Více

Tomáš Flaška

A s HD sportem na ČT je vymalováno

Tomáš Flaška
ČT vyslyšela nářky diváků, kterým se nelíbilo přepínání mezi programy ČT1, ČT2 a ČT4 na ČT HD a rozhodla se od 1. března v HD vysílat pouze svůj první program. Upřesněme to. Diváci nic neměli proti samotnému přepínání programů, ale měli něco proti tomu, jakým způsobem jsou programy přepínány, např. uprostřed pořadu.

HD vysílání ČT, chybička se vloudí

Tomáš Flaška
Těšil jsem se zase po nějaké době na pěkný sportovní zážitek u Fedcupu při přenosu ze Stuttgartu. Venku mráz, že by psa nevyhnal. Ohýnek v krbu, pořádná plazma, žádné pracovní povinnosti, prostě idylka. V programu ČT (http://www.ces­katelevize.cz/tv-program/hd/) jsem si ověřil, že přenos bude skutečně vysílán v HD kvalitě, jak jsem se těšil. Skutečnost jsem si ale takto nepředstavoval. Prostě v sobotu SD přenos jak vyšitý. Aspoň to zachránily naše tenistky svou hrou.

Nový zpravodajský styl TV Nova?

Tomáš Flaška
Již dlouho jsme neviděli politika se tak potit a koktat při svých vytáčkách, jak to předvedl dnes již bývalý ministr Kocourek. Všechny televize to samozřejmě zpravodajsky pokryly. Ale jako vždy tomu nasadila korunu televize Nova. Dlouhé trapné pauzy, které pan Kocourek předváděl po vyslovení nějakého dotazu z novinářského pléna, byly výmluvné již samy o sobě. To samozřejmě televizi Nova nemohlo ujít, a ve svém večerním zpravodajství dne 09.11. provedla sestřih, kde byly vlastně jen tyto pauzy…

Co je to tedy veřejnoprávní?

Tomáš Flaška
Známe ty fráze o službě veřejnosti, nezávislosti a já nevím co ještě. A teď si premiér pozve na pohovor nejžhavějšího favorita na nového ředitele České televize. Když je načapán na švestkách tak hned přichází s vysvětlením, že on nebo jeho lidé se schází i s ostatními kandidáty. Faktem ale je, že on sám se sešel jen s panem Dvořákem, aspoň zatím.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+