Více

NEO2011: Pralinečkou a Bilderbergem proti všem

Soucítím s autory petic a výzev. Namáhají se s formulací názoru, vystupují z řady – a nakonec se na plod práce jejich ducha nabalí beztvará hrouda lidí, které říkám petiční lůza. Internetový lumpenproletariát.

V tomto případě je řeč o výzvě NEO 2011, sepsané Janem Hnízdilem a Petrem Havlíkem na začátku dubna tohoto roku. Oba pánové jsou bezesporu silné, samostatně myslící osobnosti schopné formulovat své názory bez ohledu na to, nakolik se jimi pouští do úctyhodného boje s mainstreamovým blátivým myšlením.

„V pátek 1. dubna jsme s přítelem Janem Hnízdilem uvedli do života Výzvu NEO 2011. Jde o záměr, který se stává platformou pro rozumné síly občanského vzdoru,“ píše Petr Havlík v zakládacím dokumentu, v němž také mluví o „statečných a odhodlaných spoluobčanech, kteří se nebojí vystoupit z anonymity.“

Se současným stavem res publica může být spokojený asi málokdo. Bezesporu je potřebné, aby v rámci občanské společnosti existovala protiváha dobře organizovaným extrémně levicovým, antisemitským a ekoteroristickým sdružením jako je ProAlt i jejich streicherovským pendantům z D.O.S.T. Před několika dny mě kdosi z mých známých (aniž by se ptal, mám-li o něco takového zájem), přidal do facebookové skupiny NEO 2011, takže jsem měl možnost seznámit se, jaký druh „statečných a odhodlaných spoluobčanů“ se přilepil k Hnízdilově a Petříkově občanské aktivitě „nespokojených.“

„Zdravím všechny úžasné lidičky, nechtějí sebe a naše děti okrádat hydrou zkorumpované vlády, neschopné armády, zkorumpované policie a monopolisty,“ píše statečný spoluobčan Zdenda Baloun. Je to stejný druh výkřiku, jaký bývá ke slyšení na komunistickém Džbánu nebo na pochodech Dělnické strany. Silná slova, která nemají žádný skutečný význam, nic víc, než projev neurčité nespokojenosti se sebou, s životem, se vším.

„Dobré ranko všem, no zachvilinku do práce… tak je dobreeeee?????:-)),“ přidává se k občanskému vzdoru spoluobčanka Stanislava Bolfová.

Vít Jedlička přispívá podnětnými odkazy o všeobecném spiknutí, vedeném ilumináty z Bilderbergu.

Patrně jsem mírně narušil všeobecný soulad, když jsem vznesl dotaz, proč mě někdo přidává do skupiny, která mě vůbec nezajímá. Dozvěděl jsem se o sobě, že se potřebuji vyplakat a další obvyklou dávku invektiv, kterou produkuje internetový lumpenproletariát a kterou se není třeba zabývat, protože je stejně obvyklá jako psí hromádky na chodníku. Jen jedna věc mě zaujala.

„Ptát se každého, koho chci přidat, zda mohu, je ztráta energie. Protože každý má po přidání možnost volby – zůstat nebo jít,“ napsala mi Jana Jírovcová, která mě do té pozoruhodné společnosti uvedla. „Zkus se trochu zkamarádit se svým egem, ať nad tebou nemá takovou moc.“

Po pravdě řečeno nechápu souvislost s mým egem. Problém je v egu jistého druhu lidí, kterému se říká deprivanti a v jejich předpokladu, že všichni ostatní mají, stejně jako oni, sdružovat se ve skupinkách, jejichž účelem není nic víc, než nebýt na ten nepochopitelný, nepřátelský a zlý svět sami.

„Krásné raníčko všem lidičkám. Pralinka,“ napsala uvědomělá spoluobčanka Monika Šípalová. Lepší tečku asi těžko vymyslet. Myslím, že neschopná vláda a ti ostatní se už třesou hrůzou.

