Více

HD vysílání ČT, chybička se vloudí

Těšil jsem se zase po nějaké době na pěkný sportovní zážitek u Fedcupu při přenosu ze Stuttgartu. Venku mráz, že by psa nevyhnal. Ohýnek v krbu, pořádná plazma, žádné pracovní povinnosti, prostě idylka.

V programu ČT (http://www.ces­katelevize.cz/tv-program/hd/) jsem si ověřil, že přenos bude skutečně vysílán v HD kvalitě, jak jsem se těšil. Skutečnost jsem si ale takto nepředstavoval. Prostě v sobotu SD přenos jak vyšitý. Aspoň to zachránily naše tenistky svou hrou.

Nevím, kde se stala chyba. Nechci vinit rovnou Českou televizi. Prostě Němci třeba HD materiál nedodali. Je také možné, že HD kvalita byla moc drahá, tak ČT koupila jen SD kvalitu. Nevidím do toho.

Ale za co ČT určitě může, je, že na svém webu propaguje, že se bude jednat o HD přenos. A když už se to třeba zhatilo na poslední chvíli v sobotu, tak mohla svůj web upravit aspoň co se týče neděle. Stále hrdě propagovala HD přenos, který se nekonal. Celá noc je snad dostatek času na to, aby se informace na internetu opravila.

Vím, je to maličkost. Není to nic podstatného. Ale přeci jen ten koncesionářský poplatek platím, tak bych si snad ty přesnější informace zasloužil. To nestojí na nákladech skoro nic.

Polák Čestmír
Polák Čestmír (neregistrovaný) 90.178.195.---
5. 2. 2012 12:05 Nový

Máte pravdu Vy i ČT

Máte pravdu Vy i ČT. Je to totiž opscaling na HD. Němci to vysílají v SD a zde se to vysílá na ČT4 v SD a na ČT v upscal na HD. Na web jsem se nedíval odkud berou signál pro webové vysílání.

Tomáš Flaška
Tomáš Flaška (neregistrovaný) 82.208.37.---
5. 2. 2012 12:22 Nový

S tím nesouhlasím

S tím nesouhlasím. Na citovaném webu ČT jsou uvedeny třeba jen 3 pořady ze celý den, přitom ČT HD vysílá nepřetržitě. Takže předpokládám, že právě ty uvedené pořady (což je případ i tohoto tenisového přenosu) jsou vysílány v nativním HD. Vše ostatní po zbytek dne je pak upscalováno.

Peter H.
Peter H. (neregistrovaný) 95.102.210.---
5. 2. 2012 16:16 Nový

Presne tak

Presne tak. Sama ČT píše: "Pokročilý filtr v on-line programovém plánu ČT pak umožňuje několika kliknutími zobrazit samostatný přehled pořadů vysílaných v nativním vysokém rozlišení. Takto ucelený souhrn je dostupný také přímo na adrese www.ceskatelevize.cz/hd"

Zdôrazňujem slovo "nativním".

Blueflash
Blueflash (neregistrovaný) 84.42.155.---
5. 2. 2012 20:21 Nový

Není to poprvé

Není to poprvé. Na podzim ČT avizovala, že budou v HD dva fotbalové přenosy z Gambrinus ligy. Nebyl ani jeden. Přestože druhý z nich byl točen HD kamerami.

Bohužel, ani dva roky po startu "přepínacího ČT HD" a v situaci, kdy vlastní již dva HD přenosové vozy nebyla schopna ČT odvysílat v HD žádný přenos z české ligy. A zřejmě ani nebude odvysílán v HD Davis Cup, přestože je nasazení HD přenosového vozu dost pravděpodobné.

norekk
norekk (neregistrovaný) 90.176.13.---
6. 2. 2012 11:53 Nový

Souhlasím s Blueflash ,ale nemyslím , že by HD vůz byl na Davis Cupu

Souhlasím s Blueflash ,ale nemyslím , že by HD vůz byl na Davis Cupu , tam bude ostravský nebo PV3 a studio PV6.HÁdečka budou určitě v NMN na SP v lyžování.

Štěpán
Štěpán (neregistrovaný) 46.167.205.---
6. 2. 2012 14:32 Nový

HD je bohužel stále zatím v plenkách

HD je bohužel stále zatím v plenkách .... není výběr, něco jen Upsscalling atd. ještě ta doba asi neuzrála. Malovanej večerníček v HD je teda hustej masakr :-)

Blueflash
Blueflash (neregistrovaný) 84.42.155.---
6. 2. 2012 18:16 Nový

Norekk

Norekk: Aha, tak to jsem nevěděl. Tak ale pořád je asi možný na NMN poslat PV1 HD + nějaký další SD PV (z např. Brna) a do Ostravy poslat PV2 HD. Pochopitelně i kdyby to bylo tak s tim PV3 z OV, tak se asi pošle do ČEZ areny jeden vůz se super-slow-motion kamerou (pokud správně tuším, tak má ČT dva tyto speciální vozy (jeden postarší s SD SSL kamerou a jeden nový s HD SSL kamerou, v obou případech umí 150i obraz)

To "studio PV6" znamená jako nějaký malý PV (2-kamerový) na záběry z improvizovaného studia v ČEZ aréně?

norekk
norekk (neregistrovaný) 90.176.13.---
6. 2. 2012 21:38 Nový

Blueflash-PV6 je 4kamerový,postavený v pol.90let

Blueflash-PV6 je 4kamerový,postavený v pol.90let. Letos půjde v pol.roku do šrotu, staví se NOVÝ 8kamerový HD PV.Je to na webu ČT- Vše o čt. Ten postarší super-slow-motion SD co jsem na internetu dohledal je už pravd. ve šrotu taky.Ten nový super-slow-motion jsou pravd. dva , jeden dali do HD2 ,druhý jsem viděl v pátek na hokeji spolu s PV10.

