Více

Být češtin Čulík, vy mně love?

Že nesnáším Jana Čulíka je zlá pomluva. Ve skutečnosti jej považuji za významnou veřejnou osobu. Možná ještě o něco významnější, než je Aguš Hanychová a rozhodně zábavnější.

V poslední době mě upoutává zejména způsob, kterým pan Čulík vyzývá čtenáře mykologického blogu Britské listy, aby jej finančně podporovali. Pan Čulík se z nějakého důvodu domnívá, že Britské listy plní jakousi veřejnoprávní úlohu. Obávám se, že tomu tak není. Britské listy jsou prostě jedním z mnoha internetových periodik, které se považují za velevýznamné. Ve skutečnosti „hluboce analytické materiály našich přispěvatelů“ ničím nepřekračují hranice obvyklého chytračení z diskuzních fór. Je zajímavé, že deník, který nedělá nic jiného, než že řeší problémy všehomíra není s to ani zaplatit vlastní provoz, ale to je jiná věc.

To je pro účely tohoto textu podružné, jen bych chtěl nastínit pozadí,na kterém se odvíjí příběh o tom, jak mě pan Čulík provokuje k tomu dělat si z něj legraci. Ostatně stejně jako každý člověk, který je tak přesvědčen o podstatnosti svého pupíku pro lidstvo, že ztrácí schopnost jakéhokoliv nadhledu. Takový člověk okolo sebe obvykle shromáždí skupinu následovníků, kteří mají dojem, že právě jejich (jinde „zrádně, spiklenecky a fašistoidně“ opomíjený) názor je to, co by mohlo spasit svět. To už je taková chronická choroba jistého druhu intelektuálů.

Nemyslím, že má smysl s Britskými listy polemizovat. Bylo by to stejně zbytečné, jako vysvětlovat Adamu B. Bartošovi, že se svět neskládá ze spiknutí židů, iluminátů a zednářů. V rámci dnešní očistné katarze, kterou mi Britské listy poskytují, jsem si všimnul toho, jak pitoreskně pan Čulík zachází s českým jazykem.

„K novým nepokojům, došlo v Londýně v neděli večer…“

„Byly obdobné jako v Tottenhamu, jenže menší.“

„Smrt Marka Duggana, 29, která v sobotu vyvolala v Tottenhamu násilné nepokoje, zřejmě nenastala v přestřelce s policí.“

„Podle předběžných informací … policisté z jednotky CO9 na Duggana vystřelili dvakrát, čímž ho zastřelili.“

Zejména formulace „vystřelili, čímž ho zastřelili“ mi přijde půvabná. Skoro tak, jako „násilné nepokoje.“

A skoro ještě lepší než interní komunikace Britských listů, kterou mi deset let přeposílal jeden jejich přispěvatel a odkud pochází citace. Napadá mě taková nezbedná otázka: jestliže katedru slovanských studií na jedné skotské univerzitě vede hotentot takového kalibru, nebylo by opravdu lepší zrušit ji?

(Autor je rasista, pornograf a karyatida)

Gravidní vlk
Gravidní vlk (neregistrovaný) 82.145.209.---
9. 8. 2011 11:35 Nový

Blisty jsou naprosto zbytečné

Blisty jsou naprosto zbytečné. Štvavý a ubohý nesmysl pár individuí, co mají snahu psát bláboly.
Slovní průjem několika chudáků, nic víc.

V. Mlich
V. Mlich (neregistrovaný) 212.111.28.---
12. 8. 2011 10:51 Nový

Proč to čtete?

Proč to čtete? Je to masochismus. Každý internetový deník, co nemá diskusi k článkům, je jen hlásná trouba nějaké ideologie a jeho čtení je nejen ztráta času, ale člověk riskuje i duševní újmu.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+