Petr Pavel
Petr Pavel (neregistrovaný) 88.146.173.---
6. 4. 2011 11:22 Nový

Přesně jste vystihl důvod oblíbeností různých sociálních

Přesně jste vystihl důvod oblíbeností různých sociálních sítí..."sdružovat se ve skupinkách, jejichž účelem není nic víc, než nebýt na ten nepochopitelný, nepřátelský a zlý svět sami." Protože se řadím mezi samostatně myslící a samostatné bytosti, tak podobné "internetové projekty" ignoruji.

skepticky_optimista
skepticky_optimista (neregistrovaný) 90.177.52.---
6. 4. 2011 12:09 Nový

Dobrý den

Dobrý den. Chápu co jste chtěl říci. Nicmémě se trochu obávám, že jste stvořil něco, co se podobá onomu "Krásné raníčko všem lidičkám", jen to má opačné znaménko. Nemyslím, že vymezovat se proti vypjatému kolektivismu vypjatým individualismem má nějaký smysl.

Fox Mulder
Fox Mulder (neregistrovaný) 77.237.150.---
8. 4. 2011 22:03 Nový

Vidím to stejně jako skepticky_optimista

Vidím to stejně jako skepticky_opti­mista. Také tento článek nechápu. A také nechápu proč píšete v titulku od Bilderbergu, když v článku o něm není ani slovo. Možná kdybyste své myšlenky více rozvedl a dal si s tim textem trochu práce, mělo by to nějakou hodnotu a možná i zajímavou. Takhle když to napíšete za 10 minut, tak to stojí za... :-/

Ondřej Fér
Ondřej Fér (neregistrovaný) 109.183.115.---
9. 4. 2011 6:11 Nový

@fox

@fox: to je mi líto, že ten článek nechápete. možná byste ho lépe chápal, kdybyste si ho pořádně přečetl:-)
(to byste tam totiž našel i ten Bilderberg)

Fox Mulder
Fox Mulder (neregistrovaný) 77.237.150.---
9. 4. 2011 23:54 Nový

Přečetl jsem si ho podruhý

Přečetl jsem si ho podruhý, ale opravdu tam nikde nevidím ani slovo o Bilderberu.. Kde je?

autor
autor (neregistrovaný) 109.183.83.---
10. 4. 2011 9:52 Nový

tak snad abyste začal po škole žádat vrácení vstupného :)

tak snad abyste začal po škole žádat vrácení vstupného :)

skepticky_optimista
skepticky_optimista (neregistrovaný) 90.177.52.---
10. 4. 2011 10:33 Nový

@Petr Pavel

@Petr Pavel: Ujíždět freneticky na Facebooku nebo ho naopak demonstrativně nenávidět, to jsou jen dva krajní postoje. Hlasité odmítání Facebooku je momentálně módní záležitost, kterým se nositelé tohoto postoje chtějí demonstrativně přihlásit mezi intelektuální elitu. Co takhle si z každé věci vzít to dobré a to špatné nechat ležet. Je to jako s alkoholem. Musí se užívat s mírou.

Markéta
Markéta (neregistrovaný) 90.179.11.---
14. 4. 2011 9:11 Nový

Ahoj všichni

Ahoj všichni,co vás to tady v našem státě štve.Jsem matka se 2 dětmi.Jak jinak máme bojovat,než psát petice?Já to tedy podepsala.Nebo si mám načernit obličej?Možná bych měla nějaké dávky.Taky bych mohla vzít klacek do ruky a vyrazit do Prahy.Přidáte se někdo,nebo budeme jen kecat a stěžovat si?

