že nikdo z diskutujících si neuvědomuje, že komerční TV rovněž platíme a to "krvavě". Přece reklama v TV není zadarmo. A kdo ji platí? Např. i já, kterému komerční TV vyloženě jsou protivné, odporné, neakceptovatelné. Nemám zájem o reklamu proloženou nějakým programem. I když je to obtížné, je možné se z placení koncesionářského poplatku pro ČT vyvázat. Ale nikdy nebude možné se "vyvázat" z placení komerčních TV. V téměř ve všem co si koupím bude část mých peněz použita v komerčních TV i když doma TV přijímač mít vůbec nebudu a z placení koncesionřského poplatku budu vyvázán.

Petr Kuneš
Petr Kuneš (neregistrovaný) 85.71.120.---
24. 12. 2010 9:09 Nový

Nesouhlasím s kategorickými odsudky veřejnoprávní televize

Nesouhlasím s kategorickými odsudky veřejnoprávní televize. Myslím, že je to už kampaň. Zaplať Pánbůh za ČT!

fric.blog.digizone.cz
fric.blog.digizone.cz (neregistrovaný) 195.191.54.---
20. 4. 2011 22:13 Nový

Kopnem si do ct dyk je to verejnopravni

Kopnem si do ct dyk je to verejnopravni.. Ho-o-o-o-t :)

fric.blog.digizone.cz
fric.blog.digizone.cz (neregistrovaný) 195.191.54.---
22. 4. 2011 9:19 Nový

Kopnem si do ct dyk je to verejnopravni

Kopnem si do ct dyk je to verejnopravni.. Nice :)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+