Více

Vznikne v dohledné době nový dětský kanál?

Dětských kanálů vysílá v Česku hned několik – vedle asi nejoblíbenějšího Disney Channelu je to ještě např. Minimax, Nickelodeon nebo JimJam. V minulosti byl velmi populární SuperMax, na který dodnes mnoho lidí s nostalgií vzpomíná. Já si ale nemůžu pomoct, ale mě prostě jeden program pro děti a mládež chybí a je to program, který tady nikdy nebyl a není. Všechny výše jmenované kanály totiž mají jedno společné – jsou sice do češtiny lokalizované ale nevysílají žádné vlastní kontaktní pořady, žádná živě moderovaná studia apod. Já si myslím, že takový program tady chybí a věřím tomu, že by mohl mít šanci na úspěch. Otázka je, jestli se v nejbližší době takového programu dočkáme.

První variantou je projekt Radima Pařízka TV Pohoda. Tato televize, která získala licenci na pozemní vysílání, už měla několik let vysílat, ale její start se stále odkládal a dodnes není jasné, v jaké formě, pod jakým názvem a jestli vůbec tuto televizi Pařízek někdy spustí. Když se podíváme na webové stránky Pohody zjistíme, že už několik let nebyly aktualizované a je tam pořád to samé. Každopádně pokud by tato televize vznikla a to programové schéma bylo skutečně takové jak se píše na stránkách TV Pohoda, bylo by to něco úplně nového a myslím si, že takový kanál by určitě svoje diváky našel.

Druhou variantou, která by se mě osobně líbila asi nejvíc, by byl dětský program jako pátý kanál veřejnoprávní České televize. Nemusel by vysílat celý den, dovedu si klidně představit že by ho řekněme od 20 nebo 21 hodin do 6 rána střídal nějaký vzdělávací nebo umělecký program ( podobně jako v Německu se dříve střídali Kinderkanal a Arte). Navíc zrovna Kinderkanal mi připadá jako velmi dobrý vzor a ten dětský program si představuji docela podobně. Pokud by patřil pod Českou televizi, měl by tím pádem přístup i k jejímu bohatému archivu a navíc ČT má mnohaleté zkušenosti s moderovanými pořady jak pro děti tak pro mládež, má studia, techniku atd. Myslím si, že tato varianta by byla ideální.

No a třetí možnost je ta, že to nebude ani Pařízkova Pohoda, ani ČT 5 ,ale někdo úplně jiný, kdo takový dětský kanál začně provozovat ( i když mě nikdo nenapadá, Nova podle posledních zpráv chystá v nejbližší době kanál pro muže). Dětských programů, vysílajících převzaté pořady je hodně, jsem přesvědčený o tom, že jeden, který by vysílal i různé moderované bloky, živé kontaktní pořady, soutěže apod. by si svoje diváky našel. To, že zde určitě nějaký prostor pro další dětský program je, koneckonců potvrzuje i TV Barrandov, která trhá rekordy se svým Animáčkem, a neustále rozšiřuje čas jeho vysílání (od září to budou už dokonce 4 hodiny denně – 2 v premiéře a 2 v repríze).

No a samozřejmě je zde také varianta, že podobný kanál tady prostě nevznikne. Ale já si myslím, že by to byla velká škoda.

DadiQ
DadiQ (neregistrovaný) 109.80.63.---
18. 8. 2011 21:05 Nový

Mi v Česku žádný dětský TV kanál nechybí

Mi v Česku žádný dětský TV kanál nechybí, u nás běží od rána do večera Disney Channel. :D Pokud by ale měla nějaká dětská TV přijít, tak by to měla být určitě obdoba Super RTL.

Petr Novák
Petr Novák (neregistrovaný) 78.102.187.---
19. 8. 2011 4:23 Nový

Mě ani tak nechybí kontaktní pořady pro děti a mládež

Mě ani tak nechybí kontaktní pořady pro děti a mládež. Děti si myslím velmi dobře obstarává ČT už teď, netřeba na to další kanál a mládež má Óčko, MTV a Primu Cool, ta by se na kontaktní pořady ČT stejně nedívala. Ne, na českém trhu spíše chybí kanál, jako byl Jetix, kanál určený především pro chlapce. Podívejme se co na českém trhu v současné době máme: Duck TV vynechejme, to je mimo. Potom tu máme JimJam a Minimax, což jsou kanály pro podobné publikum, menší děti tak do věku okolo 10 let, pro starší už to není. Disney Channel, navzdory původním slibům, že bude gendrově neutrální, se bohužel rychle proměnil na kanál vyloženě holčičí. Nickelodeon je asi nejblíže ze současných stanic, chlapeckému publiku, ale stále to není úplně ono. Proto bych se přimlouval spíše za kanál pro chlapce, nejlépe Disney XD, ale takový Cartoon Network by také nemusel být úplně marný. Případně i nějaký čistě český kanál, ale tomu nedávám moc velké šance.

Jupi
Jupi (neregistrovaný) 46.227.176.---
19. 8. 2011 6:02 Nový

Ano chýba vo štýle Boomerangu :-)

Ano chýba vo štýle Boomerangu :-)

dawe
dawe (neregistrovaný) 78.136.140.---
19. 8. 2011 9:11 Nový

Nevím jestli by dětský kanál od ČT byl dobrý nápad

Nevím jestli by dětský kanál od ČT byl dobrý nápad. Když vezmu z vlastní zkušenosti v potaz, že děcka chtějí vidět japonské animáky, střílečky, různé sci-fi a ČT1 jim v odpoledních slotech stále dokola nabízí staré seriály typu Heřmánci, tak by to asi nebyla dobrá volba. Různě v příbuzenstvu máme děti ve věku 3, 6, 8 a 11 let a když jsem jim jednoho odpoledne sám projížděl na saťáku programy, na co by se chtěli koukat, tak to skončilo u Animaxu a jim podobným. Odpolední seriály na ČT1 vzdbudily největší odpovržení ve stylu - to si snad z nás děláš strejdo pr*el, že se máme na tohle koukat? (Zrovna jeli Heřmánci a dvě děti na sídlišti mávali Květě Fialové, která se na ně koukala z balkónu). Ideální skladba seriálů jede podle mě v tom dětském bloku na Barrandově. Tam správně vybrali akvizice, na které se chtějí děcka dívat.

kvok
kvok (neregistrovaný) 82.145.208.---
19. 8. 2011 12:59 Nový

Pro kluky přijde v prosinci Megamax

Pro kluky přijde v prosinci Megamax, psali to tu na Digizone.

Gravidní vlk
Gravidní vlk (neregistrovaný) 82.145.209.---
23. 8. 2011 20:15 Nový

Chudáci

Chudáci parchanti...

Magorovo Wuhu
Magorovo Wuhu (neregistrovaný) 89.176.137.---
25. 8. 2011 10:37 Nový

S tím Super RTL je to skvělej nápad :) jsem pro :)

S tím Super RTL je to skvělej nápad :) jsem pro :) Škoda, že už tenhle kanál nechytíme .)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+