Více

Chvalme TV Nova za "1000 a 1 noc"!

Nová telenovela, hnedle v primetime a velké halóóó. Nemá smysl rozebírat proč takové rozhodnutí vedení TV Nova udělalo. To ví nejlépe asi Alex Ruzek a běhá ji z toho husina po zádech. Prostě je to holý fakt. Telenovela je tu skoro každý večer a to některé dny hnedle dva nášupy za sebou.

Z prvních čísel, které ale ještě opravdu nic neznamenají, je jasné, že poměr cena/výkon bude krátkodobě relativně rentabilní. Otázkou je, co tento sociání experiment udělá s dlouhodobými čísly, hlavně jaký bude mít následek třeba na podzimní sezónu TV Nova.

Proč sociální experiment? Protože:

– ukáže se, co jsou diváci všechno schopni v TV přežít – to znamená, jedná se o survival formát (Wipeout hadr)
- ukáže se, kolik dávek emocí jsou schopni dlouhodobě diváci vstřebat v jeden týden (7 dílů? nehrozí předávkování?)
- ukáže se, jak to „My Češi“ máme s tím rasismem a xenofobií. Může to, že sledovanost bude případně mizivá (ale to je přeci otázkou výkladu) znamenat, že jsme narod rasistů? Protože se přeci nebudeme dívat na nějaké „Turky/araby“? Bude viníkem rasismus nebo mizivý program?
- ukáže se, jací doopravdy jsme
- ukáže se, jestli je prostor k tomu, aby starší spoluobčané objevili „Ty Internety“
- ukáže se, jestli jsme se Slováky opravdu bratři
- ukáže se, jestli existuje globalizace
- ukáže se, jestli existuje Bůh a který to je (nevíte, který tam vystupuje?)
- ukáže se, kolik nocí je Tisíc a jedna noc
- ukáže se, jak je to s tím globálním oteplováním (jaký vliv to může mít na husí kůži člověka)
- ukáže se, jestli existují i v české kotlině jiné programy – od Barrandova, přes Sport5 po Prima Coool (ale jistěže nejvíce lidí bude koukat na nějaký zajímavý dokumentární kanál).
- ukáže se, jestli ty jiné programy raději nemají jít cestou Z1 a překopat své byznys plány
- ukáže se, jestli se třeba na TopGear na Prima Cool mužou dívat statisíce diváků. Případně na dokument: První světová válka v barvě… na ČT2
- ukáže se, že některé věci už může vyřešit jedině Dexter…

Tento projekt je tedy ve své podstatě velmi veřejnoprávní! Je to větší televizně-sociální experiment než leckteré intelektuální filmy a dokumenty. Myslím, že takový kulturně-společenský přesah tady zatím žádný projekt neměl. Ani Superstar, Bigbrother či VyVolení.

Dostala TV Nova na toto nějaký grant? Z kterého ministerstva?

Petr Pavel
Petr Pavel (neregistrovaný) 88.146.173.---
8. 2. 2011 16:00 Nový

Souhlasím do puntíku

Souhlasím do puntíku. Nedělejme si iluzi o výši inteligence většiny naší společnosti. Ukáže se, že stačí "průměrnému" českému divákovi naservírovat a pěkně zabalit totální s....y a ten vše pěkně přežvýká a vstřebá. Celkem si pamatuji, jak se v době rozjezdu Novy různí "intelektuálové" předháněli ve tvrzeních, že nikdo z nich by se na podobný kanál nedíval a že preferují výhradně ČT2. Přitom čísla mluvila v jejich neprospěch. "Všichni" jsme sledovali Novu. I já jsem hltal slova Vladimíra Železného, protože se mi líbilo, jak dokáže formulovat vlastní myšlenky a ovlivňovat masy.

