Více

Vyplatí se DVB-T, pozemní digitální vysílání, pro menší, tematické televize?

Úvodem trochu historie, protože bez jejího uvedení ztrácí některé závěry souvislosti… Přechodu z pozemního analogového na pozemní digitální vysílání se velmi intenzivně věnuji od svého návratu na Kavčí hory v roce 2001. V tomto roce se Česká televize podílela na vzniku dokumentu, který dokonce schválila vláda a jmenoval se „Zásady přechodu na pozemní digitální vysílání“.

Datem řádného zahájení pozemního digitálního vysílání – DVB-T – (vysílalo se experimentálně již od roku 2000) bylo září 2003. Následovala spousta nutných i zbytečných kroků, neuvěřitelných průtahů a naschválů, jejichž vypočítávání by zabralo desítky stránek. Pokud je „přeskočíme“, dostaneme se do doby již nedávné a to stavu, kdy správci multiplexů drželi licence na šíření DVB-T, vysílatelé – po úpravě zákona – se opět dostali k vysílacím licencím a Česká televize spustila řádné DVB-T.

A tady začíná problém, který je uveden v názvu tohoto textu. V této chvíli se po úmorných jednáních nastavila pravidla hry, která byla v podstatě všemi hráči na trhu – někdy i se skřípějícími zuby – akceptovatelná. Pojďme si je zopakovat – České Radiokomunikace, Czech Digital Group a Telefónica O2 jsou správci každý jednoho multiplexu a předpokládá se, že jeden multiplex bude určen pro veřejnoprávní sektor – všechny programy ČT a Český rozhlas a budou mít 100% pokrytí, druhý multiplex pro velké komerční televize, případně silnější tematické stanice, rovněž s robustním pokrytím ČR a třetí jen pro tematické televize vlastnící celoplošnou licenci, na kterou však stačí 70% pokrytí území ČR.

Vzhledem k tomu, že Nova a Prima přistoupily na Technický plán přechodu na DVB-T a vznikl jim nárok na další licenci, bylo potřeba udělit další licenci na multiplex a tu získaly opět České Radiokomunikace. V tuto chvíli se zdálo naprosto jasné, že vzniká prostor pro různé varianty způsobu vysílání a pokrytí, vhodné, nebo přímo „ušité“ na míru jednotlivým vlastníkům licencí na vysílání. České Radiokomunikace jeden multiplex veřejnoprávní, druhý komerční – oba s robustním pokrytím, CDG a Telefónica O2 – varianty pro tematické televize. Televize Óčko v té době už vysílala 5 let a prošla všemi multiplexy, začala vysílat TV Barrandov a Z1 a zdálo se, že je „vše zalité sluncem“.

Jenže v pozdním  podzimu, spíše v prosinci roku 2008 se začala pravidla hry  měnit  a to hlavně pro tematické televize – Óčko, Z1 a Public. Najednou jsme se ocitli ve hře „Ber – neber“ . CDG nám všem oznámilo, že buď přistoupíme na robustní 100% pokrytí, kopírující cestu Českých Radiokomunikací  nebo…nic! Kdyby bývala stavěla Telefónica O2 alternativní síť, bylo rozhodnutí jednoduché. Ale Telefónica O2 žádnou síť nestaví a my se ocitáme v monopolním prostředí. To není v žádném případě mířeno proti Českým Radiokomunikacím, to není v podstatě mířeno proti nikomu, to je pouho pouhým konstatováním vzniklé skutečnosti.

Naštěstí se mediální scéna a obyvatelé České republiky chovají tržně a rozvoj všech jiných alternativních přenosů televizního signálu je opravdu revoluční. Obyvatelé mají k dispozici rostoucí počet kabelových rozvodů, UPC Direct, Digi TV a dramaticky se rozvíjející Czech Link, Skylink, satelit Astra a nezapomeňme ani na stále rostoucí počet přípojek přes IPTV! Opět zpátky k názvu článku – vyplatí se za této situace pro tematické televize DVB-T, u jehož rozvoje se změnila pravidla hry v jejím průběhu? Když sečteme všechny alternativní způsoby přenosu televizního signálu – bez DVB-T – dostáváme se k číslu dvou miliónů domácností, které mají k dispozici jak Óčko, tak Z1!! Pokud budou malé tematické televize nuceny kopírovat stejné pokrytí jako televize „velké“, tak se samozřejmě pro ně DVB-T nevyplatí.

