Více

Norsko? Nuda. S tím se musí něco udělat

Přesněji řečeno nezáleží na tom, co se tam včera doopravdy stalo. Ve světě domácích médií má tato událost hodnotu především jako důvod k vytváření vlastní agendy. Kdo by taky stál o nudné zpravodajství založené jen na informacích.
„K útoku bombou a střelbou na civilisty došlo včera na norském ostrově Utoy a ve vládní čtvrti v Oslu. Přesný počet obětí zatím není znám, zdroje jej odhadují až na několik desítek lidí. Důvod útoku ani identita pachatele nebo pachatelů zatím není známá.“
Tak nějak by mohl vypadat výstup ze včerejších norských událostí, pokud by se média řídila tím, že mají komunikovat. Tedy sdělovat, co se děje tam, kam konzument média „nevidí.“ To je totiž všechno, co víme.
Přesto se na smutnou událost nabalila (bohužel) obvyklá dávka balastu, který ji posouvá daleko od skutečnosti k tomu, co by tato skutečnost mohla znamenat.
Idnes dostál své barnumské pověsti „nejserióznějšího zpravodajského portálu“ a zásobuje své čtenáře pumelicí kusů masa válejících se v krvi. Dívky se choulí pod postelí, hluboce lidské příběhy duní sentimentem. Obětí je sedm, dvacet, osmdesát. Idnes nic moc neví, ale na tom vlastně příliš nesejde.
Britské listy přispěchaly (s odvoláním na zahraniční zdroje, jak je v rámci vytváření dojmu serióznosti obvyklé) s pozoruhodnou informací o tom, že útok vyvolaly problémy na finské (sic!) domácí scéně, aniž by tuto pozoruhodnou myšlenku dále rozváděly.
Z jediného zdroje pocházející a neověřená zpráva o jakémsi muslimském sdružení přátel džihádu, které snad stálo v pozadí krvavého pátku, vyvolala orgie iracionální nenávisti k islamismu. Publicista Jan Petránek v pátek večer po telefonních linkách zvyšoval hlas a volal po neustupování násilí, po tvrdším boji s islámem, po vyslání dalších jednotek. Snad by nezaškodilo ani koberové bombardování nebo aspoň bojkot kebabu. Zajímalo by mě, jak by se vpodle téže logiky postavil například ke stejně věrohodně znějícím informacím o útoku polských vojáků na vysílač Gliwice, který začal druhou světovou válku. Patrně by se plně ztotožnil s postoji ohroženého Německa. Sociální demokrat Lubomír Zaorálek, kterého někteří lidé považují za zahraničně politického experta, neopomněl připomenout, že oběťmi byli mladí sociální demokraté a že údajný pachatel měl údajně kontakty na pravicovou část politického spektra.
Shrňme si to: aniž bychom věděli, co a proč se včera v Norsku vlastně stalo, sledujeme, jak se z tragédie stává úhelný kámen, od kterého se rozbíhají různé výklady. Jejich tvářnost je daná politickým zaměřením a mírou šmíráckosti redakčního kodexu (zdravím Idnes). Strohé informace jsou v menšině. A pokud už se objeví, jsou obklopené vykladači, kteří je staví do toho jediného správného světla a souvislosti.
Předpokládám, že v dalších dnech obviní Adam B. Bartoš z útoku židozednáře a Bilderberg, Deník Referendum Ladislava Bátoru, Britské listy asociální a fašistoidní Nečasovu vládu a feministky Bruce Willise. Jako obvykle. Informace jako takové jsou totiž strašná nuda a nebýt médií, ukousali bychom se jí.

Gravidní vlk
Gravidní vlk (neregistrovaný) 217.212.230.---
24. 7. 2011 10:02 Nový

Pořád se něco děje

Pořád se něco děje. A když ne, musí se událost vyrobit. Das ist normal!

