Více

A s HD sportem na ČT je vymalováno

ČT vyslyšela nářky diváků, kterým se nelíbilo přepínání mezi programy ČT1, ČT2 a ČT4 na ČT HD a rozhodla se od 1. března v HD vysílat pouze svůj první program.

Upřesněme to. Diváci nic neměli proti samotnému přepínání programů, ale měli něco proti tomu, jakým způsobem jsou programy přepínány, např. uprostřed pořadu.

Tak od 1. března budeme mít v HD nějaký ten film a seriál a nedělní politickou debatu, kterou většinou ani tento kvalitní formát nezachrání a koukat se na ni nedá, natož poslouchat v Dolby Digital.

S čím se ale můžeme tedy definitivně rozloučit, to jsou sportovní přenosy v HD. Ledaže by je ČT zařadila na ČT1, ale o tom dost pochybuji. Na co tedy bude ten draze koupený přenosový vůz HD?

Kdybych byl škodolibý, tak bych řekl, že Nova perfektně zalobovala a diváci si začnou předplácet Nova Sport HD. Kdybych byl zlý, tak řeknu, že to vše bylo uděláno jen proto, aby se HD přenosový vůz prodal někomu pod cenou. Já ale budu realistický a řeknu, že management ČT udělal rozhodnutí, které je hodně hloupé.

Janča Vladimír
Janča Vladimír (neregistrovaný) 77.48.59.---
26. 2. 2012 9:39 Nový

Naprosto souhlasím!!!

Naprosto souhlasím!!! nechápu tohle rozhodnutí-to,že např.liga mistrů nebude vysílána v HD mi přijde jako krok o 5let zpět...a přesně docílí toho,že budu upřednostňovat-ať velmi nerad!!! konkurenční stanice....Dou­fám,že tohle rozhodnutí velmi rychle přehodnotí a zanechají dál čt hd,kde budou vysílány sportovní a dokumentární pořady....

pican
pican (neregistrovaný) 193.179.195.---
26. 2. 2012 14:25 Nový

Také naprosto souhlasím

Také naprosto souhlasím,absolutně krok zpět.Přepínání HD kanálu mě nijak zvlášt nevadilo.

David Rácz
David Rácz (neregistrovaný) 46.167.210.---
26. 2. 2012 18:22 Nový

Přiznám se, že mě při psaní mého posledního blogu ani nenapadlo

Přiznám se, že mě při psaní mého posledního blogu ani nenapadlo, že by startem ČT1 HD zanikl program ČT HD. Ten jsem si představoval jako ČT2 HD kombinující ČT4 HD. Realita bude bohužel jiná, chtělo by to rozhovor s někým kompetentním z ČT.

Lumír Kuchař
Lumír Kuchař (neregistrovaný) 217.196.215.---
27. 2. 2012 10:05 Nový

zkrátka nakopat ČT do řiti a udělat ČT HD a ČT1 HD anebo ať se

zkrátka nakopat ČT do řiti a udělat ČT HD a ČT1 HD anebo ať se pochlapí a rovnou udělat samostatné ČT1 HD, ČT2 HD, ČT4 HD ! podle mě by to zas tak velký problém nebyl ... a až rozjedou dětskou ČT3, tak taky rovnou s HD a aspoň místo kárání je budu moct pochválit!

Luboš
Luboš (neregistrovaný) 91.103.166.---
27. 2. 2012 12:13 Nový

Tak mě napadá, že náš nový ředitel ČT p.Dvořák sportu nefandí

Tak mě napadá, že náš nový ředitel ČT p.Dvořák sportu nefandí - potvrzoval to i v působení na televizi Nova.Zároveň když už toto provedli tak by měli snížit i poplatky za ČT. Co Vy na to pane Dvořák?!?!

jarous
jarous (neregistrovaný) 194.228.48.---
28. 2. 2012 7:23 Nový

Jsem fanoušek běžeckého lyžování a biathlonu

Jsem fanoušek běžeckého lyžování a biathlonu.
Udělat tohle před mistrostvím světa je fakt geniální nápad.
ČT ať jde někam.
Zítra objednávám Eurosport HD.

dechovkar
dechovkar (neregistrovaný) 188.244.53.---
1. 3. 2012 8:10 Nový

Sledovat nedělní politické tlachání v HD kvalitě určitě nebudu.Mám

Sledovat nedělní politické tlachání v HD kvalitě určitě nebudu.Mám rád přírodopisné a cestopisné dokumenty a sportovní přenosy v HD kvalitě a toto je možné sledovat v placené nabídce Skylinku. Vedení ČT zrušením dokumentů a sportu v HD kvalitě získává pro Skylink nové platící zákazníky,kteří nechtějí přijít o své oblíbené pořady v HD kvalitě. Ligu mistrů v HD kvalitě jde zatím sledovat na ORF 1 HD.

Petr C
Petr C (neregistrovaný) 37.44.16.---
9. 3. 2012 10:31 Nový

Naprosto souhlasím

Naprosto souhlasím. Ať se ČT podívá k sousedům (Německo,Rakousko) jak se dá tenhle problém vyřešit.

klidas
klidas (neregistrovaný) 89.103.204.---
13. 3. 2012 10:37 Nový

Je to nehorázné rozhodnutí

Je to nehorázné rozhodnutí. V dnešní době přestat vysílat dokumenty a sport v HD kvalitě je opravdu krok o mnoho let zpět. Vedení ČT udělalo velmi hloupý krok. A jsem zvědav na vysílání letní olympiády z Londýna. Naštěstí si platím Eurosport HD a Nova sport HD.

Míla
Míla (neregistrovaný) 82.142.110.---
14. 3. 2012 8:31 Nový

Napsal jsem kritiku

Napsal jsem kritiku, která shrnuje předchozí reakce aniž bych je před tím četl, na ČT. Přečtěte si jejich reakci. Asi by to chtělo bombardovat kritikou přímo je.

"Vážený pane Mattisi,

děkujeme za Váš zájem o vysílání České televize.

Mrzí nás, že Vám nevyhovuje zúžení nabídky programu ČTHD. Změna vychází z ohlasů, kdy přepínání mezi jednotlivými programovými okruhy mnoho diváků kritizovalo. Podrobnosti v tiskové zprávě Česká televize ve vysokém rozlišení: ČT HD vyhrazené pro Jedničku (PDF).

Na sportovní fanoušky určitě nezapomínáme. Možnosti, jak divákům zprostředkovat významné sportovní události ve vysokém rozlišení, nyní řešíme. Již nyní Vám můžu potvrdit, že například olympiáda v HD rozlišení bude. Jakmile budou známé podrobnosti, budeme o nich informovat tiskovou zprávou, respektive na webu České televize a na stránkách speciálu www.digict.cz.

Nicméně Vaše připomínky ke změnám ve vysílání ČTHD předávám na ředitelství programových okruhů.

Jménem mým i mých kolegů Vám přeji hezké chvíle ve společnosti České televize.

(Zachovejte, prosím, historii e-mailu, pokud na něj budete reagovat.)

S přáním příjemného dne

Alexandr Macek

Slávek
Slávek (neregistrovaný) 212.79.110.---
1. 4. 2012 18:27 Nový

Typická Dvořákovina

Typická Dvořákovina. To je nejspíš jeden z negativních důsledků jeho ředitelování na ČT. Doufejme že ty ostatní budou pozitivní.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+