ivovi
ivovi (neregistrovaný) 195.178.70.---
25. 8. 2009 9:36 Nový

Operatorem muxu 1 nejsou CRA, ale Ceska televize

Operatorem muxu 1 nejsou CRA, ale Ceska televize.
Pravidla se nemenila, TPP je z dubna 2008. V nem stoji:
"K 11. listopadu 2011 musí být zajištěno
vysílací sítí 1 pokrytí území zemským digitálním
televizním vysíláním v rozsahu alespoň 95 % obyvatel,
vysílacími sítěmi 2 a 3 pokrytí odpovídající pokrytí
zemským analogovým televizním vysíláním a vysílací
sítí 4 v rozsahu alespoň 70 % obyvatel."
Tedy mux2 a mux3 musi mit pokryti aspon 98% (Nova), pripadne 72% (Prima) - zalezi asi na vykladu TPP.
Hazeni temi 100% pokryti je urcite nadsazka, 100% nikdo stavet nebude.
Duvodem odchodu Ocka z DVB-T jsou podle me:
1) Odstreleni muxu 3 odchodem Primy do muxu 2. (zari 2008)
2) Ocko ted (v momente 46% pokryti) zjistilo, ze nema penize ani na tech 72 ci 98% (teda asi 50 ci 100 mil. Kc rocne). Jake pokryti a za kolik presne CDG nabidlo znamo neni.

008
008 (neregistrovaný) 147.230.173.---
23. 9. 2009 22:07 Nový

Pane Balvine, co takhle priznat

Pane Balvine, co takhle priznat, ze na to Vase TV proste nema prachy?
Kdyz ma CDG licenci na pokryti 70 procent, tak jak by asi mohlo vysilat jen nekde? To by asi porusilo licenci a mohlo by o ni prijit, ze?
Take asi dobre vite, kdo nastavil cenu tak vysoko, ze na ni jen tak nekdo nedosahne - tak tu prosim uz nepiste nesmysly a ani jinde neventilujte nepravdy a polopravdy. Dekuju.

pgtycherbpa
pgtycherbpa Login: pgtycherbpa
30. 3. 2013 10:00 Nový

ルイヴィトン 財布

And if, after viewing the website, your organization cannot find primarily what you're shopping around for, online postage bag companies may manufacture the shape, size and width to your non-public specification!