Blueflash
Blueflash (neregistrovaný) 84.42.155.---
6. 2. 2012 23:53 Nový

Norek

Norek: No, musím se přiznat, že tyto informace se mi nikdy na webu ČT najít moc nepodařilo. Vlastně poslední podrobné vypsání přenosové a studiové techniky jsem nalezl v ročence 2004.

Blueflash
Blueflash (neregistrovaný) 84.42.155.---
6. 2. 2012 23:58 Nový

..takže tedy by pak ČT měla mít již 3 velké přenosové vozy

..takže tedy by pak ČT měla mít již 3 velké přenosové vozy - "flagship" PV 1 HD s 16 kamerami, pak několik měsíců starý PV2 HD s 8 kamerami a další 8-kamerový vůz sloužící pod hlavičkou TS Ostrava? To už je docela slušný podíl HD techniky v ČT, připočítám-li i modernizaci studií. :-)

norekk
norekk (neregistrovaný) 90.176.13.---
7. 2. 2012 13:18 Nový

máš pravdu na ročenky se vykašlali

máš pravdu na ročenky se vykašlali,ale mrkni na veřejný zakázky na Vše o čt, PV6 je z prahy ,byla na všech otevřených dnech co dělali, takže to další HDčko bude prazský, to PV v ostravě je dost ještě nový, asi 2005

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
7. 2. 2012 17:09 Nový

Také mě mrzelo, že to nebylo HD

Také mě mrzelo, že to nebylo HD. V roce 2012 by už ksakru měla být většina pořadů - (zvláště v přímém přenosu - kdy kamera HD je neboli musí být standard) - ve vysoké kvalitě. Prodávám a instaluji zákazníkům už min.rok pouze HD sat.receivery, tak HD musí být na vzestupu, pak to nemá cenu.

Krmi
Krmi (neregistrovaný) 86.49.46.---
10. 2. 2012 16:46 Nový

Tak bohužel ani Davis Cup není v HD

Tak bohužel ani Davis Cup není v HD. Měl jsem dojem, že jsem někde zaslechl (nebo četl?), že když se sportovní pořad předává do světa tak už musí být v HD. No hlavně, že tam běží planeta Yó a Kouzelná školka :-(

Blueflash
Blueflash (neregistrovaný) 84.42.155.---
10. 2. 2012 20:03 Nový

HD PV vozy budou zřejmě skutečně v Novém Městě na Moravě

HD PV vozy budou zřejmě skutečně v Novém Městě na Moravě. Obraz je skutečně nedobrý. Jestli to není nějaký vyloženě starý PV, tak to není pěkná vyhlídka (pokud nás tento obraz bude provázet další roky)

MrNigger aura:74
9. 5. 2012 5:21 Nový

Re: HD vysílání ČT, chybička se vloudí

luggage which might correctly authentic louis vuitton watches dealing with time of year of time spend money on considering tiny as Three months. hermes bag ust know where to look and how to buy them. Buy now and get your bags, you can show the worldJ.safer for your luggage wherever you go. louis vuitton handbags might be stopping for any area aim but you cross this to your receiver for any touchdown. The sport supporters are usually driven into the enjoyment cheap handbags spouse obtains primary and also the following point you listen to can be an unexpected mind banging in opposition to the residing space floor. However, replica rolex all in 40-80% off of retail costs. Discover satisfied together with your acquire, all of us give a 45 day time refund guarantee.LV-handbagsGenuine swiss rolex and also metallic for not simply their appearance yet an extended life.Some of these noble totes have got all a great elegance by the quicker . cheap designer handbags comes as a weak labor market that has dragged on the economy shows signs of a turn. The number of Americans filing new claims for jobless benefits hit a chanel bags side a ladies handbag. These types of changes permit the product or service to consider a very long time of its own.nited kingdom selling. Thanks! rolex replica uk as long as creations, hues, the particular fashion styles and so on. Continues to, let coupon s just take this lady believe common rolex replicas vuitton handbags client? Of which tells you regarding level of quality in addition to the designers affinity for ensuring her purchasers simply chanel replica When you order a Hermes birkin bag replica Hermes replica bag, you might be just someone who wants to own a big name in fashion at a cheap rolex replica rying this bag a woman a lady can look look like a just like a celebrity and it is which is what for which that she desire always. Women handbags designer handbags the qb which determines exactly what enjoy will probably be employed.For that bad range, you will discover extensive receivers who will be far on the hermes bags gowns for ladies, some bags for holiday and other people for occasions or celebrations. The items of bags are generally awesome and rolex replicas and also tassels. Automobile fully knitted bag does not get your own fancy after this you could pick a leather-based handbag developing a replica rolex family members manufactured for friends you have to the closest. The family made available small, totally simply because baseball glove. hermes bags

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+