Více

Pasivisté všech zemí, co s vámi?

Aktivista je živočišný druh, který se vyvinul ze svazáků a živí se novinovými písmenky. Zatímco ostatní živé se chce především rozmnožit, aktivistu jeho přirozený pud vede k tomu, aby vyplňoval mediální prostor čímkoliv, co právě považuje za důležité.

Většinou jsou aktivisté takoví vlezle rozbředlí, protože vědí, že se nejlépe uchytí, když v ostatních vzbudí lítost. Jinak tomu je, když se několik aktivistů stejného zaměření seskupí do kolonie. Potom se stávají k okolí agresivními a vetřelce napadají ostrými polemikami, plnými slov, kterým nikdo nerozumí. Když ubrání svou svébytnost, znovu oddávají se pláči nad hromadnou zkažeností světa. Hezkým příkladem je kolonie Deník Referendum (poddruh aktivista romsko – ekologicko – genderový, var. filozofická).

Obvykle se chová slušně, až podlézavě, aby neodradil organizmy, do nichž chce proniknout a infikovat je svými zásadními myšlenkami. Jsou známé i výjimky. Například Jan Šinágl, (poddruh aktivista politický, var. vysoce mravná, antikomunistická) se pere, nadává a občas se i soudí. Jestliže se takových aktivistů spojí víc, vznikají kolonie agresivních jedinců, které naopak vyhledávají příležitost ke generálnímu útoku, přičemž cíl je tentýž – všeobecná zkaženost světa. Na rozdíl od uplakánků si ze svého středu volí alfa samce, který hrdě nese vlajku, hezkým příkladem budiž kolonie D.O.S.T.

Vrcholem vývoje aktivisty je poddruh aktivista polymorfní. Typickým příkladem může být Czeslaw Walek, Táňa Fischerová nebo Tomáš Halík. Na jakékoliv bezpráví tento druh reaguje stejně masivně jako jisté organismy na šťouchnutí nebo světlo. Naopak dlouhý vývoj před sebou mají aktivisté na začátku živočišného cyklu. Aktivista v rozpuku se vyznačuje nesmělými akcemi jako je přimalovávání knírů obrázkům svých predátorů. Typickým příkladem je Lucie Kmentová (poddruh aktivista lidovecký).

Rozsáhlým bádáním se podařilo zjistit, že aktivisté tvoří přibližně šest promile společnosti. Jejich mediální výkonnost je ovšem vysoká. Zatímco 99, 94 procenta populace za celý život nenapíše ani jeden článek, 0, 04 procenta píše až deset článků týdně. Díky tomu se vyvolává dojem, že je normální mít výčitky svědomí z toho, že se člověk narodil jako heterosexuál, masožrout, levičák, pravičák, že odebírá energii z atomové elektrárny, že není muslim, muž, žena, slepec, že řídí auto, že nejezdí na kole, je plešatý, že svému dítěti nezatajuje jeho pohlaví, dokud se pro nějaké samo nerozhodne et cetera.

Svou převahu dávají aktivisté rojením, které se označuje jako pochod, festival nebo blokáda. Rojení díky zvýšené publicistické aktivitě vypadá jako důležitá věc, ještě důležitější než kocovina Ivety Bartošové.

Etologové odhadli, že aktivista jako živočišný druh má před sebou velkou budoucnost. Naopak pasivisté v dohledné době vyhynou. Podle některých radikálních vědců už je po nich, ale ještě si toho nevšimnul žádný aktivista a proto se o tom nepíše.

Standy
Standy (neregistrovaný) 90.178.195.---
13. 8. 2011 11:33 Nový

Skvěle a trefně napsáno

Skvěle a trefně napsáno. Dalo by se to ještě rozvinout, ale to by bylo na román. Teď ale nevím kam se mám sám zařait. Na mítinky aktivistů nechodím, ale občas něco odborného sesmolím a někdy se i v diskusích k ledasčemu politickému, nebo opravdu ale opravdu hodně nespravedlnému vyjádřím. Jinak jsem tolerantní a pokud nejsem ohrožen, nebo otravován reklamou, telefonáty typu "průzkum trhu", nebo "výhrami za nákup lokomotivy" apod. nerozčiluji se. Tak přeji také takovou pohodu a krásné dny v recesi.

skepticky_optimista
skepticky_optimista (neregistrovaný) 88.101.70.---
14. 8. 2011 10:47 Nový

Zapomněl jste na poddruh aktivista blogerský, všemi pohrdající

Zapomněl jste na poddruh aktivista blogerský, všemi pohrdající, všude nepřátele vidící.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+