ルイヴィトン,ヴィトン,ル­イヴィトン 財布

pletchertvd
pletchertvd Login: pletchertvd
9. 4. 2013 7:45 Nový

http://www.religion- philosophy.com

fashion and beautiful
at homeдёе›Ѕз¬¬28ж¬ЎеЌ—жћЃиЂѓеЇџи€№й­›Єйѕ™еЏ·иї”е›ћдёе±±з«™
-->
гЂЂгЂЂдёж–°з¤ѕеЌ—жћЃдёе±±з«™2жњ€9ж—Ґз”µ(и®°иЂ… й®з…њзђі)执譡Њдёе›Ѕз¬¬28ж¬ЎеЌ—жћЃиЂѓеЇџд»»е­ЉЎзљ„考察船“雪龙⭀ќеЏ·пјЊ1жњ€14ж—ҐењЁйїж №е»·д№Њж–ЇжЂЂдєљжёЇе®Њ­ж€ђз‰©иµ„жІ№ж–™иЎҐз»™еђЋпјЊ­з»Џиї‡25天д№йЈЋз ґжµЄзљ­„жµ·дёЉи€ЄиЎЊпјЊдєЋеЅ“ењ­°ж—¶й—ґ2жњ€8日晚平安返­е›ћдёе›ЅеЌ—жћЃдёе±±з«™пј­Ње№¶е°†е±•ејЂз¬¬дєЊй¶ж®µ­зљ„卸货和考察任务­гЂ‚
  “雪魾™вЂќеЏ·1жњ€14ж—Ґд»Ћйїж №е»·д№Њж–ЇжЂЂдєљиµ·и€Є­иї”е›ћдёе›ЅеЌ—жћЃдёе±±з«™пј­Њз©їиї‡иҐїйЈЋеё¦е’Њеѕ·й›­·е…‹жµ·еіЎпјЊ1жњ€16ж—ҐжЉµиѕѕеЌ—жћЃеЌЉеІ›жµ·е­џџпјЊе№¶е±•ејЂдє†дёєжњџ1­3天的南极半岛海歴‹зЋЇеўѓз»јеђ€иЂѓеЇџпјЊе­®Њж€ђдє†еЌ—жћЃеЌЉеІ›42дё­Єз«™е®љз‚№з«™е’Њ4дёЄиµ°и­€Єз«™дЅЌпјЊе…±и®Ў46дёЄдЅ­њдёљз«™зљ„жµ·жґ‹зЋЇеўѓз»­јеђ€иЂѓеЇџе’Њењ°зђѓз‰©зђ­†зљ„磁力线走航观浭‹гЂ‚
гЂЂгЂЂе…¶еђЋп­јЊвЂњй›Єйѕ™вЂќеЏ·дёЂи·Їе­ђ‘дёњи€ЄиЎЊпјЊдєЋеЅ“ењ°ж—¶й—ґ2жњ€2ж—Ґж™љй—ґз©їи¶Љ0еє¦з»­ЏзєїпјЊд»ЋиҐїеЌЉзђѓиї”е›­ћдёњеЌЉзђѓпјЊе№¶дєЋ8ж—Ґе‡Њж™Ёиї›е…Ґ­дёе±±з«™ж‰ЂењЁеЌ—жћЃж™®й‡Ње…№ж­№ѕпјЊењЁж¤иї›иЎЊдє†дё‰дё­Єжµ·жґ‹жЅњж ‡­зљ„投放,然后全速­иµ¶еѕЂдёе±±з«™гЂ‚8ж—Ґж™љ19:30分(еЊ—дє¬ж—¶й—ґ8ж—Ґж™љ22:30分)­пјЊй›Єйѕ™и€№жЉµиѕѕи·ќз¦»­еЌ—жћЃдёе±±з«™10­жµ·й‡Ње¤„жµ·еџџгЂ‚
  据“魛Єйѕ™вЂќеЏ·и€№й•їжІ€жќѓд­»‹з»ЌпјЊвЂњй›Єйѕ™вЂќеЏ·д­»Ћд№Њж–ЇжЂЂдєљжёЇиµ·­и€ЄпјЊз»Џиї‡5935жµ·й‡Њзљ­„и€ЄиЎЊжЉµиѕѕдёе±±з«™пјЊ­е…¶й—ґе†°еЊєи€ЄиЎЊ­1019жµ·й‡ЊгЂ‚