Ivan Rössler
Ivan Rössler (neregistrovaný) 62.245.68.---
8. 2. 2011 18:18 Nový

Nova se vydala cestou co nejlevněji získávat diváky

Nova se vydala cestou co nejlevněji získávat diváky. Cílem není sledovanost jako taková, ale kolik budu inkasovat za dodání jednoho diváka od reklamních agentur a kolik mne stojí zisk jednoho diváka za cenu programu. Je to jednoduchá trojčlenka a kvalita programu s tím má co dělat velice málo. Důležité je jeden divák x Kč v poměru cena programu děleno počtem diváků. Je možné, že časem bude leadrem na trhu Prima. Ale být leadrem na trhu je velice drahý luxus. Na konci jsou někde dividendy akcionářů. Možná, že na konci telenovely (najust budu to označení používat) bude tisíc a jeden divák. I to by mohlo být za daných okolností celkem dost.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 90.180.40.---
8. 2. 2011 23:59 Nový

Je to opravdu zase jeden z levných a debilních seriálů kterýma nás TV

Je to opravdu zase jeden z levných a debilních seriálů kterýma nás TV NOVA neustále poslední dobou krmí.
Tato TV opravdu padá na dno u lidí s mozkem , na takové primitivní seriály se snad se snad může dívat jen člověk z IQ---0.01

Šárka
Šárka (neregistrovaný) 178.17.82.---
9. 2. 2011 11:58 Nový

No a co ?

No a co ? Mám už dost amerických debilních seriálů, kriminálek Las kde co.....
Je to něco nového a jiného.

Jana
Jana (neregistrovaný) 85.132.159.---
10. 2. 2011 0:00 Nový

Je pravda, že to není asi nic pro chlapy

Je pravda, že to není asi nic pro chlapy, ale proč by si v tom "primetime" nemohly odpočinout u televize i ženský. Dlouho jsem Novu neměla doma zapnutou, protože mi vadilo jak tam od rána do noci stříká krev, pro děti jsem to zakázala pouštět úplně, protože člověk už měl málem pocit, že se na světě nedělá nic jiného než vraždí. Pánové skočte si do devíti na jedno a pak už zas máte ty vaše vraždy. Je to po dlouhé době super citovka a oddechovka.

kulivok
kulivok (neregistrovaný) 194.228.48.---
10. 2. 2011 6:48 Nový

To že Nova spěje k záhubě je způsobeno ještě jedním faktorem

To že Nova spěje k záhubě je způsobeno ještě jedním faktorem. Železný byl Čech a znal českou mentalitu, která je svým způsobem zvláštní ( vemte si jen sílu dvojsmyslů ) věděl co češi chtějí a proto byla mj. Nova ve své době velmi úspěšná.
Pak se ale stalo cosi, co laik pojmenuje Američani se zbláznili. Proč. Tak tady je výčet zásadních chyb, které způsobí dřív nebo později, ale já tipuju velice brzy zánik Novy.
1) Do nejvyššího vedení byl jmenován balkánský tunelář Adrian Sarbu. Tím jak se zbavuje akcií a Novu zadlužuje ( přesuny aktiv do vlastní kapsy )jen přispívá spekulacím, že Nova jde do háje.
2) Jmenování právníka do funkce ředitele. Ačkoli nikdo nepochybuje o právních kvalitách pana Andruška, pokud jde o televizi, je to naprostý diletant a neví o ní vůbec nic.
3) Do třetice všeho v tomto případě zlého je jmenování Alex Ruzek programovou ředitelkou. Tím se katastrofa završila. Je to američanka, která nezná českou mentalitu a snaží se čechům vnutit americký styl.Teď ke vší hrůze ještě arabský. A s tím Nova narazí. A velice tvrdě.

Mirek
Mirek (neregistrovaný) 83.208.176.---
11. 2. 2011 16:20 Nový

Kometář pana Friče je umělecky a emocionálně hodnotný a jako takový

Kometář pana Friče je umělecky a emocionálně hodnotný a jako takový ho oceňuji. Na rozdíl od něj si však od tohoto počinnu Novy neslibuji zodpovězení ani jediné z otázek, které sugestivně položil. Myslím, že dobrý seriál byl hozen do komerční televize vysoce intelektuálské evropské země stejně, jako by byl hozen do indické nebo kterékoliv jiné z takzvaných třetích zemí. Prostě moc štěstí najednou. Ten, kdo to způsobil, televizi Nova prakticky vyřadil ze hry na českém trhu. Pokud to tak chtěl(-a), povedlo se!