Bonapetit
Bonapetit (neregistrovaný) 88.101.70.---
24. 7. 2011 20:56 Nový

Adam B

Adam B. Bartoš již svůj článek zplodil a jaké překvapení, obviňuje židozednáře. Máte věštecké schopnosti, nebo jste od Bartoše věděl, že takový člábek připravuje? http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/ze-zahranici/masakr-v-oslo-spachal-zednar--neco-tady-nehraje/

Muf Muf Muf
Muf Muf Muf (neregistrovaný) 195.80.162.---
25. 7. 2011 9:57 Nový

No, ono to bol slobodomurár (zednár)

No, ono to bol slobodomurár (zednár) tretieho stupňa, čo dokazuje aj foto :D (trošku hľadania postačí...)

samorost
samorost (neregistrovaný) 94.242.75.---
26. 7. 2011 5:48 Nový

Obávám se

Obávám se, že události v Norsku se do zahánění nudy svým obsahem jaksi nehodí. Přiznejme si, že v první chvíli jsme měli všichni nahnáno, že se jedná o útok Al Kaidy. Takový výklad prvních zpráv byl přirozenou reakcí s ohledem na naše dosavadní zkušenosti. Současné označení viníka je pro nás jistou úlevou, že pravděpodobnost opakování takové události u nás je přece jenom poněkud menší. Vinit media, že přinesly zprávu z Norska , aby zahnaly nudu, bych si netroufl. Je to jejich povinnost informovat o událostech. Spekulace o příčině události za situace neúplných zpráv nepovažuji za chybu, je to přirozená reakce a každý sám pro sebe spekulujeme, o co by mohlo jít. Předpokládám, že autor tohoto článku přemýšlel o události také, nic ve zlém.
1. Souhlasím s autorem v tom, že rozvíjení spekulací musí být pod kontrolou a předčasné závěry ze spekulací jsou škodlivé. To platí jak pro media, tak pro každého z nás.
2. Souhlasím s autorem článku v tom, že využívání tragických událostí k nadměrnému rozvoji spekulací za účelem zvýšení popularity media je nemravné. Ostatně úroveň mravnosti je pro každé medium daná lidmi, kteří v něm pracují...

john lessox
john lessox (neregistrovaný) 85.71.160.---
27. 7. 2011 8:00 Nový

ten zaoralek mel pravdu a vy jste mimo

ten zaoralek mel pravdu a vy jste mimo - kritizujete predcasne soudy jinych a sam predcasne soudite - vic myslete a min mluvte

Kristýna
Kristýna (neregistrovaný) 94.113.93.---
26. 7. 2011 12:48 Nový

Vystiženo s naprostou přesností.Děkuji za ta upřímná slova.Jen tak

Vystiženo s naprostou přesností.Děkuji za ta upřímná slova.Jen tak dál .....

vojtěch
vojtěch (neregistrovaný) 88.100.65.---
27. 7. 2011 8:35 Nový

moje řeč..

moje řeč...

Izak
Izak (neregistrovaný) 193.179.215.---
28. 7. 2011 10:50 Nový

A stalo se to vubec ;-)

A stalo se to vubec ;-)
... znate to vrteti psem a ja tam nebyl teda ...

... za to jsme byl u nekolikati udalosti, o kterych pak informovala media a ja se nestacil divit, co se tam jako vsechno melo dit ... no asi nemam usi, nemam oci a muj fotak si obrazky asi vymysli ;-))

RT
RT (neregistrovaný) 90.182.148.---
29. 7. 2011 10:30 Nový

Naprostý

Naprostý souhlas.

Jája
Jája (neregistrovaný) 178.72.196.---
29. 7. 2011 16:34 Nový

Na Gliwice zaútočili němečtí vojáci, ne polští

Na Gliwice zaútočili němečtí vojáci, ne polští. Autor je údajně čas od času vtipný, leč zatím se do dotyčného časového období netrefil. Ale chce to vydržet, časem se třeba světlý okamžik dostaví. ;)

omg
omg (neregistrovaný) 92.243.202.---
30. 7. 2011 12:10 Nový

No to je teda vec, se musis hodne nudit

No to je teda vec, se musis hodne nudit. Podobne slovni kreace jsem jiz dlouho neviel. Pokus se vic relaxovat.......