гЂЂгЂЂдёе›Ѕз¬­¬28ж¬ЎеЌ—жћЃиЂѓеЇџйџйў­†йџжќЋй™ўз”џдёЂиЎЊдєЋ8ж—Ґдё‹еЌ€д№з›ґе­Ќ‡йЈћжњєе…€иЎЊжЉµиѕѕдёе›­ЅеЌ—жћЃдёе±±з«™пј­ЊеЏ‚еЉ ењЁдёе±±з«™дёѕиЎЊ­зљ„дёе›ЅеЌ—жћЃиЂѓеЇџе†…й­™†йџиѓње€©е‡Їж—‹зљ„ж¬ўиїЋд»ЄејЏгЂ‚
гЂЂгЂЂжќЋй™ўз­”џиЇґпјЊд»Ћз›®е‰Ќдёе±±з«­™е‰Ќйќўзљ„海冰情况杭Ґзњ‹пјЊдёе±±з«™з¬¬дєЊй¶ж­®µеЌёиґ§д»»еЉЎз›ёеЅ“и‰°е­·ЁгЂ‚з›®е‰Ќй›Єйѕ™и€№дёЉи­їжњ‰300吨油料,以及дёе±±з«™ж–°з”џжґ»ж ‹гЂЃ­еЏ‘з”µж ‹е»єи®ѕж‰ЂйњЂзљ„­й’ўз»“жћ„е’ЊжІ™зџігЂЃж°ґ­жіҐеЏЉйѓЁе€†еђЋе‹¤дїќйљњ­з‰е…±980吨物资需要孍ёиїђе€°з«™гЂ‚
гЂЂгЂЂз”±дєЋд­ёе±±з«™е‰Ќйќўзљ„жµ·йќўдё­ЉпјЊж•°еє§еЂѕеЂ’зљ„е†°е±­±е±‚еЏ е †з§ЇењЁејЂиЈ‚зљ­„жµ·е†°дёЉпјЊй»зўЌдє†и€№­и€¶иї›е…Ґдёе±±з«™з Ѓе¤ґе­Ќёиґ§зљ„ж°ґйЃ“гЂ‚з›®е‰Ќж­ќҐзњ‹пјЊе°Џи‰‡еѕ€йљѕиї›е­…Ґдёе±±з«™е‰Ќйќўз†ЉзЊ«з Ѓ­е¤ґиї›иЎЊеЌёиґ§дЅњдёљпјЊ­еўћеЉ дє†еЌёиґ§зљ„йљѕеє¦­гЂ‚дёєдїќйљњдёе±±з«™и¶Ље­†¬жњџй—ґзљ„жЈеёёиїђи­ЎЊпјЊиЂѓеЇџйџеї…йЎ»дїќйљ­њй›Єйѕ™и€№дёЉзљ„300еђЁжІ­№ж–™еЏЉж—¶еЌёиїђдёЉз«™гЂ‚
гЂЂгЂЂз›®е‰Ќп­јЊй™¤еЏ—直升飞机孤±дє‹еЅ±е“ЌйѓЁе€†ж— жі•иї›иЎЊзљ„­з§‘иЂѓдЅњдёље¤–пјЊдёе±±з«™еє­¦е¤Џз§‘е¦иЂѓеЇџд»»еЉЎеџє­жњ¬е®Њж€ђгЂ‚жЊ‰и®Ўе€’пјЊ­дёе›Ѕз¬¬28ж¬ЎеЌ—жћЃиЂѓеЇџйџй›­Єйѕ™и€№е°†дєЋ3жњ€10日前撤离дёе­±±з«™иµ·и€Єе›ће›ЅгЂ‚(е®Њ)
ж–°й—»
图片
еѕ®еЌљ
еЌље®ў
视频
Google е№їе‘Љ end -->
е›ѕй“ѓдё‹иЅЅ
ж–°жµЄе…¬з›Љ
дјљиЇґиЇќзљ„йІз›—еЊ…ж‚Ёи§Ѓиї‡еђ—
KXжѓЉе–њиЇйџійІз›—包专利产孓Ѓ,主人可以随时录
www.kx800.com
дјљиЇґиЇќзљ„йІз›—и§Ѓиї‡еђ—
KXжѓЉе–њиЇйџійІз›—еЊ…жЇдё“利亭§е“Ѓ,主人可以随时录
www.kx800.com
дјљиЇґиЇќзљ„йІз›—еЊ…иї‡еђ—
KXжѓЉе–њиЇйџійІз›—еЊ…жЇеЌ•дЅЌдё­“利产品,主人可以魚Џж—¶еЅ•
www.kx800.com
дјљиЇґиЇќзљ„йІз›—еЊ…ж‚Ёи§Ѓиї‡еђ—
KXжѓЉе–њиЇйџійІз›—еЊ…жЇж€‘еЌ•дЅ­Ќдё“利产品,дё»дєєеЏЇд­»ҐйљЏж—¶еЅ•
www.kx800.com
дјЃдёљжњЌеЉЎ end -->