Vojtěch Frič
Vojtěch Frič (neregistrovaný) 78.24.12.---
11. 2. 2011 16:34 Nový

Mirku,

Mirku,

jiste nektere me otazky jsou nadsazka... ale v principu to myslim vazne, ze tento pocin je experiment. Skoda, ze tak rychle konci.. :) Experimentalni pristup vidim nejen v tom, ze tento sarial byl zarazen do hlavniho casu, ale hlavne v tom, s jakou frekvenci. Dvoj dily, tolik dni v tydnu, to je opravdu masaz a logicke riziko. Nemluve o tom, ze si myslim, ze se zde opravdu projevuje neznalost trh, chovani lidi. Jihoamericka telenovela je porad neco jineho nez turecka... ve vnimani Cechu.

Jaroslava Kubelková
Jaroslava Kubelková (neregistrovaný) 78.136.167.---
13. 2. 2011 17:09 Nový

Vážení, sobota 12

Vážení, sobota 12. února 2011 MF Dnes, Miroslava Spáčilová, redaktorka MF Dnes hodnotila tento seriál,že starším dámám z venkova plně vyhoví. Tato starší dáma z města se pokládá za moderního diváka a co toho ví o televizi. Zřejmě jedna z těch co se přiznávají ke sledování pouze čt 2.
Ale nás zajímá tak rozdílná mentalita a přesto řeší problém stejný všude ve světě - nemocné dítě a potřeba finančních prostředků, trocha romantiky je také vítaná, nemusí pořád téct krev.

zdenka
zdenka (neregistrovaný) 85.160.78.---
20. 2. 2011 19:20 Nový

Tak ja nevim,kdyz ctu Vase nazory,nevim

Tak ja nevim,kdyz ctu Vase nazory,nevim ,co si myslet.Ja osobne jsem docela uvitala zmenu.Myslim si,ze tech americkych a mexickych telenovel bez konce,kde uz clovek ani nevi o cem byl zacatek,je uz prehnane dost.A to nemluvim o krimi.serialech­.Sama vrazda,porad tece sama krev.Opravdu velmi poucne a vychovne porady pro mladez!!!Nejsem zrovna az tak,zastance serialu.Ale na tenhle se velice rada podivam.Je to zas neco jineho,jina kultura a hlavne je tam celkem pekne zastoupena urcita ucta mezi lidmi,ktera se bohuzel mezi nami pomalu vytraci a dava misto nasili.Ostatne,je na kazdem,jestli se bude divat,nebo ne.NIKDO NIKOHO NENUTI!!!V dnesni dobe uz neni problem prepnout si jiny kanal,nebo Tv VYPNOUT misto pomluv.

Milla Kovářová
Milla Kovářová (neregistrovaný) 84.42.249.---
21. 2. 2011 0:12 Nový

10. 02. 2011, 06:48 kulivok napsal:

10. 02. 2011, 06:48 kulivok napsal:
To že Nova spěje k záhubě je způsobeno ještě jedním faktorem. Železný byl Čech a znal českou mentalitu, která je svým způsobem zvláštní ( vemte si jen sílu dvojsmyslů ) věděl co češi chtějí a proto byla mj. Nova ve své době velmi úspěšná.


Milý kulivoku, pobavil si mne, já zažila Novu odpočátku, se vší její slávou parádou a vůní nového a dříve nedostupného, zdalipak si ještě vzpomeneš, co nám pan ředitel servíroval (a popravdě jsme se toho nemohli nasytit): zopakovali jsme si Dynastii s českým dabingem, a Dallas, nemohli se dočkat dalšího dílu Mladých a neklidných, poctivě hltali nekonečný Tak jde čas, zapojili se do premiérového sledování Scarlet(a tušili, že to bude smrtelný hřích vůči Magaret Mitchelové, což se naplnilo)... a což teprve, když nám pan ředitel pustil výběr jihoamerické produkce-nezapomenutelná Esmeralda, Divoký anděl, atd.
Mirka Spáčilová je vzdělaná filmová kritička, je to dáma, které si vážím, ale je nabíledni, že BimBir Gece nemůže být šálek jejího čaje... Hluboce se ale mýlí, když jej opovržlivě odkazuje na vkus žen z venkova, já viděla celý seriál, bez reklam, v původní verzi 90 ti filmů tedy nerozbitý na dubl části, a konstatuji jako zkušený divák, že je to absolutní špička v romantických seriálech, a jsem přesvědčena, že bývalý pan ředitel Novy by za tento serál dal všechny poklady světa, protože je to serál geniálně udělaný po všech stránkách, a pro nás Evropany je také nejlepší reklamou Turecka a jeho kultury, jakou si tato od Evropy odstrkovaná země může přát.