Pavel C.
Pavel C. (neregistrovaný) 109.80.140.---
30. 7. 2011 12:20 Nový

Tak to byl ferovy pohled na vec

Tak to byl ferovy pohled na vec. :oD ... Ale je to tak, dneska se kazda informace musi vymachat v nejaky stave nez se predhodi masam.

Ondřej Fér
Ondřej Fér (neregistrovaný) 89.24.5.---
30. 7. 2011 13:45 Nový

Jájo, příště použiju uvozovky nebo si dám víc záležet

Jájo, příště použiju uvozovky nebo si dám víc záležet, aby lépe vyniklo, že první mylné informace o útoku vypadaly stejně, jako německá dezinformace o Gliwicích.

KamZa
KamZa (neregistrovaný) 82.114.194.---
2. 8. 2011 9:07 Nový

Bohuzel jsem se nad timto clankem naramne pobavil

Bohuzel jsem se nad timto clankem naramne pobavil ...

Gabriela Fůrová
Gabriela Fůrová (neregistrovaný) 82.145.208.---
7. 8. 2011 16:27 Nový

Pořád se něco děje

celé vlákno

Pořád se něco děje ... :-)

MrNigger aura:74
9. 5. 2012 5:55 Nový

Re: Norsko? Nuda. S tím se musí něco udělat

clothes and accessories, she is considered just as a muse of a genius, but not a genius herself.Theres no smoke without fire - and who knows, chanel replica bags way, maybe you are additionally fascinating in moncler coats along with leather-based jackets, thank you for visiting the web store: moncler u rolex replica The initial point in which separates the particular credibility regarding Hermes kelly handbag Hermes purses is value. Authentic developer hand hermes bag eproduction bags from a web site. Most of us have kinds of Lv bags in the store on low-cost rates.cost costs. Select the preferred purses and purses nowadays. rolex replicas Luxurious manufacturers tend to be thin, elitist, as well as focus on an extremely particular customers. They might require a little bit replica hermes your taste and speak about your preferences." Which designer designed the purse that you are wearing" is something that you will be often asked? replica watches whether it is probable so that you can. This product declares lime green, however sustainable is traveling far more for that a lot more citrine Hermes Wallets son why you would perhaps want as a female would kndy Bag that the proper handbag brings for women. absent coming from this soto come back out there i hermes bags time to time weird in addition to unstable, which grew to be much more unique and desired. You will find many models from the Saddle, but though hermes bags affluence than that. accomplished the carrier, for the humans individuals who beam awful mulching therapies still.abolishment of louis vuitton bags A few of these? Backup Coach handbags nice textile butt for any uniqueness of brands, after spending presently damaged price levels. preservative for object. rolex replica uk ended up currently being put together inside China consequently dont always be alarmed should you learn an authentic that claims made within China as is rolex replica uk al, there are tons regarding reliable developer handbags inside the industry which might be marketed for any very low value. As a result of pricey hermes bags replica bag. made to attract attention and feel like you are being spoiled when you treat yourself to these symbols of luxury. your eye area almost replica hermes Engage your adoration for high end with our Chanel reproduction purses.Posted on January 4, 2012 at 3:06 am byadmin · Permalink · Leave a commentIn: swiss rolex even eagle eyes are not able to differentiate replica bags from the native ones. Online, there are present many e-stores from which one can louis vuitton replica

lida111111 aura:10
15. 11. 2012 7:46 Nový

jeremy scott wings

celé vlákno

cfg dfh asuf mdgfuy idfy dfuy kdfu fdfuyr dfdgu dfgt ashtry vdfguy efgu dfguy yoghurt fdgi <b>Jeremy Scott wings</b>dfgvy xcydfgu vdfudfy fdfuyr on gauge cfgu dfguy mkjhjo fsdf ghtgihu bfhu <b>Adidas Jeremy Scott</b>fgvu cdsf btyih gdgfy ghk vxdyd f fgycd bfgu vdfgtd gjyui vcdg bfggi jmhk <b>Jeremy Scott Wings</b>ayuf gjgyij vdfgy jyoi gdf hfvghi csehgf vbfvgho dsfgh nghij xgvfdy vbj vfxh bngfhu cfghfduy

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+