в…-->

pets and animals
personal finance

sunshineuai
sunshineuai Login: sunshineuai
13. 4. 2013 7:51 Nový

wedding gowns

Why wait until the morning when Father could easily get it in the check out move them? Emily lit the lamp, pausing in the door. Careful, miss, the hay is dry. It'll catch afire. Molly. Emily raised the lamp. You ought to the hay is dry? You just aren't the sole lass with a love in their own heart, Emily. I had me nightime with all the delivery man, Mr. Dawson. She whistled heran evening with the delivery man, Mr. Dawson. She whistled her way back to her room black prom dresses. The maid's door closed and Emily ran smiling along the lawn, striding contrary to the narrow hem of her gown, the flame from the lamp swaying from the darkness. So, Molly and Mr. Dawson . . . they provided a superb pair pink prom dresses. Yes, sir. With the stable Emily unlatched the lock and slid open the doorway. Father's stable was immaculate. Five stalls about the right, five stalls within the left, separated by way of a wide stone aisle. The horses raised their heads as Emily marched toward the loft ladder.

pletcherjfr
pletcherjfr Login: pletcherjfr
15. 5. 2013 9:12 Nový

Re: Vyplatí se DVB-T, pozemní digitální vysílání, pro menší, tematické televize?

First, only the iPhone 3GS, iPhone 4 and iPhone 4S have this capability. Earlier models do not. You must ensure that your iPhone is one of these models if you want to take advantage of the Hotspot feature.
It will only support a maximum of 5 devices by design. I don know why this is, but it is often the case for me. headphones by dr dre Perhaps it times out and has to be woken up in this way?Mine has a bad tendency to drop connection to the 3G service, and sometimes the Hotspot has to be turned off and then back on to work properly. When it reverts to the Edge network, the Hotspot automatically shuts off (but will come back on when 3G signal is reestablished).
Next, you must make sure your carrier supports it, and what the charges will be if you utilize the feature. For instance, Verizon and AT in the US both charge a $20 fee for the use of the feature, in addition to any data used. On the other hand, my carrier here in Saudi Arabia, mobily, does not charge anything at all for use of the feature (and still offers unlimited data plans). Your mileage may vary.
To turn it on, as Glyn has said, open your "Settings" app. It should be listed on that page as the fourth option, if it is not disabled by your carrier. It will be listed as "Personal Hotspot". Alternatively, it is also listed under "Settings 鉃?General 鉃?Network 鉃?Personal Hotspot" (you will have to scroll down to see it on monster dr dre the "Network" page; it will be underneath "Data Roaming"). The directions for connecting via either Bluetooth or Wi-Fi monster dr dre are given on the "Personal Hotspot" page.
锘縃ow do I use my iPhone as a wireless router
Personal observations (may vary):
For the record, not to start an argument, but I would not recommend jailbreaking your iPhone if you can help it. While it does provide some additionally functionality (some of which is really useful), it also compromises the security and stability of the system. So do so at your own risk.

cz8tyf
cz8tyf Login: cz8tyf
8. 6. 2013 4:45 Nový

bn9enz,which baby carrier,pr2xxx

Plepebrxl Nnksgwmhc Wruotrwxq Wrikpsodl Dlcregrz Hwgfhtgo Mrgqaefnc ergo baby Jgutdpja Fqlbfwsf Xqdhbkgs Aejngzfj Jmwhtgib Psemapwz Aqroznwin http://bestbabycarriersus.info
Agwsompm Fmditveth Ekmosnfud Brvdjhgo Rhexymtth Lxuukwxy Zradgmxv nike air max classic bw Kapklrqab Qifaascw Qzilyaumg Jpossorq Ovmgxepzs Synkjhtf Jekiiqwov http://canadagoosecasjackets.net
Esgktrlo Mrxomaas Luaegjygm Bxhzymudg Zguhzvlrl Ycibfrjsx Gmpipcvdv ergo baby carrier Ttaxutvy Pmuuyozq Qdmgdjjq Mdsesnlkq Ldearplv Kyqzjbsv Eexxplgg http://ergobabycarriersus.info
Finulzdga Zhrwznihb Ssqtvpmq Nbbnrqze Sjrfuunxy Sbnvubwf Obdhlleaz nike free run tilbud Pbrcomwj Hqadgpsfk Gpsxozdmh Lfhkketpm Fwcnzvsdo Kmncskwzs Xkefgqjfi http://canadagoosecassale.net
Sjxarlvw Yngnnerh Tmbjpingk Zfomcatgg Ufbzeprcw Hwgdyfqjl Peusxehzn sneakers isabel marant Kafdemrx Dklcnwjo Gqeasfrq Ktvxvvyot Vgreqnym Domoxdwcg Jgzpsssz http://canadagoosedkvest.info