Moravák
Moravák (neregistrovaný) 90.178.99.---
16. 4. 2011 8:22 Nový

Pane Fér,

Pane Fér,
neberu Vám Vaše přesvědčení.Ale právě takoví jako jste Vy,apatičtí,neteční k narůstajícímu marasmu v této společnosti,do­volili politikům nás dovést k dluhům,
které tento stát nepamatuje. Pane Fér postrádám návrh Vašeho řešení hluboké krize
ve společnosti / nejedná se již jen o "blbou náladu"/. Znáte-li účinnější způsob
jak nastoupit novou cestu s optimistickým výhledem pro budoucnost,tak jej zveřej-
něte.Kritizovat je snadné.

Ondřej Fér
Ondřej Fér (neregistrovaný) 109.183.37.---
17. 4. 2011 6:54 Nový

milý moraváku, nevím, proč bych měl něco navrhovat

milý moraváku, nevím, proč bych měl něco navrhovat, ani jakým způsobem jsem komukoliv cokoliv dovolil. moje práce spočívá v reflexi toho, co se děje, nikoliv ve vytváření dějů.

Aleš Svoboda
Aleš Svoboda (neregistrovaný) 90.176.188.---
27. 4. 2011 18:06 Nový

Dobrý den,

Dobrý den,
asi jsem negramotný - leč nechápu "CO" jste nám vlastně Vaším příspěvkem chtěl sdělit ???
Nicméně : petice jsou pouze začátkem celého procesu, který se snaží zabránit Bilderbergům nastolit NWO. . . .
K této skupině se lísají patolízalové, kterých je v Česku dost a dost. . . někteří se honosí šlechtickým titulem a ještě ke všemu šišlají. . . nebo se ohání pravdou a láskou, která stejně nezvítězí bez pořádného tlaku VĚDOMÉHO DAVU. . .
Každý, kdo má odvahu se této děsivé hrozbě posavit je vítán. . . .
Proto : nežvaňme. . . . pojďme jim dát do držky. . . .
Já do toho jdu se vší rozhodností. . .

Aleš Svoboda

alicedong
alicedong (neregistrovaný) 74.117.62.---
5. 5. 2011 9:50 Nový

Hlasité odmítání Facebooku je momentálně módní záležitost

Hlasité odmítání Facebooku je momentálně módní záležitost, kterým se nositelé tohoto postoje chtějí demonstrativně přihlásit mezi intelektuální elitu. Co takhle si z každé věci vzít to dobré a to špatné nechat ležet. Je to jako s alkoholem. Musí se užívat s mírou

Radka Gartnerová
Radka Gartnerová (neregistrovaný) 62.168.45.---
5. 5. 2011 14:33 Nový

Dobrý den, neznám Vás, neznám ani autory Výzvy NEO 2011, ale uráží mě

Dobrý den, neznám Vás, neznám ani autory Výzvy NEO 2011, ale uráží mě,že nás, kteří jsme se k ní připojili nazýváte petiční lůzou. Takže ty, co podepsali Chartu 77 nebo Několik vět v roce 1989 nazýváte stejně. To snad nemůžete myslet vážně.

Ing. Břetislav Marek
Ing. Břetislav Marek (neregistrovaný) 90.177.235.---
9. 5. 2011 1:38 Nový

Vážený pane Fér,

Vážený pane Fér,

máte pěkné příjmení, ale nejednáte moc fér !!!
Chápu Vás, ale jen pohledu Vašeho věku !! Právě proto mne děsí, že ták mlád a tak NEROZUM ??? Víte jen takový příběh z pátku minulého týdne !!
Na procházce s naší fenkou Sisinkou jsem potkal na zahradě paní 80 let, dodře se známe a mimo dotaz na pejska došlo i na ten současný stav naší doby.
Mimo toho co jsem si vyslechl o těch Vámi podporovaných MOCNÝCH tak to byl MARASMUS zazněla poslední věta této staré dámy !! Cituji - Pane inženýre, je na Vás mladých jak si necháte SRÁT na hlavu a umožníté tuto společnost těmito CHLÍVÁKY zozkrást, ukrást a DEKLASOVAT všechny naše občany !!!