1000 A 1 NOC JE VOLOVINA
1000 A 1 NOC JE VOLOVINA (neregistrovaný) 213.192.12.---
21. 2. 2011 16:22 Nový

1000 A 1 NOC mě už (ne)

1000 A 1 NOC mě už (ne)vadí ale to že to dali do hlavního vysílacího času to teda pokazili,já to chci zrušit!!!!!!!!!!!!!

jarmila
jarmila (neregistrovaný) 109.238.43.---
26. 2. 2011 13:27 Nový

Ano,jsem "jenom"duchodkyne z venkova

Ano,jsem "jenom"duchodkyne z venkova,ktera se divala na vsechny natocene dily 1001noc na Youtube s chorvatskymi titulky.No a co?Proste se mi to libi.Videla jsem uctu,lasku,ale intriky,jak to v zivote chodi.Nahledla jsem do jine mentality a krasneho prostredi naroda.Vubec me nevadi,ze je tato telenovela zatracovana.Klidne se na ni podivam i znovu.A sledovanost?Nejde me do hlavy,kdo vymyslel tento cas vysilani?Davat v 17.30,kdyz maji predevsim zeny a nejsou to jen maminky s malymi detmi/vsechna cest a vim o cem mluvim/nejvic prace.Do toho jeste reklamy,takze se divate na 34 minut z celkoveho pul dilu.Divame se s manzelem oba a mame na vas stejny nazor.Preji vsem kdo se mnou souhlasi,pevne nervy.

Alena
Alena (neregistrovaný) 109.80.148.---
26. 2. 2011 18:03 Nový

nevim

nevim,proc odsuzujeze divaky ze se radi divaji na 1000+1noc nam se take nelibi ty americke slataniny same vrazdy a fantazmagorie je to odpocinkovy serial pro romanticke zeny dekuji za nej

Alena
Alena (neregistrovaný) 109.80.148.---
26. 2. 2011 18:07 Nový

zapomela jsem naosat ze ho sleduji hlavne starsi zeny ktere vam neumi

zapomela jsem naosat ze ho sleduji hlavne starsi zeny ktere vam neumi nebo nechteji psat.

babča
babča (neregistrovaný) 78.157.144.---
28. 2. 2011 22:27 Nový

Naprosto souhlasím s paní millou kovářovou

Naprosto souhlasím s paní millou kovářovou. Nechápu, proč se neodsuzují na nově uváděné všechny možné seriálové kriminálky,které učí mládež že existuje hlavně násilí, frustrace, zatímco 1000a 1 noc v člověku vyvolává krásné pocity.Mě se tam také velice líbí hudba, krásně podmalovává děj.

Eva
Eva (neregistrovaný) 83.208.132.---
2. 3. 2011 11:33 Nový

1001noc se mi velice líbí.Opravdu toto je serial

1001noc se mi velice líbí.Opravdu toto je serial ,který zdůrazńuje lásku,úctu a hlavně chování.To naší mládeži nic neříká.O vražny,krev a sprostárny nestojím.Takže,díky díky díky za 1001noc.A těm komu se to nelíbí at´se na to nedívaj a přepnou si prpgram,nebo vypnou telku a jdou dopryč....