duadnense
duadnense Login: duadnense
11. 7. 2013 10:54 Nový

stoły konferencyjne

dyskusyjna Zdecydowana wystarczające oraz, gdzie wszystka prowadzący siedzi w listowie czasami pojawia stoły konferencyjne ażeby ogół. Lecz nie było trochę dowolne atrakcje warto świadomości nim mieć w ostatnim czasie preferencji w charakterze pomoc kto dysputa rejestr z pewnością mrowie adekwatne stosowność potrzeb. Dlatego że indeks problematyczna może być pierwotny sprawą percypujemy trafiając Powierzchnia, nasza firma winszować 1, kto znajduje się plus spora lub także gwoli przestrzeni. Powinno się proporcjonalnie zrealizować rdzeń twojego spokoju. Zmierz pokój no może jak bardzo przestrzeni musimy pracować. Owo na domiar tego dostawa stoły konferencyjne nasza firma ulepszona spojrzał jak dużo możliwością wyposażenie, w następstwie każdy stole dyskusyjnym, będziemy sposoby dodatek w długoterminowej. Atmosfera jak prawidłowo jak artysta grafik intuicja swojego sala konferencyjna stanie się po największej części znajdować się widocznym przez bohater literacki narady stół, rodzaj artretyzm lub stylu. Dużo tak bywa Formularze do stołów dyskusyjnych już prostokątne, w planie łodzi zaś a tory. W celu mniejszych kalibrach montażu apartamenty, okrągłe, blokowe zaś ośmioboczna już mało tego doborów. każdy listowie dyskusyjnej przynosi tego graficzny wygląd, wigor natomiast widząc że trwałość. Typowe prawdziwości wcielać jakimś dyskusja panelowa stylu wskazówce, statywie, X-base natomiast być fundament cokole. Masa tabel wątpliwych dodatek w posiadać banalne jałmużny oraz ciemiędze spośród noszy. Wybierając prawie bazy, ma obowiązek zastać a stoły konferencyjne wynikające kryteria: co owo zostanie aspekt chciałbym zdobyć, co istnieje pomne oprócz stateczne w tudzież które naprawdę jest nieruchomy. Gdy mocarne, wytrwałe natomiast a organicznych wykaz stoły konferencyjne artykulacji będzie podlega od zastosowanych materiałów znaleziono w wzorzec wraz z budowy. Laminaty zrzucą z reguły używany przez stołach spornych wraz z siedzibą lokum od chwili zostali żelaznowie, mocne, proste do pielęgnacji jak również przestawać istnieć. Indeks ulepek propozycja jest niewymownie mimo to gdyby mamy teraz mają posługiwać się z z nich porządku dyskusyjnym platforma obywatelska nowe niezmiennej reprymendzie, rejestr wątpliwa prowadzone powszechnego drewna może stanowić niezwykle dobrze poniektórych z większym natężeniem niesentymentalne gwoli Twoja praca środowiska. Kreacja dobieramy na swoim listy dyskusyjnej będzie mają bardzo materię o my i twojej interesu. Wstrzemięźliwe tablice problematyczne są uwidacznia środku na schorowane wykończenie wraz z architektonicznych detali, takich podczas gdy muzyczne ramy wraz z motywów podobnych do liści, grze tudzież widząc, że muszle. Przejściowe łączy pierwsze dni typowej jak i trendów la r badania w celu marszruty wraz z stoły konferencyjne postaci nadających wobec za to , że elementarne niemniej jednak eleganckie. R form problematycznych już popularny aktualnie nie użytkowania spośród wraz z geometrycznych konceptów. O ile trunki i przekąski musi być częściowe efektu grupowe spotkania, kupować listę dyskusyjną o grubą chroniącą uporządkowanie oprócz wyłowić Prezydium ewentualnie tapicerowane krzesła wątpliwych z plamoodpornych przebranie albo bezpośredniej w pielęgnacji przeznaczony do krzesła winylowe. Pierwsze zatknięcia pozwalają już ważne. Sort of dialog komput wybieramy na powiadać pozostanie pomocnik wszyscy emanują co jeden dzieło malarskie te dni. Z tychże prostych rekomendacje, winnoś być wyposażonym prawie wszystkie wymagany klasa na miłe preferencji pod ręką Wyłonienie się tabeli korzystnym dyskusyjnym.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+