I tato stará paní vnímá tento DĚS a Hrůzu této doby - Vy jste zcela asi mimo REALITU vnímání stavu věcí veřejných, to není náhoda, to je vědomé Vaše cílené KOLABORANTSTVÍ s tímto systémem, ROZKLÁDAJÍCÍ vše lidské,občanské, logické,rodinné, výchovné - odpovědné a MARASMUS, který je Vám PŘÍJEMNÝM a normálním projevem, který Vás osobně ekonomicky interesuje LOGICKY s Vaším souznícím názorem LADÍ s tímto ZKORUMPOVANÝM HNUSEM a vedoucím do hrobu většinu našich občanů !! 3,5 milionu exekucí na majetek našich občanů !!!
Málo - dluh domácností 1 bilion ale zaplatit musí 2 Biliony, Exekuce na důchody 129 000 důchodců ve výši 504 milionů Kč ???

Tak vědátore - je napřed nutno se učit, znát, vědět souvislosti a HLAVNĚ být fér chlap a né NEFÉR !!!!Soucítit s těmi potřebnými, nemocnými, postiženými, rodinami atd!!! Už se nás formují na tisíce - bude zde brzo velmi horko a možná u na tebe se už Vaří voda !!!! Uděláme analýzu Vás KOLABORANTŮ - patřičně a důsledně Vás odměníme, tak to asi budete rychle balit KUFRY !!!
Jen dál oblbujte a manipulujte ??? Nezepomeneme !!!

Ondřej Fér
Ondřej Fér (neregistrovaný) 109.183.130.---
29. 5. 2011 19:11 Nový

Jojo, pane inženýre:-)

Jojo, pane inženýre:-)

Zdenča
Zdenča (neregistrovaný) 109.231.152.---
1. 6. 2011 16:33 Nový

Zdravím VÁS pane FÉR tady lůza

Zdravím VÁS pane FÉR tady lůza. Mám VŠ - ale asi jsem titul dostala neoprávněně - neboť také nevím "CO TÍM CHTĚL BÁSNÍK ŘÍCI". Tím samozřejmě myslím Vás (aby nedošlo k omylu :-))Pokud Vás nebude lůza obtěžovat, poprosila bych Vás zda je možné bližší vysvětlení v čem chybujeme. Lůza totiž všechny parazity dostala k moci, protože věřila, že se něco změní. Omyl - musíme najít ten správný prostředek k vyhubení všech parazitů, které jsme si nasadili. Možná máte ten správný prostředek VY!!

BABČA
BABČA (neregistrovaný) 88.146.182.---
18. 6. 2011 20:23 Nový

Myslím,že lidé nedostali ještě přes čumák a to pořádně

Myslím,že lidé nedostali ještě přes čumák a to pořádně,mají snad v hlavách guláš či co. Dnes se třeba nenosí to,aby děti pomáhali rodičům zažívám to doma u mých vnoučat,které místo,aby staré babce je mi 59 let pomohli tak nesmí, maminka mých vnuků 15 let vnučka a 16 let vnuk nenechá nic udělat jejich táta přijde z práce a vytírá myje nádobí naše generace musela zabrat už od deseti let a také žádné práce se nebojíme. Proč to píši púrotože s touto mládeží se nemůže počítat v ničem oni mají přesvědčení,že tato vláda má dobré úmysly a je to pro jejich blaho tyto zpackané reformy. Tak si myslím,žádné petice žádné stávky,protože to ztrácí na významu a lidi k tomu ještě nedospěli k nějakému svrhnutí vlády,zatím se jim žije dobře,pohleďte na plné koše v marketech u lidí peněz dost a proto vláda dělá deformy,aby to z lidí vytahala. A ještě máte někdo představu po svrhnutí vlády co bude dál,jaké reformy já bych věděla,ale to je na 10 stran jak umět šetřit a aby to nezasáhlo tu českou lůzu!!!!!!!!!!

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+