Anna Novotná
Anna Novotná (neregistrovaný) 217.117.218.---
2. 3. 2011 16:34 Nový

Nejsem zvyklá psát své názory

Nejsem zvyklá psát své názory , ale rozhořčeně reaguji na Tisíc a jednu noc . Především dávám jako první chybu nesledovanosti , propagaci , samotné televizi , příspěvkům v novinách , kde se už dopředu seriál ztrapňoval , zesměšňoval , ještě než se diváci mohli sami přesvědčit , jaký je děj , prostředí i samotní hrdinové seriálu . A jako druhou , zásadní chybu, kladu samotné Nově ,co si vůbec myslí , že je možné , každých deset minut dávat pětiminutovou reklamu , děj trvá půl hodiny a k tomu 15 minut reklamy , smějete se , že nesledují staří lidé reklamy , copak je tohle možné , to nebaví ani mladé , sama Nova si odvrhla diváky a já se jim nedivím ,dělají si z lidí legraci a zkouší častými reklamami , co lidi vydrží . V samotné televizi už se není na co dívat , opravdu jenom krev a násilí nebo přihlouplé nekonečné i české seriály , kde děj je bezduchý a taky směšný . Spousta lidí nemá trpělivost vydělávat Nově na reklamách .Tak ať se všichni dopředu radují , tímto Tisíc a jednu noc opravdu definitivně zničili a to pomíjím ten směšný čas , až bude hezky , všichni dáme přednost přírodě a zahrádkám .

Marcela Kostelecká
Marcela Kostelecká (neregistrovaný) 89.102.154.---
12. 3. 2011 17:15 Nový

Zatímco jihoamerické telenovely jsou stupidní

Zatímco jihoamerické telenovely jsou stupidní, americké střílečky nezáživné a vůbec americké scény jsou víceméně o sexu, turecký seriál je důmyslný a co mne překvapilo a nikde jinde jsem neviděla, je to o LÁSCE a je uvěřitelný. Bohužel mne na českém podání zklamal DABING. Nebyly vybrány pro dabing podobné krásné hlasy jako mají turečtí herci. Proto jsem shlédla (zhltla) turecký originál se srbskými titulky až do konce. S výhodou, že reklamy byly vynechány jsem srbštinu v druhém okně přeložila pomocí překladače on line. Snové a lyrické scény nemají v jiných seriálech obdobu a nikdy mne žádný seriál tak nedojal. K tomu chci ještě říci, že nemám ráda filmy Zdeňka Trošky kvůli jeho neurvalému lacinému humoru. Fandím filmům, které mohou ukázat, že se k sobě lidé umí hezky chovat a životní zásady mají větší cenu než majetek, tak jak to některé postavy tohoto seriálu předvedly.

Jiřina Netíkolvá
Jiřina Netíkolvá (neregistrovaný) 85.132.159.---
14. 3. 2011 20:14 Nový

Já plně souhlasím s paní Novotnou.Nechápu jak mužete dávat dva díly

Já plně souhlasím s paní Novotnou.Nechápu jak mužete dávat dva díly s odpuštěním tak přihlouplého seriálu jako je ..Comeback..ve večerních hodinách. To si klidně dávejte odpoledne a jsem moc zvědava na její sledovanost.Tisíc a jedna noc je nádherný seriál,který jste měli nechat na večerní třeba i pozdější hodinu.Jistě by se dívalo daleko víc lidí.A také proč dáváte..Menta­listu..až po tom opravdu hodně přihlouplém ..Combacku..asi proto že by se na to nikdo nedíval.

Anne
Anne (neregistrovaný) 109.224.64.---
25. 3. 2011 20:29 Nový

Také se musím

Také se musím,přidat a plně souhlasit Jak s p.Novotnou a p.Kosteleckou je to jeden z nejkrásnějších seriálů co Nova a Markýza vysílají.Ta vaše Růžovka to je hrůza,Comebac­k,slavná SuperStar s tím přib... Marešem to je hotový propadák.Kdyby jste nechali vysílání jak bylo měli byste větší sledovanost.Já se začala dívat na Markýze ze začátku to bylo super,ale teď už dávají jen 4díly za týden tím to všechno pokazili.A o tom že jsou to 4díly se nedá mluvit televize si to rozkouskovali jak jim to pasovalo a reklamách raději pomlčím.A

anicka
anicka (neregistrovaný) 213.220.200.---
22. 4. 2011 17:16 Nový

bezna

bezna pribech!

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+